Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

27 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Imaju Ledeja, Koprivicu, Lesora kog ce produziti, Smailagica, Vukcevica... Partizan ce se pojacati na kecu i trojci. Osim toga, sportski direktor Partizana nece bas lako dovoditi Miskove pulene, videcete

Dovesce oni i centra umesto Lesora. Lovernj se sam nudi javno, a i za novac Lesora mogu dovesti neku od onih evriligaskih opcija kojima nece rasti centa zbog viska centara na El trzistu, ali nisu tema ovde.

26 minutes ago, vlaDixXx said:

neverovatno je da mi Srbi nemamo nijednog talentovanog  mladog beka

Imas odredjenu temu za to.

Srbija ne mora da brine jer ce joj u narednih 5 do 8 godina u zavisnosti kako ko igrati Micic, Jaramaz, Jovic, Bogdanovic, Guduric, Nedovic, Avramovic, Andjusic...

 

Kada oni budu pred kraj iskocice neko od ovih super talentovanih iz generacije 03-04-05 gde imas dosta talentovanih igraca za razliku od 97-01 generacija, a i tu mozda neko iskoci kada bude imao 26-27 godina. Ni ovo nije tema ovde.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Nemoj me drzati za rec, ali mislim da imamo dva u Dinamiku. 

Lepo je sto ismevas,samo mi reci kog mladog imamo beka....

 

9 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Sto kaze Cile u "Kenguru" uz zagonetni osmeh:"Ne znam, videcemo...Na kraju" 😉

Nece niko,to je eto dosao veteran Markovic,tu su bili u El mladi Rebici i Uskokovic,

stranac nece da dolazi negde da bude van protokola ili treca opcija,jedino ako je bas u godinama i to mu je vrhunac(neki Markel Starks itd)

 

Ziga ima kvalitet za backup,ali tu je Dzoni (koji je bolji od njega trenutno),

on ce vrv u Valensiju (oni imaju sistem za uvodjenje mladih igraca) ili Baskoniju,moza cak i NBa odmah,tako da nista

 

i da,i ja da kazem:

Tarzevski out,bolje Mitoglu da pojurimo i on je slobodan

 

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vlaDixXx said:

Lepo je sto ismevas,samo mi reci kog mladog imamo beka....

Имамо Милијашевића из Динамика и Ђуришића из Меге, обојица 04'. 

 

Едит: Заборавио сам Уроша Пауновића из Динамика (03'), такође сјајан таленат.

Edited by Шеф стручног штаба
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kankkunen said:

Ne mora, pa i sad imamo tri pleja ...

 

Све пет, само ми се јавља да Џони тешко да би пристао да од резервног плеја постане трећи. Но, уосталом, бумо видили. Одласком Нејца, писмен плеј који није дефанзивна рупа је под морање, као и двојка скорер и петица, ако не и две.

Link to comment
Share on other sites

 
Moze li neko napisati nesto vise o ovom momku. Mebi ovo sto je napisao piu_di_ belgrado ima smisla. Decko je imao dobru juniorsku karijeru, dobru sezonu, ima size...
Već su Valensija i Baskonija bacili oko na njega, teško ćemo se sa njima izboriti. Inače dobar igrač, sve je lepo napisao u tom postu i stoji.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

 

Све пет, само ми се јавља да Џони тешко да би пристао да од резервног плеја постане трећи. Но, уосталом, бумо видили. Одласком Нејца, писмен плеј који није дефанзивна рупа је под морање, као и двојка скорер и петица, ако не и две.

 

Kyle Alman Jr ili Chris Jones Jr na 1

 

Na 2 Allerick Freeman

 

Petrusev na 5 i  Kevarijus Hejs, I Dalibor Ilic

    Topic,Vudragovic i Popovic u roster još,

bomba ekipa  

uz odlaske Voltersa;Vajta,Kuzme,Simona,Cirbija

 

Ekipa za top8 u najmanju ruku,jer ovi Ameri nisu divljaci

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

 

Све пет, само ми се јавља да Џони тешко да би пристао да од резервног плеја постане трећи. Но, уосталом, бумо видили. Одласком Нејца, писмен плеј који није дефанзивна рупа је под морање, као и двојка скорер и петица, ако не и две.

Neće taj momak kod nas, a nije ni bitno ... što se tiče Ivanovića, sve je do njega, uloga, minutaža i t. d.

Ništa se ne dobija na lepe oči, niti će neko da ga pita šta bi on voleo ... izvoli na parket pa pokaži, dal si drugi ili treći. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nini3112 said:

Mislim da ce biti borba oko igraca sa Partizanom,pregovori su ziva stvar.

Pomirili se Zoc i  Misko,

tako da bice borba za Ilica i Petruseva,mozda i Borišu hahhahahahaha

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Part 2.

 

Evrokup.

 

Vecina centara su slobodni a u Evrokupu se uglavnom sklapaju ugovori sa izlaskom iz ugovora ka Evroligi ili se radi o manjim obestecenjima.

 

Dosta dobar izbor centara u Evrokupu i verujem da je svako od ovih ispod spreman za Evroligu, neko sa manjom neko sa vecom minutazom.

 

 

1. Vince Hunter (1994, 203cm, 95kg)

 

Ek:

28min.

12.6pts, 7.4reb, 2ast, 1.5stl, 1blk, 1.4to, 17.2PIR/index korisnosti.

56% za 2, 74.5%ft.

 

Francuska liga:

25,8min.

12.4pts, 6.6reb, 2 ast, 1.8stl, 0.8blk, 2to, 16.7PIR.

59% za 2, 69%ft.

 

Zanimljivosti:

-Raskinut ugovor sa Virtusom zbog koriscenja marihuane. Kada su mogli Markus i Gist kod nas moze i on, uostalom valjda se uozbiljio, ne znam kome se desilo da je dozvolio sebi dva puta da ga nahvataju. Moze se pitati Pefi o njemu sve sto treba posto su dobro saradjivali, od kosarkasih stvari do karaktera.

-Igrao u El za Pao pre 5 sezona, iako je bio mlad i imao manju minutazu i tad je imao dobar ucinak. Nakon Toga imao 3 Evrokup sezone, u Virtusu je takodje bio dosta dobar, a ove izdominirao.

-Los sut za 3 poena ali je malo i sutirao

-20 puta je imao indeks korisnosti 20+. 2 puta je imao preko 40 indeks korisnosti. 😵

-Imao 11 dabl dabl ucinaka ove sezone. 😲

-Bio je mvp top16 faze Evrokupa prosle sezone

-Deli 2. mesto najkorisnijeg centra Evrokupa

 

Analiza igre:

--Undersized petica iako je igrao cetvorku ranije ali sve vise minuta provodi na petici zbog nemanja suta za 3 poena.

-Hustle, hustle i hustle. Sve prisutan na terenu.

-Odlican u napadu, dobar u odbrani.

-Poene postize iz pik en rola pa najcesce spusti loptu u dribling i maltene izmisli poene, iz lob pasa, u tranziciji gde cesto sam krade lopte, iz ofanzivnih skokova kojih je imao 2.3 po mecu.

-Napada licem 1 na 1, odlican bol hendler za tu visinu. Ima i kracu poludistancu.

-Dobar osecaj za igru, dobar dodavac sa svoje pozicije. Odlican u skoku.

-Mana bi bila ponekad usiljeni pokusaji za 2 preko visih centara na niskom postu i nesto losije brani iste ispod kosa.

 

Utakmica u kojoj je pre 4 meseca dao 32 poena, 12/15 za 2, 8/11 penali, 10 skokova, 3 asistencije, 4 ukradene, 2 izgublje. Index 42 za 35min. 🥶

 

 

Utakmica protiv Hamburga u Evrokupu iz Novembra 2021. gde je dao 26poena, 12 od 14 za 2, imao 14 skokova, 2 asistencije, 1 ukradenu, 1 blokadu i samo 1 izgubljenu i sve to za 32 minuta uz index 41. 😍

 

 

Protiv Lokomotive u Novembru 2021. 21poen, 9 od 14 za 2, 12 skokova, 3 asistencije, 1 ukradena, 1 blokada, 2to. Index 32, sve to za 29minuta. 😬

 

 

 

 

 

2. Cristiano Felicio (1992, 210cm, 125kg)

 

Ek:

27min.

12pts,  7.7reb, 1ast, 1stl, 0.3blk, 2.8to, 15.5PIR.

59% za 2, 80.6%ft.

 

Nemacka liga:

26.3min

11pts, 8.4reb, 0.8ast, 0.4stl, 1blk, 1.8to, 16.4PIR.

61% za 2, 75%ft.

 

Zanimljivosti:

-Ucinak protiv evroligaskih ekipa/centara: Alba-15 poena i 13 skokova. Bajern-18poena in 7 skokova.Virtus-9 poena i 13 skokova. Iako mu je prva Evrokup sezona mislim da je pokazao instant kvalitet i da je spreman za Evroligu.

-Sutirao 4 od 10 za 3 poena ukupno. Postoji potencijal za sut spolja.

-Odigrao 252 utakmice za Cikago. U Nba karijeri igrao prosecno 14 minuta imao 4.3 poena, 4 skoka.

-Imao 12 dabl dabl ucinaka ove sezone. 💥

-Imao je ove sezone dva puta 6 ofanzivnih skokova i jednom 7. 😤

 

Analiza igre:

-Pokretan za svoju tezinu i visinu sto se vidi u nekoj polu tranziciji i tranziciji.

-Najcesce poene postize if ozfanzivnih skokova kojih ima cak 3 prosecno. Takodje iz pika i lob pasa. Ponekad se uvali na low post i zavrsi horog sutem. Odlican je i sa linije penala.

-Dobro brani centre na low postu. 

-Najvece mane su lose lateralne kretnje u odbrani, poveci broj izgubljenih lopti

 

Nemojte da vas zavara ove 4 trojke sa pocetka klipa, to su sve koje je dao ove sezone.

 

 

Protiv Albe imao 15 poena, 13 skokova, index 32.

 

 

 

 

3. Mike Tobey (1994, 213cm, 117kg)

 

Ek:

19min.

10.3pts, 5.7reb, 0.5ast, 0.3stl, 0.6blk, 0.7to, 11.6PIR.

61.4% za 2, 40%za 3(14/35), 62.5%ft.

 

Spanska liga:

16,4min.

7pts, 4reb, 0.3ast, 0.5stl, 0.8blk, 0.7to, 9.3PIR.

61.5% za 2, 39% za 3(12/31), 69%ft.

 

Zanimljivosti:

-Amerikanac koji je zaigrao za Sloveniju i na sadasnjih 13 utakmica imao 9 dabl dabl ucinaka. 😦

-Karijerno na 36% za 3, ove na 40% za 3. Pouzdan suter spolja, po meni bi trebao jos vise suteva da uzima s obzirom da ne uzima ni cela 2 po utakmici. Odnosno da se igra vise akcija za njega,

-Najbolja utakmica u Ek protiv Promiteasa gde ima klip ispod, a u ACB protiv Barselone gde je imao indeks 19.

 

Analiza igre:

-Moze da siri igru, odlican sut za 3, ima i dugu poludistancu. Po meni dosta bolja opcija od Petruseva.

-Dobar u skoku, 2 prosecna ofanzivna skoka u Evrokupu.

-Lob pas, sut za 3 poena i poeni iz ofanzivnih skokova sav izbor 90% poena.

-Mane bi bile da ponekad pravi mrzovoljne blokove i sporije trci defanzivnu tranziciju ili je jednostvano sporiji ali svakako primetio sam ponekad losu pik igru.

 

Debitantski nastup za Sloveniju protiv Hrvatske, 26poena i 11 skokova.

 

 

22 poena i  9 skokova protiv Promiteasa.

 

 

Highlights iz prosle sezone.

 

 

21 poen protiv Efesa prosle sezone u Evroligi.

 

 

 

 

 

4. Maik Kotsar (1996. 211cm, 123kg)

 

Ek:

26.4min

13.4pts, 6.6reb, 1.4ast, 1.2 stl, 0.2bl, 1.1to, 17.2PIR.

60.4% za 2, 66.7%ft.

 

Nemacka liga:

27min.

14pts, 7.3reb, 2 ast, 1 stl, 0.2blk, 1.8to, 18.1PIR.

62% za 2, 72%ft.

 

Zanimljivosti:

-Ozbiljan evroligaski potencijal, momak je pokazao izuzetan napredak. Od 19 utakmica u Evrokupu samo je na 3 imao indeks korisnosti ispod 10.

-Protiv Valensije(sto je bilo relativno skoro) u plej of fazi Evrokupa ciji su centri Dubljevic, Tobi, Labajeri (ne znam ko ga je cuvao) je ubacio 23 poena, 10/11 iz igre, 6 skokova i 2 ukradene za index 28. 🤐

-Protiv Trenta za samo 26minuta na parketu je dao 15 poena, 5/7 za 2, imao 11 skokova, 5 asistencija, 4 ukradene, uz index 30. 👀

-U Nemackoj ligi na jednog utakmici je imao index korisnosti 43. 🧨

-Deli 2. mesto najkorisnijeg centra Evrokupa

-Protiv Albe i Bajerna evroligaskih ekipa pre mesec ipo dana je odigrao 2 meca za redom i na obe utakmice imao dabl dabl a protiv Bajerna bio i blizu tripl dabla

 

Analiza igre:

-Luka Mitrovic verzija 2.0 samo bez El iskustva, al po meni spreman. Boljih atletskih predispozicija, visi 5cm, bolji ball handling, ima slican BBIQ i osecaj za dodavanje(po meni i bolje sto se vidi na klipu) takodje koristi rolinge u reketu i fintu suta.

-Moze da napadne licem 1 na 1 iz driblinga

-Poene postize iz sort rola napad sa par driblinga uz uglavnom roling, iz ofanzivnih skokova kojih ima 3 po utakmici, iz tranzicije koju dobro trci, spustanjem na niski post gde uglavnom zavrsava horog sutevima

-Odlican paser za visokog igraca, dobar kradljivac lopti za visikog i generalno brze ruke i noge. Generalno dobar osecaj za igru,

-Mora da napreduje u pik igri tu nije najsjajniji.

-Prima 0.8 blokadi po mecu (sto je donekle i razumljivo jer se dosta igra bazira na njemu, 3. strelac Hamburga).

 

Poduzi odlican klip:

 

 

Protiv Ulma gde je dao 24 poena:

 

 

Resavanje Motlija:

 

 

 

 

5. Kevarrius Hayes (1997, 206cm, 102kg)

 

Ek:

24min.

9pts, 6.8reb, 1.2ast, 1.5stl, 1.1blk, 1.5to, 13.5PIR.

58% za 2, 68.8%ft.

 

Turska liga:

24min.

9.6pts, 6.2reb, 1ast, 0.8 stl, 1.5 blk, 1to, 14.2PIR.

55% za 2, 73%ft.

 

Zanimljivosti:

-Izraziti prvi centar finaliste Evrokupa-Burse. U polufinalu imao indeks korisnosti 27, u finalu 20.

-Odlicno se nosio i sa Veselim u plej of seriji turskog prvenstva

-Imao 6 dabl dabl ucinaka ove sezone i jos dosta puta koketirao

-Od 46 utakmica samo je 8 imao indeks korisnosti ispod 10. Konstatan u poenima i skokovima, ali i blokadama pa i ukradenim lopti.

 

 

Analiza igre:

-Hustle igrac-uvek na ofanzivnom skoku, odlican kradljivac lopti i cesto se baca po iste, odlican bloker, fajter

-Poene postize iz lob pasa i iz ofanzivnih skokova.

-Odlicne lateralne kretnje u odbrani. Fantastican zastitnik obruca. (mozda i najbolji iz Evrokupa)

-Mana cesto losi postavljeni blokovi u napadu ali odlican u odbrani pik en rola, cesto komunicira saigracima.

-Mana su mid range sutevi koje sutira u losem procentu i nekad nerezonski uzima.

 

Odlican video:

 

 

Odlicne defanzivne sekvence:

 

 

 

 

6. Octavius Ellis (1993, 208cm, 107kg)

 

Ek:

21min.

8.5pts, 5.6reb, 1.3ast, 0.5stl, 1.5blk, 1.3to, 14PIR.

71.2% za 2, 70.2%ft.

 

Turska liga:

19.2min.

8.6pts, 6.1reb, 1ast, 0.7stl, 0.7blk, 1.4to, 12.4PIR. 

57% za 2, 76.7%ft.

 

Zanimljivosti:

-Ima 2 evroligaske sezone sa Olimpijakosom

-U Mornaru 2016. je imao cak 10 ofanzivnih skokova na jednoj utakmici i istog meseca 7 blokada na jednoj utakmici

-Najbolja partija ove sezone u Evrokupu protiv Metropolitana 13poena, 8 skokova, 2 asistencije po 1 ukradena i blokada za index 24.

-Bio je jedna od Radonjicevih opcija u periodu doselekcije

 

Analiza igre:

-Odlican defanzivac. Konstantan u skoku i blokadama.

-Izuzteno visoki procenti za 2 u Evrokupu. Poene postize iskljucivo iz reketa. Iz ofanzivnih skokova, iz lob pasa, iz igre ledjima.

-Solidan na low postu i u napadu i odbrani. 

-Nisam primetio nista u cemu je specijalno dobar, reklon bi se solidna evroligaska opcija za 10-15minuta prevashodno zbog defanzive

 

Samo jedan klip sam pronasao:

 

 

 

 

Jos neke solidne opcije iz Evrokupa odnosno centri koji su imali dobru sezonu : Mitchell Wat, Alan Williams, Jajuan Johnson, Willie Reed, Zach Auguste. (+Lesor i Omic za koje znamo da nece nikada doci.)

 

Ovo kad kazem solidne opcije, mislim da bi bili bi ok kao 2/3 opcija uz Mitra samo u slucaju kada bi startni centar bio neko od onih par najbolji opcija iz Evrolige ili neko poput Bjelica i Korneta iz Nba. Sve ove iznad osim mozda Elisa vidim kao bolja pojacanja od Tarzuskog a Tobija koji sutira za 3 boljim pojacanjem od Petruseva.

 

  • Like 13
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Felicio je moja želja još otkad sam vidio da je potpisao za Ulm. Centar sa 5 sezona u NBA bi trebao imati mjesta u većini EL klubova. Mene intrigara njegova kombinacija snage i pokretljivosti. Osjećaja u rukama ima dovoljno da pospremi u koš šuteve iz reketa, a dobar pokazatelj su i slobodna bacanja. Nadam se da je ljudima iz kluba barem na nekom širem spisku želja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...