Jump to content

Đokovići, svakodnevica jedne naše porodice


erwin

Recommended Posts

7 minutes ago, Helena said:

Tako, izađite konačno na sridu, pa da možemo da razgovaramo.

Samo ja nisam koristila reč hejt, ali da, jeste, to je hejt.

Dakle, koje su tvoje želje konkretno, šta i kako da progovori jer su dosad svi sportisti listom progovorili.

I da nam Novak menja vlast jer smo sami nesposobni?

Pa šta će ti funjara...?

Istini za volju, prezir bi bila tačnija odrednica.

 

Šta i kako da progovori? Kako vam zvuči Aleksandar Vučić je potrčko osuđenog ratnog zločinca, ili Aleksandar Vučić je tokom NATO bombardovanja oslobodio stan od 1,2 ara, ili Aleksandar Vulin je toy doll Mirjane Marković? Je li dovoljan ovaj uzorak ili treba još? Imam ja toga bar za nekoliko dana, samo recite.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Sportisti su generalno ljudi koje zabole plajvan za društveno-političke teme,a kamoli previranja. Neki to pripisuju manjku inteligencije,a ja nemanju ličnog integriteta..fali im stava.
Obično dobro ili odlično zarađuju,komformisti su,a već naučeni da će po okončanju profesionalnih karijera negde i nekako da se snađu. Pa onda rezonuju: što da se cimam i "kompromitujem".

Zato ću uvek biti zahvalan jednom Savi Miloševiću što je u najteža vremena stao uz građane,bio hrabar i aktivno nam pomagao da ga smenimo i tako kupimo sebi priliku za promenu. To je za mene kao čoveka i građanina vrednije od svih Novakovih titula.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Helena said:

Ne, prezir ide sa hladnoćom, ovakva strast sa hejtom.

Tokom bombardovanja je Novak imao 12 godina a 15 ili 16 u Mirino vreme.

Jel se niko nije našao u državi to da kaže i dokaže?

A kad je Hitler divljao Evropom nije bio ni rođen, tako da šta bi falilo da osnuje jedan Ersatz bataljon...

 

SRAM VAS I STID BILO.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Zato ću uvek biti zahvalan jednom Savi Miloševiću što je u najteža vremena stao uz građane,bio hrabar i aktivno nam pomagao da ga smenimo i tako kupimo sebi priliku za promenu. To je za mene kao čoveka i građanina vrednije od svih Novakovih titula.

Zar ne beše i on "pragmatično" promenio stranu...možda sam nešto pomešao ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

A kad je Hitler divljao Evropom nije bio ni rođen, tako da šta bi falilo da osnuje jedan Ersatz bataljon...

 

SRAM VAS I STID BILO.

To što mi ne umemo da sredimo naše dvorište pa nam je kriv i Kurta i Murta nije razlog da se tako ophodiš prema meni.

Ali ako ti je lakše, neka...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

To što mi ne umemo da sredimo naše dvorište pa nam je kriv i Kurta i Murta nije razlog da se tako ophodiš prema meni.

Ali ako ti je lakše, neka...

Ne ophodim se ja, ophodite se vi prethodnim relativizacijama. Ja sam vam samo iznio ogledalo, a vi se ljutite na to kako ste ispali u tom ogledalu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Zar ne beše i on "pragmatično" promenio stranu...možda sam nešto pomešao ?

Ja ne znam..iskreno to kažem.
Svakako to u mojim očima ne menja činjenicu da smatram da je bio jedan od retkih sportista koji su tada glasno progovorili protiv Miloševića. A ja ga,kao klinac,zvao Savo majmun. :frusty: Nervirao me kao igrač Partizana. :classic_biggrin:

Naravno,kasnije sam milion puta sebi to zamerio.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

Nisam ljuta, ja radim sa ljudima i ima svakakvih načina komunikacije.

Vodim se samo primerom šta bi trebalo a šta ne.

Nemojte da mislite da ove doskočice skreću pažnju sa činjenice da je Novak Đoković upregao svoj lik i nesvakidašnje djelo u svrhu promocije zločinačkog udruženja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lijepo da Djokovic pruzi podrsku borbi protiv nasilja ali niko nema pravo insistirati na tome - jednostavno ima previse da izgubi u povlastenim investicijama ali i provlacenjem kroz blato medija koje bi uslijedilo nakon svrstavanja protiv rezima. 

 

Hajde da budemo posteni - Djokovic nije jedini koji je ostao po strani. On je  samo jedan od mnogih koji su  dovoljno su pametni i imaju pristup iinformacijama koji im kaze da se ne treba vezati za rezim koji je poljuljan, ali su svjesni da je Vucic jos dovoljno mocan da im napravi kratkorocne probleme koji im jednostavno ne trebaju.

 

Cute i oni koji nemaju direktne veze sa rezimom (Vidic, Divac, Jokic, Bogdanovic, Kokoskov) ali i oni koji su pruzali kakvu takvu podrsku rezimu i imali fajde sada tihuju i cekaju da vide sta ce dalje biti: Kusturica, Bikovic, Djokovic, Miki Manojlovic, Stefan Milenkovic, Zeljko Obradovic, Piksi... - ni mukajet.  Naucili od Bregovica  da je najpametnije izmaci se i sacekati dok se ne iskristalise ko ce biti ovlasten da potpisuje cekove za mega projekte u buducnosti. Tako da su obje strane na gubitku... 

 

Kada preturam po glavi sportiste, glumce, umjetnike cije ime je poznato van Srbije  i najuzeg okruzenja, na pamet mi pada samo pokojni Dejan Tiago Stankovic koji bi da je ziv ucestvovao u protestima i Nikola Djurcko koji je podrzao proteste. 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ters said:

Bilo bi lijepo da Djokovic pruzi podrsku borbi protiv nasilja ali niko nema pravo insisitrati na tome - jednostavno ima previse da izgubeipovlacenjem kroz blato koje bi uslijedilo nakon svrstavanja protiv rezima. 

Nema ništa da izgubi, on svoje pare zarađuje pošteno, van Srbije. Tajo i striko imaju da izgube ponešto, ali ko ih ****, njegov život je njegov (i njegove žene i djece), ne njihov.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

Nema ništa da izgubi, on svoje pare zarađuje pošteno, van Srbije. Tajo i striko imaju da izgube ponešto, ali ko ih ****, njegov život je njegov (i njegove žene i djece), ne njihov.

 

Ispravio sam malo tekst - ja mislim da ima sta da izgubi, jer njegov otac i stric vrte njegove pare. Plus postoji onaj jedan dokument koji mu je trebao i koji je dobio od trenutne vlasti a koji do danas ostaje pod sumnjom. Plus sada mu je ostala samo podrska medija u Srbiji - izgubio je naklonost drugih.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ters said:

Plus postoji onaj jedan dokument koji mu je trebao i koji je dobio od trenutne vlasti a koji do danas ostaje pod sumnjom.

Ah, da, trebala mu je doza, pa je dobio od dilera. Mudro ponašanje, ajmo da ga hvalimo zbog toga.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Ah, da, trebala mu je doza, pa je dobio od dilera. Mudro ponašanje, ajmo da ga hvalimo zbog toga.

 

Ne hvalim ga zbog toga - samo kazem da  svako ima nesto da izgubi, i svako treba da procijeni koliko je spreman da stavi na kocku. Djokovic sasvim sigurno nije u istom polozaju kao anonimni ja.

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

Ne hvalim ga zbog toga - samo kazem da  svako ima nesto da izgubi, i svako treba da procijeni koliko je spreman da stavi na kocku. Djokovic sasvim sigurno nije u istom polozaju kao anonimni ja.

 

Nije. U neuporedivo boljem položaju je.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, zoran59 said:

 

 

.................................

 

Ni za jednog drugog vrhunskog tenisera ne znam koji su im politicki stavovi ili sta jedu - sem za Zvereva, koji je nakon turnira u Banja Luci okacio video u kojem (uz pomoc profi kuvara) pravi banjalucke cevape. 😄😄:roflmao:

..................................


Malo bih se zajebavao i pisao gluposti.

 

Zverev je u top-10 vec neko vreme, putuje po svetu i ima iskustva. A nakon tog turnira, rekao je je da je Banja Luka jedini turnir na svetu sa kojeg takmicari odu gojazniji nego su dosli.

Posto mu je ime Aleksandar, ne bih se iznenadio ako mu navijaci sledeci put skandiraju "Aco, Srbine!" :thumbup:

 

A ne da me neki Djokovic/Njole/kako-ga-vec-zovu zajebava sa anti-glutenom i sargarepom.

Jesam hendikepiran odrastanjem na severu Balkana, ali sam na vreme shvatio da je Leskovac centar sveta (sa cim vise kajmaka).

 

:18:

 

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Uputiću na ovom mestu kritiku Novaku oko teme koje ste se delimično dotakli.

 

Piramide u Bosni i Semir Osmanagić.

 

Teorije koje taj čovek propagira su narativi Milića "Rgnem ti ga majci" od Mačve i Jovana Deretića (čije "radove" Novak takođe promoviše), nacionalno proširene jer se ne radi o Srbima već "ovim prostorima".

 

Pre par meseci je ne znam ni sam kako sprečeno Osmanagićevo predavanje u prostorijama Arheološkog Instituta u Beogradu u zgradi SANU.

 

Porodica Ðoković je gurala tu priču a da nisu imali finansijsku korist.

Mišljenja sam da je Novak bio taj koji je želeo da pomogne svom prijatelju Semiru.

 

Predavanje na tom mestu daje takvim fantazmima naučni legitimitet što je opasno ne samo sa akademske već i socijalne strane. 

Na taj način se akademski legitimiše narativ da su Srbi prevareni, da "velike sile" kriju pravu istoriju Srba, utvrđujući još jače zablude koje odvajaju Srbiju od civilizovanog sveta. Te zablude, lako naučno oborive, u ljudima proizvode bes, agresiju, mržnju, otpor prema nauci generalno (medicini npr. a istoriju i arheologiju da ne pominjem), čine da se ljudi hrane samoobmanom, samim tim ponašaju nerezonski i neartikulisano. 

 

Premda šta dodati kad je prošlog meseca Predrag Marković na predavanju bez problema izjavio da su "Srbi prvi umetnici na tlu Evrope" vrv. referišući na Vinču. On na žalost ima naučni legitimitet, makar u Srbiji.

Edited by Holivud
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Brian Setzer said:

Zaključio sam, pre 5-6 godina da on, da nije glup (po svim temama koje mu se pripisuju) ne bi osvojio 22 slema, tj ta glupost koja mu se pripisuje ga radi i vozi.

A da se vakcinisao mogao je da ucestvuje na ona 3-4 grend slema gde je bio "banovan" i mozda bi imao 25 grend slemova umesto 22?

Zbog svoje gluposti je izgubio priliku da osvoji te GS.

Nije li to primer gluposti?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Klotzen said:

Ako je imao stav o protestima u SAD i podrzao BLM onda je morao nešto da kaže i na temu nasilja u Srbiji i ovih protesta. Njegovo ćutanje je podrška režimu.

Sumnjam ja da on ima i neki "stav" oko BLM protesta. Samo je neko u njegovom okruzenju procenio da je to ok za njegov imidz a bezbedno je. A ovde je odlucio da cuti (i posledicno pruzi podrsku rezimu) da zastiti i unapredi porodicne "biznise". To govori puno tome kakav je "moralni kompas" koji ga navodi.

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tomas.hokenberi said:

A da se vakcinisao mogao je da ucestvuje na ona 3-4 grend slema gde je bio "banovan" i mozda bi imao 25 grend slemova umesto 22?

Zbog svoje gluposti je izgubio priliku da osvoji te GS.

Nije li to primer gluposti?

 

Ovo spada pod licni izbor. On je snosio posledice za to. Meni jeste glupost, ali me to konkretno nije ugrozilo.

 

Ono sto jeste neoprezno je ici okolo i otvoreno govoriti o svojoj nevakcinisanost. Time nista korisno nije uradio ni sebi ni drustvu. Imam utisak kao da je uzivao u tome da svi znaju da on nije vakcinisan. U principu niko ne dovodi u pitanje to da on ima pravo da izabere, ali kao javna licnost koja utice na gomilu mladih ljudi ipak ima neku odgovornost prema svetu.

 

Opet cu da napomenem primer Mihaela Sumahera, koga licno nikad nisam podnosio ali sam u jednom intervjuu procitao da je strastveni pusac bio. A niko ga nikad nije video u javnosti sa cigaretom u ruci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Split sa Đokovići - svakodnevica jedne porodice...
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...