Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 minute ago, Decembarski said:

Sećam se tad priče na starom forumu da Jokić iz Mege dolazi kod nas jer nema sanse da zabode ugovor u Nba,odmah su se javili stručnjaci sa teorijom da je Miskov nabijač statistike u Megi i koji će nam imamo Luku ,samo bi ga gušio...

Stvarno, ne sjecam se bas?

Ipak mnogo toga treba da se poklopi. I sam Jokic je imao ogromne probleme u pocetku u NBA, nerijetko pocinjao sa klupe ili koriscen kao 4ka ali vjera trenera, zelja za napretkom i neprestani rad je rezultat svega ovoga. Dzaba sav talenat ako nisi radnik, to te moze izvuci neko kratko vrijeme ali talenat bez rada, propala prica. 

Isto tako i za Vasu, mozda bi on i kod nas postao veliko ime da je ostao jos neko vrijeme. Ataman mu dao minutazu i najbitnije dao mu loptu u ruke i slobodu na terenu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, harmonajzer said:

Možda Guduru namamimo pričom o liderstvu, kao što smo Kalinića. 🙂

Iskreno, tesko da Guduric moze da bude lider pre Nedovica pa cak i Mitrovica. Elem, na kojoj poziciji vidis Gudurica imajuci u obzir da cemo imati startnog pg-a i Nedovica kao startnog SG-a. Znaci SF?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kankkunen said:

Bez ulaganja nema budućnosti za srpsku košarku, nema tu nikakve mudrosti.

Plus prepoznavanje talenata u školi, ja sam u osnovnoj skoli mogao da zakucam iz mesta na standardnom kosarkaskom kosu a tipa visina 183.  I niko od profesora da mi predlozi basket, odbojku ili nekj atletiki

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Stvarno, ne sjecam se bas?

Ipak mnogo toga treba da se poklopi. I sam Jokic je imao ogromne probleme u pocetku u NBA, nerijetko pocinjao sa klupe ili koriscen kao 4ka ali vjera trenera, zelja za napretkom i neprestani rad je rezultat svega ovoga. Dzaba sav talenat ako nisi radnik, to te moze izvuci neko kratko vrijeme ali talenat bez rada, propala prica. 

Isto tako i za Vasu, mozda bi on i kod nas postao veliko ime da je ostao jos neko vrijeme. Ataman mu dao minutazu i najbitnije dao mu loptu u ruke i slobodu na terenu.

Imaj u vidu da je Jokic bio blizu odlaska u Barsu, gde da je otisao, ko zna gde bi bio sada. Miskova odluka bila da odmah ide u NBA sto se ispostavilo kao pun pogodak.  Ako se ne varam Barsa mu je zamerila zbog toga? Bas dosta treba da se poklopi. Cak i igrac sa manjim kvalitetom moze da napreduje vise ako ode kod pravog trenera i sa pravom ulogom...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Namjerno necemo te za male pare. Vidis da smo puni ko brod 😄

Pa kad se ne vidi dalje od EL i ABA, to je sigurica ... a videli smo kako to može da se olupa o glavu, i to više puta.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Predragdjape said:

Imaj u vidu da je Jokic bio blizu odlaska u Barsu, gde da je otisao, ko zna gde bi bio sada. Miskova odluka bila da odmah ide u NBA sto se ispostavilo kao pun pogodak.  Ako se ne varam Barsa mu je zamerila zbog toga? Bas dosta treba da se poklopi. Cak i igrac sa manjim kvalitetom moze da napreduje vise ako ode kod pravog trenera i sa pravom ulogom...

Ne znam, moguce. Od malih nogu sam uvijek vise pratio NBA, tamo znam bas dosta toga sto se desavalo a Evropa manje vise.

Koliko je samo legendi Evropske kosarke tamo bilo a nije im data prava sansa ili nisu znaki da je iskoriste. Teo, Danilovic, Djordjevic, Jaric, Navato, Spanulis, Mirotic itd itd

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Ne znam, moguce. Od malih nogu sam uvijek vise pratio NBA, tamo znam bas dosta toga sto se desavalo a Evropa manje vise.

Koliko je samo legendi Evropske kosarke tamo bilo a nije im data prava sansa ili nisu znaki da je iskoriste. Teo, Danilovic, Djordjevic, Jaric, Navato, Spanulis, Mirotic itd itd

Pogledaj samo broj igraca na niskim pozicijama i na visokim. Na primer, na niskim pozicijama smo u NBA imali Parkera koji je uspeo, Stojakovica i jos nekolicina. A kakvi su sve dobri nabrojani igraci bili pa nisu. Mislim da evropski igraci na niskim pozicijama se tesko snalaze. A na visokim pozicijama dosta vise igraca koji su imali i imaju fine karijere. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Redstar0356 said:

Plus prepoznavanje talenata u školi, ja sam u osnovnoj skoli mogao da zakucam iz mesta na standardnom kosarkaskom kosu a tipa visina 183.  I niko od profesora da mi predlozi basket, odbojku ili nekj atletiki

Ima i toga naravno ... Sve se svodi na dva kluba, a to će biti pogubno i za njih.

Sve drugo preživljava, i to neće još dugo. Sečemo granu na kojoj smo udobno sedeli godinama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Everlook said:

Pa Dobric je 2/3, zasto bi dovodili stranca kad imamo takvog igraca? Vise nam treba zamena za Kalinu 3/4 imo

 

Dobrić nije 2/3 niti je ikada u karijeri to bio. Mozda moze da bude 3/2, sa velikim znakom pitanja, jer jedva zna da taba loptu. To moze biti samo neki specijal na jako malom uzorku. Forum bi bio mnogo kvalitetniji kada se ne bi pisalo sve i svasta. Nista licno, ali stvarno bole oci od guranja Ognjena na 2.

 

Holins sa druge strane jeste 2/3 i taj profil igraca nam treba. Guduric nije taj. 

 

Dobric, Lazic i Lazarevic cine vise nego pristojnu rotaciju na 3, ako se ostale pozicije popune kako treba. Jedan dobar sopt ap suter i dva pit bula. Svako dodavanje igraca na tu poziciju remeti roster. 

 

Da resimo prvog pleja, a onda beka i cetvorku i to je to. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Predragdjape said:

Pogledaj samo broj igraca na niskim pozicijama i na visokim. Na primer, na niskim pozicijama smo u NBA imali Parkera koji je uspeo, Stojakovica i jos nekolicina. A kakvi su sve dobri nabrojani igraci bili pa nisu. Mislim da evropski igraci na niskim pozicijama se tesko snalaze. A na visokim pozicijama dosta vise igraca koji su imali i imaju fine karijere. 

Pa to je mozda i lako objasnjivo. Parker je imao fenomenalnu brzinu i prvi korak da pobjrgne cuvarima a uz to vec tada odlican sut sa polidistance i flouter, tesko odbranjiv.

Mozda bi Teo, Spanilis, Navaro vise napredovali tamo ali otisli su kasno, kao formirani igraci i vrvt nesvesni cinjenice da im mozak nije dovoljan jer je brzina nevjerovatna.

Visoki igraci iz Evrope su tu u prednosti u smislu da su skolovani igraci jer tu imas katastrofalnij Amera centara koji su kosarkaski nepismeni ali atleticizam ih izvlaci.

Ima tu jos mnogo elemenata nego da ne gusimo temu sa tim

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Predragdjape said:

Imaj u vidu da je Jokic bio blizu odlaska u Barsu, gde da je otisao, ko zna gde bi bio sada. Miskova odluka bila da odmah ide u NBA sto se ispostavilo kao pun pogodak.  Ako se ne varam Barsa mu je zamerila zbog toga? Bas dosta treba da se poklopi. Cak i igrac sa manjim kvalitetom moze da napreduje vise ako ode kod pravog trenera i sa pravom ulogom...

Bilo je bukvalno done deal, ali je Jokic odigrao kriminalno neku tekmu pa su odustali? Tako nesto

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Bilo je bukvalno done deal, ali je Jokic odigrao kriminalno neku tekmu pa su odustali? Tako nesto

Da, odigrao je utakmicu nezainteresovano kada su barsini ljudi dosli. Nakon toga, opet su bili za njega ali je Misko odlucio da ga vodi u NBA nakon razgovora sa celnicima Denvera. Tipa, mi mu nudimo takve i takve uslove za napredak, da li Barsa to moze da isprati? Rekao je ne, valjda se posvadjao sa celnicima Barse, zamerili su mu,  i nakon toga Jokice ide u Denver. Pricao je u par podcasta tu situaciju... Mislim da je tako nesto bilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, 1945 said:

P.s. Sta mislis da dovedemo anderdogove Holanda i Endrjuza? Jer cemo izgleda i biti anderdogovi u odnosu na disko Partizane.

 

Znaci ne dal mozemo bolje od njih, i ja znam da ima par boljih resenja i sutra cu navesti neka od njih, vec konkretno da li bih bio zadovoljan sa njima ili nezadovoljan? Ili samo sa jednim od njih dvojice?

 

Pazi ovo:

 

Plej pojacanje (Henri-Thompson moje zelje al nije ni vazno treba nam plej sa 10ak poena), Ivanovic

 

Nedovic, Andrews

 

Dobric, Holand (Lazarevic po potrebi na 3 i 4 kao i kod Deja)

 

Ovde realno ima dosta poena.

 

Plus recimo tu i dalje postoji prostora da imas dobru defanzivnu petorku Henri-Nedovic-Holand-Ilic(prizeljkujem novu cetvorku dobrog defanzivca umesto Vajta al svakako da je Ilic trenutno bolji defanzivac od Vajta samo ostaje da utvrdi na El nivou a siguran sam da hoce)-Martin(ili jos bolje Tarzuski umesto Kuza) i opet mozes da sakrijes Nedovica kolko tolko da ne skripi odbrana.

 

Ja znam da bi ti voleo sve dobre two way igrace (i ja bi) ali jednostavno moracemo da koristimo Nedovica sad kad je vec dosao (da ne ulazimo u njegove mane) na nacin na koji treba da ga koristimo a tu ima dosta poena nista manje u Endrjuzu bez obzira sto je igrao Ek. Strpao je on poene i Efesu i Feneru ove sezone redom: 20, 14, 19, 19. Odlican sut za 3.

 

Jednostavno imacemo kapacitet da se nadmecemo sa Partizanom na vise poena (iako se meni licno to ne dopada previse) ali nemamo vise Holinsa izmedju ostalog a ni filozofija Jovanovica nije kao Radonjiceva.

 

Ukoliko zelimo da zadrzimo defanzivni impakt priblizan ove sezone, treba nam plej dobar defanzivac Henri-Thompson, treba nam bek ap Nedovicu dobar defanzivac a ja ne vidim slobodne iz El nalik Holinsu, treba nam cetvorka umesto Vajta dobar defanzivac a takvih ima nekoliko o cemu cu sutra.

 

Jovanovic prema onome cemu sam pratio nema striktnu filozofiju na vise ili manje poena, i ume da se prilagodi protivniku. Dejo se na primer za razliku od proslog mandata ovog puta prilagodio i Cedeviti i Partizanu nije forsirao ono sto smo igrali u El i samim tim mislim da ih je iznenadio i zato pobedio.

 

Mislim da cemo tako morati i ovog puta ukoliko zelimo to sto zelimo.

 

Sta mislis i o tome?

 

Imamo Nedovića i Ivanovića koji će ukupno na parketu provoditi 40+ minuta po utakmici, još jedan undersized bek (Andrews - 184 cm bez patika) nam nikako ne treba. A ne treba nam realno ni Holland, pošto je on klasična 3&D trojka, bolje je dodati nekog 3/4 igrača, ili nekog defanzivno kvalitetnog wing ball handler-a.

 

Kriti Nedovića u odbrani uopšte nije lako - on je blago undersized, nije fizikalan, IQ mu je nizak, koncentracija (posebno od lopte) vrlo problematična, ne trudi se dovoljno... Odmah mi na pamet pada druga utakmica protiv Makabija, oni otvaraju sa Vilbekinom, Evansom i Nanelijem - da ga staviš na Vilbekina naravno nećeš jer im je on najbolji strelac i generalno najopasniji igrač, da ga staviš na Nanelija ne možeš jer je Nedović prenizak za njega, što se videlo na prvoj utakmici (pogledati dva vezana poteza na 0:26):

 

 

 

 

 

I onda ga logično staviš na Evansa koji je tu najmanje opasan i to izgleda ovako:

 

 

Zamišljam situaciju u kojoj npr. Vasa ostaje u Efesu, pa moraš da biraš da li će Nedović da čuva njega, Larkina ili Klajburna... Pa čak i ako Partizan dovede dobrog pleja, da li ćeš da ga staviš na tog igrača, Pantera ili Exum-a... Mogao bih ovako do sutra da nabrajam potencijalne matchup-ove i malo koji je povoljan po Nedovića.

 

Zato ja smatram da je on idealan 6th man za ozbiljnije ekipe - da ulazi sa klupe i igra više protiv 2nd unit-a, da ima zeleno svetlo i da se igra što više akcija za njega dok je na parketu, pa ako se zapali kao što ume onda mu daš više minuta, ako uđe u štetočina mode vratiš ga lepo na klupu. Ekipa koja ulupa ovolike pare na njega i projektuje ga kao go to guy-a... Pa neka joj (nam) je sa srećom...

 

 

2 hours ago, fradler said:

@Guru

 

Sta mislis o Shayoku?

 

Svakako bolji igrač nego što je pokazao u Feneru, više nego solidan ball handler za SG/SF, ume da kreira i za sebe i pomalo za saigrače... Šut mu je vrlo nestabilan, a odbrana neozbiljna za nekoga ko ima 196 cm i 213 cm wingspan, sav je rašrafljen u kretnjama - naročito lateralno, prelako ga probijaju u closeout situacijama, zakucava se u blokove itd.

 

Ako bih dovodio wing ball handler-a, raspitao bih se prvo da li je Tyrone Wallace raspoložen za dolazak u Evropu, pošto deluje da je u fazi karijere kada mu ne gine potucanje po G-League za 37-87k dolara godišnje i čekanje da zabode neki desetodnevni ugovor u NBA. Agent mu je isti kao Voltersu, tako da bi mogao i Nejt da kaže koju lepu reč...

 

On taman ima odlične fizikalije - 198 cm u patikama, wingspan 208 cm, igrao je često i PG tako da je vrlo komforan sa loptom u rukama (mada se u Evropi projektuje kao SG/SF), odličan prodor igrač i kreativan finišer sa obe ruke, jako dobar flouter, solidan plejmejking (preporučujem da se gleda na mute, ili da se maksimalno utiša pošto sam sjebao zvuk):

 

 

 

 

 

Al' što je za nas možda i najvažnije, na drugoj strani terena ima potencijal da pravi ozbiljnu razliku i tako nadomesti odlazak Holinsa:

 

 

 

Kroz karijeru mu je ubedljivo najveća mana bila šut, al' je prošle sezone u G-league imao 42.7% za tri iz 6.1 pokušaja, što naravno itekako može biti fluke, al' je vredno pomena i daje makar nekog razloga za optimizam. Sa njim bi malo popravili krvnu sliku u spoljnoj liniji, dodali još jednog ball handler-a i zahvaljujući sajzu i odbrani dobili fleksibilnost da kombinujemo različite petorke. 

 

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Predragdjape said:

Iskreno, tesko da Guduric moze da bude lider pre Nedovica pa cak i Mitrovica. Elem, na kojoj poziciji vidis Gudurica imajuci u obzir da cemo imati startnog pg-a i Nedovica kao startnog SG-a. Znaci SF?

 

Kao prvo, mislim da je Gudurić generalno bolji igrač od Nedovića.

Kao drugo, ja ne vidim da mi osim Nedovića imamo još jednog igrača na poziciji 2 (Dobrić to nije definitivno i nadam se da će posle već prežaljenog Kalinića biti vraćen na poziciju 3). Na žalost, to ne znači da su Gudurić i Nedović komplementarni na poziciji 2. Po meni, idealna kombinacija bi bila Holins i Nedović/Gudurić.

S druge strane, dobrih igrača nikad dosta. Ne znam, nisam pametan.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...