Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

9 hours ago, drakon1 said:

Volim Radonjica kao ne znam sta i puno mi srce bilo kad se prosle godine vratio. 2017. g. mi je pokvarilo letnji odmor kad je prvi put otisao. Trebao sam jos jedan odmor da dodjem sebi. Ali, oba puta kad je otisao ostavio nas je u nokautu. Ne znamo gde smo i gde udaramo. Pustos ostade iza njega. Ne kazem da je iskljucivo on kriv, ali ima i do njega.

Radonja je slobodan čovek. 

Može da ide gde hoće i nema potrebe bilo kome da se pravda. Ono što je uradio u Zvezdi je njegova zadužbina.

Opet, da je hteo da ostane, on bi ostao. Nisu potrebni ni izgovori ja sam hteo, ali zli Čović.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

On ce isporuciti ono sto uvek isporucuje. Davni su dani Zalgirisa, nista epohalno ne ocekujem od njega,bice bolji jer gori ne moze biti. Ne znam kad mislis da dovedes igrace, cekas NBA cut ili sta..ono sto vredi ide polako.Nadam se Tobju..plej neki,odakle ga izvuci.Dobrog pleja namamis parama ili bar konkurentnim timom. Recimo da dodju Jovanovic ili Stefanovic sta oni koji kurac znaju sta je dobro za EL nivo.

 

Mene vise to much nego nedostatak para, te price ja dajem 400k max za igrace su za budale,  ima ih..

 

"davni dani žalgirisa" pre tri sezone za lika koji puni 30 u septembru. ne očekujem ni ja ništa epohalno, tj ne očekujem da bude mvp meseca ali valjda postoji nešto između, npr produkcija zbog koje je i doveden? složili smo se da on nije neki mothafucka koji će da nosi ekipu iz tekme u tekmu.

 

što se tiče kupovine igrača, nisam školovan ali prošle sezone smo do prve trećine jula doveli džonija ivanovića i whitea. 

ako se uzme u obzir da cska, zenit i unics ne mogu da igraju, puno dobrih igrača je u opticaju, svakako ne za nas kada je u pitanju prva liga igrača ali i timovi koji pokupe ove iz ruskih klubova moraju nekoga da otpuste. eto jerian grant i tarzewski su out trenutno.

 

a zašto ne pokupiti i nekoga iz nba negde pred početak sezone, ukoliko verujemo da imamo zašta rizikovati. imali smo i dobrih iskustava sa tim principom.

 

možda se ispostavi da smo u nekom kvazi-tanku ali ja to ne mogu da prihvatim kao činjenicu početkom jula. da je kraj septembra, okej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, drakon1 said:

Volim Radonjica kao ne znam sta i puno mi srce bilo kad se prosle godine vratio. 2017. g. mi je pokvarilo letnji odmor kad je prvi put otisao. Trebao sam jos jedan odmor da dodjem sebi. Ali, oba puta kad je otisao ostavio nas je u nokautu. Ne znamo gde smo i gde udaramo. Pustos ostade iza njega. Ne kazem da je iskljucivo on kriv, ali ima i do njega.

Nije nas Radonja poslao u KO time što je otišao, nego je otišao zato što je vidio da se tim raspada i da Čović to ne može, ili neće, da zaustavi to.

Godine 2017. Čović je doveo zelenog Alimpija i sastavio mu disfunkcionalan tim. Sada će još teže nekog naivka da privuče na klupu. Čović nudi dobru platu za trenera, siguran sam, ali nije samo to u pitanju. Šta mislite kako je kandidatima kad pogledaju smiješne logističke zahtjeve koji su Radonji odbijeni? Ti si trener u top tier takmičenju evropske košarke, a treba da te brine organizacija putovanja i stručnost medical staffa.

Nije sve ni do budžeta, Čović besmisleno štiti okoštale parazitske strukture u klubu.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

nije white problem, ako se upari sa nekim gde bi otprilike na ravne casti delili minutazu

i da na 1, 2 i 5 stignu ozbiljna pojacanja

naravno i trener

samo mi trenutno sve to izgleda vrlo daleko

N.Č. je sateran u cosak, poraz nece/ne ume da prizna…i tada je najopasniji po kkcz

ocekujem poteze iz inata i redovna gostovanja kod svojih drugara sa pinka/hepija

ne bih se iznenadio ni laki stajl targetiranju, kad/ako krenu izbiljnije prozivke u pioniru

 

da u klubu postoji neki sportski sektor, a ne samo mini vucic, i da se raspolaze sa slicnim parama kao prosle god npr, mogao bi tu da se sastavi neki poluzanimljiv roster, sa idejom da raste, i ceka priliku kad se branko nordeus malo umori od ulaganja u kosarku

preduslov za to je naravno i adekvatan trener, ne nuzno neko veliko ime

nekoga ko ima svoj stil, i spreman je za iskorak u EL

 

ne znam koliko i da li takvih u realnosti ima, ali to bi bio neki alimpije/tomic nivo trenera

nadajuci se boljem ljudskom kvalitetu od njih dvojice

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema vise nigdje "dobrih" Amera za 400k iz vise razloga.

 

Prvo zbog korone u NBA svi se nadaju da zaigraju preko bar 10 day ili two-way ugovora pa ostaju tamo i cekaju svoju priliku da se izbore za stalno mjesto. Raste i salaray cap samim tim i sve plate u NBA.

I G-Liga je postala dosta ozbiljnija sada kada igraci biraju da ostanu tam umjesto koledza tu jednu sezonu pred draft, samim tim je veci kvalitet lige pa ostaju i igraci od 23-28 godina koji su prije isli direkt u evropu...

 

Drugo sami evropski timovi kako iz Evrolige tako i iz Evrokuoa ulazu vise para i placaju igrace, sto se vidi i po povecanju minimalnog budzeta Evrolige a i plata igraca koji se vracaju iz NBA za ozbiljne dugogodisnje ugovore...

 

Trece, dok je kina manje popularna, Australijaska liga je postala zanimljiva za Amere...

 

Tako da to 300-400k sto je moglo 2015 za dobrog amera je sada bar duplo toliko.

 

Ne nude oni Kalini, Bjelici itd tolike pare sto su im oni seksi, nego sto sad trenutno vrijede toliko...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nema EL kvalitet amera za 300-400k

za taj novac bi i dalje mogao da se iskopa neki dobar/solidan ispod radara

pre nego sto se dokaze u EL

ali za to treba skauting, koji se kod nas vodi kao nepotreban luksuz jbg

 

istekao je rok trajanja tom mini-vucic modelu

sto ga pre oteramo to cemo pre moci da ozdravimo

pa makar i tavorili godinama pre toga

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Predragdjape said:

Lorenzo Braun, Bili Beron, Jordan Lojd. Do 400k.

tu se jedino uklapa beron

i to upravo iz razloga koje sam gore pominjao - u trenutku dolaska nije bio etabliran EL igrac

vec ga je tomic(oli skauting) preporucio

zo je dosao iz NBA, a loyd je vec igrao EL, oni nisu bili ispod 400k sigurno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Losmi17 said:

Cim do sada nije promovisan Dovla, ima nade.

ja ne sumnjam da covic realno pokusava da dovede nekog boljeg trenera

realno, vlada jovanovic kao trener je ozbiljan poraz mini-vucica, i on to zeli da izbegne

zeli da pokaze kako nije propao, kako para ima, i radonja aka lazno zvezdasko srce je otrcao za pisljivih 150k vise

samo jbg taj red ispred kancelarije nije bas kao sto su neki ovde ocekivali

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Čvarkov said:

Andrews Džoni Marković 

Gudura Nedović

Dobrić Lazarević Lazić

White Ilić

Cornelie Petrusev Luka

 

Coach Schiller

to je taman nekih 5m budzeta

kad bi 7m min ukupan budzet za EL bio realan, a ne samo na papiru, moglo bi ovako nesto da se skocka

naravno da nece

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devil In My Pants said:

Samo Beron je tu bio 400k ili manje, ova dvojica ni u pismu.

Lorenco je bio ispod 400k,340k je imao,eur.Naime tada je takva cifra bila maksimum u G ligi,sada je znatno veca cini mi se a u Kinu ocigledno nije hteo da se vraca pa smo mi bili solidan rezon/izbor za njega.Sada nam je pristup takvim igracima otezan zbog promenjenih uslova u G ligi.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

to je taman nekih 5m budzeta

kad bi 7m min ukupan budzet za EL bio realan, a ne samo na papiru, moglo bi ovako nesto da se skocka

naravno nece

Ne bih bio uveren u ovo.

Vrlo moguce da cemo dovusti solidne igrace.

Ali ko ce to da vodi? Najdelikatnije pitanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Lorenco je bio ispod 400k,340k je imao,eur.Naime tada je takva cifra bila maksimum u G ligi,sada je znatno veca cini mi se a u Kinu ocigledno nije hteo da se vraca pa smo mi bili solidan rezon/izbor za njega.Sada nam je pristup takvim igracima otezan zbog promenjenih uslova u G ligi.

 

Možda. Ja nemam tačne informacije samo donosim neke zaključke na osnovi nekih drugih informacija koje imamo.

 

Ali ovde se postavlja pitanje. Zašto bi on došao za cifru koju može da dobije u G-league? Plus tamo ne kasni isplata ni dan. Plus si na oku NBA timovima i u otvorenom ugovoru iz kojeg možeš da upadaš u NBA roster. Plus si u rodnoj državi a ne na drugoj strani sveta.

 

Valjda je logično da igrač traži veču cifru, kako bi se odrekao ovih prednosti koje G-league u poređenju sa evropom

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Lorenco je bio ispod 400k,340k je imao,eur.Naime tada je takva cifra bila maksimum u G ligi,sada je znatno veca cini mi se a u Kinu ocigledno nije hteo da se vraca pa smo mi bili solidan rezon/izbor za njega.Sada nam je pristup takvim igracima otezan zbog promenjenih uslova u G ligi.

da..:roflmao:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

da..:roflmao:

Covece,tako je bilo,nivo tvoje neosnovane nadobudnosti je bas iritantan.

Desavaju se sitaucije na trzistu da smo njega eto placali toliko a slicno Borisu mozda i vise jer mu je bila poslednja godina hiljadugodisnjeg rastuceg ugovora.One sezone smo recimo jako platili Milka...desava se svasta.

9 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Možda. Ja nemam tačne informacije samo donosim neke zaključke na osnovi nekih drugih informacija koje imamo.

 

Ali ovde se postavlja pitanje. Zašto bi on došao za cifru koju može da dobije u G-league? Plus tamo ne kasni isplata ni dan. Plus si na oku NBA timovima i u otvorenom ugovoru iz kojeg možeš da upadaš u NBA roster. Plus si u rodnoj državi a ne na drugoj strani sveta.

 

Valjda je logično da igrač traži veču cifru, kako bi se odrekao ovih prednosti koje G-league u poređenju sa evropom

 

S obzirom da ti hoces da cujes za razliku od nekih...Zo je bio granicni NBA igrac tj mahao je peskirima u Torontu,pa je bio i MVP te G lige i opet nista od NBA ugovora,pa Kina u koju se nikada  nije ni vratio pa mi.Rezon mozda i nije nadrealan kada zapravo znate njegovu istoriju.A to sto kasni plata sigurno nije znao,nije mu Zvezda rekla imas ove novce ali znas ustvari ih nemas.

Lako je sad smejati se ovom kad ga gledate kroz prizmu top EL plejmejkera,on je bio daleko od tog statusa pre Zvezde a da EL treneri ne vole da testiraju igrace bez evropskog iskustva dokazuju igraci koji su u njoj doslovno kao zbog toga.Sta mislite da nema dovoljno talenta u svetu da se iz EL istisne Vesterman,Grejndzer i slicni?

 

Mnogo mi je zao sto pokusavam da opravdam cinjenice iza koje  cak i stoji logika a ne mora inace da je bude,jer je to trziste...ne ulazi u cenu samo kvalitet igraca vec i rizik,uloga,recimo ko zna koliko su dobijali Rusi u Himkiju iskljucivo zato sto su rusi...Iz te sezone smo imali Gista sa najvecim ugovorom(ako se gleda godisnji a ne mesecni nivo) koji smo mi dali ikada a samo zato sto mu na ledjima pise Giste treci,naplatio je on jos 2 EL ugovora i posle raspada kod nas pa neki nek razmisle jel to iz gore navedenih razloga ili stvarno u svetu nema kvalitetnijih igraca?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

...

S obzirom da ti hoces da cujes za razliku od nekih...Zo je bio granicni NBA igrac tj mahao je peskirima u Torontu,pa je bio i MVP te G lige i opet nista od NBA ugovora,pa Kina u koju se nikada  nije ni vratio pa mi.Rezon mozda i nije nadrealan kada zapravo znate njegovu istoriju.A to sto kasni plata sigurno nije znao,nije mu Zvezda rekla imas ove novce ali znas ustvari ih nemas.

Lako je sad smejati se ovom kad ga gledate kroz prizmu top EL plejmejkera,on je bio daleko od tog statusa pre Zvezde a da EL treneri ne vole da testiraju igrace bez evropskog iskustva dokazuju igraci koji su u njoj doslovno kao zbog toga.Sta mislite da nema dovoljno talenta u svetu da se iz EL istisne Vesterman,Grejndzer i slicni?

 

Mnogo mi je zao sto pokusavam da opravdam cinjenice iza koje  cak i stoji logika a ne mora inace da je bude,jer je to trziste...ne ulazi u cenu samo kvalitet igraca vec i rizik,uloga,recimo ko zna koliko su dobijali Rusi u Himkiju iskljucivo zato sto su rusi...Iz te sezone smo imali Gista sa najvecim ugovorom(ako se gleda godisnji a ne mesecni nivo) koji smo mi dali ikada a samo zato sto mu na ledjima pise Giste treci,naplatio je on jos 2 EL ugovora i posle raspada kod nas pa neki nek razmisle jel to iz gore navedenih razloga ili stvarno u svetu nema kvalitetnijih igraca?

 

Ovo isto teško možemo da znamo. Ali evo ti primer Hollinsa i njegov intervju pre neki dan. Kad je dobio ponudu od Zvezde, pričao sa Bilijem, KC Riversom i Loydom. Kojeg nije ni poznavao, ali eto kontaktirao ga je da čuje kakva je latest situacija u Zvezdi. A da ne pričamo da menedžeri sigurno znaju kako i šta. To im je posao.

 

A da se dešavaju čudne situacije na tržištu, to stoji. Francuski klubovi mislim da su dužni da objave sve ugovore javno, i mislim da bi retko ko pogodio da Chris Jones ima 230k u Asvelu (neka me ispravi neko, ako nisam dobro zapamtio tu informaciju)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Radonja je slobodan čovek. 

Može da ide gde hoće i nema potrebe bilo kome da se pravda. Ono što je uradio u Zvezdi je njegova zadužbina.

Opet, da je hteo da ostane, on bi ostao. Nisu potrebni ni izgovori ja sam hteo, ali zli Čović.

100% tacno.

 

Sta sad smeta je da se tada za razliku od sada u 1. mandatu naziralo na poslednjoj utakmici da ce otici (licno sam u Pioniru video kad se na parketu oprastao od pojedinih ljudi). Ovaj put je izgledalo da se ugovor produzava. Ne znam da li su tu vec usmeno pali neki dogovori koji su klub sa obrtom situacije i odlaskom Radonjica totalno uhvatili na krivoj nozi, ali... Zaista bi me razocaralo ako su imali usmeni dogovor, a onda nam zahvaljujuci menadzeru usao PAO u trenera koje se pokolebao i postavljao uslove za koje je znao da Covic ne moze i/ili nece da ispuni. Znam da ovo ide u teorije zavera, ali ne znamo sta se tacno desavalo i verovatni saznati do kraja nikada i necemo.

 

Jeste da je sve ovo sto je napravio veliko (ne osporavam mu to, nikako), ali ako se hoce zaduzbina (ne znam da li to Radonjic uopste hoce) onda se to nekako drugacije resava, a ne tako da zaduzbina propadne preko noci pa se mora za par godina obnavljati kada se Radonjic vrati (sto naravno zelim). Ili ja podrazumevam pod zaduzbinom nesto drugo? Zaduzio nas svakako beskrajno jeste, ali zaduzbina nije trenutak nego se cuva za buducnost. Za to je i potrebno da se neko zapita sta ostavlja iza sebe, osim ako mu je svejedno. To se mozda zove profesionalizam, ali onda i mi ne treba da si umisljamo da je svaki trener (pa i Radonjic) tu zbog nekog posebnog osecanja ljubavi prema klubu, a ne u stvari zbog posla.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...