Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

5 hours ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:


Lazić je mnogo dao Zvezdi, ali joj sada još toliko uzima. Da je pametan, povukao bi se odavno. Ljuj, Rodrigez i Rudi su i u ovim godinama izuzetno korisni Realu, tako da ti je poredjenje potpuno besmisleno. 

Ali nije pametan i sta cemo sad? Ljulj i Rodrigez su naravno puno vise dali Realu, ali su sada za njihove aspiracije minus igraci. Mogu na njihovim pozicijama da dovedu ovog trenutka daleko bolje igrace.

2 hours ago, Guru said:

 

Ljulj i Rodrigez su igrajući u Realu bili MVP-jevi Evrolige, Lazić je i u prajmu bio role player, a prajm mu je prošao pre 4-5 sezona. Znači oni su dali Realu neuporedivo više nego Lazić Zvezdi, a zahvaljujući skilu koji poseduju su i sada  značajno upotrebljiviji od njega. 

 

 

Ima kada smo mu letos dali novi dvogodišnji... Šta sada uraditi? Može za početak da bude van 12 kada se Nedović vrati, da se makar malo bolje rasporedi ovo čime raspolažemo.

 

 

Ivanović je fizički i atletski inferioran i za PG, a nema ni neku vrednost u igri bez lopte - to za mene nije kombo bek. Budućnost je igrala sa dva pleja, kao što je i npr. reprezentacija/Virtus sa Markovićem i Teodosićem, to ne znači da je neko od njih dvojice kombo bek - zapravo su obojica čisti plejmejkeri, samo kompatibilni.

 

 

Rotacija sa 4 centra je besmislena uvek i svuda, a posebno u današnjoj košarci u kojoj se sve više igra sa nižim i pokretljivijim petorkama. Mislio sam da je svetsko prvenstvo 2019. i Đorđevićev eksperiment sa Raduljicom, Bobijem, Jokićem i Milutinovim poslednji put da tako nešto gledam, al' sam se očigledno zajebao.

 

 

Možda će i igrati, što opet znači da će neko drugi biti višak... Neko drugi - Mitrović.

 

 

Smatram da ne može da se ne računa na Ilića, pošto on nije više tinejdžer, niti neka FMP vedeta koja igra za 50k, a nije ni neka mačka u džaku sa koledža od koje nismo sigurni šta da očekujemo. Dečko ima pune 22 godine i odličnu sezonu iza sebe u ligi koju i mi igramo, valjda smo znali šta sa njim dobijamo, zašto ga dovodimo i valjda nam neće propasti sezona zbog njegovih 10-15 mpg.

 

 

Slažem se, ja bih mu dao bar 15 takmičarskih utakmica pa onda pravio analizu šta dalje.

 

 

 Jović je prošle sezone odigrao ukupno 9 utakmica, a pretprošle 11, ima 32 godine... Ne bih to nikako poredio sa Nedovićem koji je prošle sezone odigrao 50+ utakmica i od koga se ipak može očekivati da odigra bar 60-70% mečeva, to Jović u ovoj fazi karijere ne može nikako.

 

 

Ma slazemo se za Ivanovica i Ilica. Moja poenta je da ako se Ilicu ne daje sansa, onda moramo da dovedemo jos nekoga na 4 ili je to Mitrovic, sto bi npr za mene bila katastrofa. U ovim pripremnim utakmicama je to bio Lazarevic, sto je donekle funkcionisalo, ali ne valja  na duge staze.

Sto se centara tice mislim da ce se na centru menjati Martin, Mitrovic i Petrusev. Kuzmic je tu ako bude povreda ili bolesti(ako ne ode negde).

Tako da nije bitna ta rotacija.

Ivanovic je u Buducnosti igrao dosta kao cista dvojka bez da pipne loptu u organizaciji napada, a to je igrao i u ovih par utakmica kada je sa Markovicem na terenu. Da li se to zove kompatibilan plej ili kombo bek ili sta god, nije bitno. Slozicemo se da nije gradjen za tu ulogu.

Za ljulja i Rodrigeza sam vec napisao. Ne cenim, ko je bolji i ko je kome vise dao, vec status u klubu. Ne resava se ni Real njih, a priznaces da mogu da priuste sebi trenutno mnogo bolje.

I na kraju o Lazicu i njegovom sklanjanju iz 12. Njega je Obradovic skrajnuo i nije dobijao kod njega ulogu na koju je navikao i sta se desilo? Minirao ga je i na terenu i van njega. Rekoh, nazalost smo osudjeni na njega dok god on bude mislio da treba da igra ili dok ne dodje neki Kari za trenera.

On bi mu verovatno objasnio kao i Teu, a onda bi se mnogo njih javilo i reklo, pa nije morao bas tako. A ja kazem, a kako drugacije?

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ali nije pametan i sta cemo sad? Ljulj i Rodrigez su naravno puno vise dali Realu, ali su sada za njihove aspiracije minus igraci. Mogu na njihovim pozicijama da dovedu ovog trenutka daleko bolje igrace.

Ma slazemo se za Ivanovica i Ilica. Moja poenta je da ako se Ilicu ne daje sansa, onda moramo da dovedemo jos nekoga na 4 ili je to Mitrovic, sto bi npr za mene bila katastrofa. U ovim pripremnim utakmicama je to bio Lazarevic, sto je donekle funkcionisalo, ali ne valja  na duge staze.

Sto se centara tice mislim da ce se na centru menjati Martin, Mitrovic i Petrusev. Kuzmic je tu ako bude povreda ili bolesti(ako ne ode negde).

Tako da nije bitna ta rotacija.

Ivanovic je u Buducnosti igrao dosta kao cista dvojka bez da pipne loptu u organizaciji napada, a to je igrao i u ovih par utakmica kada je sa Markovicem na terenu. Da li se to zove kompatibilan plej ili kombo bek ili sta god, nije bitno. Slozicemo se da nije gradjen za tu ulogu.

Za ljulja i Rodrigeza sam vec napisao. Ne cenim, ko je bolji i ko je kome vise dao, vec status u klubu. Ne resava se ni Real njih, a priznaces da mogu da priuste sebi trenutno mnogo bolje.

I na kraju o Lazicu i njegovom sklanjanju iz 12. Njega je Obradovic skrajnuo i nije dobijao kod njega ulogu na koju je navikao i sta se desilo? Minirao ga je i na terenu i van njega. Rekoh, nazalost smo osudjeni na njega dok god on bude mislio da treba da igra ili dok ne dodje neki Kari za trenera.

On bi mu verovatno objasnio kao i Teu, a onda bi se mnogo njih javilo i reklo, pa nije morao bas tako. A ja kazem, a kako drugacije?

Kako je Obradović skrajnuo Lazića?

U ABA ligi igrao prosečno 20 minuta, a u EL 14 minuta kod Obradovića.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Ljubitelj baklave said:

 

Morala je, ali ne ovako nasilnim putem, vec na terenu posteno, u fer uslovima. Dejo kad je prekinuo njihovu dominaciju, to je uradio sa domacom bazom plus Markus Wilijams. Jovic i Kalinic su dovedeni uoci SP 2014 iz Kragujevca, na njih niko nije racunao da ce postati to sto jesu. 

 

A sada? Neko dovodi pojacanja od 1 plus miliona, a drugi ostaju bez Deje, Hollinsa, Kaline itd itd 

 

Nidje veze i neuporedivo kad je KKCZ prekinula dominaciju. 

 

Joj jadni mi, sta cemo sa samo 14 skupih seniorskih igraca? :cry:

 

Koliko vidim, budzet je tu, poslednjih godina nikad veci (neuporedivo sa onim sto je Radonja imao u prvom mandatu) i umesto da se kaze da je nenormalno ovo sto radi SNS, da KKCZ i KKP mogu da imaju ovoliko vece budzete kao da smo Svajcarska smestena u centru Balkana, ovde se klicalo kada je EL odlucila da ugura i drugi SNS projekat u EL i tako ucini ABA ligu dosadnom sve do finala.

Sad vise ne odgovara, sad smo se setili da bas i ne mozemo lagano do prvog mesta ako je tu neki ZOC kojem je SNS obezbedio megalomanski budzet za plate igraca - pa na to je trebalo misliti kada se zagovarala teorija da su KKCZ i KKP jedini klubovi iz regiona koji mogu da igraju EL, da su to institucije u odnosu na ostale seljane i slicno.

 

Ponovicu jos jednom - normalno je da jedan klub (ili dva, tri) dominiraju jednom ligom (pa i regionalnom, kao skupom svih exYU velikana na jednom mestu), nije normalno da KKCZ i KKP svake sezone imaju najvece budzete u odnosu na konkurenciju.

 

9 hours ago, uini said:

 

u nekom idealnom scenariju, u kojem adams prokrene sadasnju situaciju i zaigra dobro - mislim da nikada nismo imali taj 1-2 punch koncept, kao sada sa nedovicem i adamsom.

za ostalo se slazem, naravno.

 

Bili su tu Rochestie i Feldeine.

 

Mislim da previse pratis NBA, a premalo evropsku kosarku, to su dva potpuno razlicita koncepta. Dva divljaka i prangijatora na 1 i 2 nikada nikome nisu doneli neki rezultat u Evropi, nece ni sada.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

Bili su tu Rochestie i Feldeine.

 

Mislim da previse pratis NBA, a premalo evropsku kosarku, to su dva potpuno razlicita koncepta. Dva divljaka i prangijatora na 1 i 2 nikada nikome nisu doneli neki rezultat u Evropi, nece ni sada.

 

rochestie i feldeine nisu to o cemu pricam. 

ne mogu previse da pratim nba jer ne pratim koliko bih zeleo a to sto zoves divljaci je zapravo danas jedna opcija moderne kosarke. larkin i micic su recimo to sto sam nazvao 1-2 punch, bila su ona dva lika iz asvela, okobo i onaj drugi.

 

svaki pristup je dobar ukoliko su igraci kvalitetni i dobro poslozeni

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Realno s obzirom na nas roster poslednje mesto na kome bi trebali da guramo 3 igraca u 12 je trojka, narocito zbog situacije na pleju i cinjenice da imamo 6 igraca na 4 i 5 (Ilic, Ben, Luka, Petrusev, Hasan, Kuz).

Pa ipak, ne moze se zameriti Vladi sto je Lazicu dao mesto u 12, covek je legenda, kapiten, ako hoces njega da sklonis iz ekipe a da ne napravis rusvaj u svlacionici to moras da radis uz podrsku uprave, na miran nacin i to jos pre pocetka sezone, sad je vec kasno.

Jebiga oni najpametniji  su to znali pa je recimo Radonja u startu odstranio Rakocevica sto mu ovaj ni dan danas nije oprostio, Kari se zahvalio Navaru itd.

Ovako, nesnadjeni kouc sada ulazi u situaciju da bira 4 od 6 igraca za unutrasnje pozicije, sto on kompenzuje time sto mu Lazarevic igra 4 a rezultat toga je jos gori defanzivni skok.

 

Buduci da Mitra nismo videli ni minut na 4 ne treba ga ocekivati ni tokom sezone, jasno da ce minute na centru deliti on, Kuz i Hasan. Verovatno ce Petrusev na 4, jebem li ga kako ce to da izgleda, jedva da smo imali prilike to da vidimo. U teoriji moze da preti sa distance i ima visinu, odbrana je zabrinjavajuca.

Dakle, ispada da je sigurna trojka na unutrasnjim pozicijama Hasan-Ben-Mitar, dok ce se na poslednjem mestu smenjivati Kuz i Petrusev u zavisnosti od protivnika. Nisam siguran da ce se ovo dopasti FIlipu, a ni Misku, nisam siguran ni da li se ovakva situacije spominje u njegovom ugovoru.

Ocekivao sam da ovaj problem Vlada resi tako sto ce se odreci Lazarevica, medjutim mali przi kako igra i samo lud covek bi ga skrajnuo.

Jos jedan ocigledan zakljucak je da za Dalibora nece biti puno mesta, dobra stvar je sto je momak kako cujem dusa od coveka, kao i mnogi u ekipi, te to nece uticati na svlacionicu.

 

Sreca u nesreci je da ce u slucaju povrede glavobolja biti manja, mada nam nece puno pomoci jos jedan visoki u rotaciji ukoliko se povredi neko od niskih, ali ajde, bar ce da se vidi raskos.

 

Da se vratim na pocetak. Sve ovo je moglo da se izbegne prebacujuci Lazu na poziciju Simona iz prosle sezone. Medjutim, kao sto sam vec i rekao ne osudjujem Vladu, to je mogao jedino pre pocetka sezone, a da bi to uradio morao je na vreme da zna sa cime ce poceti sezonu, sto vec zahteva neki nivo funkcionisanja struke i uprave koji mi uglavnom nikad nismo imali.

 

Nije sjajna situacija za kouca, sa jedne strane treba da resi ovo sto pre da mu se ne bi desio Alimpije scenarijo, sa druge strane ima sirinu u rosteru i ako ispliva moze daleko da dogura.

Bice ovo vesela sezona...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, СтелаРоса said:

Kako ovaj Frazier iz FMP koji je prvi put u Evropi vec na pocetku sezone igra dobro, a nasem Adamsu treba vremena da nauci da vodi loptu

 

Možda zato što Fraizer igra protiv češke Opave i danskih Bakken Bearsa?

 

  • Like 15
  • Thanks 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...