Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Mi smo malo navikli na krvavokolenaški stil odbrane, to je donosilo uspeh repki, Dulovom partizanu, nama sa Radonjićem.

Međutim, odbrana može da se igra i drugačije i tu postoje varijacije na temu kao i u ofanzivnom delu.

Recimo meni je za razliku od Jasikevičijusa koji forsira taj neki ex yu fazon Barsa bolju odbranu igrala pod Paskvalom ili recimo Efes koji osvaja titule bez ijednog bar prosečnog defanzivca na perimetru.

Može dobra odbrana da se igra i sa lošijim defanzivcima spolja, ali zato unutrašnje linije treba da imaju vrhunske timske odbrambene igrače . Nama toga nedostaje 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran koja je ideja sa ovim poređenjima sa Efesom. Postoji omanja razlika od bar 20 miliona evra u budžetima ova dva kluba.

 

Nije poenta u tome da su se ljudi navikli na krvava kolena već je poenta u pristupu koji niskobudžetni klubovi treba da imaju da bi bili kompetetivni. Na kraju krajeva i oduševljenje ovogodišnjom kompozicijom tima na ovom topiku svedoči o tome. Jedino Obradovićev (Željko) pristup nas može spasiti uloge underdoga.

 

I ja se nadam dobroj zabavi ove sezone, ako ništa drugo. Sezonska kupljena.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Predragdjape said:

Moja procena je da cemo u EL biti na deobi 12-14 mesta. A ako dovedemo jos jednog kvalitetnog igraca 8-10 mesto. 

 

mislim da ni u fantazi ligi ne možeš tako precizno da predvidiš stvari; reputacija igrača = plasman na kraju. valjda tu ima i nekih nepoznatih u jednačini, pozitivnih i negativnih.

 

Just now, Redstar0356 said:

Zar nije logicnije da se macka u dzaku dovodi na poziciji Bentilija ili Hollanda a ne na poziciji pleja?

 

logično je da se između više mačaka u džaku izabere ona koja ima najveći upside i potencijalni berićet za ekipu.

to ne znači da smo obavezno dobro birali ali ako imaš tri-četiri slobodna igrača na pleju koja prave razliku a koštaju 1.5 - 2 miliona, meni zvuči logično da pokušaš upravo tu sa igračem koji u najboljem scenariju može da ispadne neki game changer, iako te šanse nisu ogromne.

 

jel' su bili u planu neki takvi igrači na SF i PF, tj jel imaš kakav info?

pitam pošto ja ne poznajem tržište izvan nba a igrači koji bi odatle došli, bi koštali prilično, iako su te mačke iz džaka

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, iamsho4sho said:

 

Srpska policijo pazi se stize Dzajlen 🤣

Kakav indijanac. Super, znaci, problematicni likovi, gomila stranaca, potpuno nov tim i niko ne igra odbranu.

 

A jedini nacin za pobedjivanje Partizan Galaktikosa je uigran domaci tim sa neproblematicnim ljudinama i hard difens i tranzisn ofenz.

 

Kakva smo Cedevita iz najboljih dana.

 

Pojacanje, je, radujemo se 😐

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uini said:

 

 

logično je da se između više mačaka u džaku izabere ona koja ima najveći upside i potencijalni berićet za ekipu.

to ne znači da smo obavezno dobro birali ali ako imaš tri-četiri slobodna igrača na pleju koja prave razliku a koštaju 1.5 - 2 miliona, meni zvuči logično da pokušaš upravo tu sa igračem koji u najboljem scenariju može da ispadne neki game changer, iako te šanse nisu ogromne.

 

jel' su bili u planu neki takvi igrači na SF i PF, tj jel imaš kakav info?

pitam pošto ja ne poznajem tržište izvan nba a igrači koji bi odatle došli, bi koštali prilično, iako su te mačke iz džaka

Pa meni  nije logicno da se izmedju vise macaka u dzaku izabere ona macka koja igra na najvaznijoj poziciji u timu. 

 

SF I Pf mogu nekako da se pokrpe al plej ako zajebemo, to nam je to. 

 

Nemam info nikakav

Link to comment
Share on other sites

Ako postoje ikakve sanse za Ponitku i finansijske mogucnosti, treba reagovati cim pre.

S takvim igracem bismo izbalansirali roster.

Nastace guzva svakako, ali vec vidim Vajta i jednog od dvojice Holand/Bentil na silb listi.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Redstar0356, ne kazem da je bolje uzeti macku u dz umesto napiera ili pengosa, vec da ako ti oni nisu dostupni (bilo da nece ili zbog love), bolje je uzeti pleja sa teorijski visokim upsideom, koji te u tom scenariju dize za nivo vise a u najgorem te sjebe toliko da moras na trziste opet u januaru, nego averidzaru koji ce biti pouzdano solidan i garantovati nulu u el i drugo mesto u aba. ovaj sa upsideom verovatno moze toliko a mozda i puno vise. treba rizikovati u sportu, nije rat u pitanju ( :

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Losmi17 said:

Ako postoje ikakve sanse za Ponitku i finansijske mogucnosti, treba reagovati cim pre.

S takvim igracem bismo izbalansirali roster.

Nastace guzva svakako, ali vec vidim Vajta i jednog od dvojice Holand/Bentil na silb listi.

 

prodamo dobrica barci a dzonija blejkujemo 😱

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Već krenulo šilbovanje, a ni lekarske nisu odradili ... au jbt. :classic_laugh:

Ne, samo predosecam scenario na koji nas je gazda navikao.

Vajt je svakako na toj listi vec sad.

A jedan od ove dvojice je vrlo realno da se pojavi na toj listi.

Sa Vajtom se desio epic fail, klasican pokazatelj poor managementa i losa alokacija resursa o kojoj pricam godinama. Ovo je skolski primer. Bice to uludo utrosenih 350k ni za sta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto je realno? 

 

Jedan je igrao 23 minuta kod Mesine u plej ofu, drugi 22 minuta u Unicsu i 24 minuta u Bursi, sa obe ekipe igrao finale EC.

 

Jedino da kola krenu nizbrdo pa neko bude žrtvovan, ali pričati o tome dok nisu ni pripreme startovale može samo kod nas, niđe više.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sector said:

Zašto je realno? 

 

Jedan je igrao 23 minuta kod Mesine u plej ofu, drugi 22 minuta u Unicsu i 24 minuta u Bursi, sa obe ekipe igrao finale EC.

 

Jedino da kola krenu nizbrdo pa neko bude žrtvovan, ali pričati o tome dok nisu ni pripreme startovale može samo kod nas, niđe više.

Bentil je igrao toliko jer nije bilo mnogo opcija. Milano je imao gomilu povredjenih igraca plus suspendovanog Mitoglua.

 

Ja svakako pricam hipoteticki, ne govorim da ce se to desiti. Pritom vec sad postoji fina guzva u rosteru.

Link to comment
Share on other sites

jos jedan ocigledan problem ovog rostera, pored vec pominjanog balansa unutra i spolja, odbrane i napada...jeste prilicna nakrcanost igracima, uz opet ostavljene neke rupe

treba biti poseban maher da sa 15 igraca opet nemas fizicki mocno krilo ili nekoga ko igra odbranu na bekovskim pozicijama

ako se taj roster od 15 ne skrati do pocetka sezone, svakako treba ocekivati silbovanja

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Polako sa Ilicem i silbovanjem Bentila. Veliko je pitanje kako ce se Dalibor u prvo vreme snaci u EL, a i nedostatak suta za poziciju moze biti problem. Zelen je, nebrusen, Petrusev je recimo mnogo ispoliraniji igrac. Pricu o dovodjenju tvinera guram ne samo zbog trendova u kosarci, vec i zbog potrebe da imamo sigurnosnu mrezu na toj poziciji. Ostanak Vajta ne smatram realnim (mada mi je oko njega malo sta jasno), a Holand mislim da na 4 u EL nema sta da trazi, osim u nekom ludom run-n-gunu. Mada mi deluje da ce ova potencijalna rupa biti predmet doselekcije, nazalost.

 

Sto se tice Adamsa, zaista sam ga premalo gledao da ista smisleno napisem... Deluje bas opako na klipovima. Neke stvari me malo gadjaju na Majka Tejlora, kada ga krene nema stajanja. Opet, citam Gurua, i vidim obrise mikro Nedovica sa boljim voljnim momentom. TO posle pasa iz skoka je bio trademark mladog Nede (i jedna od top3 stvari u kosarci koje me nerviraju). Kad se zapalimo bicemo jako teski za braniti, ali nam fali bbiq i odbrane... Ono, bice utakmica koje ce biti bas teske za gledanje.

 

Znaci, malo u sali, malo u zbilji, koncepcija nam je, uber light Efes 😄 .

Adams = Larkin

Neda = Micic

Pefi = Balbaj

Holand = Kruno

Dobric = Elajdza

Bentil = Moerman

Ili/Mitar = Singlton

Martin = Danston

Petrusev = Plajs

Edited by Geronimo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji mogućnost da se ovaj roster izbalansira sa samo još jednim igračem, na stranu što realno nemamo ni prostora za tog igrača s obzirom da ih već imamo 13 na koje računamo. Za balans je bio potreban:

 

- umesto Džonija i polupenzionera Pefija neki krupan pass first plej sa odličnom defanzivom (prajm Jović, prajm Pefi), ili neki timski orijentisani, high IQ two way kombo (tipa Thomas Walkup)

 

- wing ball handler koji može da brani od 1 do 3 (tipa Exum, Hanga, pa i Nick Weiler-Babb)

 

- značajan ofanzivni napredak Lazarevića, ili neko drugo fizički moćno 3/4 krilo sa korektnim spot up šutem koji će da se rve sa Kalinićem, Dekom, Pjerom, Papapetruom, Ulanovasom, ali i da otežava šuteve ovim višim krilnim igračima kao što su Datome, Lučić

 

- visoki centar koji će da osigura defanzivni skok i kontrolu reketa i da se rve sa Tavaresom, Papajanisom, Kumađeom, Falom 

 

 

I pored tih igrača mi bi imali 2 izuzetno talentovana skoring ball handlera u Adamsu i Nedoviću, kvalitetnog trojkaša u Holandu ili Dobriću, pristojnu streč četvorku u Bentilu i skilled centra u Petruševu ili Mitroviću + odlične atlete i finišere Martina i Ilića i eto onda pravog balansa.

 

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

trenutni roster:

jaylen, dzoni, pefi

kumara, lebranko

pitbul, kobra, lazarevic

bentil, ilic, white

hasan, petrusev, luka, kuz

 

15 igraca

cenim da otpadaju boldovani, bilo odlazak ili shilb metoda

i lazarevic ostaje kao 13-i

 

stvarno ne vidim gde bi mogao da se udene jos jedan igrac, bez nekih odlazaka

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@Redstar0356, ne kazem da je bolje uzeti macku u dz umesto napiera ili pengosa, vec da ako ti oni nisu dostupni (bilo da nece ili zbog love), bolje je uzeti pleja sa teorijski visokim upsideom, koji te u tom scenariju dize za nivo vise a u najgorem te sjebe toliko da moras na trziste opet u januaru, nego averidzaru koji ce biti pouzdano solidan i garantovati nulu u el i drugo mesto u aba. ovaj sa upsideom verovatno moze toliko a mozda i puno vise. treba rizikovati u sportu, nije rat u pitanju ( :

Pa slazem se ja u potpunosti ali mislim da treba izbeci situacije da nece ili da nemas love za pleja po cenu macaka u dzaku na ostalim pozicijama. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...