Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

5 minutes ago, Kankkunen said:

Momak odigrao vrhunski u plej-ofu, možemo samo da ga sanjamo ...

Mi bi smo da ne promašuje da postiže 15+,da ima po 10 asistencija minimum ,5 ukradenih 10 skokova a ni jednu izgubljenu i da nas košta 150.000 godisnje...Ljudi da se dovedu Doncic Micic i Larkin nasle bi se mane

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, grati said:

Slab sut ima, ionako smo se mucili cele sezone. Onda bi nam trebao bek poput Matt Thomasa. Jeftino resenje je Thad McFadden, ume da pogadja 5 trojki bez problema. Ali Radonja ne voli divljake.

 

Svakako nama treba plej sa 10 ppg a Grant to nije

McFadden ima 35 godina, od 2009. igra u Evropi i ima 0 utakmica u EL i Eurocupu zbirno. Moze kao pojacanje za FMP, Fiba ligu sampiona osvojio dva puta.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, grati said:

Ako selektiramo igrace iskljucivo iz EL, onda nikad nista necemo uraditi. Ekipe poput Barse, Reala, Efesa kupuju sve sto valja i nama ostaju slabiji igraci sa kojima ne mozes nista bitno da uradis u EL. Sad nasi igraci imaju daleko vise iskustva nego pre, pa ako ubodemo nekog ludaka iz NBA/G lige poput Kvinsija, Lorenca imamo daleko vece sanse za F8 ili nesto vise nego ako uzmemo nekog za kojeg znamo da je solidan i nista vise od toga.

 

Mora da se rizikuje malo. Mi smo uvek pogodili pojacanja iz Amerike...Djenka, Kvinsi, Lorenco.

 

Ne znam zasto smo prestali to da radimo, svake godine jednog stranca da zadrzimo, 1 da biramo iz EL, i dva uvek na rizik iz NBA/G lige. 4 stranaca su dovoljna za EL i ovako bi trebali stalno da selektiramo, moje misljenje. 

 

Idealan igrac Kobi Simons 

 

Visok plej, atleta, igra dobro tranziciju, ima dobar ulaz, nije dunster u shutu.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

E da, šta ako u ponudi ne bude imao takvog igrača, a cenim da ih neće biti ... neki kompromis mora da se napravi.

Šta misliš da li bi Shabbaz Naiper prošao kod Radonje, ako je zdrav i dostupan ... da te malo zatrpam pitanjima. :classic_smile:

 

I prošlog leta se tražio isti profil pleja, pa kada nismo mogli da ga dovedemo/nađemo su se razmatrale i druge opcije, među kojima je bilo i par nižih score first igrača... i to lošijih od Šabaza. Tako da u scenariju u kom ne nalazimo željeni profil - mislim da bi on bio premija, mada pretpostavljam da mu je cena i dalje previsoka za nas.

 

 

6 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Btw, ja u ovakvim situacijama dobijem utisak da Radonja nekad premalo veruje u sebe kao trenera.

 

Po mom mišljenjju, on bi više morao da veruje u svoj ability (i svog stručnog štaba) da nekom ekstra talentu ispegla te neke nedostatke, a highlightuje njegove kvalitete. Ustvari, takav način razmišljanja kod dovođenja igrača je skoro must kad se ti takmičiš sa ekipama koje redom imaju više(struko) finansija od tebe.

 

Pa to bi trebala da bude i jedna od večih prednosti te famozne domače krvokolenaške osnove i građenja hemije. Da bi se neka luda glava u takvoj sredini malo dozvala pameti i odigrala sezonu života. Pa dal je slučajnost da su Quincy Miller, Maik Zirbes, pa možda i Marcus Williams kod nas odigrali najbolje sezone u životu. Po mom mišljenju, to nikako nemože biti slučajnost, nego je to plod te hemije unutar tima, kvalitetnog rada, zdrave sredine, dobrih odnosa stručnog štaba prema igračima i pronalaženje pravih uloga za te igrače, gde im se sakrila poneka mana a dopustilo da rade onno što rade najbolje.

 

Ok, nemožeš ti da promeniš nekoga iz korena. Ali ako je to negde na granici a igrač ima radnu etiku i volju za napredovanjem, onda bi trebalo da se rizikuje i ganja taj upside kod nekolicine pojačanja. Rekao bi da je to jedna od ključnih stvari u pokušaju da se napravi taj famozni iskorak u EL.

 

Btw, ovo sve nije bilo mišljeno za Watersa. Verujem da je on stvarno predaleko od toga šta Radonjić želi od igrača na toj poziciji. Nego pričam onako generalno kad je tema dovođenje pojačanja.

 

Uh, gde ti ode... 🙂 Ja sam samo napisao kakav profil pleja Radonjić preferira - potpuno je normalno da se makar inicijalno traži igrač koji se po karakteristikama uklapa u njegove zamisli, upravo to je i poenta famozne selekcije, u suprotnom bi samo random nabacivali igrače za koje procenimo da imaju neki upside, kao što je to PAO uradio sa Nedovićem i Mejkonom na 2 i plejadom undersized igrača na 1 (Ferel, Peri, Siva).

 

Mi već pravimo pregršt kompromisa da bi uglavili sve ove naše domaće igrače u rotaciju, ne bi valjalo da se još i prilikom dovođenja tih par stranaca ne držimo određenih kriterijuma... Na stranu što bih se ja lično držao tih kriterijuma kod svih igrača, al' nam onda od domaće osnove ne bi ostali ni dugmići. 😈

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja cekam da onaj koji je otvorio i zvanicno i zatvori biralista, prebroji glasove, pa onda da se da vreme za zalbe, pa posto niko nije dobio apsolutnu podrsku dva najbolja kandidata idu u drugi krug i demokraCki se i posteno izabere. Ja se zahvaljujem znanim i neznanim glasacima, uspeh je u ovakvoj medijskoj blokadi  izboriti se za drugi krug, bez ulozenog dinara u kampanju i sa teskim optuzbama od strane jednog protivkandidata izbiti na celo,  Zahtevam drugi krug da bude sve posteno i demokraCki.      

 

  Čestitke kolegi Šarcu na fer kampanji jer je bio suzdržan tokom predizborne tišine.

Ovaj sistem možemo usvojiti kao standard jer je transparentan i demokracki kako i priliči jednoj čistoj sportskoj priči. Naravno sledeći put uz znatno širu listu kandidata jer je izbor bio toliko tanak da sam morao da glasam za sebe.

Nema potrebe za drugim krugom. Koš razlika je više nego dovoljna.

 

Hvala mojim glasačima, naravno da imponuje...ili inponuje...ali ako me se sete i za sledeće izbore... obećavam fensi upaljače, one tanke hemijske na zavrtanje i mirišljave jelkice sa likom Neše Ilića.

Šarcu želim da otvori temu u julu sa već potpisanim ugovorima sa Ober-ganciem Kalinom, Hasl Holinsom, genuine Bjelicom i mladjanim Daliborom... ''Good enough for R'n'R.''

KKCZ i Dejan Radonjić su zaslužili da nakon Kaline ovaj dres ponovo obuče još nekoliko ljutih cigana i da se to uvek tretira i pozdravi kao izuzetna čast i najviši stepen zahvalnosti klubu. Ako čekaju dok se ne podgoje i oćopave...Panata je uvek tu ko zapeta puška.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 17
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 12:29 AM, UDresuKvinsiMilera said:

 

Sto se tice Milerolike cetvorke imam jednu staru forumasku zelju na umu koja je verovatno nikad dostupnija,i jednog novog malo drugacijeg profila.Moze sve sto moze Ilic samo lici na profesionalca kada sutira loptu.

 

Nikad nisam ni dovrsio ovo jer sam mislio da je Ilic done deal.

Na boldovanog smo se lozili dok je bio u Galati jer navodno igra kao Miler😅.Pritom nama su poeni u rukama uvek falili.Dosta slaba sezona u Loko za njega,verovatno jeftin sada ali i propao pa je nepotrebna kocka,nije mu plafon toliki.

 

Nego da li su one price u poslednjem prelaznom roku u sezonu o Alanu Vilijamsu uopste bile tacne @Šarac, @MarkossDovodio se u vezu sa nama u onom trouglu/periodu,Noko,Petrusev,on.

Nikada nisam bio pristalica  njegove igre ali pre dolaska Motlija u Loko on je dominirao.Imao je neke lude indeksne korisnosti u nizu u EK.

10 minutes ago, Zvezdinho said:

Treba videti sta ima po tom Brazilu :classic_tongue:

 

 

Drugi je upravo ovaj ali mali uzorak me je prevario,nema post igru uopste pa bi mogao samo na 4.

Link to comment
Share on other sites

Igrao je Bruno i u NBA malo pa u francuskoj ali u principu se svodi na to da je brazilski Borisa,prangija za medalju, fizikalije dobre ali zato sirov,skace na finte,nema post igru ali nije toliko mekan u odbrani,moze da trci.Mogao bi da bude neki projekat,riskantno je nesto vise.

 

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, grati said:

Ako selektiramo igrace iskljucivo iz EL, onda nikad nista necemo uraditi. Ekipe poput Barse, Reala, Efesa kupuju sve sto valja i nama ostaju slabiji igraci sa kojima ne mozes nista bitno da uradis u EL. Sad nasi igraci imaju daleko vise iskustva nego pre, pa ako ubodemo nekog ludaka iz NBA/G lige poput Kvinsija, Lorenca imamo daleko vece sanse za F8 ili nesto vise nego ako uzmemo nekog za kojeg znamo da je solidan i nista vise od toga.

 

Mora da se rizikuje malo. Mi smo uvek pogodili pojacanja iz Amerike...Djenka, Kvinsi, Lorenco.

 

Ne znam zasto smo prestali to da radimo, svake godine jednog stranca da zadrzimo, 1 da biramo iz EL, i dva uvek na rizik iz NBA/G lige. 4 stranaca su dovoljna za EL i ovako bi trebali stalno da selektiramo, moje misljenje. 

 

Niti su nam dovoljna samo 4 stranca na ovakvu domaću osnovu, niti je dovoljno da samo odlučimo da malo rizikujemo sa igračima iz Amerike i eto nam Zoa, Kvinsija i Đenke. U vreme kada smo dovodili Kvinsija G-League je imala 18 timova, a danas ih ima 28 - koji su pritom direktne filijale NBA franšiza, pa se samim tim tamo radi mnogo bolje, ozbiljnije i sistematičnije nego ranije, na two way ugovorima se drži po 50-60 najinteresantnijih igrača, više je tkzv. affiliate igrača koji sa istom ekipom prođu letnju ligu i trening kamp, pa ako ih katuju pred početak sezone, oni opet završe u G-League filijali te ekipe - za šta em dobiju određeni bonus, em su prvi u redu da zabodu neki kratkoročni ugovor kada se toj NBA ekipi povrede igrači itd.

 

Znači igrači imaju sve više razloga da tamo ostanu, pa ih je i sve teže dovesti u Evropu, a i zahtevi su im sve veći (pre svega finansijski)... Zato bi za Zvezdu najinteresantniji trebali da budu oni koji su već sezonu-dve u Evropi, al' u nekim mid level italijanskim, francuskim, nemačkim, izraelskim klubovima. Jedini problem je što takvi potpisuju ugovore u ranoj fazi prelaznog roka, a mi tu fazu potrošimo na pokušaje da od Zvezde napravimo mini reprezentaciju Srbije. 

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Bruno Caboclo je vazio za prilicnog talenta i u NBA okvirima, ali da li je problem sto je i u glavi Borisa ili nesto drugo, tek nije se razvio prema ocekivanjima.

 

Od preporuke Big Saucea uvek dobijem ospice, jedina razlika u odnosu na Stimca je sto ne baca peskire i ne raduje se lazno sa klupe (sto je vec veliki korak, ali ne i dovoljan). 
 

Whittington je potencijalno ok igrac i mene je iznenadilo da je ovako los bio u Lokomotivi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam jos jednu zelju ali nema EL/EK iskustvo ali moze biti neki projekat na 3 godine. U pitanju je:

 

Eugene German - 24 godine - turska liga - 23.8 ppg - sutira trojke 43.66%

 

Statistika protiv Fenera: 31 poena 6 skoka 5 asistencija

Statistika protiv Turk Telekoma: 34 poena 3 skoka 3 asistencije 3 ukradene lopte

Statistika protiv Karsijake: 33 poena 6 skoka 3 asistencije i 7/10 trojke!

 

Eto ovi svi igraju neke evropske lige i ovaj sipa po 30 poena protiv njih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, grati said:

Imam jos jednu zelju ali nema EL/EK iskustvo ali moze biti neki projekat na 3 godine. U pitanju je:

 

Eugene German - 24 godine - turska liga - 23.8 ppg - sutira trojke 43.66%

 

Statistika protiv Fenera: 31 poena 6 skoka 5 asistencija

Statistika protiv Turk Telekoma: 34 poena 3 skoka 3 asistencije 3 ukradene lopte

Statistika protiv Karsijake: 33 poena 6 skoka 3 asistencije i 7/10 trojke!

 

Eto ovi svi igraju neke evropske lige i ovaj sipa po 30 poena protiv njih

 

Taman na poziciji Cirbesa 🙃

Link to comment
Share on other sites

Odakle sad ovo da Kuz ide?

Sa svim njegovim manama odigrao je najbolju sezonu jos od one pre 6 godina.

Naravno da u tim godinama i sa takvom istorijom sranja kroz koja je prosao ne treba da bude opterecen nekom velikom minutazom ali znajuci Deja ocekivao sam ga kao 2. ili 3. centra.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, grati said:

Imam jos jednu zelju ali nema EL/EK iskustvo ali moze biti neki projekat na 3 godine. U pitanju je:

 

Eugene German - 24 godine - turska liga - 23.8 ppg - sutira trojke 43.66%

 

Statistika protiv Fenera: 31 poena 6 skoka 5 asistencija

Statistika protiv Turk Telekoma: 34 poena 3 skoka 3 asistencije 3 ukradene lopte

Statistika protiv Karsijake: 33 poena 6 skoka 3 asistencije i 7/10 trojke!

 

Eto ovi svi igraju neke evropske lige i ovaj sipa po 30 poena protiv njih

Otisao u Kinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nenad010 said:

Odakle sad ovo da Kuz ide?

Sa svim njegovim manama odigrao je najbolju sezonu jos od one pre 6 godina.

Naravno da u tim godinama i sa takvom istorijom sranja kroz koja je prosao ne treba da bude opterecen nekom velikom minutazom ali znajuci Deja ocekivao sam ga kao 2. ili 3. centra.

kuz nije mogao u kontinuitetu da izdrzi duze od 5min na parketu a da ne dise na skrge...sto je prilicno porazavajuce za jednog profesionalnog kosarkasa

istekao mu je ugovor i ja ga ne bih dalje zadrzavao

jedino u nekoj varijanti da se dovede prvi centar zverka od 25min+, a da luka i kuz bore oko tih minuta sto preostane

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Horium said:

Mislim da definitivno sa Kuzmicem treba da se rastanemo, on vise nije za ovaj nivo profesionalne kosarke.

 

Pitanje je i da li je zdravstveno za bilo koji nivo profesionalne kosarke.

 

E jebiga sad, pa to sto smo fejlovali ove sezone ne znaci da Kuzmic ne moze biti treci centar. Ako se moze naci neko bolji a jeftin, onda ok. Stoji da nam je centarska linija bila bas slaba tacka ove sezone, ali jedan dobar starter bi to itekako pokrenuo.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Guru said:

 

 

 

 

 

Uh, gde ti ode... 🙂 Ja sam samo napisao kakav profil pleja Radonjić preferira - potpuno je normalno da se makar inicijalno traži igrač koji se po karakteristikama uklapa u njegove zamisli, upravo to je i poenta famozne selekcije, u suprotnom bi samo random nabacivali igrače za koje procenimo da imaju neki upside, kao što je to PAO uradio sa Nedovićem i Mejkonom na 2 i plejadom undersized igrača na 1 (Ferel, Peri, Siva).

 

Mi već pravimo pregršt kompromisa da bi uglavili sve ove naše domaće igrače u rotaciju, ne bi valjalo da se još i prilikom dovođenja tih par stranaca ne držimo određenih kriterijuma... Na stranu što bih se ja lično držao tih kriterijuma kod svih igrača, al' nam onda od domaće osnove ne bi ostali ni dugmići. 😈

 

 

 

Guilty as charged 🙂

Jasno. Nisam ja ni hteo da kažem da sad Radonja treba dovesti indijanca koji se nikako ne uklapa u njegov koncept. 

 

Nego da imam utisak da se prilikom dovođenja pojačanja gleda samo šta igrač u tom momentu jeste, a ne šta bi za par meseci mogao da postane. Ono, Granger če biti Granger i sad i na kraju sezone. Tu nema šta. Nit ga možeš šta više naučiti, niti sa njim možemo da testiramo sopstvene limite, odnosno dostignemo full potencial (moje mišljenje). Dok bi s nekim neimenovanim G-leagerom možda malo štucali u startu, ali ako bi stručni štab iz njega uspeo da izvuče maximum (ja verujem da bi), onda je to skroz druga priča.

 

Naravno, razumem i tu novonastalu problematiku sa 32 filijale u G-league i da je sve teže dovoditi igrače, nego čisto onako filozofiram. Dok nam bude prvi izbor Granger, mislim da nikad nečemo saznati koji je naš pravi domet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, NikadProtivKaline said:

ne moze biti tolika razlika u primanjima

jedino ako ne mislis da dobije 2-3 plate vise

ako kod nas igra za 400k tamo bi verovatno mogao dobiti oko 600-650k, ne verujem vise od toga

Mislio sam da on nema 400k kod nas, nego da je na nekih 300k. Možda sam loše ocenio. 
A ne verujem da bi u tom slučaju zelenima bilo problem da plate barem 600k. 
 

36 minutes ago, Šarac said:

Nisam rekao da on hoće da ide nego šta bi mogao da ima bolje u Atini. 
Van toga mislim da bi mu sve bilo bolje ovde, počev od sistema u kome igra, preko trenera koji ga ceni i poštuje pa do navijača koji ga sad već većinski vole i prihvataju

Link to comment
Share on other sites

Radonjić svakako ima profil plejmejkera koji preferira (visok, jak, važnije da bude dobar dodavač nego strelac, kontrola ritma), ali svakako nije lud da odbije extra igrača drugačijeg profila. Ako je tačno da smo hteli Pangosa pre nego što ga je Zenit pokupio (a on odigrao sezonu karijere), ne vidim da bi Radonja odbio nekog Shabazza ili sličnog jebača, pod uslovom da nam je dostupan. Međutim, postoji čitava klasa razlike između Shabazza i Pangosa (provereni igrači) i nekog G league midgeta koji možda bude dobar, a veće su šanse da bude po principu jednu pokida pa ga tri utakmice nema nigde, na stranu problemi sa odbranom. Plejmejker je ključna pozicija, ja bih pre rizikovao sa nekom mačkom u džaku na poziciji SG, tu imamo nekakvih opcija i da ulete ako ovoga ne krene. Manje odgovorna pozicija sa kojom se možda isplati reskirati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, NikadProtivKaline said:

kuz nije mogao u kontinuitetu da izdrzi duze od 5min na parketu a da ne dise na skrge...sto je prilicno porazavajuce za jednog profesionalnog kosarkasa

istekao mu je ugovor i ja ga ne bih dalje zadrzavao

jedino u nekoj varijanti da se dovede prvi centar zverka od 25min+, a da luka i kuz bore oko tih minuta sto preostane

Ne bih se slozio, igrao je Kuz i po celu cetvrtinu na visokom nivou, prvi primer koji mi pada na pamet je Efes u gostima.

Bio je edan je od najstandardnijih igraca sto se tice fizicke forme ove sezone, nije se povredjivao, sto govori da se i te kako posvetio sebi o cemu je i bilo reci.

Disao je na skrge jer je cesto morao da se nosi sa 2 protivnicki centra u trenucima kada je Mitar bio u kanalu ili jednostavno nije mogao da odgovori na izazove fizicki, to je ono sto je, verujem, i tebi upadalo u oci.

Za ovo poslednje se slazem i to su bila neka moja ocekivanja, uz tu neku zverku vertikalca, pnr masinu i tako to, Luka i Kuz su sasvim dovoljan bekap, cak bi imali odredjen stepen polivalentnosti i raznolikosti u reketu, po cijem smo manjku poznati godinama unazad.

Naravno, mozda je ovakva Kuzova sezona dosla na naplatu, mozda covek oseca da ne moze vise da izdrzi ovaj tempo cak ni sa manjom ulogom, i to za kintu koja mu nece promeniti zivot.

U tom slucaju da se rastanemo kako dolikuje, ucinio je mnogo za nas, a bogami i mi za njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...