Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

 

zato je marković ulazio da rasporedi igrače i odigramo pozicioni napad. radonji bilo bezveze koliko to džoni dobro radi i generalno kako sjajno prenosi loptu preko pola

Tako mu i Štimac raspoređivao igrače u odbrani, isto kao što je Pefi organizovao napad. 

 

U napadu penzioner, u odbrani čunj. 

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Uf,dosta veliki promasaj od izjave,tebi nesvojstveno.Dolaskom Adamsa Markovic je nama pod moranjem(osim ako se ne dovede neko slican kao zamena a verovatno nece),doslovno je jedini igrac spolja drugacijih karakteristika,da ne kazem jedini nije midzet trpac.Tako da voleli mi to ili ne on je jako bitan u ovom rosteru makar kao opcija.

 

Au sad si ga tek preterao.

Spoiler

ovo je lično...protiv uinija : D 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

sve bi ovo bilo dobro u teoriji, u zavisnosti od mogućnosti. čak kontam da je kurucs dovoljno lud i inadžija da porobi sezonu kada bi došao.

edit: kažem u teoriji pre svega zbog dostupnosti, svi su provereni igrači minus rodions

 Ja bih Kuruca odmah potpisao, bez patkometrije. Ima motiv, a talenat mislim da nije upitan. To sto nije mogao da radi sa Obradovicem… tja. Nit je prvi, nit je poslednji. Aj mi njemu lepo da oprostimo ruznu proslost, pa da vidimo da l je kompatibilniji sa metodama coach Chov…Vlade.

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Casaubon said:

 Ja bih Kuruca odmah potpisao, bez patkometrije. Ima motiv, a talenat mislim da nije upitan. To sto nije mogao da radi sa Obradovicem… tja. Nit je prvi, nit je poslednji. Aj mi njemu lepo da oprostimo ruznu proslost, pa da vidimo da l je kompatibilniji sa metodama coach Chov…Vlade.

Jeste, pa da Obradović pređe u tamno ljubičastu, ako ovaj krene da ih puni : )

 

Inače, lik nie loš. Imao je dobrih momenata u Netsima. Obećavao je.

Edited by Stari Wook
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Casaubon said:

 Ja bih Kuruca odmah potpisao, bez patkometrije. Ima motiv, a talenat mislim da nije upitan. To sto nije mogao da radi sa Obradovicem… tja. Nit je prvi, nit je poslednji. Aj mi njemu lepo da oprostimo ruznu proslost, pa da vidimo da l je kompatibilniji sa metodama coach Chov…Vlade.

Čović čita forum.

Pazite šta želite, možda vam se ispuni.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

That's all folks! Ne verujem da ce iko vise dolaziti. Pretrpani smo po pozicijama iako nismo najidealnije slozeni. Mislim da je sa adamsom roster zatvoren. Nove igrace ocekujte eventualno doseleksijom u novembru. Ostaje pitanje te spoljne linije, ali ne verujem da se razmislja o novim igracima, jer bi to znacilo da neko mora da ide.

 

Adams, ivanovic, markovic

Nedovic, holland

Lazic, dobric, lazarevic

Bentil, ilic

Petrusev, martin, mitrovic

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

da, i meni je to zasmetalo, pogotovo što biranim rečima govori o bukvalno svima, osim što je malko potkačio loyda.

uglavnom, odlična epizoda, usra me kankunen, tri sata sam proveo gledajući u telefon, jer sam u startu mislio da je neki isečak iz epizode a sve mi je bilo zanimljivo :lol_2:

 

Lupetaju i Kuzma i Luka dobrano. Odgledao sam par podcasta, nije da nisu interesantni, ali mislim da na ovom forumu ima bar 30ak ljudi koji se vise i bolje razumeju u basket. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nismo najbolje poslozeni na spoljnim pozicijama slazem se, ali je makar dobro sto Dobric i Haland mogu da igraju i na 2 i na 3. Kada se dodaju jos Lazic i Lazarevic uz Nedovica kao prvu opciju na 2, to je 5 igraca na te dve pozicije sto je dovoljno. Verujem da cemo nekad igrati i sa dva pleja, tj Pefi + Dzoni/Adams. 

 

Jel White ikada u karijeri igrao na poziciji 3? 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, BojanaCZV said:

Cak ih ovde ima 13, ako sam dobro izbrojala.

 

Niko ne ide, nema logike da dodje jos neko.

Većina EL timova će imati 15+ igrača u rosteru, oćekujem da i kod nas bude 15-ak ...

duga sezona sa mnogo utakmica, biće rotacija u rosteru.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Markoss said:

 

Lupetaju i Kuzma i Luka dobrano. Odgledao sam par podcasta, nije da nisu interesantni, ali mislim da na ovom forumu ima bar 30ak ljudi koji se vise i bolje razumeju u basket. 

 

ma ne obracam paznju na njih, cisto komentarisem lukmana. @Mairosu je goat, iako ne voli da slusa podcaste [ :

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

ma ne obracam paznju na njih, cisto komentarisem lukmana. @Mairosu je goat, iako ne voli da slusa podcaste [ :

Ubjedljivo najbolji košarkaški podcast kod nas, još da izgleda kao ona Rvatica iz Inkubatora gled'o bih ga na repeat po cijeli dan.

  • Like 5
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kankkunen said:

Većina EL timova će imati 15+ igrača u rosteru, oćekujem da i kod nas bude 15-ak ...

duga sezona sa mnogo utakmica, biće rotacija u rosteru.

Svakako ce ih biti 15, ali mislim da nece dolaziti novi igraci. Ne znam da li je to neki pokusaj amerikanizacije ili cega vec, ali po meni cisto bacanje para. Taj 13, 14, 15. se skoro nikad ni ne skidaju, a iluzorno je verovati da ce ti spasiti sezonu ako se neko povredi. Cemu je nama simon sluzio prosle godine? To je mogao i neki junior. Pri tom imas neresen status kuzmica i whita.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Beonegro said:

Ubjedljivo najbolji košarkaški podcast kod nas, još da izgleda kao ona Rvatica iz Inkubatora gled'o bih ga na repeat po cijeli dan.

I Jao Mile nije loš, predlog epizoda sa našim bivšim dišom Ristovićem.

Ozbiljan šmeker

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Možda je jeres napisati, ali mene Kalina ni najmanje nije "kupio" u odbrani prošle sezone. Koliko je ofanzivno napredovao toliko je defanzivu stavio u drugi plan. Kako se u Zvezdi očekivalo da bude go to igrač u napadu, u odbrani se to baš primećivalo.

 

Generalno, on je meni od naših spoljnih igrača bio najslabiji defanzivac. I Lazarević i Davidovac su radili bolji posao na nešto višim i jačim igračima. Čak mislim da je Leday najmanje problema imao sa Kalinom. Dozvoljavao je Kalina i da ga postuju, i da mu prolaze iza leđa, i da mu kupe lopte u napadu - sećam se i dalje onih NWB-ovih 5 skokova. Često je bio i prvi da gleda da li moze da se potrči u kontru, dok još nije osigurana lopta..

 

Možda je dobrim postavljanjem i iskustvom to nadoknadjivao, pa mu je defanzivna statistika bolja od onoga što je moj eye test @Guru

 

Njegov najveći doprinos je bilo njegovo prisustvo. Svakako da protivnički treneri nisu gledali da on bude prva opcija na strani pomoći ili direktno napadnut, pa je možda i zato bio opušteniji. Takođe, timu je sigurno bilo lakše da im bude u igri. Često smo bez njega imali kanal u napadu, a nije lako igrati ni kvalitetnu odbranu kada se toliko raspadaš ofanzivno (čast Holinsu). Igrači imaju manje samopouzdanja, manje koncentracije i strpljenja, više nervoze.. imaju i manje autoriteta kod sudija.

 

Meni tu koncepcijski jedino nije jasan dolazak Holanda. Da je umesto njega bio tu ili neki Holins tip defanzivca, ili neko ko može da brani 3/4, mnogo bi lakše i jasnije bilo. Što se ostalog tiče, mislim da je nadoknadivo defanzivno, igrački.

 

Naravno, najveća promaja je potencijalno u koncepciji. Ako koncepcija bude kao kod Alimpija, kao i odgovornost/disciplina, svejedno je da li je ostao Holins ili ne. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, El Duderino said:

 

Baš dobra epizoda. Mada voleo bih da znam odakle tolika netrpeljivost prema Lorenzo Brownu. Dobili su pitanje šta misle o tome što će Lorenzo igrati za Španiju, pa iako je poznato da Kuzmanović nije imao lepo mišljenje o njemu ovde mi nekako to diže na viši nivo izjavom on je meni svakako katastrofa, a Lukman ironično kaže dobar dečko i dodaje samo da je što dalje od nas. 

Ni ja nisam fan LB, ne igrački nego karakterno , ne sviđa mi se njegov stav , deluje mi da bira tekme i momente kad će da igra ili da jednostavno nema taj takmičarski drive.

Košarkaški on je igrač za NBA

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nate said:

Svakako ce ih biti 15, ali mislim da nece dolaziti novi igraci. Ne znam da li je to neki pokusaj amerikanizacije ili cega vec, ali po meni cisto bacanje para. Taj 13, 14, 15. se skoro nikad ni ne skidaju, a iluzorno je verovati da ce ti spasiti sezonu ako se neko povredi. Cemu je nama simon sluzio prosle godine? To je mogao i neki junior. Pri tom imas neresen status kuzmica i whita.

Klubovi ulažu ogroman novac i neće da se igraju sa tim stvarima. Armani se opekao žestoko kao i Fener, Virtus ... da ne nabrajam sve redom.

Nekad je 12 bilo optimalno, kad se igralo mnogo manje utakmica, al to više ne važi ... Zvezda je u sezoni 2020-21 odigrala 84 utakmice.

Pričao je i Lukman u podkastu o tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

Meni tu koncepcijski jedino nije jasan dolazak Holanda. Da je umesto njega bio tu ili neki Holins tip defanzivca, ili neko ko može da brani 3/4, mnogo bi lakše i jasnije bilo. Što se ostalog tiče, mislim da je nadoknadivo defanzivno, igrač 

Ovo je i moj utisak dosadašnje selekcije pri čemu ja mislim da nam je tu bila bolja varijanta pod B , neka 3/4 kojoj je forte timska odbrana i defanzivni skok( ko je rekao Lazarević)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Lupetaju i Kuzma i Luka dobrano. Odgledao sam par podcasta, nije da nisu interesantni, ali mislim da na ovom forumu ima bar 30ak ljudi koji se vise i bolje razumeju u basket. 

Luka i nije toliko loš ali je zato Kuzmanović očajan

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da je Davidovac ostao kao sto je trebalo, imali bi odlican roster. Mogao bi on da nam krpi sve sto fali, od bekova do trojke.

Ovako, iako vidim da vecina pise da je to to, uopste se ne slazem. Ova ekipa mora da se nadogradi jednim bekom ili trojkom ako hocemo bilo sta da uradimo ove sezone, kao i da se rascisti guzva na visokim pozicijama. Mislim da ne mogu da ostanu i Mitar i Kuz. Nema poente.

Greh bi bio od Mitra traziti da bude Cirbes iz prosle sezone.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to to u vezi dolazaka, ceka se jos samo rjesavanje statusa Vajta i Kuzmica (mislim da ne ostaje ni jedan ni drugi). Rekao je Covic na skupstini da ce biti 4 stranca + Ivanovic i mislim da ce tako i biti. 

 

Razlog zasto misilm da ce tako biti je neki Nebojsin inat, da pokaze da se moze igrati sa 4 stranca i da poslije moze pricati kako mi jedini razvijamo Srpsku kosarku u regionu. 

 

Iako je nama svima jasno da nam je potreban taj igrac na 2/3, mislim da u ovakvom sasatvu ulazimo u sledecu sezonu.

 

PG: Jaylen Adams, Pefi 

PG/SG: Ivanovic

SG: Nedovic

SG/SF: Dobric, Holland

SF: Lazic, Lazarevic

PF: Bentil. Ilic

C: Martin, Petrusev, Mitrovic

 

+ 2 mlada igraca (Topic,Gacic, Vudragovic... ko zasluzi na pripremama)

 

To su tih nekih 15 igraca koje cemo rotirati, nadam se da ce van 12 biti vise Pefi nego Lazarevic. Htjeli smo zatvoren roster prije avgusta, dobili smo ga, a sad je na nama da maksimalno podrzimo igrace i trenera i da MI budemo najvece pojacanje ove godine i da sto vise punimo hale, u pohodu na nove trofeje.

 

Srecno svima u novoj sezoni i nek nas zdravlje sve posulzi, a ostalo ce nadam se doci na svoje 🔴🔴🔴

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

Većina EL timova će imati 15+ igrača u rosteru, oćekujem da i kod nas bude 15-ak ...

duga sezona sa mnogo utakmica, biće rotacija u rosteru.

 

Zalgiris ima 12 igraca + juniori (ukljucujuci tu i Lukosiunasa i Birutisa)

Baskonia ima 10 igraca (ukljucujuci tu i Raiestea i A.Kurucsa)

 

Prosle sezone su i Asvel i PAO imali tih 12 seniorskih igraca. Jednostavno, mi nismo vecina EL timova, nismo Barcelona i nemamo 40 miliona na raspolaganju. Cemu onda gomilanje 15 seniorskih igraca osim pokusaja da se osigura da cemo u finale ABA lige cak i ako nam se neko povredi?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...