Jump to content

Đokovići, svakodnevica jedne naše porodice


erwin

Recommended Posts

Ja inače i ne očekujem od Novaka podršku za proteste koji traju već četiri sedmice. Ionako imam utisak da je on prilično otuđen od realnog života i ljudi u Srbiji,čak i u Beogradu. Takođe,ima slobodu da pruži podršku kome i čemu želi. Još nismo postali S.Koreja.

Međutim,ne može da očekuje da će njegovi javni istupi ostati bez reakcije i kritike. Kao kad je u nedavnom intervjuu za Corriere della Sera rekao da je (parafraziram) Kosovo najbitnije za svakog Srbina i da ga svako nosi u srcu.
Jer je to netačno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jerotije Pantic said:

Hvala Novaku sto je dao porusku nasem narodu na Kosovu.To pokazuje da je slobodan covjek i da ima hrabrosti da kaze sta misli, za razliku od mnogih.

 

Da li im je poslao i neki sendvič? Red je da ih malo nahrani kad su tako goloruki i primaju po dve plate.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

Ostavimo pravo Djokovicu da radi to sto radi. Ako ne smeta podrska Ukrajini na svakom sportskom ćošku, onda neka pravo da neko podrzi Srbe sa Kosova. 

 

Pa jeste. Neki podržavaju okupiranu državu, a neki budale koje su prvo izašle iz institucija, bojkotovale izbore, izazvali sukob, pa im sad đavo kriv.

Link to comment
Share on other sites

"Mislim da jesam. Nisam političar i nemam nameru da ulazim u političke debate. Osetljiva je tema i naravno da me jako boli šta se događa na Kosovu. Naši ljudi su proterani iz opština. Najmanje što sam mogao da uradim je ovo. Osećam odgovornost kao javna ličnost. Kao i sin čoveka koji je rođen na Kosovu osećam i dodatnu odgovornost da iskažem podršku narodu i Srbiji. Mnogi ne znaju šta budućnost donosi za Kosovo i srpski narod i vrlo je bintno pokazati slogu i podršku u ovakvim situacijama. Ne znam šta će biti", rekao je Novak.

"Bilo je dosta primedbi na društvenim mrežama od strane stranih novinara. Ne znam da li će me kazniti. Nemam zadrške, ponovio bih isto. Ja sam protiv ratova, nasilja, konflikta i to sam uvek iskazivao u javnosti. I naravno da imam saosećanje za sve ljude, ali prosto ova situacija sa Kosovom je presedan u internacionalnom pravu i povelji UN. Znamo šta se dogodilo ,znamo svi za rezoluciju 1244. Jako mi je žao da smo u situaciji koja je nezavidna za nas. Kosovo je naše ognjište, uporište, središte najvažnijih događaja za našu državu. Najveća bitka se tamo desila, najvažniji manastiri su tamo. Mnogo razloga ima zašto sam to napisao na kameri", poručio je Đoković.

 

https://www.b92.net/sport/rolandgarros2023/vesti.php?nav_id=2341758

 

Nisi politicar al zato malo po malo Kosovaris...

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jerotije Pantic said:

Hvala Novaku sto je dao porusku nasem narodu na Kosovu.To pokazuje da je slobodan covjek i da ima hrabrosti da kaze sta misli, za razliku od mnogih.

Aha, a naravno ne sme niko da misli kako to Kosovo treba priznati pa pravac NATO, itd, a ako neko to misli, onda je zarobljen, jel tako, tako je. Papazjanija je zakon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne sviđa mi se skoro ništa što Đoković radi van terena. Međutim, za ovo mu neću zameriti (pretpostavljam da je u pitanju emotivna reakcija i da zaista oseća emotivnu povezanost sa zemljom odakle mu je otac). Zameram mu što je slep za sve ostale nepravde koje se događaju u Srbiji.

 

Što se konkretno ove poruke tiče, ako je zaista čvrsto pri svom stavu, bez obzira na potencijalne kazne, mogu da kažem, ok, nisi mnogo bistar, ali makar imaš kakvog-takvog integriteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Smrtokapa said:

Ne sviđa mi se skoro ništa što Đoković radi van terena. Međutim, za ovo mu neću zameriti (pretpostavljam da je u pitanju emotivna reakcija i da zaista oseća emotivnu povezanost sa zemljom odakle mu je otac). Zameram mu što je slep za sve ostale nepravde koje se događaju u Srbiji.

 

Što se konkretno ove poruke tiče, ako je zaista čvrsto pri svom stavu, bez obzira na potencijalne kazne, mogu da kažem, ok, nisi mnogo bistar, ali makar imaš kakvog-takvog integriteta.

 

Ma on to lupeta jer hoće da ga vole. Kad je toliki patriJota, neka plati lepo porez Vučićevoj državi. Ionako bi se od toga finansirali sendviči.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Don Dusko said:

Kosovo je naše ognjište, uporište, središte najvažnijih događaja za našu državu. Najveća bitka se tamo desila, najvažniji manastiri su tamo. Mnogo razloga ima zašto sam to napisao na kameri"

Ovo su lagarije o kojima pišem.
Što je najgore,ni tzv.patriote u ovo ne veruju,niti ti bili spremni da svoje živote okrenu ka Kosovu.

Baljezganje o 1244 da ne komentarišem..neka dopiše brojku uz svje ime na nalozima,to je popularno koliko vidim..u neku ruku mi je žao što sam ga pogrešno procenio..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Boze me sacuvaj sta neki od vas pisu. Ovde bas postoje ekstremi koji se tolerisu i pustaju dok se drugi ekstremi iz korena sasecaju. Malo je to, da ne kazem, glupost. Msm nazivati Novaka Njole ili needukovanim idiotom je bas ruzno, ma sta god neko mislio o njemu i kakav god stav imao. Ne vidim gde se to Novak ponasao kao Srdjan pa da zasluzuje takve nazive. To sto on misli van tenisa je njegovo pravo kao sto je i moje ili bilo cije ovde (ovde ste vecina evropski orijentisani, pa kapiram da vam je ovo u nacelima), ne mora da znaci da zbog toga treba nekoga vredjati. Zatim, to sto ljudi uzmu pa ga prate po pitanju stvari koje nisu tenis govori o tim ljudima dosta vise nego o Novaku, i zbog tih ljudi imamo coveka na vlasti koji se u sve razume, od prava, ekonomije i medicine do tarot karti i astrologije. Razumem da je ovo podtema foruma gde se misljenja dosta razikuju od mojih, ali zasto mora bilo ko da se vredja i naziva kojekakvim nazivima? Tu ne mislim samo na Novaka (nisam mu advokat da ga branim), nego je Novak samo jedan od primera koji ovde obitavaju. 
 

31 minutes ago, Constantin said:

spacer.png

Sada i Informer mora da se gasi...

 

 

1 minute ago, Constantin said:

Možda ga je sudija rebnuo duplo više od ovog huligana jer je bio pod dejstvom alkohola, plus dva prekršaja u sticaju - jedinstvena kazna....

Ono sto znam sigurno je da za strance vazi duplo duze zadrzavanje u stanici. Za sitne prekrsaje, recimo manji nered na derbiju, nasi ugl budu pusteni cim ih policija proveri sto bude max 24h, dok je za strance zadrzavanje 48h. Ne znam da li ima kakve veze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

52 minutes ago, Pacino said:

Ne vidim gde se to Novak ponasao kao Srdjan pa da zasluzuje takve nazive. To sto on misli van tenisa je njegovo pravo kao sto je i moje ili bilo cije ovde (ovde ste vecina evropski orijentisani, pa kapiram da vam je ovo u nacelima), ne mora da znaci da zbog toga treba nekoga vredjati.

 

Meni je recimo neuporedivo bliže viđenje medicine Luke Dončića.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MA glup sam primer napravio, ispada da mi je kul što je debeo i često nespreman, a nisam na to mislio. Mislio sam na činjenicu da nisam nikad čuo Lukino viđenje efikasnosti vakcina, kvantne medicine (!), čakri i ostalih tužnih stvari kojima me Novak zasipa. Ne razumem kako neko može da brani takvog lika, efekti Noletovih nastupa za medije su kao da srušiš svakog meseca jednu omanju osnovnu školu.

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pacino said:

Msm nazivati Novaka Njole ili needukovanim idiotom je bas ruzno

Da li je ruzno ili lepo to je nebitno. Bitno je da je to istinito. Izvan tenisa Njole je needukovani idiot i formalno (jedva je zavrsio osnovnu skolu, a i iz sportske gimnazije je izbacen) i neformalno (dovoljno videti samo kakve sve gluposti zastupa).

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

MA glup sam primer napravio, ispada da mi je kul što je debeo i često nespreman, a nisam na to mislio. Mislio sam na činjenicu da nisam nikad čuo Lukino viđenje efikasnosti vakcina, kvantne medicine (!), čakri i ostalih tužnih stvari kojima me Novak zasipa. Ne razumem kako neko može da brani takvog lika, efekti Noletovih nastupa za medije su kao da srušiš svakog meseca jednu omanju osnovnu školu.

Svako slusa ono sto zeli da cuje, ja evo nemam pojma sta Novak prica, jedino van tenisa sto znam je da nije vakcinisan i da ide da posjecuje piramide u Bosni, dalje od toga niti idem niti me zanima. Novaka pratim samo ukoliko udje u polufinale nekog grand slama, tako da mislim da sam poslednja osoba koja bi da ga brani, samo mislim da je previse da se vredja zbog licnih ubedjenja koja su njegova, ti mislis drugacije, super, to je tvoje, zelis da se vancinises, vakcinisi se, ne zelis da ides na piramide, nemoj i to je to. Ne treba da se vredja zbog toga.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pacino said:

Svako slusa ono sto zeli da cuje, ja evo nemam pojma sta Novak prica, jedino van tenisa sto znam je da nije vakcinisan i da ide da posjecuje piramide u Bosni, dalje od toga niti idem niti me zanima. Novaka pratim samo ukoliko udje u polufinale nekog grand slama, tako da mislim da sam poslednja osoba koja bi da ga brani, samo mislim da je previse da se vredja zbog licnih ubedjenja koja su njegova, ti mislis drugacije, super, to je tvoje, zelis da se vancinises, vakcinisi se, ne zelis da ides na piramide, nemoj i to je to. Ne treba da se vredja zbog toga.

Mozda ti pratis Novaka samo po pitanju tenisa, ali on je svejedno javna licnost sa velikim (nazalost cesto stetnim uticajem) koga prate mnogi i izvan tenisa, i njih uticu njegovi idiotski stavovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pacino said:

Svako slusa ono sto zeli da cuje, ja evo nemam pojma sta Novak prica, jedino van tenisa sto znam je da nije vakcinisan i da ide da posjecuje piramide u Bosni, dalje od toga niti idem niti me zanima. Novaka pratim samo ukoliko udje u polufinale nekog grand slama, tako da mislim da sam poslednja osoba koja bi da ga brani, samo mislim da je previse da se vredja zbog licnih ubedjenja koja su njegova, ti mislis drugacije, super, to je tvoje, zelis da se vancinises, vakcinisi se, ne zelis da ides na piramide, nemoj i to je to. Ne treba da se vredja zbog toga.

Promašuješ poentu. Ti ne znaš za moja ubeđenja i samim tim ona ne mogu da utiču na tvoje odluke. Za Đokovićeve znaš, i ti i milijarda ljdui cirka. Orgomna razlika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NĐ će uskoro da obori bukvalno sve teniske rekorde (uniseks).

 

Sećam se kada je, ovde na forumu bilo: on je (običan) prebacivač loptice (a ja imam faks).

 

I ja sam ga nazivao Nole buda(lic)a, ali mi je sad to vrlo bzvz.

 

Znam da većini to nije uopšte bitno, ali... recimo skor 49-2 u zadnjih 51 odigranih mečeva na slemovima, obesmišljava svaku vantenisku kritiku NĐa.

Edited by Brian Setzer
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Da li je ruzno ili lepo to je nebitno. Bitno je da je to istinito. Izvan tenisa Njole je needukovani idiot i formalno (jedva je zavrsio osnovnu skolu, a i iz sportske gimnazije je izbacen) i neformalno (dovoljno videti samo kakve sve gluposti zastupa).

Evo ja sa uskoro zavrsenim Master studijama, koliko god da ne voleo nekoga necu ga nazivati idiotom. 
No, to sada ide u ispravljanje ovog dela foruma u sta ne zelim da idem. Bitno je da smo saglasni da nasilje u Srbiji mora da prestane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...