Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Nemojte više Lorenza da pominjete kao opciju. Džaba puštamo bale. I da ne ode u Real, realna cena mu je oko milion evra, a obzirom na potražnju, dovoljno je da samo malo razvuče pregovore i to se može nadrukati na preozbiljnu cifru. Zna da mu je u Evropi ovo ugovor karijere, prezreo je i teško će prihvatiti išta ispod 2m za dve sezone. EL i nema u tom rangu više od par slobodnih kombo beka skorera sa prodorom koji peglaju odbranu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nini3112 said:

Darius Thompson lepo resenje,70% za 2 za tri je dosta los 33%,5.8 asistencija,0,5 blokade svakako za tu poziciju sasvim dobar defanzivac.

Odgledao sam malo njegove klipove, svidja mi se sto je dosta aktivan van poseda sa cut-ovima, sto u teoriji sa nasim sekundarnim kreatorima kalinom/dedom/mitrom moze vrlo lepo funkcionisati

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Wingwalker said:

Nemojte više Lorenza da pominjete kao opciju. Džaba puštamo bale. I da ne ode u Real, realna cena mu je verovatno 1.5m. Dovoljno je samo malo da razvuče pregovore i to mora izaći na preozbiljnu cifru Zna da mu je u Evropi ovo ugovor karijere, prezreo je i teško će prihvatiti išta ispod 2m za dve sezone...Nakon potpisa Lojdare EL i nema u tom rangu više od par slobodnih kombo beka skorera sa prodorom koji peglaju odbranu.

Zanimljivo je sto su ti vec u sledecem postu dali budzet verziju Lorenca.Kog inace ne bih tako brzo oblacio u dres Reala,nisu oni bilo ko.

Moze se reci da je blizi Realu nego nama ali koliko se secam posle jake sezone kod nas trazio ga je fener koji ga je i uzeo i slabo jos ko sto je bilo cudno.Takodje na nekog mi moramo da se istrosimo.

 

37 minutes ago, Nini3112 said:

Darius Thompson lepo resenje,70% za 2 za tri je dosta los 33%,5.8 asistencija,0,5 blokade svakako za tu poziciju sasvim dobar defanzivac.

Jako zanimljiva opcija za nas.

Atletican,duge ruke,kazu pick & roll maestro(to nam treba),gubi malo lopti a dosta asistencija,dobar u tranziciji,los suter.Moze da se pomisli da pisem bas o Brownu.Nema loptu na konopcetu(losiji dribling)kao Lorenco ali sta ces.Treba razmisliti s obzirom na visoke koje skupljamo izgleda.

Ilic je verovatno delom kupljen da trci tranziciju,pripomogao bi Darius i tu,takodje bi ga oziveo u napadu,i Tarzevskog u piku.

 

Najbolji potezi:

 

 

 

Skauting:

 

 

 

Problem je sto sam i ja skeptican da mu podarim kljuceve ekipe pa mogu misliti kako je kod Deja.Doduse ako se trazi nesto slicno verujem da je best buy sigurno.Stvarno asistira dosta a malo lopti gubi.

Mada moze dosta pasti u vodu ako je previse mekan u napadu pri kontaktu i bas mnogo zapinje u odbrani u blokovima.

 

edit:ono sto sam ja video na utakmicama jeste ta atletika,volja u odbrani i jak sut za dva.Napisano je,imao je ipak nerealnih 70% za dva u Ek,izgledao je besprekorno na poludistanci.Okrenuo je par utakmica sam na kontre i sut za dva.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DijametralnoSuprotan said:

Grejndzer je grozan igrac, pogotovo u ovim poznim godinama. Posto trenutno pregovaramo, nadam se da ce ti pregovori propasti. Radonjicu se bas tvrdoglavo ne izlazi iz cipela. 

Mozda nije grozan, ali bi se samo tako uklopio u nas fetis dovododjenja igraca koji imaju zvucno ime, ali ciji je prime prosao. Ja ne bih njega, ali ko mene pita. Mozda se scouting sluzba moze potruditi da dovede nekog ko je mladji, perspektivniji i manje sklon povredama. Pogotovo ako je rec o strancu, jer ti moraju da prave razliku. Malo bolje od proseka imamo i domace.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nini3112 said:

Kakvo je stanje na trzistu i da su svi iole bolje mnogo skupi,on je bas savrsena opcija,meni se svidja kao opcija.

Pa jeste trziste strasno tanko na poziciji jedan,u evropi i EL se dobro placaju razni bezveznjakovici pa zato i kazem da ako trazimo ovaj tip igraca mozda i moramo malo da rizikujemo i damo mu jaku ulogu.

Doduse meni je opet Ivanovic problem,da nam je drugi plej jaci u EL(sto kaze Guru zlobnici bi rekli da uopste imamo drugog pleja u EL,zlobnici=ja)  lakse bi bilo i kockati se malo sa prvim, ovako kad dodje neki polovnjak Grejnzder samo i isklucivo zato sto je siguran bice jaukanja.

@Guru znas li ti ili bilo ko za nekog adekvatnog iz NBL,dobrih igraca tamo ima.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

@Guru znas li ti ili bilo ko za nekog adekvatnog iz NBL,dobrih igraca tamo ima.

 

Moj ljubimac Jaylen Adams, al' on je undersized scoring PG, on bi valjao umesto Ivanovića.:default_coffee: Doduše, najbolji igrači u NBL mlate ozbiljne pare, a on em je bio MVP, em su i osvojili titulu, tako da ništa od toga, a svakako ni Ivanović neće niđe pa tu treba drugačiji profil igrača... 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad bi malo poradio na sutu za tri poena,bio bi opasan i u napadu,ima lepu poludistancu i elegantan ulaz,nije ga bas lako zaustaviti jer je 195cm...
Dobar je...ima tu svega, a taj brutal procenat za dva je neverovatan. To više pristaje teškim centrima bez šuta koji većinu poena postižu prikucavanjem. Ipak, pretpostavljam da tražimo flor generala jačeg rejtinga.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:
27 minutes ago, Nini3112 said:
Kad bi malo poradio na sutu za tri poena,bio bi opasan i u napadu,ima lepu poludistancu i elegantan ulaz,nije ga bas lako zaustaviti jer je 195cm...

Dobar je...ima tu svega, a taj brutal procenat za dva je neverovatan. To više pristaje teškim centrima bez šuta koji većinu poena postižu prikucavanjem. Ipak, pretpostavljam da tražimo flor generala jačeg rejtinga.

Mora prvo po EL otpadu da se probere ... al džaba.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Guru said:

 

Moj ljubimac Jaylen Adams, al' on je undersized scoring PG, on bi valjao umesto Ivanovića.:default_coffee: Doduše, najbolji igrači u NBL mlate ozbiljne pare, a on em je bio MVP, em su i osvojili titulu, tako da ništa od toga, a svakako ni Ivanović neće niđe pa tu treba drugačiji profil igrača... 

 

Kako ti se čini Kyle Allman, može li da dobaci do nekog EL fenjeraša ...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Guru said:

 

Moj ljubimac Jaylen Adams, al' on je undersized scoring PG, on bi valjao umesto Ivanovića.:default_coffee: Doduše, najbolji igrači u NBL mlate ozbiljne pare, a on em je bio MVP, em su i osvojili titulu, tako da ništa od toga, a svakako ni Ivanović neće niđe pa tu treba drugačiji profil igrača... 

 

Znam, zato sam i mislio na nekog malo vise ispod radara,Jaylena znam i sam i jako ime pa nista.Niti nam na kraju krajeva odgovara.

14 minutes ago, Wingwalker said:
39 minutes ago, Nini3112 said:
Kad bi malo poradio na sutu za tri poena,bio bi opasan i u napadu,ima lepu poludistancu i elegantan ulaz,nije ga bas lako zaustaviti jer je 195cm...

Dobar je...ima tu svega, a taj brutal procenat za dva je neverovatan. To više pristaje teškim centrima bez šuta koji većinu poena postižu prikucavanjem. Ipak, pretpostavljam da tražimo flor generala jačeg rejtinga.

Ma tih 70% je neodrzivo, vise treba gledati kao tracak nade da moze biti na dobrom nivou konstantno,jer ukoliko bude on je EL igrac.

Za dva u Brindisiju je imao 48,9% pa sledece sezone opet jakih 60% na 7 suteva po utakmici(ispasce stvarno ubojit/konstantan za dva),i ove sezone za Loko u VTB 40,6%, u  EK 69,7%.Svake godine izmedju 6 i 7 pokusaja za 2,nemam ideju koliko je tu suteva ustvari ali i da su prodori opet nesto pokazuje.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kankkunen said:

Kako ti se čini Kyle Allman, može li da dobaci do nekog EL fenjeraša ...

 

Talentovan igrač, ali još uvek prilična divljina i zaglavljen između pozicija. Nekoj Albi bi možda i valjao, nama se baš i ne uklapa. Možda za koju godinu ako se dokaže na EL nivou. 😛 

 

47 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Znam, zato sam i mislio na nekog malo vise ispod radara,Jaylena znam i sam i jako ime pa nista.Niti nam na kraju krajeva odgovara.

 

Nama u principu treba prajm Jović, al' njega em više nema, em je taj profil igrača ubedljivo najteže naći... Biće jebeno, nisam uopšte optimista... 

 

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Za dva u Brindisiju je imao 48,9% pa sledece sezone opet jakih 60% na 7 suteva po utakmici(ispasce stvarno ubojit/konstantan za dva),i ove sezone za Loko u VTB 40,6%, u  EK 69,7%.Svake godine izmedju 6 i 7 pokusaja za 2,nemam ideju koliko je tu suteva ustvari ali i da su prodori opet nesto pokazuje.

 

U Evrokupu je u half court-u šutnuo svega 4 jumper-a unutar linije za tri i promašio sva četiri. Uz to 8 floutera - pogodio 3, ostalo je sve na obruču, uz brutalnih 74% realizacije (6. u celom takmičenju).

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sa Grejndzerom bismo se usrecili koliko smo i sa Gistom, ali nazalost on se apsolutno uklapa u Dejov ziheraski sablon proverenog El pojacanja kojeg dobro poznaje i odavno zeli i ceni.

 

Jovic i on su dva metka koja bi valjalo izbeci, ali prilicno sam siguran da nam bar jedan od njih dvojice ne gine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niži od 185 = midžet  :classic_smile:
Pozdrav svima, ja baš dugo nisam ništa pisao, ali moram da reagujem sa jednim drugim zamalo midžetom 187 [emoji16].
Ne verujem da će ga neko pokupiti ove godine, malo je i mator (24 g), ali poslednje tri godine stalno napreduje i deluje kao crna Vanilica (samo umesto floutera završava polaganjem). Ne šutira mnogo za tri, ali probija i meni posebno lepo za videti, diže se na šut (pogađa u velikom pricentu) sa 4-5m, ah taj midrange (vidi pod Đenka).
E da, momak se zove Terrell Brown jr.
Ima li ga ko od eminentih forumaša na svom spisku pojačanja? [emoji16]
Nisam samo siguran da Radonja uopšte hoće nekog da razmatra ispod 195 na pleju.


Sent from my SM-N985F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvi deo, centri, objavljivacu iz vise delova u narednim danima. Poduzi upis, treba oko 30min sa sve klipovima da se isprati svaki upis, pa stajace na ovoj stranici prvi deo, ko voli nek izvoli.

 

Da se ogradim samo da nije ovo nikakav ozbiljan skauting, vec sustinske informacije-karakteristike-klipovi(Za neke sam i nasao bas dobre skauting klipove). Za ove iz Evrolige na primer bi mogao da napisem mnogo vise nego za ostale koje sam gledao jako malo, neke cak samo po jednu utakmicu sa najboljim brojkama od ovih under dogova, a za neke nisam uspeo ni naci cele utakmice poput nekih iz Azije, tako da ne bi bilo fer prema njima da za njih objavim 2 recenice a za ove po 10 tako da za svakog po malo najosnovnije karakteristike.

 

Pocinjem sa Evroligom, bice jos 7 ili 8 ovakvih delova ukupno iz svih ostalih liga sveta. Evrokup, Nba(slobodni i jeftini za Nba uslove), G liga, Fiba Ls, Spanija, Turska, Italija, Francuska, Nemacka, Aba, Grcka, Litvanija, Rusija, Izrael, Australija, Japan, Kina, Koreja...

 

S obzirom da jos uvek ne znamo 100% ko ce produziti ugovor a ko raskidati, eveditentno je da dovodimo centra, izvesno i dvojicu, tako da ce biti bas poduza lista zakljucno sa narednim delovima ali mislim da je ovako preglednije da objavljujem nego odjednom da objavim 60-70 centara, pa cu sutra verovatno dalje da objavljujem. Sve sto je realno ili minimalno realno da mislim da vredi za nas pa cak i za treceg centra gde ce biti nekih bas ispor radara u narednim upisama u narednim danima, cak i hard core ispod radara a za neke cvrsto verujem da su bolji od Petruseva i Tarzuskog za manje para.

 

Ako su vec dogovoreni Tarzuski i Petrusev, ovaj spisak je besmilslen u tom pravcu(Zapravo sve je besmisleno sto pisemo ovde ako se gleda tako), ali smatram da ima boljih opcija od obojice sa slicnim karakteristikima i za slicno novca, pa na vama je da procenite kada budu bili svi objavljeni da li su se mogla naci bolja resenja. Bice i zanimljivo ispratiti neke od njih kakvi ce biti u narednoj sezoni i da li smo mogli bolje ukoliko su vec dogovorena pomenuta dvojica. To je neka sustina svega ovoga. U svakom slucaju potencijalna centarska linija Tarzuski, Mitrovic, Petrusev je veliki apgrejd u odnosu na Kuzmic, Mitrovic, Cirbes pa se necu buniti ukoliko dovedemo ozbiljnog plejmejkera i beka.

 

Part 1.

 

Evroliga.

 

Spisak slobodnih centara iz Evrolige(dvojica nisu slobodni jos uvek ali su izvesno precrtani u sadasnjim klubovima), realnih ili iole realnih za nas, nema niko da je ekstremno nerealan po meni. 

 

1. Josh Nebo (1997god, 206cm, 111kg)

 

 

El:

22min.

8.8pts, 6reb, 0.5ast. 0.6 stl, 0.8blk, 1.2to,  12.8PIR.-index korisnosti

65% za 2, 67%ft.

 

Litvanska liga:

19min.

7pts, 5.1reb, 0.6ast, 0.4stl, 1.0blk, 1.5to, 10.6 PIR.

66.5%za 2, 64%ft.

 

Zanimljivosti:

-Imao je 4 dabl dabla i jos dosta puta bio na granici. Konstantan u doprinosu poenterski, samo jednom je imao 17 poena sto mu je rekord u El, nesto manje od pola utakmica je bio dvocifren ali zato je imao samo dve utakmice sa po 2 poena i jos dve sa po 4, sve ostalo je tu oko svog proseka sto je dosta dobro.

-4. najbolji skakac od El centara 6. po ukupnom indexu korisnosti sto ga cini maltene premium El opcijom a opet ne vidim ga kao ekstremno nerealnog. Litvanci prenose(koji imaju zaposlene skaute na svom portalu) da je njegova trenutna vrednost oko 500k, a naravno uvek moze biti preplacen od strane bogatasa.

 

 

 

 

Analiza igre:

-Odlicno se snasao u svojoj prvoj evroligaskoj sezoni i pokazao ozbiljan potencijal iako uskoro puni 25 i dalje spada u mladje igrace za El uslove.

-Izuzetan atleta, eksplozivan i hustle igrac za El uslove. Dobar u odbrani, moze da napreduje u napadu.

-Solidan u piku gde rola direktno ka kosu najcesce zavrsava lob pasom.

-Poene daje iz lob pasa iz pika(ili dodavanjima o pod ili direktno na grudi) ili se igraju akcije za njega gde protrcava po ceonoj liniji, i iz ofanzivnih skokova gde je dobar

-Dobar zastitnik obruca, skok, dobar tajming za blokadu, odlicno trci defanzivnu tranziciju

-Mane bi bile ne bas najbolja odbrana na low postu protiv teskasa i slabija igra na low postu u napadu ali ima prostora za napredak

 

Ova sezona:

 

 

Odlicna analiza iz prethodne sezone:

 

 

Bilo je interesovanje od strane Efesa ali po svemu sudeci njihova centarska linija ce biti Zizic, Plajs, Danston.

 

 

2. Alex Poythress (1993, 206cm, 108kg)

 

El:

20min.

7.7pts, 4.2reb, 1ast, 0.7stl, 0.6blk, 1to, 9.8PIR.

64% za 2, 76.6%ft.

 

Ruska Liga:

25min.

12.8pts, 5reb, 1.5ast, 1stl, 0.6bl, 1.4to, 16.8PIR.

72% za 2, 70%ft.

 

Zanimljivosti:

-Protiv Efesa i Reala ove sezone a njihove centre znate je imao po 21 poen i 9 skokova uz indekse 28 odnosno 22. Izuzetan doprinos dao u ovoj seriji protiv Cska gde su osvojili titulu.. Prosecan indeks korisnosti u finalnoj plej of u toj seriji mu je bio 16.5.

--2 evroligaske sezone iza sebe i 1 Evrokupa. Dovoljno iskusan za Evroligu. Igrao top8 sa Zenitom prosle sezone i ove bili pri vrhu pre ispadanja.

-U sezoni 18/19 je igrao za Atlantu 14.5minuta prosecno na 21 mec i imao dobar ucinak. Ima 52 Nba utakmice iza sebe.

-Mogu se priupitati i Holins i Lojd i Beron za njegov karakter, ali Paskval je neka lajt verzija Radonjica po biranju karaktera ja bih rekao.

 

Analiza igre:

-Atleta kao i Nibo. Nesto slabiji u skoku ali to je taj tip igraca. Ja bih rekao da je Pojtres Noko 1.5 verzija.

-Za razliku od Niba ume da spusti da napadne iz 1-2 driblinga.

-Takodje najcesce zavrsava iz lob pasa

-Deluje da uvek zna sta radi na terenu. Ima nesto bolji osecaj za dodavanje od tih prosecnih atleta.

-Nesto bolje brani od Niba na low postu iako ima par kg manje, svakako moze se smatrati solidnim zastitnikom obruca

-Nisam video prevelike mane za taj tip igraca

 

Highlights iz ove sezone:

 

 

21 poen protiv Efesa:

 

 

20 poena protiv Cska:

 

 

Za sada jedina informacija da je Valensija bila zainteresovanja za njega.

 

 

3.  Hassan Martin (1995, 201cm, 109kg)

 

El:

14min.

5.5pts, 3reb, 0.2ast, 0.3stl, 0.5blk, 0.6to, 6.5PIR.

64.5% za 2, 70.5%ft.

 

Grcka liga:

14min.

6.2pts, 3.2reb, 0.3ast, 0.7stl, 0.8blk, 0.4to, 9.5PIR.

73% za 2, 74%ft.

 

Zanimljivosti:

-Bek ap centar f4 ekipe. Protiv Efesa je odigrao odlicno, protiv Barse podbacio(nebitan mec za 3m mesto).

-Najbolju partiju ove sezone je pruzio protiv Zalgirisa koja mu je ujedno i utakmica gde je imao najvise minuta-21 i skupio isti broj indeksnih poena.

-Prosle sezone veca uloga i bolje brojke, u Buducnosti pre 2 sezone gde je imao jos vise minuta imao cak 6 dabl dabl ucinaka.

 

Analiza igre:

-Small ball centar. Izuzetno snazan ali i izuzetno pokretljiv.

-Pristojan u piku ali nekada se postavlja brzopleto, nesto redje zavrsava iz lob pasa nego prethodna dvojica ali moze i to itekako. Uglavnom su to neki post lob pasevi.

-Za razliku od prethodne dvojice ima igru ledjima, najcesce zavrsava iz poluhoroga ili hook suteva. Bolje i brani centre na low post-u.

-Takodje spada u solidne zastitnike obruca i solidnog blokera ali ima mana u odbrani u branjenju pika i timskoj odbrani.

-Pogodio je 4 od 10 suteva van reketa ove sezone a ranije imao vise. Ima prostora za poludistancu.

 

Najvise poena u El ove sezone:

 

 

Partija iz prosle sezone gde ga je mahom cuvao Tavares:

 

 

Highlights iz prosle sezone posto nisam nasao iz ove:

 

 

Skauting video iz pretprosle sezone:

 

 

 

4. Toney Jekiri (1994, 213cm, 103kg)

 

El:

24min.

7.6pts, 6.5reb, 1ast, 1stl, 0.6blk, 1.2to, 12.PIR.

63% za 2, 62%ft.

 

Ruska liga:

23min.

7pts, 6.4reb, 1.6ast, 1stl, 0.6blk, 0.8to, 12.7PIR.

56% za 2, 77%ft.

 

Zanimljivosti:

-Centar visine Tarzuskog a rekao bih da je u svemu po malo bolji od njega. 

-Igrao 25minuta prosecno u ekipi koja je bila u 8 pre ispadanja.

-Najvise poena u El na jednoj utakmici je dao 13 a nijednom nije dao ispod 4. Veoma konstantan u prosecnom broju poena.

-Napredovao u svim kolonoma u odnosu na Baskoniju. 8. centar u El po prosecno indeksu korisnosti.

 

Analiza igre:

-Visoki centar, fizicki nesto slabiji od prethodne trojice. 

-Izuzetno pokretljiv za svoju visinu. Moze da napadne dribling pa dvokorak pa zakucavanja. Najcesce zavrsava zakucavanjima vecinu situacija.

-Ima poludistancu oko 50% sutirao.

-Odlican u skoku. Nije bloker poput prethodne trojice ali svakako znacajno bolji u odnosu na Kuzmica i Mitrovica.

-Dobar defanzivac nisam primetio velike mane ovako odukativno gledajuci utakmice, zadovoljavajuce rekao bih.

-Izuzetan kradljivac lopti za centra, 1 prosecno i u EL i u VTB. Samo on i Veseli imaju preko 1 ukradene prosecno od cistih centara.

 

Highlights iz ove sezone:

 

 

Iz prosle sezone:

 

 

Za sada nema informacija da se iko interesovao za njega. Po meni bolja opcija od Tarzuskog a ne verujem ni da je preskup za nas.

 

 

5.  Joel Bolomboy (1992, 205cm, 107kg) 

 

El:

16min.

6pts, 4reb, 0.3ast, 0.3st, 0.7 blk, 0.5to, 7.7PIR.

60% za 2, 26% za 3(6/23), 75%ft.

 

Ruska liga:

19min.

7.4pts, 4reb, 0.4ast, 0.5st, 0.5blk, 0.5to, 9.4PIR.

61% za 2, 44% za 3(9 od 21), 85%ft.

 

Zanimljivosti:

-4/5 igrac iako je 206cm, pokriva obe pozicije

-Nesto slabija uloga u Cska nego prosle sezone, ali samim tim sto se nalazi u toj ekipi 4 sezone govori da se radi o kvalitetu.

-Iako je sutirao slabo za 3 u El, odlicno je sutirao u Vtb, doduse sveukupno mali uzorak trojki. Na 33% je karijerno za 3 i ne mozes ga ostaviti samog na sutu sto znaci da moze da siri igru sa pozicije 5.

 

Analiza igre:

-Atleta, snazan, pokretljiv. Rekao bih u svemu dobar po malo, nista specijalno ni u cemu mada povremeno ima bas atraktivna zakucavanja i rampe.

-Poene donosi iskljucivo iz reketa uz 1 pokusaj za 3 poena po mecu prosecno.

-Nesto slabiji na skoku od svih prethodnih overall

-Dobar defanzivac, dobro brani pik bar mi ostavio takav utisak u utakmici gde sam gledao samo njega i dobar u switch-u.

 

Jedna dobra partija pre par meseci gde su ga mahom cuvali Dzon Braun i Dzekiri:

12poena, 4 skoka, 2 asistencije, 3/3 za 2, 2/5 za 3.

 

 

Highlights iz ove sezone:

 

 

Atraktivni potezi iz prosle sezone:

 

 

Nijedna informacija da se iko interesovao za njega. Za Vojtmana je bilo tako da njega nece biti na ovom spisku vec na ovom na dnu teksta od igraca za koje mislim da se nisu ni razmatrali pa da ne trosim vreme na njima.

 

 

6. Youssoupha Fall (1995, 221cm, 104kg)

 

El:

12.3min

5.8pts, 3.6reb, 0.1ast, 0.3stl, 0.1blk,1to, 7.6PIR.

70.5% za 2, 72.5ft.

 

Francuska liga:

17min.

9.8pts, 5.3reb, 0.3ast, 0.2stl, 0.8blk, 1.4to, 12.6PIR.

74% za 2, 66%ft.

 

Zanimljivosti:

-Najvisi centar u El. Pokazao napredak u dosta segmenata igre. 3. sezona u El.

-Izuzetni procenti za 2, ne puno pokretan sto je razumno ali visina i duge ruke ga cine dobrim u skoku za minutazu koju pruza.

-Imao 7 dabl dablova u obe lige. 4 puta je dao preko 20 poena u francuskoj ligi, 2 puta imao index korisnosti preko 30.

-U El zbog manje minutaze je lupio samo 4 blokade a u francuskoj ligi do sad cak 34, a ocekuje ga i finalna serija sa Monakom koja pocinje veceras u 20:30.

 

Analize igre:

-Snazan zavresetak na obrucu poput Bobinatora. Sjajni procenti za 2. Generalno dobar na low postu iz bilo kakve zavrsnice.

-Svi obilaze reket kada je on unutra

-Generalno ima dobru motoriku za svoju visinu

-Par glavnih mana bi bile spor na preuzimanjima, u tranziciji, ne bi trebalo nikada da spusti loptu u vise od jednog driblinga jer ce da je izgubi. Retko dodaje ali ume, pa kao i Bobi, pa i zasto bi kad je visi 10-15cm od bilo koga ko ga cuva.

 

Potezi iz 5-6 utakmica u El ove sezone:

 

 

20 poena protiv nas prosle sezone: (i ove sezone je imao dabl dabl protiv nas)

 

 

Highlights iz prosle sezone:

 

 

 

 

Na spisku su trebali biti i Petrusev Tarczewski al posto su oni izvesni za dolazak onda cu njih posebno da obradim kada i ako budu dosli, mada vecina ovde zna sve o njima.

 

Pomenucu jos neke centre iz lige koji su jos uvek slobodni ali sam siguran da nisu ni razmatrani jer su neki skupi, neki matori ili neki treci razlozi: Donta Hall(verovatno produzuje sa Monakom), Johannes Voigtmann(zainteresovano vise klubova, verovatno skup za nas), Donatas Motijeunas(zainteresovano vise klubova), Kyle Hines(moguc produzetak ugovora sa Armanijem+mator), James Gist-ispusena mustikla, Joffrey Lauvergne-Parizanovac, Arturas Gudaitis-Litvanac(jako interesovanje Zalgirisa).

 

 

 

 

 

Edited by 1945
  • Like 20
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Centre smo završili, džaba si krečio ... :classic_smile:

daj plejmejkere, tu gori. :furious:

Napisao da u svakom slucaju mi dzabe krecimo ovde jer ne uticemo ni na sta, vec da je sustina da procene ljudi da li smo mogli bolje od Tarzuskog i Petruseva. To se da jos bolje videti kada objavim ostale za koje kapiram da vecina ljudi nije ni cula a ni Dejo.

 

Kad zavrsim sve o centrima ovih dana, mozda objavim o pleju kad se vratim sa mora ako vec ne potpisemo nekog do tada. Ali objavio sam pre par dana na ovoj temi sve dostupne opcije iz El i najbolje opcije iz Evrokupa.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...