Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

Ljudi, minimalni budžet 7 miliona ne znači da se sve mora potrošiti već samo da je budžet obezbeđen toliki.

Pa ako tako gledaš ne znači ni da je obezbeđen, nego će se pronaći način da se čelnicima EL prikaže da imamo toliki budžet, da nas otprilike ne bi izbacili iz iste. Realnost je da če budžet biti znatno manji i treba ga pametno potrošiti i fokusirati se na ABA ligu. U EL ne očekujem više od 10 pobeda. Zato nam treba fajterska ekipa, bez ne znam kakvih imena.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Edward Louis Severson III said:

Plata se ne može menjati. Plus jedan je opcija za produžetak ugovora po već utvrđenim uslovima.

 

Negde sam procitao a ne mogu da se setim gde da na team option moze da se koriguje plata.

 

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Inače, sa Vladom Jovanovićem ćemo biti treći u ligi, ispasti u polufinalu plej ofa a u evroligi max 15 mesto.

 

Pozitivno je jedino što on želi da razigrava mlade igrače.

Polako, prvo da potpise trener zvanicno, pa da vidimo koji ce igraci stici. 

 

Buducnost ce po svemu sudeci biti i slabija nego prosle sezone kod njih je izgleda dosta losija situacija nego kod nas, Cedevita ostaje bez 2 vazna igraca a mozda i vise, videcemo zamene.

 

Mi i kad bi ostali samo sa petorkom Ivanovic, Dobric, Lazarevic, Vajt i Mitrovic opet bi usli u finale Aba lige, to mogu da potpisem. Kamoli sto treba da dovedemo jos jedno 6/7/8 igraca gde ocekujem bar 2/3 ozbiljna pojacanja.

 

Sto se tice Evrolige meni nije nikakva sramota biti 15. a imas 18. budzet. Samo je problem sto verujem da se radilo na vreme ono sto sam pisao danas da sa pametnim potezima i ovim budzetom napadamo i top8, nije garancija za uspeh nista naravno ali neka rola kao ove sezone da imas teoretke sanse i u Aprilu mesecu, ja bi sa tim bio zadovoljan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ako ti white vredi 200/250, napisi koliko cenis ostale igrace iz prethodne sezone kako bi dosao do ukupnog neto budzeta za plate od 5,5m?

Nije da vredi meni vec statistika+broj minuta i utakmica+povreda diktira cenu u 99% slucajeva.

 

Nema sta ja da ih cenim, pise u onoj tabeli koju je objavio klub (a taj budzet za plate se poklapa sa Urbonasovim, odnosno onime sto on dobija od Evrolige a to je tih 5,5m cca)

 

Ako mene bas pitas, koliko ja licno cenim nase igrace nakon ove sezone, sad malo da se igram igrice menadzera:

 

(Markovicu i Vajtu bi redivirao plate na 250k ako je to ikako moguce i Lazicu novi ugovor na 200k ako ne cak i na 150k jer sigurno nigde ne bi dobio vise od 150)

 

Pojacanje, Ivanovic(300-350k), Markovic(250k)

Pojacanje, pojacanje

Dobric(350k), Lazarevic(150-200k), Lazic(150-200k)

Pojacanje, Vajt 250k, Ilic 200k

Pojacanje, pojacanje, Mitrovic (250-300k)

 

Po meni nama treba 6 pojacanja neracunajuci Ilica koga mislim da bi trebali dovesti ko god bio trener, u suprotnom nam treba i 7 pojacanja, a mozda i 8 ako raskinemo Markovica, a mozda i 6 ako nam ostane i Kuzmic. Da sam na Covicevom mestu posto je produzio Vajta na svoju ruku, koliko danas bi potpisao Ilica na svoju ruku. Kao sto je gazda Panatinaikosa potpisao Pariz Lija i Kalaitzakisa na primer.

 

Volters+Holins+Kalinic+Davidovac+Simonovic+Kuzmic+Cirbes to ti je otprilike oko 2 100 00 do 2 300 000 sad ne znam tacno bonuse i to.

 

U paralelnom univerzumu mi bi trebali da imamo i 500k za centra kog nismo doveli jer smo te pare prosle sezone imali, i ako potpise Jovanovic a Radonjicu smo nudili 500k i tu da ustedimo 350-400k i da zaradimo na sezonskim 100-200k vise zbog poskupljenja a mozda i Vajt i Pefi budu produzeni na svoje velike plate pa i tu izgubimo dodatnih 200-250 k koliko bi im ja smanjio, sta ce biti od svega ovoga +- videcemo.

 

Da li cemo imati 2 300 000 na pojacanja ili 3 200 000 ili 4 000 000 kako bi trebalo u najboljem slucaju(sto znaci da bi mogli da dovedemo 4 od 6 evroligaskih pojacanja) koji sam napisao to cemo da vidimo ili cemo da placamo sav porez i zaostala dugovanja a da izdvojimo jos manje ni to me ne bi cudilo.

 

U svakom slucaju to ti dodje negde u rasponu izmedju 350-500k ako pricamo o 6 pojacanja, a pre ce biti da je blize ovoj manjoj cifri kako smo poceli sezonu.

 

Opcija 1 je da dovedemo Tobije, Petruseve, Darius Thompsone, Tarzuske, Endru Enrdjuze ili Kinan Evanse cije su plate bas tih 350-450k a mozemo i da platimo Kalinicev ugovor iz Barse od 1 300 000 i da nam sve ostala pojacanja budu Dalibori Ilici, Lazarevici i Mitrovici. Odnosno opcijom 2 da nekim cudom dovedemo Gudurica damo mu Kalinicevih 800k i imamo jos prostora za maksimum 2-3 pristojna pojacanja od 6 sto je po meni neki realan scenario, tako ja to vidim u realnosti, a vreme ispred nas ce da pokaze koji slucaj ce biti od ovih koje sam naveo.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Benito said:

Ilic je snazniji, Marko inteligentniji i bolji suter, jedino sto je dosta stariji i tesko da ima prostora za napredak kod njega, Ilic uz dobar rad moze daleko da dogura.

 

Marko je od Ilica samo bolji suter, ali posto voli vise da je odapne sa 6.75 nego da dodirne bilo koje drugo musko telo u reketu, moze samo da pegla rekreativno u FMP-u opet. Takodje kad se uzme u obzir da ne moze duze od dva minuta da bude na parketu, a da ne napravi faul, jer je prespor u odbrani i nema nikakvu anticipaciju, jasno je kao dan - Ef Em Pe.

 

Ne znam dal je inteligentniji, al gledao sam ga i u juniorima Zvezde i posle u FMP-u. Ne mogu da kazem da je glup igrac, ali nije ni pametan, bukvalno average Joe sto se toga tice. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, 1945 said:

 

Nema sta ja da ih cenim, pise u onoj tabeli koju je objavio klub (a taj budzet za plate se poklapa sa Urbonasovim, odnosno onime sto on dobija od Evrolige a to je tih 5,5m cca)

pa plate koji si napisao ti ne dobacuju do tih 5,5m

ne dobacuju ni meni kad stavim u excel, zato i pitam

da mi neko objasni gde gresim u racunici

ili mozda tih 5,5 i nije bas realna cifra

3 minutes ago, Obi-Wan said:

Jel može pojašnjenje za nas sa plaže koji Jovanović...exCibona ili exMega?

cibona

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

pa plate koji si napisao ti ne dobacuju do tih 5,5m

ne dobacuju ni meni kad stavim u excel, zato i pitam

da mi neko objasni gde gresim u racunici

ili mozda tih 5,5 i nije bas realna cifra

Sta ne dobacuje do 5.5?

 

Napisao sam hipoteticki da bi smanjio ugovore Vajtu i Markovicu, Lazicu ponudio 150k, i plate ovih odlazecih igraca raspodelio do 5.5m uz razliku ostanka ovih 7-8 igraca cije plate znamo.

Link to comment
Share on other sites

1) Перија Хенри/Дариус Томпсон, Марковић

1/2) Кенан Еванс/Ајзеа Кенан, Ивановић

2/3) Добрић, Лазић

3/4) Дешон Томас/Хејс-Дејвис, Лазаревић

4) Вајт, Илић

5) Петрушев, Митровић, Кузмић 

 

Тренер: Ја

 

Ја ћу да радим за џабе, помоћници ми не требају. Овај тим би коштао нешто испод 5 милиона по мојој процени, тако да остаје таман толико да се плати порез!

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@NikadProtivKaline

 

https://m.basketnews.com/news-159564-euroleague-team-budgets-2021-22-three-dominant-clubs.html

 

5 300 000 smo izdvojili.

 

Sacu verovatno i da omanem nekog za 50k al to ti je otprilike to.

 

Volters 350k

Ivanovic 350k

Markovic 300k

Holins 400k

Dobric 350k

Kalinic 800k

Lazarevic 150k

Lazic 250k

Vajt 350k

Davidovac 250k

Simonovic 200k

Kuzmic 250k

Mitrovic 250k

Cirbes 100k

Radonjic 400k

 

To ti dodje negde 4 700 000-4 800 000 i razlika ostatak su verovatno bonusi ili se racunao ugovor od SO gde mu isplacujemo i ovu sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Trigger said:

Jović, Ivanović, Marković

Pojačanje rizik no name igrač, Z. Dragić, Lazić

Dobrić, Lazarević

Pojačanje iskusan igrač(Grant, Singleton...), Ilić, Vajt

Tobey, Kaleb T., Mitrović 

 

Koliko je ovako nešto realno?

 

White sigurno neće biti treća opcija na 4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, 1945 said:

@NikadProtivKaline

 

https://m.basketnews.com/news-159564-euroleague-team-budgets-2021-22-three-dominant-clubs.html

 

5 300 000 smo izdvojili.

 

Sacu verovatno i da omanem nekog za 50k al to ti je otprilike to.

 

Volters 350k

Ivanovic 350k

Markovic 300k

Holins 400k

Dobric 350k

Kalinic 800k

Lazarevic 150k

Lazic 250k

Vajt 350k

Davidovac 250k

Simonovic 200k

Kuzmic 250k

Mitrovic 250k

Cirbes 100k

Radonjic 400k

 

To ti dodje negde 4 700 000-4 800 000 i razlika ostatak su verovatno bonusi ili se racunao ugovor od SO gde mu isplacujemo i ovu sezonu.

Wolters 500-600k, Kalinić milion, White 400-500k, Radonjić 450-500k.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, blesingejm said:

White sigurno neće biti treća opcija na 4.

Koja opcija će biti? Druga? Sa igrom iz ove sezone, ako on bude druga opcija fenjer nam ne gine. Povreda ga je sjebala, a ne čini mi se da on može da bude bolji naročito kod trenera koji ga nije birao ko god to bio. Fizički je u autu, a samopouzdanje mu je vrlo tanko.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...