Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 hour ago, quentin said:

Nije nas Radonja poslao u KO time što je otišao, nego je otišao zato što je vidio da se tim raspada i da Čović to ne može, ili neće, da zaustavi to.

Godine 2017. Čović je doveo zelenog Alimpija i sastavio mu disfunkcionalan tim. Sada će još teže nekog naivka da privuče na klupu. Čović nudi dobru platu za trenera, siguran sam, ali nije samo to u pitanju. Šta mislite kako je kandidatima kad pogledaju smiješne logističke zahtjeve koji su Radonji odbijeni? Ti si trener u top tier takmičenju evropske košarke, a treba da te brine organizacija putovanja i stručnost medical staffa.

Nije sve ni do budžeta, Čović besmisleno štiti okoštale parazitske strukture u klubu.

Ne mogu reci da nisi u pravu, ali cinjenica je da mi ne znamo sta se tacno desavalo u pregovorima, a jos manju u glavama glavnih aktera ove sage. Imam utisak da si svako (pa i ja) pravimo misljenje o situaciji na osnovu licnih osecanja prema jednom ili drugom akteru ovog košmara, a ne na osnovu cinjenica. Nit' pravdam Covica, a jos manje hocu da ocrnim Radonjica (daleko bilo). Ali, cinjenica je da smo ostali sa Covicem i da nam je to sto je. Da u ovoj situaciji on sad tj. odmah ode, to bi bio potop kataklizmickih razmera, nadam se da to i Covicevi protivnici vide.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čvarkov said:

Andrews Džoni Marković 

Gudura Nedović

Dobrić Lazarević Lazić

White Ilić

Cornelie Petrusev Luka

 

Coach Schiller

 

Schiller je potpisao za Saragosu...

 

 

36 minutes ago, Devil In My Pants said:

Gist je bio najskuplji jer je jedino za njega izasla cena od grckog novinara. Kakav rsb, oni pisu sta im Cova kaze. Vi razumete da je Lorenzo iz Amerike dosao u Srbiju za iste ili manje pare nego sto je imao u Americi. To kao kad bih se ja preselio u Kongo da radim za manje para..

 

Koliko je to Lorenzo imao u $ u Amerikama??

Edited by Tri Korne Penal
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Samo Beron je tu bio 400k ili manje, ova dvojica ni u pismu.

Moguce. Vrlo moguce. My bad... 😁

12 minutes ago, drakon1 said:

Ne mogu reci da nisi u pravu, ali cinjenica je da mi ne znamo sta se tacno desavalo u pregovorima, a jos manju u glavama glavnih aktera ove sage. Imam utisak da si svako (pa i ja) pravimo misljenje o situaciji na osnovu licnih osecanja prema jednom ili drugom akteru ovog košmara, a ne na osnovu cinjenica. Nit' pravdam Covica, a jos manje hocu da ocrnim Radonjica (daleko bilo). Ali, cinjenica je da smo ostali sa Covicem i da nam je to sto je. Da u ovoj situaciji on sad tj. odmah ode, to bi bio potop kataklizmickih razmera, nadam se da to i Covicevi protivnici vide.

Radonjic je znao gde dolazi, kakva je situacija bila pre kakva je sada. Kada pre nisu mogli da mu se obezbede uslovi tipa carter letova, da li je zaista mislio da ce moci sada, kada drzava favorizuje drugi klub? Moje misljenje je da je hteo da se skloni od svega toga, jer ce pritisak naredne sezone biti duplo veci. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Devil In My Pants said:

Gist je bio najskuplji jer je jedino za njega izasla cena od grckog novinara. Kakav rsb, oni pisu sta im Cova kaze. Vi razumete da je Lorenzo iz Amerike dosao u Srbiju za iste ili manje pare nego sto je imao u Americi. To kao kad bih se ja preselio u Kongo da radim za manje para..

Ako bi ti to zaposlenje u Kongu bilo odskocna daska da se zaposlis u Singapur zasto da ne.

I koliko znam dosao je iz Kine, a ne iz Amerike.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Radonja said:

Vidim vec krece prica kako je Radonja zao sto je trazio carter letove...

Ne. Poenta je da prvo ne znamo sta je trazio i drugo zasto Covic nije voljan ili nije u stanju da mu ispuni uslove tj. zasto je obostrana namera da se produzi saradnja propala. Moze biti da je Radonjic nanjusio sta sa negde visoko sprema na relaciji KKP-KKCZ i da je trazio ravnopravne uslove. E sad da li je znao da li ce i da li moze da ih dobije, to je nesto drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čvarkov said:

Andrews Džoni Marković 

Gudura Nedović

Dobrić Lazarević Lazić

White Ilić

Cornelie Petrusev Luka

 

Coach Schiller

Andrews je cistokrvni suter 🙂 nikako plej

 

Edited by Pero
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, LightWeight said:

1. Jonah Radebaugh/Ivanovic/Markovic

1/2 Rob Gray

2. Isaiah Canaan

3. Dobric/Lazarevic/Lazic

4. White/Moneke/Ilic

5. Tarczewski/Tobey/Mitrovic

I osvajamo EL

Rob Gray je u Tofasu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drakon1 said:

Ne. Poenta je da prvo ne znamo sta je trazio i drugo zasto Covic nije voljan ili nije u stanju da mu ispuni uslove tj. zasto je obostrana namera da se produzi saradnja propala. Moze biti da je Radonjic nanjusio sta sa negde visoko sprema na relaciji KKP-KKCZ i da je trazio ravnopravne uslove. E sad da li je znao da li ce i da li moze da ih dobije, to je nesto drugo.

 

Ako je to razlog, pitanje je šta je čekao do sad. Jer to je moglo da se sasvim lako nanjuši i lani.

 

Mada, može biti i da je situacija sa ugovorom bila drugačija, Iskreno ne mogu da se sjetim dal je kad je došao potpisao do kraja sezone + opcija da se produži za još jednu, ili je odma potpisao na godinu i po. Što bi značilo da je prošleg let abio pod ugovorom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Markoss said:

Zo Brown je igrao za 550k, kao i Kvinsi, Lojd za 600k, a najskuplji kog smo imali je Gist sa 650k. To je kada je rec o strancima.

Pa ovo nije tacno.Zvezda nikada u istoj sezoni nije imala dva igraca sa godisnjom platom vecom od 450k eur.

https://kkcrvenazvezda.rs/wp-content/uploads/2022/02/KKCZ-Tabele-01-1024x381.png

Ovde se i vidi da je Gist bio dva razredna nivoa iznad svih te sezone,dakle Zo je sigurno u kategoriji plate koju sam ja pominjao a ne ove.Dakle imao je 340k eur.

 

Kvinsi sa 8(?)mesecnih plata isto ne znam da li je dobacio dotle bas ali to govorim na logiku,informacije nisam bio ni blizu.Takodje se ne poklapa sa izvestajem ako nisam prevideo,ali nisam obratio paznju jer za njega svakako ne znam ko sto se zadesilo da znam za Lorenca.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Markoss said:

Zo Brown je igrao za 550k, kao i Kvinsi, Lojd za 600k, a najskuplji kog smo imali je Gist sa 650k. To je kada je rec o strancima

Ali u dolarima i plus Kvinsi Miler igrao pola sezone

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Ovo isto teško možemo da znamo. Ali evo ti primer Hollinsa i njegov intervju pre neki dan. Kad je dobio ponudu od Zvezde, pričao sa Bilijem, KC Riversom i Loydom. Kojeg nije ni poznavao, ali eto kontaktirao ga je da čuje kakva je latest situacija u Zvezdi. A da ne pričamo da menedžeri sigurno znaju kako i šta. To im je posao.

 

A da se dešavaju čudne situacije na tržištu, to stoji. Francuski klubovi mislim da su dužni da objave sve ugovore javno, i mislim da bi retko ko pogodio da Chris Jones ima 230k u Asvelu (neka me ispravi neko, ako nisam dobro zapamtio tu informaciju)

Pa da,igraca ima samo EL klubovi uglavnom nece da rizikuju,kao da Armani recimo ne moze da nadje nekog boljeg iz USA za platu Dilejnija i slicno.Mogu ali nece da rizikuju na vise nivoa zarad kvaliteta,koji je opet neisproban u EL.

Mi smo taj nivo tima u EL koji mora da se kocka sa igracima koji su prvi put u evropi,poput Lorenca,a kada nece niko drugi cena pada....

Taj isti Jones je pre par godina igrao u Mongoliji...Pricao sam kako je Outara zavrsio u Monaku za 160k eur ove sezone...nije cena=kvalitet,trziste je kompleksnija stvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Gist je bio najskuplji jer je jedino za njega izasla cena od grckog novinara. Kakav rsb, oni pisu sta im Cova kaze. Vi razumete da je Lorenzo iz Amerike dosao u Srbiju za iste ili manje pare nego sto je imao u Americi. To kao kad bih se ja preselio u Kongo da radim za manje para..

Па могуће, зато сам и написао наводно Гист.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, grati said:

Eto i sta mi mozemo kad ovi nude preko 1.3m po sezoni? Za te pare lagano 3 dobra amera

Teško da mogu za te pare i dva dobra amera. Tržište se promenilo, svim igračima je porasla vrednost, i nije više iznenađenje da jedan Davidovac dobije 800k dolara.

Dobri igrači su milion i više, nosioci u EL timovima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

zašto bi to bio obavezni zaključak? najpre produžuješ igrače iz sastava, to je nekako logično tehnički.

s'druge strane, taj white je bio najveće pojačanje minus kalinari i mi sada na osnovu loše sezone imamo praktično konsenzus da on nije dovoljno dobar igrač, iako je u ranijim sezonama takođe u evroligi pokazivao da jeste dobar igrač na tom nivou.

 

mislim, možda se white opet pokaže kao promašaj ali niti je to sigurica a još manje da neće doći neki ozbiljni igrači u sastav.

Najveće pojačanje u protekloj sezoni pored Kaline je bio Wolters. White deli u tom ranguranju treće i četvrto mesto sa Hollinsom.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ako je to razlog, pitanje je šta je čekao do sad. Jer to je moglo da se sasvim lako nanjuši i lani.

 

Mada, može biti i da je situacija sa ugovorom bila drugačija, Iskreno ne mogu da se sjetim dal je kad je došao potpisao do kraja sezone + opcija da se produži za još jednu, ili je odma potpisao na godinu i po. Što bi značilo da je prošleg let abio pod ugovorom.

 

 

Ne znam, ali prosle sezone je to nekako moglo da se handluje. Sad se navodno sprema jedna stepenica drzavne infuzije vise, gde se sve baca na kartu KKP. Ipak je to nesto drugih razmera. Sad nam se navodno spocitava da nismo nista napravili u Evropi sa €50mio u 10 sezona. To ako sam razumeo napise na twitteru od Tegeltije ili ko se vec skriva iza ABA Roumors naloga.

5 minutes ago, Ridji said:

Mnogo retko ozvaničavamo igrače i trenere vikendom

Ma ove sezone nam ne ide nesto ni radnim danima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...