Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Cudi me da Litvanija nije pozvala, makar na siri spisak, Ignasa Brazdeikisa. Jeste da je igrao za mladje selekcije Kanade, ali on je rodjen u Litvaniji i izjavljivao je da mu je prioritet da igra za Litvaniju. Igra na spoljnim pozicijama i mislim da bi dobro dosao ovom timu, a u buducnosti bi mogao da bu i jedan od vodeceh njihovih igraca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zvezdinho said:

 

Kad i gde je Gober pokazao da moze da ustopuje Jokica ?

 

Ako možeš pronađi negdje i pogledaj ovu utakmicu sa samog kraja prošle sezone: https://www.espn.com/nba/boxscore?gameId=401071890

 

U njoj je Gobert bukvalno ''rasturio'' Jokića, toliko da je ovaj isfrustiran odigrao samo 16 minuta prije šestog faula. Naravno, ovo je mali uzorak - Jokić sa svojim nevjerovatnim BBIQ-om i prilagodljivošću neće odigrati drugi put ovako, ali Gobert je tip igrača koji defanzivno može da napravi štetu svakom centru i svakoj ekipi na svijetu bez razlike. Potcijeniti njegovu defanzivu je skoro toliko besmisleno kao potcijeniti KD-ov napad. 

 

Što se Amera tiče, njihov trenutni reprezentativni roster ne bi imao nikakvu šansu da dođe do NBA prstena. Bez superstara, sa nekoliko ''graničnih'' all-starova i plejadom mladih i vrlo perspektivnih, ali još uvijek neiskusnih igrača koji su daleko od svog vrhunca ne osvaja se titula. Oni su i dalje prvi favoriti, ali su pobjedivi i to ne samo od jedne ekipe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, leki bg said:

Mojih 5 cents:

 

Re Francuske - strasan hendikep je neigranje Ertela i Vestermana na pleju, jer ce igrati sa1 krstenim plejem cije je najjace iskustvo Andora (iako uzivo decko deluje jos bolje nego na tv).

Imace vrv najbolju ili skoro pa najbolju spoljnu liniju na prvenstvu sa Furnije- Nando- Batum i definitvno najboljeg rim protectora na WC. Fali im dubina rostera, uz problem pleja.

 

 

 

Mislis na Albisija? A sta je sa Ntilikinom? Nisam ga gledao, ali cuo sam da ima veliki potencijal. Ima dobru minutazu u Niksima vec dve sezone. On bi trebao da im bude prvi plej.

 

Neigranje Ertela im je ogroman hendikep, mislim da su oni sa Ertelom jaci od nas, bez njega tesko. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim, da če biti puno produžetaka, kad se skrati SP na 8 ekipa. 

9 minutes ago, Ječmendo said:

 

Ako možeš pronađi negdje i pogledaj ovu utakmicu sa samog kraja prošle sezone: https://www.espn.com/nba/boxscore?gameId=401071890

 

U njoj je Gobert bukvalno ''rasturio'' Jokića, toliko da je ovaj isfrustiran odigrao samo 16 minuta prije šestog faula. Naravno, ovo je mali uzorak - Jokić sa svojim nevjerovatnim BBIQ-om i prilagodljivošću neće odigrati drugi put ovako, ali Gobert je tip igrača koji defanzivno može da napravi štetu svakom centru i svakoj ekipi na svijetu bez razlike. Potcijeniti njegovu defanzivu je skoro toliko besmisleno kao potcijeniti KD-ov napad. 

 

Što se Amera tiče, njihov trenutni reprezentativni roster ne bi imao nikakvu šansu da dođe do NBA prstena. Bez superstara, sa nekoliko ''graničnih'' all-starova i plejadom mladih i vrlo perspektivnih, ali još uvijek neiskusnih igrača koji su daleko od svog vrhunca ne osvaja se titula. Oni su i dalje prvi favoriti, ali su pobjedivi i to ne samo od jedne ekipe.

To je taj Gobert što je plakao što nije dobio neku nagradu ili šta več je bilo ono....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

 

Mislis na Albisija? A sta je sa Ntilikinom? Nisam ga gledao, ali cuo sam da ima veliki potencijal. Ima dobru minutazu u Niksima vec dve sezone. On bi trebao da im bude prvi plej.

 

Neigranje Ertela im je ogroman hendikep, mislim da su oni sa Ertelom jaci od nas, bez njega tesko. 

Meni je Ntilikina super talentovan, veliki prospect,  ali jos uvek samo to i nista preko.

Igrao u Evropi i NBA bez briga, bez ozbiljnije tekme sa upitnim sutom.

Albisi ce sigurno biti na parketu kad se lomi ukoliko Nando ne preuzme keca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

Cudi me da Litvanija nije pozvala, makar na siri spisak, Ignasa Brazdeikisa. Jeste da je igrao za mladje selekcije Kanade, ali on je rodjen u Litvaniji i izjavljivao je da mu je prioritet da igra za Litvaniju. Igra na spoljnim pozicijama i mislim da bi dobro dosao ovom timu, a u buducnosti bi mogao da bu i jedan od vodeceh njihovih igraca. 

Nema jos uvijek litvanski pasos a bio je mlad kad je uzeo taj kanadski, mislim da ce vidjet tokom naredne sezone da to zavrse sa njim da dobije i taj litvanski pasos kako bi mogao zaigrati za Litvaniju.

8 minutes ago, Pero_Cameron said:

Pogledah sastav Nigerije, finih tu igraca ima Udoh, Okoye, Eric, Aminu, Diogu. S obzirom na okrnjenu Rusiju, mogli bi u drugu fazu.

Deji Akindele, centar koji je igrao za Buducnost svojevremeno je isto na spisku i na pripremama sa njim. Bio je star tad, a zamisli ga sad i dalje igra.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skyglider said:

 

Ah, davno je bio Rio ....

 

A sta bi to nakon Ria donelo prevagu za Litvance?

Ne vidim da su napravili nesto na EP npr. ili da imaju neke nove igrace.

Ja doduse imam neki osecaj da su Litvanci jaci od AU,

ali on nije potkrepljen jakim cinjenicama.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ječmendo said:

 

Ako možeš pronađi negdje i pogledaj ovu utakmicu sa samog kraja prošle sezone: https://www.espn.com/nba/boxscore?gameId=401071890

 

U njoj je Gobert bukvalno ''rasturio'' Jokića, toliko da je ovaj isfrustiran odigrao samo 16 minuta prije šestog faula. Naravno, ovo je mali uzorak - Jokić sa svojim nevjerovatnim BBIQ-om i prilagodljivošću neće odigrati drugi put ovako, ali Gobert je tip igrača koji defanzivno može da napravi štetu svakom centru i svakoj ekipi na svijetu bez razlike. Potcijeniti njegovu defanzivu je skoro toliko besmisleno kao potcijeniti KD-ov napad. 

 

Što se Amera tiče, njihov trenutni reprezentativni roster ne bi imao nikakvu šansu da dođe do NBA prstena. Bez superstara, sa nekoliko ''graničnih'' all-starova i plejadom mladih i vrlo perspektivnih, ali još uvijek neiskusnih igrača koji su daleko od svog vrhunca ne osvaja se titula. Oni su i dalje prvi favoriti, ali su pobjedivi i to ne samo od jedne ekipe.

Isto tako je dva meca ranije Jokic rasturio Gobera, i to mu je vecinu poena dao 1 na 1. https://www.espn.com/nba/boxscore?gameId=401071388

 

https://www.youtube.com/watch?v=79CQWHZ-x4I

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

A sta bi to nakon Ria donelo prevagu za Litvance?

Ne vidim da su napravili nesto na EP npr. ili da imaju neke nove igrace.

Ja doduse imam neki osecaj da su Litvanci jaci od AU,

ali on nije potkrepljen jakim cinjenicama.

 

 

A sta bi to donelo prevagu za Aus , mozda Bogut u fazi raspadanja ?

 

A Ltu ima recimo Sabonisa, legit NBA igraca... prvo recimo sto mi pada na pamet...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Strana reprezentativna kosarka (SP u Kini 2019.)
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...