Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Najsmesnije od svega je to sto je sustina problema izmedju NC i DR to ko je vise zasluzan za trofeje. I to NC prilicno otvoreno kaze. Definitivno su jako slicnog mentalnog sklopa i def DR nije nimalo sladak. Meni samo smeta sto zbog te zadrtosti mi bez razloga izgubimo Vasu onomad, a Dedu sad(mogli da ga potpisemo za oko 300k proslo leto). Ali ta sujeta valjda ide sa rezultatima.

 

NC sada ide sa nikad vecim budzetom i jeftinim trenerom, iako se jednom opekao. Znaci sujeta level max max max. Al sta ga briga, iako bude lose, uvek moze da kaze setite se... Inace Vlada domar momak koji zna posao, ali niti je za ovaj roster, niti za ovaj trenutak. Sto se mene tice imace podrsku, ako bude lose, nije on kriv...

 

Potpis Nede, ako je sve tacno, ozbiljna skandalcina. Od obestecenja do plate. Za igraca kome je nepoznanica samo koliko cr biti odsutan zbog povreda, a ne da li ce. Loyd i Beron imali upola manje. Nemam komentar. 

 

Neozbiljno je obrazloznje za Holinsa... mogli smo u januaru, ali javnost bila protiv... pa javnost je bila i protiv Cirbesa i Filipa i mnogih drugih... takav igrac se potpisuje bas onda kad je u losoj formi, a ne kad proigra. Inace za Cirbesa je rekao da je imao terapeutsku sezonu koja je bila skupa, iz cega se moze zakljuciti da je bio zelja DR.

 

Odakle misljenje da je Vajt siguran? Ima ugovor, a da li ce ga imati - videcemo... iz ove recenice ja bih pre zakljucio da nece.

 

Martin odlican potpis. Raduljica ocajan, a nazalost izvestan jer je receno da je vec dobijena dozvola navijaca. Kuz je korisniji.

 

Dobric bas ima solidnih hronicnih problema sa povredom i to nije naivno nimalo.

 

Plej je najavljen kao top ofanzivno resenje sa kojim ce svi biti odusevljeni.

 

Kalina nece ostati.

 

Igracemo u Pioniru 80-90% utakmica.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Nasa dominacija je prestala kad je Čović resio da otera Radonjica, tacnije, da ne ispostuje zelje trenera koji uspe da za 2 sezone osvoji 6 titula.  Sad moze da dovodi koga hoce, samo ce da ulepsa uspeh Partizana. 

 

Durent kog vodi Jovanovic>>>>>>Dangubic kog vodi Radonjic. 

 

 

 

Cija dominacija je prestala i ko ce kome da ulepsava uspeh to cemo jos da vidimo. Ti ako si tako siguran u uspeh Partizana idi prodaj sve sto imas i uplati sve na Partizan i obogati se. Win win situacija za tebe.

 

7 hours ago, Redstar0356 said:

Brate kakvi ljudi su oterali Deja i Robija, Zvezdaskije je pratiti Kajzeri i Bajern nego Zvezdu. Dejo i Robi su gospoda, esencija Zvezdastva i vise imaju vajb Zvezde nego Zvezda sa Čovićem, Vladom, Lukicem iz Fka tada a sada Terzicem.. 

 

 

 

3 hours ago, Redstar0356 said:

Umesto da se prepucavate ko vise trosi drzavne pare, mogli bi da predjete da navijate za Pao. Privatnik je vlasnik i nece ojaditi grcku da bi neki tamo Kk bio srecan

 

Zamolio bih te dobronamerno da prestanes da ubijas moral i veru ljudima. Ako ti ne verujes, nemoj drugima nametati to jer u najmaju ruku da napisem to je ruzno.

 

Idi navijaj za Pao, Bajern ili Kajzeri niko ti ne brani a pusti nas koji koji navijamo za Zvezdu da verujemo u titulu.

 

Uostalom, barem ja a verujem i jos dosta ljudi ovde, ne navijam za rezultat i uspeh (koji su naravno uvek pozeljni) vec za Zvezdu.

Edited by 1945
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 1945 said:

Kao sto si rekao za Mura nikakav plejmejking a i on je igrao na 1 u Partizanu cesto, otud i predikcija da moze i Exum na 1.

 

Partizan će sigurno dovesti startnog pleja, uz Avramovića i Madara neće Exum morati ni minut da provede na 1, niti u ovoj fazi karijere to treba da igra.

 

7 minutes ago, 1945 said:

I ja napisah da ga vidim na 3 u Partizanu kod njih na temi u poslednjem upisu, a sto se tice suta za 3 poena videcemo u ovoj sezoni, za sad mu je bas krenulo u Barsi 12 od 22. Na stranu ko je pure shooter i kako kreira suteve. Karijerno da, Mur je bolji suter, ja obratio paznju na na Exumovih 56% za 3 a tek posle video da je manji uzorak, mada Mur je sutnuo 44 suteva h Evrokupu a ovaj duplo manje na duplo na tacno manje odigranih utakmica.

 

Exum je u Barsi šutirao mahom otvorene spot up trojke i stvarno je iz njih imao impresivan procenat na vrlo malom uzorku, al' ne može se u tom aspektu porediti sa Murom kome je upravo šut najveća vrlina - oko 70% pokušaja u half court-u su mu jumper-i, vrhunski pogađa i iz teških pozicija i iz driblinga (Exum je pak u Barsi uzeo svega 15 šuteva iz driblinga i pogodio samo 2).

 

19 minutes ago, 1945 said:

Ne mogu da se slozim da igrac poput Mura 2/1 i Exuma 2/3 (mada je u Nba igrao i pleja a kao sto rekoh da sam ga zasigurno video neku utakmicu u Barsi da je prenosio loptu ako ne i dve utakmice) da nemaju nista zajednicko jer sam tu mislio da su i Exum i Mur kroz karijeru igrali 2. Naravno da nisam mislio na sajz i fizikalije.

 

Prenosio je i Kalinić kod nas često loptu, pa to ne znači da je igrao na 1 (kao što je recimo i Hajns vrlo često prenosio u Armaniju). Kada je Jasikevičijus sredio rotaciju starteri na bekovskim pozicijama su bili Kalates i Laprovitola, njih bi menjali Jokubaitis, Kuric i kasnije Higins... Exum je pre svega igrao na 3, uz Hayes-Davis-a i Abrinjesa, mada su imali nešto minuta i zajedno na parketu on i Abrinjes, s tim što bi i onda uglavnom Exum čuvao protivničke trojke. 

 

Znači nije razlika samo u fizikalijama, nego i u potpuno drugačijem stilu igre, skillset-u i primarnim pozicijama koje imaju u evropskoj košarci - Exum će i u Partizanu najverovatnije biti starter na 3 i tu će igrati najviše minuta, dok Moore naravno to nikako ne može da igra. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Partizan će sigurno dovesti startnog pleja, uz Avramovića i Madara neće Exum morati ni minut da provede na 1, niti u ovoj fazi karijere to treba da igra

 

Madar izgleda nece videti minutazu u Evroligi onda.

 

Plej i to verovatno ozbiljan evroligaski a ima ih jos nekoliko, ce igrati barem 25 minuta i Avramovic 15ak. Tako ja to vidim. Osim ako Zeljko ne bude koristio Avramovica i na 3 jer ga je vec bio koristio Mur-Panter-Avramovic na nekim utakmicama koje sam gledao. Pa se u tom slucaju oslobodi 10ak minuta za Madara.

 

1 hour ago, Guru said:

Exum je u Barsi šutirao mahom otvorene spot up trojke i stvarno je iz njih imao impresivan procenat na vrlo malom uzorku, al' ne može se u tom aspektu porediti sa Murom kome je upravo šut najveća vrlina - oko 70% pokušaja u half court-u su mu jumper-i, vrhunski pogađa i iz teških pozicija i iz driblinga (Exum je pak u Barsi uzeo svega 15 šuteva iz driblinga i pogodio samo 2).

 

Gledao sam kako je sutirao zato i rekoh da ne mislim o nacinu izvodjenja vec sustinski sutnuo tolko i tolko dao tolko i tolko.

 

Pogledaj i procente Exuma iz reprezentacije na poslednjih 7 utakmica sutirao 7 od 14.

 

U ACB sad imao 44% tu je kapiram tu je i nesto veci uzorak jer je igrao po 20 minuta. 

 

Realno nije slucajnost ovo sad iz Evrolige, kada saberes El-Acb-reprezentaciju dobijes veci uzorak i idalje ozbiljan procenat.

 

A jasno mi je sta hoces da kazes o samokreiranim sutevima i kada poredis Mura i Exuma.

 

Ovo ostalo se sve slazem sa tobom.

 

 

 

 

P.s. Sta mislis da dovedemo anderdogove Holanda i Endrjuza? Jer cemo izgleda i biti anderdogovi u odnosu na disko Partizane.

 

Znaci ne dal mozemo bolje od njih, i ja znam da ima par boljih resenja i sutra cu navesti neka od njih, vec konkretno da li bih bio zadovoljan sa njima ili nezadovoljan? Ili samo sa jednim od njih dvojice?

 

Pazi ovo:

 

Plej pojacanje (Henri-Thompson moje zelje al nije ni vazno treba nam plej sa 10ak poena), Ivanovic

 

Nedovic, Andrews

 

Dobric, Holand (Lazarevic po potrebi na 3 i 4 kao i kod Deja)

 

Ovde realno ima dosta poena.

 

Plus recimo tu i dalje postoji prostora da imas dobru defanzivnu petorku Henri-Nedovic-Holand-Ilic(prizeljkujem novu cetvorku dobrog defanzivca umesto Vajta al svakako da je Ilic trenutno bolji defanzivac od Vajta samo ostaje da utvrdi na El nivou a siguran sam da hoce)-Martin(ili jos bolje Tarzuski umesto Kuza) i opet mozes da sakrijes Nedovica kolko tolko da ne skripi odbrana.

 

Ja znam da bi ti voleo sve dobre two way igrace (i ja bi) ali jednostavno moracemo da koristimo Nedovica sad kad je vec dosao (da ne ulazimo u njegove mane) na nacin na koji treba da ga koristimo a tu ima dosta poena nista manje u Endrjuzu bez obzira sto je igrao Ek. Strpao je on poene i Efesu i Feneru ove sezone redom: 20, 14, 19, 19. Odlican sut za 3.

 

Jednostavno imacemo kapacitet da se nadmecemo sa Partizanom na vise poena (iako se meni licno to ne dopada previse) ali nemamo vise Holinsa izmedju ostalog a ni filozofija Jovanovica nije kao Radonjiceva.

 

Ukoliko zelimo da zadrzimo defanzivni impakt priblizan ove sezone, treba nam plej dobar defanzivac Henri-Thompson, treba nam bek ap Nedovicu dobar defanzivac a ja ne vidim slobodne iz El nalik Holinsu, treba nam cetvorka umesto Vajta dobar defanzivac a takvih ima nekoliko o cemu cu sutra.

 

Jovanovic prema onome cemu sam pratio nema striktnu filozofiju na vise ili manje poena, i ume da se prilagodi protivniku. Dejo se na primer za razliku od proslog mandata ovog puta prilagodio i Cedeviti i Partizanu nije forsirao ono sto smo igrali u El i samim tim mislim da ih je iznenadio i zato pobedio.

 

Mislim da cemo tako morati i ovog puta ukoliko zelimo to sto zelimo.

 

Sta mislis i o tome?

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 1945 said:

Zamolio bih te dobronamerno da prestanes da ubijas moral i veru ljudima. Ako ti ne verujes, nemoj drugima nametati to jer u najmaju ruku da napisem to je ruzno.

 

Idi navijaj za Pao, Bajern ili Kajzeri niko ti ne brani a pusti nas koji koji navijamo za Zvezdu da verujemo u titulu.

ja bih tebe zamolio da prestanes sa topika da teras ljudi koji se ne slazu sa tobom

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 1945 said:

 

Borisina rampa highlight veceri u Nba summer league.

Velika je steta da ovaj covek sa ovakvim predispozicijama nije uspeo da se dovede u stanje da igra lepih 20ak minuta u EL. Deo odgovornosti je i na nama, ali svakako manji deo u ovom slucaju.

 

Exum je dobro pojacanje, ali tu ce definitivno plej da pruzi kljucnu informaciju o rosteru - da li je ponovo samo skup ili je skup i potencijalno trofejan. Dante ima sjajne fizikalije, ali je uzasan suter - sve sto gledate na malom uzorku nema veze sa vezom, decko je par ekselans kamenjar. Ako se odluce da zadrze Lesora i dodje recimo Goss, razapnite me ali ja se uopste ne plasim njih kao sto se nisam plasio ni proslog leta.

 

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bosMan_jr said:

Ako se odluce da zadrze Lesora i dodje recimo Goss, razapnite me ali ja se uopste ne plasim njih kao sto se nisam plasio ni proslog leta.

meni je to no contest

jedan od najboljih trenera evrope, zadrzao sve sto je hteo, plus dovodi vrhunske igrace tamo gde mu nedostaje

sistem uspostavljen prosle godine, ove samo nadogradnja

 

vs.  otislo skoro sve sto je valjalo iz prosle sezone, ukljucujuci i trofejnog trenera

novi trener najuren iz cibone, a roster sastavljaju cova & kumara

 

mislim naravno navijacu za klub, uzeti sezonsku i sve, ali sanse su debelo debelo protiv  nas

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Exum mi se u prvom momentu ucini kao Excel,,pa...

Jbg, pocelo je sibanje u prelaznom roku.

Zalosno je samo to sto da je neko pita Zeljka koji igraci mu smetaju u Zvezdi i remete mu planove, verujem da bi kao iz topa odgovorio da su to Deda, Holins, Kalina, pa i Nejt. Naravno, na celu sa Radonjom. Covic je dobrim delom i svojom zaslugom uspeo da raskurca taj sistem koji je mogao samo da se nadogradjuje i unosi bes kod Zeljka i menja mu boje lica dok jos prvenstvo nije ni pocelo. Ovako je on miran, mi smo sada novi tim sa novik igracima, junošom na klupi i tek nas ceka pravljenje sistema. Lakse bi bila spoznaja da je Covic deo para stavio u dzep nego saznanje da ce vece pare sada skurcati na nesto sto ce imati manje sanse za trofeje.

Šteta, velila šteta.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa djurasom, treba da se poklope više stvari da izađemo kao pobednici ove sezone. Da trener u ruki sezoni izdominira znanjem i autoritetom, da Nedović bude zdrav i da mu se dovede još jedna napadačka opcija približnog kvaliteta, da ovi iskusni drže svlačionicu, da medjuljudski odnosi budu korektni, da nam timska odbrana bude zadovoljavajuća itd...

 

Biće teško. Željko popunjava ono što mu je falilo prošle godine, ima iskustvo i znanje, ekipa je uigranija.

 

Biću srećan ako sezona bude uspešna, ali iskreno ne preterano razočaran ako predamo primat. Jer je svima jasno još na početku koji su i koliko je loših poteza povučeno u pauzi izmedju dve sezone, da se ne ponavljam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kalina, o, Kalina,

Da li vidis sta rade sa tvojim drugarima

Budi isti, budi poseban, budi samo svoj

Tamo gde ti je srce, tamo sija Zvezda

Tamo gde je strah, grobarski je mrak.

Budi isti, budi poseban, budi samo svoj!

  • Like 5
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Profesor said:

Najsmesnije od svega je to sto je sustina problema izmedju NC i DR to ko je vise zasluzan za trofeje. I to NC prilicno otvoreno kaze. Definitivno su jako slicnog mentalnog sklopa i def DR nije nimalo sladak. Meni samo smeta sto zbog te zadrtosti mi bez razloga izgubimo Vasu onomad, a Dedu sad(mogli da ga potpisemo za oko 300k proslo leto). Ali ta sujeta valjda ide sa rezultatima.

 

...

 

 

 

Može li neko da objasni ovo oko sujete Radonjića prema Davidovcu, što je i Čović pominjao tad za Mozzart. Meni tu ništa nije jasno, iskreno...

 

Ono malo što je tad Čović rekao o tome je bilo na foru, DeDa virtuoz, igrač van šablona, a to Radonjiću kao nešto smeta

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Može li neko da objasni ovo oko sujete Radonjića prema Davidovcu, što je i Čović pominjao tad za Mozzart. Meni tu ništa nije jasno, iskreno...

 

Ono malo što je tad Čović rekao o tome je bilo na foru, DeDa virtuoz, igrač van šablona, a to Radonjiću kao nešto smeta

Valjda je Radonjic letos rekao Covicu da ne produzuje Davidovca jer ovaj mora jos da se dokaze.

 

Meni to deluje logicno, jer Dejo ne simpatise igrace koji ne unose energiju na teren i Davidovac je potpuno van njegovog sablona.  Ispostavilo se da se Vajt povredio, da je Davidovac smrt za Lideja i da je najvaznije utakmice odigrao fanrtasticno, pa se malo i zaboravilo da na vise od pola utakmica "ne dodje".

 

Nije mi cudno da se Radonjic premisljao oko Davidovca prosle sezone, e sad sto nam je on zlata vredan za Partizan, to je nesto sto je tesko ukalkulisati kada planiras sezonu.

Edited by Everlook
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Everlook said:

Valjda je Radonjic letos rekao Covicu da ne produzuje Davidovca jer ovaj mora jos da se dokaze.

 

Meni to deluje logicno, jer Dejo ne simpatise igrace koji ne unose energiju na teren i Davidovac je potpuno van njegovog sablona.  Ispostavilo se da se Vajt ppovredio, da je Davidovac smrt za Lideja i da je najvaznije utakmie odigrao fanrtasticno, pa se malo i zaboravilo da na vise od pola utakmica "ne dodje".

 

Nije mi cudno da se Radonjic premisljao oko Davidovca prosle sezone, e sad sto nam je on zlata vredan za Partizan, to je nesto sto je tesko ukalkulisati kada planiras sezonu.

 

Ovo je sve logično i isto kako sam ja razmišljao o ovoj situaciji. Nego, nemogu ovde da pronađem šta tačno je "trenerova sujeta" prema talentovanom igraču?

 

Mislim, verovatno toga i nema, pa đabe i tražimo. Sve izgleda da Čović i nezna šta znači reč sujeta. Ako se neko ne uklapa u tvoj sistem, ili si mišljenja da još treba da se dokaže. to nije sujeta. Sujeta bi bila da se taj isti Davidovac pokazao (kao što i jeste), a da Radonjić i dalje nije hteo to da prizna, nego terao i dalje istu priču od prošlog ljeta. a to nije uradio

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ми морамо бар за 30% бити бољи играчки од њих ове сезоне, да би надоместили тај минус у стручном штабу. Кад кажем минус, искључиво мислим на превагу коју има Партизан за Жељком. Ништа лоше према Јовановићу.

 

Калинићев останак овде је пресудан. Свакако нам плеј и 3/4 овде требају као  'леба

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moj je utisak da cemo ponovo da krpimo neke pozicije kao i lani. Sve je to sustinski neprihvatljivo.  U top profesionalnoj konkurenciji gde minijature odlucuju mi smo postali pogon za gafove i greske u koracima. Niko nije sveta krava ali ako su neke stvari vec vidjene bilo kakvi hajpovi racionalni oko tima, ocekivanja su malo degutantni. Jedin direktan link sa ovim najvisim ocekivanjima ima formalna strana prica da je Zvezda sampion Aba lige i nista vise. Sa druge strane kada dugujes preko 5 milki za porez, 3 miliona dobijes za ucesce u EL plus basnoslovni budzet za sezonu cirka 18-20 miliona evra spucano u drzavni projekat sta da mislis, cemu da se nadas. 

Edited by suptil
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...