Jump to content

Đokovići, svakodnevica jedne naše porodice


erwin

Recommended Posts

20 minutes ago, Brian Setzer said:

. recimo skor 49-2 u zadnjih 51 odigranih mečeva na slemovima, obesmišljava svaku vantenisku kritiku NĐa.

Znaci on zbog svog umeca prebacivanjem loptice je izuzet od kritike sta radi van terena?

 

Tom logikom on moze da pozove da pijemo otrov i da ne smemo za takav stav da ga kritikujemo?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Brian Setzer said:

NĐ će uskoro da obori bukvalno sve teniske rekorde (uniseks).

 

Sećam se kada je, ovde na forumu bilo: on je (običan) prebacivač loptice (a ja imam faks).

 

I ja sam ga nazivao Nole buda(lic)a, ali mi je sad to vrlo bzvz.

 

Znam da većini to nije uopšte bitno, ali... recimo skor 49-2 u zadnjih 51 odigranih mečeva na slemovima, obesmišljava svaku vantenisku kritiku NĐa.

 

Mengele je bio vrhunski lekar, Šper vanserijski arhitekta. Da li to obesmišljava svaku kritiku njih dvojice? U Nirnbergu nisu tako mislili...

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, freethrow said:

efekti Noletovih nastupa za medije su kao da srušiš svakog meseca jednu omanju osnovnu školu.


Ne postoji bolji opis, alal vera :Hail:

 

27 minutes ago, Brian Setzer said:

skor 49-2 u zadnjih 51 odigranih mečeva na slemovima, obesmišljava svaku vantenisku kritiku NĐa.


Zašto?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Pacino said:

Evo ja sa uskoro zavrsenim Master studijama, koliko god da ne voleo nekoga necu ga nazivati idiotom. 
No, to sada ide u ispravljanje ovog dela foruma u sta ne zelim da idem. Bitno je da smo saglasni da nasilje u Srbiji mora da prestane.

A ja sa titulom magistra, zavrsenim doktorskim studijama (doktorat jos nije odbranjen, kad ce videce se), vise od 100 radova na raznim medjunarodnim skupovima i casopisima cu uvek idiota nazvati idotom, ako to jeste, voleo ga ili ne. Nije stvar u voljenju, stvar je u debilizmima koje zastupa sa pozicije javne licnosti sa velikim uticajem a slabim obrazovanjem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Мени није Новак толико нити неедукована а посебно лоша особа. Смешно ми је кад му Британци ставе етикету да је арогантан. Ок и да је, али Британци а посебно Енглези да некоме кажу да је арогантан и да им то смета. 

 

Проблем са Новаком је што је максимално искоришћен за популистичка медијска просеравања у Србији, а његова кривица је што се није мало жустрије одупрео томе. Јбг зато јесте крив. 

 

Површно овако гледано већина Срба су његове успехе узимали као неуспехе запада. Новак је поставњен у Србији као борац против запада упрошћено речено. И медији су допренели да се он гледа као неко божанство на основу тога. 

 

То да је он најтрофејнији па и најбољи тенисер икада у том спорту то је чињеница. Такође је чињеница да њега није било Надал и Федерер би имали далеко јаче ривалство а то је маркетиншки било страшно исплатњиво. Новак је ту упао међу њима и не само упао него им разјебао то ривалство и упропастио много више пара и публицитета него што дан данас имају. Ко зна колико би ГС-ова до сада имали Надал и Федерер да Новак није подигао своју игру како је подигао? А то наравно да и корпорацијама смета јер им је златну коку очерупао и сама чињеница да Новака једноставно не могу да продају као што могу Надала и Федерера је за њих ударац. Али када су видели да ништа не помаже и да је овај толико добар и да га боли уво и само би да руши рекорде онда су се многи помирили са тим и притисак је престао.

 

Ово са вакцинама јбг направио је срање и од тог тренутка поново креће нека врста хајке на њега пре свега по британским медијима, америчким или осталим европским и не баш. Наравно да јесу сви апострофирали тај инцидент у својим медијима али су само Британци доследни толиком па да кажем и хејту према њему, остали не баш толико.

Да не помињем да је ЕСПН јасно назвао одлуку да се избаци са оног УС Опена (када је дрмнуо ону жену лоптицом) скандалозном. То су биле вођене дебате о томе скоро па читав УС Опен, и доста је било на руку Новака ту. Американци уопште нису толико оштри према Новаку колико се у нашим медијима представља. Британци јесу. То је што се тиче овако његовог имиџа на западу (пошто јелте њега запад само не воли или чак и мрзи).

 

А овако што се тиче њега, дечко пре свега говори доста језика и то врло добро и мени је то врло похвална ствар код особе и ма колико не савршен био ни у лудилу не могу да га сврстам у неку групу штеточина са ове наше територије која броји ко зна колико хиљада људи. Од разних спортиста, певача, певаљки, водитеља до историчара, и "научника". 

 

Само је претеран хајп око њега, као да је он малтене други Вучић ето. Оно лик који буквално шта год да каже то наши медији дигну на неколико копља изнад по важности и буквално је доведен у ту ситуацију да све што он каже то мора да буде тако.

Е сад слажем се са тим да пошто је већ таква ствар онда је требао и да се мало дубље "убаци" тим својим говоркањима и у друштво државе коју толико воли. Али јбг није.  

 

Али ето рецимо смем да се кладим да ако Јокић буде дошао у такву позицију да он неће узету ту улогу од стране наших медија, и да њега не занима да буде неки српски месија који би требао да поведе Србију у боље сутра. Нису исти типови и ја не верујем да Јокића занима патриотизам на било каквом нивоу, али то не значи да не воли своју земљу и да је не хвале Американцима у свакој прилици када га питају нешто везано за Србију.

 

ПС: И не нисам неки бог зна какав Новаков фан. Оно ок кад победи, драго ми је, као и за сваког нашег спортисту, или за сваког неког математичара, физичара или неког успешног човека који својим индивидуалним квалитетима представља у нечем лепом ову државу. Али нисам сад неки страствен фан њега и његових дела. 

 

  

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Znam da većini to nije uopšte bitno, ali... recimo skor 49-2 u zadnjih 51 odigranih mečeva na slemovima, obesmišljava svaku vantenisku kritiku NĐa.

I da je imao skor 51:0 u zadnjih 51 meceva to je apsolutno nebitno za kritiku njegovog lika i dela izvan tenisa. Da u narednih 1000 meceva ostvari skor 1000:0 to ne menja nista u stepenu debilizma u onome sto zastupa izvan tenisa. Zapravo to stvar cini jos gorom, posto nije isto kada gluposti zastupa Zika ispred trafike i proslavljeni teniser. Steta je u Njoletovom slucaju nesamerljivo veca.

3 minutes ago, dzoneee said:

Проблем са Новаком је што је максимално искоришћен за популистичка медијска просеравања у Србији, а његова кривица је што се није мало жустрије одупрео томе.

On se nije odupirao, on se prepustio tome.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:


Zašto?

 

Zato što sve to (nevakcinisanje, očajno odbijanje operacija dok nema kud, posećivanje Rtnja i bosanskih "piramida", šta još... sad pa nosi neki energetski talisman koji se kao greje pa emituje svetlost nazad u telu, mislim neke gluposti totalne) na njega deluje tako da on izgubi dva meča na slemovima u zadnje 3 godine. Zar nije placebo dobar ako daje rezultate?

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brian Setzer said:

 

Zato što sve to (nevakcinisanje, očajno odbijanje operacija dok nema kud, posećivanje Rtnja i bosanskih "piramida", šta još... sad pa nosi neki energetski talisman koji se kao greje pa emituje svetlost nazad u telu, mislim neke gluposti totalne) na njega deluje tako da on izgubi dva meča na slemovima u zadnje 3 godine. Zar nije placebo dobar ako daje rezultate?

 

Nebitno je kako to utice ili ne njega. Problem je u njegovom uticaju na druge.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tomas.hokenberi said:

A ja sa titulom magistra, zavrsenim doktorskim studijama (doktorat jos nije odbranjen, kad ce videce se), vise od 100 radova na raznim medjunarodnim skupovima i casopisima cu uvek idiota nazvati idotom, ako to jeste, voleo ga ili ne. Nije stvar u voljenju, stvar je u debilizmima koje zastupa sa pozicije javne licnosti sa velikim uticajem a slabim obrazovanjem. 

Cestitam na tutilama i na obrazovanju koje Ste stekli, verujem da je iziskivalo mnogo rada i truda, nadam se da ce doktorat uskoro biti odobren.  Dalju diskusiju bih zavrsio jer ja ostajem pri stavu da je neprikladno konstantno vredjati bilo koga ma koliko ne voleo tu osobu. Mozda sam naivan, ali to je moj stav i ne odstupam od toga. Isto tako mislim da tako nesto nije dozvoljeno na ovom forumu, da li sam u pravu, ne znam, postoji ko zna.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je veci problem od kritike NDj to sto oni koji ga kritikuju ce po pravilu uvek propustiti da iskritikuju nekog Bjelu, Sergeja... ili ce barem relativizovati njihove sve svinjarije, jer su na "pravoj strani".

 

Tacnije kritika Novaku nije uopste problem jer su pojedini njegovi stavovi skandalozni.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pacino said:

Cestitam na tutilama i na obrazovanju koje Ste stekli, verujem da je iziskivalo mnogo rada i truda, nadam se da ce doktorat uskoro biti odobren.  Dalju diskusiju bih zavrsio jer ja ostajem pri stavu da je neprikladno konstantno vredjati bilo koga ma koliko ne voleo tu osobu. Mozda sam naivan, ali to je moj stav i ne odstupam od toga. Isto tako mislim da tako nesto nije dozvoljeno na ovom forumu, da li sam u pravu, ne znam, postoji ko zna.

Nisam je uveo titule kao argument u diskusiju.

Kako Njole nije clan foruma savrseno je dozvoljeno njegovo kritikovanje, ukljucujuci i nazivanje idiotom.

I pomenuh nije bitno da li nekoga volite ili ne. Ja, npr. uvek navijam za Novaka Djokovica na teniskim turnirima, medjutim to ne menja cinjenicu da on veruje u idotske stvari, i da te iste stvari s vremena na vreme javno zastupa, a da sa pozicije proslavljene javne licnosti ima stetan uticaj na one koji ce lakomisleno prihvatiti gluposti zato sto ih izgovara proslavljena javna licnost. I tu ne mislim samo na njegove stavove po pitanju vakcinacije.

7 minutes ago, Helena said:

Kako na vas ne utiče?

I nemojte o porezu, molim vas..

Ne utice na mene, utice na okruzenje, Proslavljena javna licnost, koja zastupa razlicite idiotske stavove utice na mase da prihvataju iste idiotske stavove. Posledicno steti drustvu u celini.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Stiletto said:

 

Mengele je bio vrhunski lekar, Šper vanserijski arhitekta. Da li to obesmišljava svaku kritiku njih dvojice? U Nirnbergu nisu tako mislili...

...i stvarno pravite paralelu sa Novakom i Mengeleom?

Malo kontrole nije naodmet.

Link to comment
Share on other sites

Problem sa Novakom je što nije edukovana osoba, a bavi se stvarima za koje ti jbg ipak treba formalno obrazovanje. Ima on dara za usvajanje jezika i to je otprilike to.

 

A zašao je u polje medicine, kroz priču o vakcinama, raznim dijetama, ovo sa otvaranjem čakri i grljenjem piramida... Da, placebo je dobar ako daje rezultate. Za njega. Međutim, ima jedna sitnica koja se stalno zaboravlja... Novaka prate milioni ljudi. Ne samo u Srbiji, nego milioni ljudi širom sveta slušaju šta on ima da kaže. 

 

Znam, reći ćete: ne bi trebalo da primenjujemo Noletove medicinske savete. Ne bi trebalo, ali ljudi poznate ličnosti iz raznih sfera često doživljavaju kao neku vrstu autoriteta. Po mom mišljenju, Novak se nikad nije dovoljno ograđivao pričom "ovo radi za mene, ali ne mora da radi za svakoga". Jednostavno, ne vodi dovoljno računa o tome što propagira, i rekla bih da tu na videlo izlazi njegov nedostatak u formalnom obrazovanju.

@tomas.hokenberi Ako nije suviše indiskretno pitanje... Doktorat u kojoj oblasti? :classic_smile:

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Nebitno je kako to utice ili ne njega. Problem je u njegovom uticaju na druge.

 

Pa njemu je bitno. Bio bi idiot da se vakcinisao zato što je to društveno poželjno (za opšte dobro), a da u sebi misli da će da mu šteti (pa onda ne izvuče maksimum iz sebe).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Nisam je uveo titule kao argument u diskusiju.

Kako Njole nije clan foruma savrseno je dozvoljeno njegovo kritikovanje, ukljucujuci i nazivanje idiotom.

I pomenuh nije bitno da li nekoga volite ili ne. Ja, npr. uvek navijam za Novaka Djokovica na teniskim turnirima, medjutim to ne menja cinjenicu da on veruje u idotske stvari, i da te iste stvari s vremena na vreme javno zastupa, a da sa pozicije proslavljene javne licnosti ima stetan uticaj na one koji ce lakomisleno prihvatiti gluposti zato sto ih izgovara proslavljena javna licnost. I tu ne mislim samo na njegove stavove po pitanju vakcinacije.

Ne utice na mene, utice na okruzenje, Proslavljena javna licnost, koja zastupa razlicite idiotske stavove utice na mase da prihvataju iste idiotske stavove. Posledicno steti drustvu u celini.

Dobro, i...ćemo mu da zabranimo da govori?

Zovi ga kako hoćeš, ali pusti priču o protestima i tvojim željama šta bi drugi trebalo da radi.

I Tranp je budala, pa je vodio USA.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Helena said:

 

 

6 minutes ago, Helena said:

Dobro, i...ćemo mu da zabranimo da govori?

Zovi ga kako hoćeš, ali pusti priču o protestima i tvojim željama šta bi drugi trebalo da radi.

I Tranp je budala, pa je vodio USA.

Gde sam pomenuo proteste? I kako mi mozemo da mu zabranimo da govori? Ja vidim pre ovde zelju da se zabrani svaka kritika teniskog idola.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tomas.hokenberi said:

 

Gde sam pomenuo proteste? I kako mi mozemo da mu zabranimo da govori? Ja vidim pre ovde zelju da se zabrani svaka kritika teniskog idola.

E ako nekog kritikuju, njega brate kritikuju, a više s tim porezom na nos se izašlo.

Još to obično rade ti koji takođe drugim državama plaćaju porez.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

E ako nekog kritikuju, njega brate kritikuju, a više s tim porezom na nos se izašlo.

Još to obično rade ti koji takođe drugim državama plaćaju porez.

Da li su ti "koji placaju drugim drzavama porez" a nisu Njole percipirani kao "uberpatrioti" ili se tako predstavljaju?

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tomas.hokenberi said:

 

Gde sam pomenuo proteste? I kako mi mozemo da mu zabranimo da govori? Ja vidim pre ovde zelju da se zabrani svaka kritika teniskog idola.

 

Možemo ga mi zvati idiotom i budalom, ali on za sebe to nije. Može da se kritikuje šta on radi, ali je (po meni) to obesmišljeno time da on to radi (piramide i ostale gluposti) i ima skor 49-2 u zadnjih 51 odigranih slem mečeva.

 

Mislim, šta: da li treba da krije to što radi, jer je društveno nepoželjno (a njemu je poželjno)?

Link to comment
Share on other sites

A i to kad pitate koliko je važno/merodavno njegovo udaranje loptice-pa kako je postao toliko popularan ako ne tim udaranjem?

Novak greši...ali ne može neko da određuje šta će on da govori ili da misli.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Helena said:

A i to kad pitate koliko je važno/merodavno njegovo udaranje loptice-pa kako je postao toliko popularan ako ne tim udaranjem?

Novak greši...ali ne može neko da određuje šta će on da govori ili da misli.

Novak moze da prica kakve god gluposti hoce, sigurno mi na forumu necemo pravo ukinuti. Ali kao javna licnost mora biti podlozan kritici, javnoj, za sve sto izgovori ili uradi. Sloboda govora ne vazi samo za njega.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Split sa Đokovići - svakodnevica jedne porodice...
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...