Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 hour ago, Bromoviski said:

Pa KO JE ONDA NAMEŠTAO sve sezone pre toga? NIKO???

E otvori mi oči!

Ili nije bilo ŽOĆ-a tada nego Tadića,Ružića, Dačića, Nikolića Šljive sa Morave etc.

I kakvu vilu to spominju neki da je rumeni bio u njoj

MI pošteni pre 2012/13  pitamo

Ironi mod, ironi 😉... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, necke said:

Osvojio Eurobasket sa dva igraca al i to sto kazes, bolje da dovedemo trenera koji sa 65 godina prvi put dolazi u Evropu.

Pa dva igraca od kojih je jedan Nba superstar a pogodoli mu se da su ostalo savrseno uskladjeni sa njegovim kvalitetima.  

 

Ali barem igra prepoznatljivu igra, bez divljanja jednog igraca

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Redstar0356 said:

Pa dva igraca od kojih je jedan Nba superstar a pogodoli mu se da su ostalo savrseno uskladjeni sa njegovim kvalitetima.  

 

Ali barem igra prepoznatljivu igra, bez divljanja jednog igraca

Дончић тад још није био нба суперстар тад ако ћемо бити прецизни. Није још ни у нба отишао.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Meni Kokoskov bas deluje kao neko ko ne voli avanture i izlete, probao je posle x godina da izadje iz zone komfora i bacio je to sve i vratio se u ulogu prvog pomocnika koja mu najvise odgovara

Dragić: Sve je do Kokoškova, nismo imali pravog trenera, 2017. je sve kliknulo. 

Dakle, ume da poslozi tim.

Kokoskov je interesantan jer:

- ima iskustvo u el, prica srpski, razumece se sa gazdom

- ima iskustvo u nba, mogao bi nesto novo inovativno da donese osim krvavih kolena 

-bi mogao da privuce nekoliko nba kalibar igraca ispod radara za prihvatljivu platu,

- nije primereno ni realno da klub sa najmanjim budzetom u el dovede proverenog evroligaskog trenera, jaka pojacanja i da ocekuje instant uspeh. Proso bi ko Makabi samo sto bi finansijske posledice bi dalekosezne.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Redstar0356 said:

Sta je uradio sa Fenerom? Nula

Bio je 7., imao skor 20-16 i ispao iz top8 od Cska, a bili mu povredjeni Veseli-Ulanovas-Edi, mozda jos neko zaboravio sam...

 

U turskom prvenstvu izgubio od Efesa u finalu.

 

Bas nije imao srece sa povredama te sezone, rekao bih i vise nego mi ove sezone.

 

Prozori sa reprezentacijom u ovakvim uslovima nisu merilo nicega bukvalno. Osim uspeha sa Slovenijom, vrlo dobro je i vodio Gruziju koja nema Doncica i imala 2-3 igraca.

 

On je premium opcija u odnosu i na Alimpijevica i Mitrovica a kamoli na ove odavde koji se dovode u vezu sa nama, i mislim da nemamo nikakve sanse da ga dovedemo osim ako sam ne odluci da se dokazuje opet u Evroligi i ispravi neke nepravde posto nije imao srece, mada cisto sumnjam da bi dosao da se dokazuje opet sa nama koji imamo najmanji budzet.

 

P.s. Bila je prica da ga trazi Bruklin pre mesec dana, ne znam jel potpisao, mogu da kazu ovi sto prate redovno Nba.

Edited by 1945
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sa Gruzijom umalo napravio iznenađenje turnira kad je bio blizu da izbaci Litvaniju, koja je kasnije preko Italije i Srbije otisla u finale.

 

2017. u izuzetno teskoj grupi imao 5-0 skor a na putu do zlata izbacio tada zahuktale i atraktivne Letonce, Spance u polufinalu 20 razlike. Osvojio evropsko bez poraza.

 

Plej of protiv Cska kog 1945 pominje cak nije ni vodio utakmicu koju su igrali kuci, ne secam se tacno razloga.

 

 

Nije sad da ga glorifikujem, ali je daleko kvalitetniji nego sto ga kolega opisuje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kokoskovu se po hodu vidi da nikada ne bi bio deo ABA cirkusa.On se slomio zbog par nesrecnih utakmica i okolnosti u reprezentaciji i Feneru i vratio u komfor zonu.Sanse za njega su iste ko i za Sarasa.

Jedino ako je najbolji poker face u svetu kosarke pa da me je utisak oko temperamenta prevario,ali tesko.

14 minutes ago, grati said:

Vrlo moguce. Virtus hoce Marjanovica i Ekpe Udoh im se vraca posle povrede. Ne bi ovaj priso bas Dzoniju od svih igraca

Bobi vise nikada nece igrati kosarke u evropi 99%.Zaite iako je sirov je dominirao EK a mi nemamo ni para ni trenera pa logika kaze...

Susret jeste jako direktan,bas onako kao da regrutuje,u masi pozdrava on je sve ignorisao i prisao Ivanovicu da kaze nesto i odmah posle otisao.Da Virtus nema 10puta vece ambicije od igraca nivoa Ivanovic rekao bih da on njega zove a ne obrnuto kao sto se zvezdasi nadaju.

 

Svakako zanimljiv detalj koji verovatno nema veze sa Zvezdom.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mikel said:

Dragić: Sve je do Kokoškova, nismo imali pravog trenera, 2017. je sve kliknulo. 

Dakle, ume da poslozi tim.

Kokoskov je interesantan jer:

- ima iskustvo u el, prica srpski, razumece se sa gazdom

- ima iskustvo u nba, mogao bi nesto novo inovativno da donese osim krvavih kolena 

-bi mogao da privuce nekoliko nba kalibar igraca ispod radara za prihvatljivu platu,

- nije primereno ni realno da klub sa najmanjim budzetom u el dovede proverenog evroligaskog trenera, jaka pojacanja i da ocekuje instant uspeh. Proso bi ko Makabi samo sto bi finansijske posledice bi dalekosezne.

 

Fun fact plus bio saigrac Nesi Ilicu u juniorima Zvezde.

 

Svakako mislim da ga uzalud spominjemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preteruje se preko svake mere.

Ispade Covic najveci neprijatelj Zvezde, 

a ipak je on najuspesniji predsednik kk ikad.

Godinama smo na vrhu, prosto surovo dominiramo i nije bas da nema njegove zasluge.

Spocitava mu se kako nije u stanju da obezbedi veci budzet, kao da su ti milioni klikeri. 

Pa mi realno godisnje zaradimo oko 2 miliona eura, sto od karata sto od EL, ostalo do tih 7,5 (u stvarnosti koji milion manje) ipak namakne Covic.

Nikako dupeuvlacenje tu ne bi pomoglo, jer je AV-u potrebno da mu se u hali ne vice da je peder. 

U hali se to bolje cuje nego na stadionu, a i samaranje ljudi je vidljivije i strasnije pa se mora ici na drugacije metode.

Svako ko misli da je lako namaci novac, kad je volja drugacija je naivan. Isto tako je naivno i misliti da bi tu odlazak NC nesta promenio. Davno je napisano sta je zamisao i ovo je samo radnja po toj zamisli. 

Garancije o jacem rosteru, carter letovima i slicno su kao kad bi zena od vas trazila da unosite 2000 eura mesecno u kucu, a vi recimo mozete da dobacite do 1500. Pa ako niste u mogucnosti onda ste smokljani i nesposobni.

Zamerka Covicu od mene ide pre svega na sabanska saopstenja. Na to sto ne lupi po tintari saradnike koji preuzmu ulogu besnih pasa.

I za kraj EL je po plateznim zahtevima neke dve klase iznad realnih mogucnosti klubova u nasoj zemlji i nase privrede. Znaci samo volja drzave moze da nadomesti te dve klase. A volja je promenjiva kategorija.

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, grati said:

Vrlo moguce. Virtus hoce Marjanovica i Ekpe Udoh im se vraca posle povrede. Ne bi ovaj priso bas Dzoniju od svih igraca

neki lik je usporio video i tacno se vidi kako kaze na kraju  "to Red star"

Edited by Aleksa
  • Like 2
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

13 strana od sinoc... e neces ga citati 😄 

 

Ja samo da kazem - sve price o dovodjenju igraca nemaju nikakvog smisla dok se ne resi trener. 

 

A do tada mozda prodje voz za neke igrace, ali jbg, tako se radi u normalnom sistemu. 

Jedino sto se moze potpisivati bez trenera su neki juniori. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

13 strana od sinoc... e neces ga citati 😄 

 

Ja samo da kazem - sve price o dovodjenju igraca nemaju nikakvog smisla dok se ne resi trener. 

 

A do tada mozda prodje voz za neke igrace, ali jbg, tako se radi u normalnom sistemu. 

Jedino sto se moze potpisivati bez trenera su neki juniori. 

Pa da evo videli smo na primeru Radonjica i Pao-a, kako su cekali da on potpise pa dogovorili 2 igraca po njegovom ukusu, midzeta od 70 kila i talentivanog Grka, koga su isutirali iz kluba pre 2, 3 sezone.Sreca pa su ga pitali za misljenje, inace nikad ne bi potpisao ugovor, a da mu drugi biraju igrace

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gudura said:

Pa da evo videli smo na primeru Radonjica i Pao-a, kako su cekali da on potpise pa dogovorili 2 igraca po njegovom ukusu, midzeta od 70 kila i talentivanog Grka, koga su isutirali iz kluba pre 2, 3 sezone.Sreca pa su ga pitali za misljenje, inace nikad ne bi potpisao ugovor, a da mu drugi biraju igrace

 

Ja sam samo konstatovao da se to tako ne radi, ne interesuje me PAO i njihov sistem (ako ga imaju, posto vidimo gde su). 

 

Zapravo, poenta u svemu je da trenera moramo da resimo sto pre (a ne da ustedimo na julskoj plati). I da ne treba Covic da se igra dovodjenja igraca...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...