Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

I translated some comments and can't believe what people are writing...

 

Adams such a great player, probably most of guys never watched him...

 

One more real underdog sign...I am becoming a bigger fan of Red Star day by day...

 

Adams, Holland, Ilic, Petrusev, coach Jovanovic... such a underdog team. Also Bentil, Martin, Lazarevic and Lazic looks like pitbulls. Other guys Ivanovic, Dobric, Mitrovic, Nedovic just looks like good dog Buddy from movie Air Bud because they look like a good guys.

 

SOME DOGS ARE IN THE HOUSE...

 

WE SOME DOGS NOT JUST ANY DOGS AND WE DON'T CARE.. LET'S GOOO REEEED STTAAAAAR!

 

UNDERDOGS RED STAR! 

 

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Martin je u ovom trenutku mnogo konkretniji igrač od Petruševa. Filip tek treba da pokaže da li je dorastao igranju evrolige van garbage time-a. 

Samo polako. Petrušev je mnogo mlađi od tog Martina i napadački prilično kompletniji igrač. Nije isto igrati košarku u Efesu, dvostrukom šampionu i Zvezdi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

 

Moze i tako? Holland Dobric rotacija. Opet tanko. Deluje zaista da smo samo kupovali bez mozga. Jedini dobar posao na centru, respekt za to.

 

mislim da skačemo u zaključke, što bi rekli drevni ameri.

ovako u teoriji, jer praksa kreće od cca oktobra, izgleda kao da smo mečovali na PG woltersove skills sa mogućnošću upsidea (što mi se prilično dopada);

- wolters je proverena roba ali limitirana. ovaj adams može biti heroj naroda a u najgorem scenariju će donositi ono što i wolters + court vision. ne računam u najgorem scenariju da počne da troši heroin.

 

na SG smo menjali defanzivnog savanta (hollins) za ofanzivnog (nedović). to je neka executive odluka koja može da nam se dopada ili jok ali daleko od toga da je bez mozga. ako bi došao jedan dobar defanzivac (pređašnji primer jerian granta iz očigledno turk telekoma) na PG/SG, bili bismo na konju i džonijev ostanak bi imao smisla (da ne objašnjavam sad potanko, ima tu materijala za poseban post).

 

na SF smo realno u problemu, što zbog nedostatka kaline, što zbog ojačanja partizana. što kaže kaos, tu bi jedan hanga preokrenuo situaciju iz osnova, za sada smo truleks.

 

na PF/C izgledamo moćnije nego ikad, iako to i dalje nije neki viši euroleague rang. mislim da puno i avansno blatiš bentila, mislim da smo prerano otpisali whitea i mislim da se od dalibora očekuje nerealno za prvu sezonu, imajući u vidu njegov skillset.

 

hassan i petrušev i luka su dobar kombo na centru, imaju bukvalno sve za najboljeg centra u evropi, kada bi se spojili u jednu osobu. za likove kao što smo mi, može i iz tri tela ( :

 

ja sam umereno optimističan i pre svega će faktor biti dali vlada jovanović zna šta radi ili jok.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Nije kao da je prošlo neko silno vrijeme od produžetka ugovora do ovog tvog posta. To bi značilo kao da Čović pijan potpisuje te igrače, a onda posle par dana kad se rastrijezni poništava urađeno.

Stvarno ne znam detalje kako je sve išlo, mogu da naslutim ali ne bi da lupetam, ovo je prilično proverena informacija. 

Edited by Clash
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Stvarno ne znam detalje kako je sve išlo, mogu da naslutim ali ne bi da lupetam, ovo prilično proverena informacija. 

Vjerujem ja tebi, nego ovo je baš ludački potez. Kao početkom mjeseca produžiš lika a na kraju istog mjeseca želiš da ga napenališ. Šta se moglo promijeniti u ovom vremenu kad traje pauza?.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Luke Kornet said:

I translated some comments and can't believe what people are writing...

 

Adams such a great player, probably most of guys never watched him...

 

One more real underdog sign...I am becoming a bigger fan of Red Star day by day...

 

Adams, Holland, Ilic, Petrusev, coach Jovanovic... such a underdog team. Also Bentil, Martin, Lazarevic and Lazic looks like pitbulls. Other guys Ivanovic, Dobric, Mitrovic, Nedovic just looks like good dog Buddy from movie Air Bud because they look like a good guys.

 

SOME DOGS ARE IN THE HOUSE...

 

WE SOME DOGS NOT JUST ANY DOGS AND WE DON'T CARE.. LET'S GOOO REEEED STTAAAAAR!

 

UNDERDOGS RED STAR! 

 

 

Come to red star, bro!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

Kako bi nam leglo da se Markovic dovede u red. On moze da bude bude u isto vreme na parketu sa bilo kojim iz trojke Adams/Dzoni/Nedovic i da nam donese cvrstinu i "meso" u spoljnoj liniji. 

Jedino ako se izmisli vremeplov.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Generalno, tim izgleda solidno. Bolje, generalno gledajuci, nego prosle godine i to zbog toga sta sad imamo na poziciji centra.

 

E sad, to sto nema Radonjica koji bi od Petruseva napravio zvezdu tima i Davidovca kojeg je taj isti Radonjic izgleda skartirao prosle sezone i rekao da se treba dokazati i sto je Kalinic otisao... to su realni minusi. Mada treba reci, da Radonjic ne bi sastavljao ovakav tim i pitanje je koga bi on tacno doveo.

 

Takozvani Minus je i to sto smo dobili igrace koji su na papiru manje zvucna pojacanja od nagovestavanih i od onih koji su zavrsili kod komsija. To je downside, ali tako je kako je. Zbog toga mislim preovladjuje razocaranje timom ovde.

 

Isto tako se secam da smo se ljutili kad smo dovodili igrace ciji je prime prosao i upravo se pitali sa nam radi skautska sluzba (ako je imamo, jel'te) koja ne moze da dovede nekog ispod radara. Eto, sad dosao upravo jedan takav. Cemo da vidimo kako ce da bidne.

Edited by drakon1
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Meni se na keca baš sviđa potpis Adamsa. Možda će on da bude ozbiljan promašaj, niko nema ovde kristalnu kulu, ali doveo si igrača koji može u teoriji i da pokida i da "sam" donese neke pobede u EL, uzeo si ga ispod radara (dakle nisi ga preplatio), zdrav je, prav, solidan atleta, nema vidljivih falinki - zna i da proigra, a bogami i da zatrpa. Veoma je brz i jak na prodoru, a nije kamenjar. Fizički dosta dobar. Prema tome, uzeli smo skillful igrača koji je pravi plej, fizički stoji dobro, ima želju za dokazivanjem i probijanjem na EL tržište, jeste mačka u džaku ali sa dosta dobrim pedigreom. Još da imamo trenera da ga "stavi u funkciju", bilo bi baš dobro. Wolters je igrao super kod nas i svaka mu čast, ali kad pogledaš na kraju sezone - slabo je šta tu bilo impresivno osim jako dobrih procenata za 2. Sa penala se mučio i tamo slabo i išao (Adams kao eksplozivniji igrač bi trebalo da iznuđuje više bacanja), za 3 goli prosek, nešto jedva preko 3 asistencije u proseku u EL. Malo rizika nam neće škoditi, posebno u sezoni koja je po svemu sudeći eksperimentalna. Više bih voleo da smo tako rizikovali i na 4 umesto proverenog mediokriteta, Bentila. 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

mislim da skačemo u zaključke, što bi rekli drevni ameri.

ovako u teoriji, jer praksa kreće od cca oktobra, izgleda kao da smo mečovali na PG woltersove skills sa mogućnošću upsidea (što mi se prilično dopada);

- wolters je proverena roba ali limitirana. ovaj adams može biti heroj naroda a u najgorem scenariju će donositi ono što i wolters + court vision. ne računam u najgorem scenariju da počne da troši heroin.

 

na SG smo menjali defanzivnog savanta (hollins) za ofanzivnog (nedović). to je neka executive odluka koja može da nam se dopada ili jok ali daleko od toga da je bez mozga. ako bi došao jedan dobar defanzivac (pređašnji primer jerian granta iz očigledno turk telekoma) na PG/SG, bili bismo na konju i džonijev ostanak bi imao smisla (da ne objašnjavam sad potanko, ima tu materijala za poseban post).

 

na SF smo realno u problemu, što zbog nedostatka kaline, što zbog ojačanja partizana. što kaže kaos, tu bi jedan hanga preokrenuo situaciju iz osnova, za sada smo truleks.

 

na PF/C izgledamo moćnije nego ikad, iako to i dalje nije neki viši euroleague rang. mislim da puno i avansno blatiš bentila, mislim da smo prerano otpisali whitea i mislim da se od dalibora očekuje nerealno za prvu sezonu, imajući u vidu njegov skillset.

 

hassan i petrušev i luka su dobar kombo na centru, imaju bukvalno sve za najboljeg centra u evropi, kada bi se spojili u jednu osobu. za likove kao što smo mi, može i iz tri tela ( :

 

ja sam umereno  optimističan u PM 😁 i pre svega će faktor biti dali vlada jovanović zna šta radi ili jok.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drakon1 said:

Generalno, tim izgleda solidno. Bolje, generalno gledajuci, nego prosle godine i to zbog toga sta sad imamo na poziciji centra.

 

E sad, to sto nema Radonjica koji bi od Petruseva napravio zvezdu tima i Davidovca kojeg je taj isti Radonjic izgleda skartirao prosle sezone i rekao da se treba dokazati i sto je Kalinic otisao... to su realni minusi. Mada treba reci, da Radonjic ne bi sastavljao ovakav tim i pitanje je koga bi on tacno doveo.

 

Takozvani Minus je i to sto smo dobili igrace koji su na papiru manje zvucna pojacanja od nagovestavanih i od onih koji su zavrsili kod komsija. To je downside, ali tako je kako je.

 

Isto tako se secam da smo se ljutili kad smo dovodili igrace ciji je prime prosao i upravo se pitali sa nam radi skautska sluzba (ako je imamo, jel'te) koja ne moze da dovede nekog ispod radara. Eto, sad dosao upravo jedan takav. Cemo da vidimo kako ce da bidne.

E vidis mislim da bi trebalo reci da roster izgleda solidno (po meni ek ekipa) ali kako ce izgleda tim to cemo tek da vidimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovu ekipu treba gledati kroz domace igrace i njihov napredak, da oni budu prva violina, Petrusev, Ilic, Nedovic, Dobric, pa i Ivanovic. Tako da ova strana pojacanja po meni mogu da budu tu samo kao popuna i pomocno osoblje. Samo tako mogu da posmatram ovo sto smo doveli. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Neće Lazić i Lazarević sigurno biti van 12, makar jedan će biti u timu. Otpašće vjerovatno Ilić. Ne mislim da ćemo izlaziti sa 6 visokih. Pretežno ide 7+5. 

 

Adams, Ivanović, Marković

Nedović, Lazić/Lazarević

Holland, Dobrić

Bentil, White

Petrušev, Martin, Mitrović

 

Nema teorije.

 

Ako neko bude otpadao to će biti Lazarević ili Vajt.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...