Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Kaleb Tarczewski, Hassan Martin, Steven Enoch, Filip Petrusev, Mike Tobey, Alex Poythress, Joel Bolomboy, Jehyve Floyd, Tonye Jekiri, Josh Nebo, Arturas Gudaitis, Yousoupha Fall, Livio Jean-Charles, Christ Koumadje, Landry Nnoko, Maurice Ndour, Kevarrius Hayes, Cristiano Felicio, Octavius Ellis, Taylor Smith. 

 

Dejov spisak od 20 imena. Stay tuned 😶

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fradler said:

Kaleb Tarczewski, Hassan Martin, Steven Enoch, Filip Petrusev, Mike Tobey, Alex Poythress, Joel Bolomboy, Jehyve Floyd, Tonye Jekiri, Josh Nebo, Arturas Gudaitis, Yousoupha Fall, Livio Jean-Charles, Christ Koumadje, Landry Nnoko, Maurice Ndour, Kevarrius Hayes, Cristiano Felicio, Octavius Ellis, Taylor Smith. 

 

Dejov spisak od 20 imena. Stay tuned 😶

Enoch i Koumadje imaju ugovore, Floyd je potpisao pre neki dan za nekog. Ali da ovo je poprilicno realan Dejov spisak gde su velika vecina dobri defanzivci i skoro svi ostali slobodni a i mozemo sve da platimo. Nebo definitivno najbolja opcija uz Pojtresa po meni ali ne bi se bunio ni za Felicia ni Martina.

 

Veceras ide moj spisak iz El, Nba i Evrokupa od 30ak imena gde je deo ovih imena iznad samo sa informacijama, karakteristikama i klipovima.

 

Sutra ide iz G lige, Acb i Fibe Ls od jos toliko imena.

 

Prekosutra ide od jos toliko imena iz svih ostalih liga.

 

Jos malo cu da se raspisem ovih dana pa me nece biti na forumu 10ak dana...

 

Stay tooned...

Edited by 1945
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Redstar0356 said:

Ti vec 15 dana postavljas spisak tih centara  i vec 20 dana nisi na forumu 10-tak  dana

Mogao bi da napises nesto korisno za temu umesto sto si napisao nepotreban komentar. Uvek je ljudskije skrolovati komentar koji ti se ne dopada nego napisati nesto negativno a pritom i netacno.

 

Tema je otvorena pre 7 dana a ne pre 15  i rekao sam 3 puta a ne 20 da ovih dana kacim jer mi je vise ljudi slalo na pp da pita pa sam odgovarao javno.

Edited by 1945
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tobi i Hasan kao Zigic  i Pantelic ! Fantazija ako bi se desilo 

1 minute ago, Darko Pancev said:

Tobi i Hasan kao Zigic  i Pantelic ! Fantazija ako bi se desilo 

Grangera obici taj je kao i Colom sada u ovim godinama

Mislim da ce prvo pojacanje biti Radonja na 2god!

Edited by Darko Pancev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, 1945 said:

Mogao bi da napises nesto korisno za temu umesto sto si napisao nepotreban komentar. Uvek je ljudskije skrolovati komentar koji ti se ne dopada nego napisati nesto negativno a pritom i netacno.

 

Tema je otvorena pre 7 dana a ne pre 15  i rekao sam 3 puta a ne 20 da ovih dana kacim jer mi je vise ljudi slalo na pp da pita pa sam odgovarao javno.

Dobro kolega, malo se salimo, nemoj sve primati k' srcu, mora da se ubije vreme do trece utakmice sa Megom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, fradler said:

Kaleb Tarczewski, Hassan Martin, Steven Enoch, Filip Petrusev, Mike Tobey, Alex Poythress, Joel Bolomboy, Jehyve Floyd, Tonye Jekiri, Josh Nebo, Arturas Gudaitis, Yousoupha Fall, Livio Jean-Charles, Christ Koumadje, Landry Nnoko, Maurice Ndour, Kevarrius Hayes, Cristiano Felicio, Octavius Ellis, Taylor Smith

 

Dejov spisak od 20 imena. Stay tuned 😶

 

Fixed

 

  • Like 6
  • Love 1
  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Nedovica naravno da bi svako zeleo njega umesto Dobrica na poziciji 2.

 

Sto se tice Guduric vs Nedovic price:

 

Defense i team work(team work nisu samo asistencije) nebo i zemlja a napad slican.

 

Ovo su najosnovnije statistike a u naprednim se vidi jos bolje.

 

IMG-20220614-140929.jpg

 

http://IMG-20220614-125513.jpg

 

 

Usg odbrane:

 

-Guduric

IMG-20220614-130132.jpg

 

-Nedovic

http://IMG-20220614-130023.jpg

 

 

edit: P.s. SO se moze mnogo sta zameriti ali ne i sto je izabrao Lojda ispred Nedovica.

 

IMG-20220614-141603.jpg

 

🥶

 

Edited by 1945
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nedović je suštinski kancer svakog ozbiljnog tima kojem su na umu titule.

 

To se vidi i golim okom, a o naprednim statistikama da ne govorimo. Apsolutno ništa nemam LIČNO protiv dečka, ali imam sa košarkaške strane.

 

U pitanju je dobar ofanzivac, ali opet nedovoljno konstantan, narčito u šutu spolja da bi to pokrivalo sve ostale mane.

 

A one su na prvom mestu veoma nizak košarkaški IQ, što se na prvom mestu manifestuje u timskoj odbrani. On nije od onih koji ne žele da igraju odbranu, već ne ume. Košarkaški intelekt nivoa jednog Petra Popovića što se toga tiče.

 

Drugo, makar trećinu sezone provodi povređen i apsolutno je neozbiljno dovoditi takvog igrača kao prvu opciju na beku.

 

Treće, nije Kari sisao vesla.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki21 said:

Nedović je suštinski kancer svakog ozbiljnog tima kojem su na umu titule.

 

 

Nesto kao Punter, sve ispogadja i onda kad stvarno treba lopta mu ispuva do kosa. Ne dobaci. Voli.

 

Sad malo ozbiljno, nije dzabe kod Pesica Fitja imao prednost 🙂

Edited by Edward Louis Severson III
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Nedovic nista veci liability u odbrani nego sto su to npr. Volters ili Mitrovic na svojim pozicijama. Jbg, mora neko i da daje koseve, a nema puno igraca u Evropi sa vise poena u rukama od njega. Ako mozemo da ga priustimo, ja ne bih imao nista protiv, on i Holins bi bili bas mocan bekovski par. Mene kod njega jedino brinu povrede, nije bas izgubljen slucaj poput Jovica, ali prilicno cesto izostaje.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nedović nije dobar, već jedan od najboljih ofanzivnih igrača u EL. Prošlu sezonu u EL je završio sa sedamnaest uzastopnih mečeva na kojima je bio dvocifren (minimalni broj poena 13), uz pogođenu 51 trojku (tri po meču) i vrhunski procenat (40%). Boljeg ofanzivnog beka teško da možemo da pronađemo.

 

Stoji ta priča o povredama, zaista je dečko suviše staklen - i ove sezone je propustio 5-6 mečeva u EL, a to je još i neki minimum. Takođe je verovatno skup kao đavo.

 

Sa druge strane, a šta mi hoćemo? Da je još bolji ofanzivac od Nedovića (ili makar taj nivo), ali da igra i odbranu i da se ne povređuje. I da ne košta mnogo, hahaha. 

 

Nedović je Zvezdino dete, ne bih imao ništa protiv da ga gledam kako se zapali i ubaci po 20-30 poena svako drugo kolo u EL. Nisam baš toliko izbirljiv.

 

Ukoliko Radonja jeste, onda ok, zna čovek valjda bolje. Sve u svemu, smešna priča, Nedović sigurno može da bira klub, a mi razmatramo da li nam je dovoljno dobar.

 

Tako i stvaramo nerealna očekivanja, a naš platežni rang je tri nivoa ispod. Ili da se iskopa neki manje poznati igrač, ali Guru je već opisao rad skauting službe.

 

Takođe, s obzirom na naš sastav, nije ni realno očekivati beka, bez da se odreknemo ili Dobrica ili Holinsa.

 

Osnova koju imamo plus još 3 dobra igrača (1, 4 i 5) i ja sam zadovoljan.

 

 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

Radonjić sasvim izvesno nema vremena da prati druge lige kao trener evroligaške ekipe koja u toku sezone odigra 70+ utakmica. To u normalno uređenom klubu rade skauti, sportski direktor/GM itd.

 

U konkretnom slučaju, on pomoćnim trenerima kaže kakav mu profil igrača treba na kojoj poziciji i oni se bace u potragu, pogleda se da li među igračima koji su nam ponuđeni od strane agenata ima takvih, Radonjić kontaktira ljude od poverenja da ih pita za savet... 

 

Najveći problem je što se u taj proces kreće prekasno, a kreće se prekasno jer Zvezda suštinski nema sportski sektor i skauting službu, nego se čeka da se stručni štab malo rastereti brojnih obaveza koje imaju tokom sezone i prebace se na skauting mode. To je naravno prilično neozbiljan, gojimo prase uoči Božića pristup, a kada se tome doda naša želja da imamo što više domaćih igrača (koja je prisutna i kada Radonjić nije trener), te da nam svaki prelazni rok počne tako što prvo gledamo koje domaće možemo da ugrabimo - a stranci tamo gde baš mora, onda dobijemo ovaj koncept... Koji još uvek daje rezultate jer se osvajaju trofeji, a nismo bili toliko loši ni u EL... A što bi onda nešto značajnije menjali...

 

 

U tome se snasao najbolje Tomic,mada on i jeste skaut pa ne cudi.Steta sto covek nije zadrzan u svim strucni stabovima makar u toj ulozi,ili makar da bude covek koga pitamo za savet.

 

 

Sto se mene tice ovako nesto treba ciljati,mozda ne ovi igraci jer se nema ali taj tip.

Ovo su miksevi mojih zelja i prinudjenih resenja naseg kluba(npr Luka bi mi bio treci maks drugi centar i nista vise,imali bi pravog beka za pocetak a oni koji su zapravo trojke bi to i igrali...)

Opcija A

1)plej razigravac,dobar na ulazu,dobar u odbrani, prevod-sve pare na Browna,Melo,Topic

2 Holins,Melo,Branko

2/3 Ogi Lazarevic-cini mi se da Ogi ipak jeste nekad igrao na tri u Lojd sezoni kod Radonje.Melo bi malo istisao ili njega ili Holinsa ovde,Radonja verovatno kaze Ogi.

3/4Kalina

4/5 Deki,Ilic,Luka

Tarzevski,Petrusev a ako se ja pitam ne bi mi taj visoki bio bas ovoliko drvo,moze visina ali daj malo kosarke neki Enoch iz Baskonije ili u nasim uslovima Noko.

 

 

Opcija B

Zo tip igraca,Ivanovic,Topic

Matt Thomas(on je konkretno verovatno skup za nas)/Beron..taj tip.Ostalo sve isto

 

 

Tuzna realnost

Grejndzer ili bilo koji EL polovnjak koji ce se povrediti u najbitnijem delu sezone jer je olinjao ili se izgulio jer ne smemo da izgubimo ni jednu utakmicu u ABA,Ivanovic,Topic

ovde sve isto

Petrusev,Luka,Kuz jer smo sirotinja

 

 

Za opciju B i nase uslove ipak neki

umesto Tomasa.

 

Moze i ovaj ako pobegne iz Rusije,zna vise sa loptom od tipa koji sam prvobitno naveo

 

 

Pomenuti u opciji A

Zeleli smo ga pred ovu sezonu ali nas je last minute popust Holinsa razuverio.Valjda je tako bilo,ako smo birali izmedju njega i Ivanovica...Sad je i poskupeo dosta verovatno.Bio bi nas Larkin,ne bi poradjali poene,ne moramo da dovodimo beka pored Holinsa a ne bi ga se stideo u nekim utakmicama sa vise minuta od Zoa na pleju.

 

 

Ako Ivanovic ima rastuci ugovor mozemo samo da placemo.Ugovor/prva sezona mu sigurno nije tanko placena.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...