Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Svasta se moze ovde da se procita...

 

Prvo,

spacer.png

 

 

Plate u G ligi su 35-37k dolara GODISNJE(odnosno 5 meseci koliko traje liga). Sad ne verujete mojoj slici pa istrazite sami, nigde drugacije nista necete pronaci. Ranije su bile vece recimo u sezoni 19/20 125k dolara, ali postoji jasna racunica sta zeli Nba da se igraci ne bi zadovoljili platom u toj ligi.

 

Neko iznad se dobro setio za platu Kris Dzounsa u Asvelu takodje je i Okobo(koji je stigao iz G lige) imao slicnu platu:

 

https://m.basketnews.com/news-167745-who-will-be-paid-in-the-european-basketball-offseason.html

 

Urbonasov portal. Navode da su plate dobijali od agenata. (a i vec sam pisao ranije da oni imaju uvid u u El budzete i sve sto pozele)

 

Dakle klubovi poput Zvezde i Asvela nude igracima znacajno manji novac nego sto bi dobili u jacim klubovima, ali nude daleko vecu ulogu kako bi mogli da zabodu posle i znacajno jaci ugovor.

 

Primeri za to su Lojd, Lorenco, Panter, Volden, Kvinsi Miler mozda sam nekog i zaboravio. Na primer Lojd i Volters su dobili 4-5 minuta prosecno vise u Valensiji odnosno Uniksu. Panter nije ni igrao u Oli, a Volden je dosao za gotovo istu platu ali svestan da ce lakse zabosti bolji ugovor iz evroligaske ekipe.

 

Ove sezone bi to bio Kalinic na primer pa i Volters, koji je igrao 4 minuta manje prosecno u tadasnjem Evrokup Uniksu. Kalinic jeste dobio vecu ponudu prosle sezone od Barselone nego od nas ali je recimo ove dobio jos znacajno vecu pa mu je racunica jos bolja za ovu sezonu u Zvezdi i narednu ukoliko potpise za Barselonu nego da je odma potpisao 2 za Barselonu.

 

Kod nas se bar plate manje vise znaju ni ne kriju se, i da ih neko omasi za 50 ili 100k kao sto je Markos, nije puno pogresio.

Edited by 1945
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nellthe said:

Nema vise nigdje "dobrih" Amera za 400k iz vise razloga.

Naravno da ima.

 

Sta znaci dobrih? Volters, Holins i Volden ne da su dobri za nas nego odlicni.

 

Ima koliko hoces dobrih evroligaskih Amerikanaca koji su ove sezone igrali za 400k ili manje. Naravno usled dobrih sezona cena ce im skociti ali tvoje je da ubodes dobrog Amerikanca iz G lige ili Evrokupa ili neke trece lige dok ne vredi preko 400k.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Gobeljić je rokfeler za G-league igrače onda.

Samo sto im je dovoljno da zabodu dva ili cak jedan desetodnevni ugovor i imaju vise od Gobeljica. A prethodne 2 sezone usled korone je bilo gomile tih desetodnevnih, dosta njih je dobijalo i po vise puta.

 

U svakom slucaju ko god zabode ugovor u Nba iz G lige, imace mnogo vecu platu nego u Evroligi tako da oni na G ligu ne gledaju kao na priliku da zarade vise novca jer ga i nema osim sto im je naravno san da zaigraju u najjacoj ligu na svetu jos u svojoj zemlji a ne da bi zaradili novac u G ligi jer je novac smesan.

 

U svakom slucaju mnogo vise Amerikanaca se okrece Evropi i iz G lige i iz NCAA, a ja bih rekao da se i Nba okrenuo vise najboljim Evropljanima i da ima mnogo veci broj Evropljana u Nba nego pre 10 sezona. Na primer ima ih za 30ak vise nego 2010. a to znaci 30 dobrih  Amerikanaca vise u Evropi.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Ajde i ja da napisem moje realno gledanje na plate i velicine ugovora, posto su se svi vec raspisali i bez bilo kakvih cinjenica koji potkrepljuju njihove tvrdnje poceli da pisu nebuloze i svakakve neistine. 

 

Prvo i osnovno kada se pise o platama, mora se pogledati iz ugla igraca i sta zeli postici u karijeri. Nekada, u zivotu pa i u kosarci, treba napraviti 1 korak nazad, da bi skocili 2 ili vise unaprijed. Opste je poznato (zeljeli neki priznati ili ne) da je KK Crvena zvezda sjajna odskocna daska za igrace u prethodnih nekoliko sezona i da igraci potpisuju masne i dobre ugovore nakon odlaska iz kluba. Susta suportnost su nase komsije (realno gledajuci, osim Jaramaza, koji je to njihov igrac potpisao za veci novac ili se probio u veci klub?), kod kojih igraci stagniraju i gledajuci ovako sa strane, naplacuju velike ugovore bas u Partizanu (Parahovski, Punter, Leday, Kurucs, Thomas, Renfroe....)

 

Uzimajuci u obzir sve navedeno, lako se da primjetiti da je najvecu platu u istoriji kluba opravdano imao Kalinic, zatim slijede Gist (1 milion dolara za 2 godine) i Quincy Miller (imao vecu mjesecnu platu od Gista, 65k dolara mjesecno, ali nije bio tu tokom cijele sezone + mu je jedan dio plate odbijen zbog krsenja klupske discipline).

Pominjani Lorenzo Brown je imao 400-450 k dolara, Billy Beron je prvo imao smijesnu platu, pa je onda produzen ugovor i plata bila 350 k dolara. 

Lojdu je bilo jasno gdje dolazi i da ce poslije nas potpisati 3x veci ugovor nego u Valensiji, pa je i on odlucio da uz nesto manju platu 450k dolara prijedje kod nas.

 

Ovo su sve cinjenice, nekom se mozda nece svidjeti, ali tako nas klub posluje dugi niz godina i zato, dok god je ovakvo poslovanje nikad necemo biti u situaciji da se nadjemo opet u situaciji kao te 2011. godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vasa123 said:

Ovo su sve cinjenice

 

13 minutes ago, Vasa123 said:

zatim slijede Gist (1 milion dolara za 2 godine

Nije imao 500k u dolarima nego u evrima sto je ipak razlika.

 

Izvor je taj koga drzis na profilnoj slici javno izjavio 2019. tako da polako sa cinjenicama, lako mozes naci tu izjavu na guglu.

 

Za ostalo sto pises mogu da se slozim jer sam i ja od coveka iz kluba cuo podatke o tim platama, ali posto niko od nas nema te ugovore u rukuma ne mozemo da pisemo sta su suvoparne cinjenice, mozemo da verujemo svojim izvorima ili onome sto klub objavi ili nekim svojim projektovanim zamisljenim mislima ili nekim podatcima sa drugih mesta po internetu koji su relevantniji ili iole.

 

Moja logika mi govori da bi bilo bas neozbiljno da lazu za takve stvari(plat igraca) a vamo se trude da se organizacija svega poboljsa, da marketing bude najbolji u Evroligi i slicne stvari jer je cilj bio da se dobije visogodisnja licenca a vamo da zakivaju na necijim platama i to objave javno na sajt, a Evroliga ima tvoje podatke o svemu. Covic ume da slaze i svasta lose da radi ali mislim da nije toliko glup.

 

Ovo iznad sto sam napisao podatak za G ligu plate i ostalih par stvari koje sam naveo su ipak cinjenice i slike-linkovi crno na belo, tako da pre nego sto neko napise na tu temu nesto neka proveri bar na internetu najosnovnije stvari ili neka napise to i to je moje misljenje a ne sta su nepobitne cinjenice jer to nisu.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Vasa123 said:

Ajde i ja da napisem moje realno gledanje na plate i velicine ugovora, posto su se svi vec raspisali i bez bilo kakvih cinjenica koji potkrepljuju njihove tvrdnje poceli da pisu nebuloze i svakakve neistine. 

 

Prvo i osnovno kada se pise o platama, mora se pogledati iz ugla igraca i sta zeli postici u karijeri. Nekada, u zivotu pa i u kosarci, treba napraviti 1 korak nazad, da bi skocili 2 ili vise unaprijed. Opste je poznato (zeljeli neki priznati ili ne) da je KK Crvena zvezda sjajna odskocna daska za igrace u prethodnih nekoliko sezona i da igraci potpisuju masne i dobre ugovore nakon odlaska iz kluba. Susta suportnost su nase komsije (realno gledajuci, osim Jaramaza, koji je to njihov igrac potpisao za veci novac ili se probio u veci klub?), kod kojih igraci stagniraju i gledajuci ovako sa strane, naplacuju velike ugovore bas u Partizanu (Parahovski, Punter, Leday, Kurucs, Thomas, Renfroe....)

 

Uzimajuci u obzir sve navedeno, lako se da primjetiti da je najvecu platu u istoriji kluba opravdano imao Kalinic, zatim slijede Gist (1 milion dolara za 2 godine) i Quincy Miller (imao vecu mjesecnu platu od Gista, 65k dolara mjesecno, ali nije bio tu tokom cijele sezone + mu je jedan dio plate odbijen zbog krsenja klupske discipline).

Pominjani Lorenzo Brown je imao 400-450 k dolara, Billy Beron je prvo imao smijesnu platu, pa je onda produzen ugovor i plata bila 350 k dolara. 

Lojdu je bilo jasno gdje dolazi i da ce poslije nas potpisati 3x veci ugovor nego u Valensiji, pa je i on odlucio da uz nesto manju platu 450k dolara prijedje kod nas.

 

Ovo su sve cinjenice, nekom se mozda nece svidjeti, ali tako nas klub posluje dugi niz godina i zato, dok god je ovakvo poslovanje nikad necemo biti u situaciji da se nadjemo opet u situaciji kao te 2011. godine.

Pa Beron je igrao 4-5 sezona u EC, bogato placen za turski klub...ti mislis da je on dosao za 150k da igra u Zvezdi EC? Svasta pises. Moras uzeti u obzir da kad Amrima kazs idi iraj u Zvezdi...i zivi u Srbiji...nije da se ubiju od srece. Ti si ubedjen da je Cova car pregovora i da sve uzima duplo ispod cene..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Pa Beron je igrao 4-5 sezona u EC, bogato placen za turski klub...ti mislis da je on dosao za 150k da igra u Zvezdi EC? Svasta pises. Moras uzeti u obzir da kad Amrima kazs idi iraj u Zvezdi...i zivi u Srbiji...nije da se ubiju od srece. Ti si ubedjen da je Cova car pregovora i da sve uzima duplo ispod cene..

Kako sad to kad 90% Amera (evo sad i Hollins) kazu da su puni utisaka iz Beograda i Srbije i da je odlicno mjesto za zivot i porodicu. A nigdje nisam rekao da je Beron igrao za 150k, tako da ne znam odakle ti ta cifra.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vasa123 said:

Kako sad to kad 90% Amera (evo sad i Hollins) kazu da su puni utisaka iz Beograda i Srbije i da je odlicno mjesto za zivot i porodicu. A nigdje nisam rekao da je Beron igrao za 150k, tako da ne znam odakle ti ta cifra.

To je ko kad Rijana dođe u Beograd i na koncertu kaže "ovo mi je najbolji koncert u životu!" Yeah, right.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nek se javi nadzorni odbor jer cini mi se da mu je istekao ban pa neka kaze da li sam bio u pravu kada sam mu pisao da se igraci dovode u dugoj pauzi pred plej of pocetkom Maja(odnosno ugovaraju) kao sto su uradili svi klubovi u Evroligi, pa cak i Pao sa ludim gazdom (ugovorili Lija i Kalaicakisa pre mesec dana jos, ako neko misli da su to Radonjina pojacanja), a mozete viditi i na temi Evroliga transferi na prvoj stranici jos 11. Juna da se velika vecina interesovanja i pregovara obistinila. I Dejo je delimicno to radio dok je mislio da ce ostati nas trener posto znate za Ilica, Petruseva, Tarzuskog itd.

 

Aj Holins i Davidovac su verovatno jos ranije dobili ponude od sadasnjih klubova, to ne mogu da sporim, kao sto je lako sada pametovati za Dejovu odluku sto jeste cinjenica da nije hteo da produzi Holinsa u Januaru a na kraju je hteo kad je bilo kasno i Davidovca prosle sezone jer nije to bas ovaj Deda iz ove sezone koji je prelomio bar 5-6 utakmica.

 

Ali Radonjicu se morao ponuditi novi ugovor jos tada i rok mu je trebao biti dan posle osvajanja Kls-a a ne 30. Juna, a usput kontaktiras trenere da li su zainteresovani ukoliko Radonjic ne ostane da ih imas u vidu, to se tako radi i za igrace takodje. Sasa Obradovic, na stranu sto je i lose vodio ekipu i sto je tuzio i vise nego sto je trebao, imao je gro ekipe da ne kazem skoro kompletan roster jos 5. Jula. Isti slucaj mu je sa Monakom iako su sezonu zavrsili pre neki dan, odavno su dogovorili i produzivanja ugovora i sigurna pojacanja i eventualne zamene, samo jos nisu objavili. Osta mu samo situacija oko Majka Dzejmsa a verujem da ima spremu zamenu.

 

Pojacanja i trener se dogovaraju u Maju a ne u Julu, sto puta sam napisao i jos sto puta cu napisati.

 

Takodje sam pisao Sarcu da je moje misljenje da klub mora da pozajmi 200-300k u Junu ako nema da isplati plate tada jer ce to mozda da prevagne u necijoj odluci da nas napusti. On mi napisa tada da nece forum da kroji odluke, iako sam samo dobronamerno pisao to kao svoje misljenje i predlog.

 

Sve i kada bi potpisao neki Sferopulos koliko veceras ili sutra, mi smo na trziste uveliko zakasnili sa novim trenerom. Dobrih igraca ima i dalje ali se broj smanjuje iz dana u dan, o slobodnim igracima cu kada objavimo trenera.

 

Prelistao sam sve sto se pisalo kada mi je istekao ban i izdvojio bi @Guruov odlican upis da je zabrinjavajuce da mi u nedostatku opcija za trenera se okrecemo Fmp-ovoj skoli i da planiras neke iskorake ili da se nadas bilo cemu, a dovodis trenera koji preskacu po 2 ili 3 stepenice do Evrolige.

 

Isto tako je napisao da ce pozeleti sve najbolje Jovanovicu ukoliko on bude novi trener i da mu zeli sve najbolje, tako isto svi mi ne treba da panicimo i da pozelimo novom treneru ko god bio svu srecu pa sta bude bude. jer na odluke ocigledno ne mozemo da uticemo.

 

I dalje sam misljenja da moze da se skocka neki dobar tim, jer solidnih pojacanja i dalje ima ako ne za top8 onda bar da se ozbiljno pripreti komsijama. Naravno bice vazan i faktor hemije u timu sa novim igracima, odnos sa trenerom, da nemamo povreda koliko i ove sezone...

 

U svakom slucaju trenera(ako me ne bude mrzelo kasnije mozda izlistam spisak trenera) moramo potpisati koliko sutra a prvih par pojacanja moramo potpisati u toku naredne nedelje jer mi jurimo 8 pojacanja- o s a m, a ne 2 ili 3 da mozemo da vagamo narednih 15 dana.

 

Covicu hvala za sve titule ali ove godine ukoliko se obrukamo u Evroligi ili izgubimo Aba ligu krivac je iskljicivo on, a ne Nordeus, cuj mene drzava, iako je ozbiljan faktor skuplji tim Partizana ali se pametnijim odlukama moglo to ispeglati kao sto je bio slucaj ove sezone. Tako da neka mu ovo bude last(na kredit koji je po meni zaradio tako sto nam je spasio klub i plus sve ove titule) dance jer je obecao da ce Partizan biti sampion kada ode u penziju a ako ne ispuni obecanje krajem ove sezone onda mu je vreme za penziju, ne zato sto Partizan ne sme da bude prvak, naprotiv, vec zato sto dozivljavamo ozbiljnu stagnaciju(da ne kazem nazadovanje) a ne napredak a to je kljuc u svakom poslovanju, po meni.

Edited by 1945
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mozda pocnemo sezonu bez trenera. Jbg, kao na basketu nekad. Sutiraju bacanja pred utakmicu, prvih pet koji ubace su petorka. Posle kako se ko umori, sledi zamena. Ide to svojim tokom. Da probamo i to.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...