Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

49 minutes ago, vanjabarsa said:

pa i da je kralj licno , nece dobiti reezultat pre 24h od uzorkovanja.

Ima mnogo kraljeva na ovom topiku. Eno ti gore link da se Torlak obavezao da salje rezultate u roku od 6 sati. Takodje, cekanje na rezultat je uslovljeno prvenstveno velikim brojem uzoraka (sto na njega svakako ne utice) jer koliko god da traje analiza, neuporedivo je duza od uzorkovanja, koje traje par sekundi. Novak Djokovic kao javna licnost dobija rezultat istog trenutka Kada se njegov test obradi a njegov test se obradjuje cim mu uzmu uzorak.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

znaci covek je mozda imao sumnju da je pozitivan i uradio test i dok ceka rezultat tog testa on se setka okolo i ide medju ljude?

Ako se verovatno testira svakih nekoliko dana, sme li da ide medju ljude uopste?

Link to comment
Share on other sites

Znaci Djokovic moze da bude idiot jer su i drugi idioti zonfic.
Ne nego nije protokol takav (o sportovima i pcr testu pričamo) da se redovno testiranje radi na taj način i "subjekt" ne ide u izolaciju dok čeka rezultat, ako nema simptome. Besmisleno je. Inače bi imali prekid svaki treci/sedmi dan (kako koji sport).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Na kraju ce ispasti da je namerno hteo da zarazi decu. 

Dok god nije imao papir da je pozitivan, on je čist. Tačka.

Ja sam po dobijanju rezultata da sam pozitivan svratio u apoteku po preporucene vitamine i antibiotik.Naravno, sa maskom. Neodgovornost, zelja da zarazim jos ko zna koliko njih, bahatost?

evo da podelim ovaj info:

pre neki dan zovem mog lekara opste prakse za nesto, pa reko' kad sam vec tu da priupitam koji je sad protokol oko omikrona. kaze mi sestra: nista specijalno, kao i uobicajeno. ja je onda pitam sta tacno da radim ako eventualno osetim neke simptome omikrona, koja je procedura? kaze nazovem ih telefonom i objasnim, oni mi pripreme uput za pcr test, dodjem (s maskom) u ordinaciju da pokupim uput i odem (da zakazem) i ) trestiram se. znaci, moram kroz neku civilizaciju da prodjem onako sumnjivo zarazena (naravno s maskom) i da udjem u ordinaciju. sto ce reci, nije sve bas totalno "sterilno" od trenutka kad posumnjas da si zarazen, do odlaska po uput, na testiranje i nazad kuci u samoizolaciju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

ma, cuti, da nam nije Boxy ne bismo imali direktnu potvrdu da su bili stavili na raspolaganje maske i sredstva za dezinfekciju, ali da su ljudi skidali maske cim su sedali.

 

Retko ko je i nosio masku, nije postojao kovid redar koji bi insistirao na tome, a i tada smo zvanicno bili pobedili koronu :classic_biggrin:

Ja sam iskreno jedino ocekivala da bude 50% publike ili da stolice budu razmaknute, ali bilo je gusto pakovano, sabili su koliko su mogli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

 

prilicno sam siguran da se testirao jer su igraci barselone bili pozitivni.

On se testira stalno i ako bi isao u izolaciju posle svakog testa, onda bi morao da batali karijeru.

2 minutes ago, wwww said:

evo da podelim ovaj info:

pre neki dan zovem mog lekara opste prakse za nesto, pa reko' kad sam vec tu da priupitam koji je sad protokol oko omikrona. kaze mi sestra: nista specijalno, kao i uobicajeno. ja je onda pitam sta tacno da radim ako eventualno osetim neke simptome omikrona, koja je procedura? kaze nazovem ih telefonom i objasnim, oni mi pripreme uput za pcr test, dodjem (s maskom) u ordinaciju da pokupim uput i odem (da zakazem) i ) trestiram se. znaci, moram kroz neku civilizaciju da prodjem onako sumnjivo zarazena (naravno s maskom) i da udjem u ordinaciju. sto ce reci, nije sve bas totalno "sterilno" od trenutka kad posumnjas da si zarazen, do odlaska po uput, na testiranje i nazad kuci u samoizolaciju.

Naravno. Motaš u skafander ili stakleno zvono da udjes i tako do lekara koji takodje treba da bude isto izlovan.

Nesto kao Sendi iz Sunđer Boba...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

On se testira stalno i ako bi isao u izolaciju posle svakog testa, onda bi morao da batali karijeru.

 

odakle taj info da se testira stalno?

 

edit: nije ni bitno ovo pitanje. covek je bio u direktnom kontaktu sa vise zarazenih igraca barselone. i uprkos tome se setka. lik je najobicniji retard i to je to.

Edited by gggggggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Ne znam tacan timeline, ali 16.12. je Barselona objavila da je Hayes, jedan od igraca koji se slikao sa Novakom, pozitivan na covid, moguce da se Novak trstirao odmah posle te objave. Novak se posle 16.12. nije pojavljivao u javnosti, do 25.12., kada je izasao snimak kako igra tenis sa sinom.

 

Obzirom da je sledeci dan bio u Spaniji, a u avion ne mozes da udjes bez negativnog testa, verovatno je da je 25.12. dobio negativan test.

Nije toliki problem 16. koliko 17.

 

24 minutes ago, Milica said:

Ko veruje u pricu da je pored pozitivnog testa dan posle otisao da se slika s klincima neka se zabrine. 

Takodje ko veruje da su svi ljudi koji trenutno rade na njegovoj odbrani prevideli slikanje 17. sa decom i mogucnost da mu zbog tog detalja bude ugrozena odbrana su u velikoj zabludi. 

Ne verujem da je išta od ovoga relevantno za sud u Australiji. Njih zanima regularnost testa i jesu li ispoštovane australijske procedure. Šta je on pozitivan ili negativan radio po Srbiji i kada njih ne treba da zanima.

Ali ovo će mu još dodatno urušiti imidž koji već nije u bogzna kakvom stanju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, berti said:

On se testira stalno i ako bi isao u izolaciju posle svakog testa, onda bi morao da batali karijeru.

 

Ne verujem da je baš tako, a i da jeste, nije u pitanju bilo koji dan pošto je tog dana stigla vest da je košarkaš s kojim je bio u neposrednom kontaktu na superspreader eventu koje ne posećuje svaki dan zaražen.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

 
To bas i nije nesto sa cime se hvalis...
Čekaj, ja sam za NG bio u društvu sa prijateljima i kumovima (7 odraslih, 4 deteta/omladinaca) u kući. Da li je trebalo da se uopšte testiram pre odlaska na posao 4.1? Znam kako se ti ljudi ponašaju, poznajemo se 40ak godina. Svih 7 odraslih su imali bar vakcinu a neki i vakcinu i prethodnu infekciju kovidom, jedno dete infekciju 6 meseci pre toga a jedna omladinka dupli pfizer. Plus jedan odrasli 7 dana pre NG na poslu (radi na otvorenom) se prehladio (samo nos - curenje par dana, za NG bio simptoma bez i testa bez, radio tokom te nedelje pred NG (operator na kranu).
I sta je trebalo da uradimo? Da se testira pred party? Da se mi testiramo? Da se testiramo pred posao? Niko nikakav simptom nema, evo bar do danas, fala Bogu.
Ljudi, ja sam totalno provax, pro-meraš, promask itd al bre budite realni i spustite se na zemlju malo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, berti said:

Na kraju ce ispasti da je namerno hteo da zarazi decu. 

Dok god nije imao papir da je pozitivan, on je čist. Tačka.

Ja sam po dobijanju rezultata da sam pozitivan svratio u apoteku po preporucene vitamine i antibiotik.Naravno, sa maskom. Neodgovornost, zelja da zarazim jos ko zna koliko njih, bahatost?

 

Jer je isto ući u apoteku i kontaktirati sa gomilom ljudi na javnom dogadjaju. 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ja sam se na koronu testirao u februaru 2021. godine kada je bilo vise zarazenih nego kada se on testirao. Dobio sam negativan rezultat posle 3 sata. Ne postoji trik gde Novak Djokovic udje u ambulantu/gde god se testirao i kaze dobar dan, zelim da se testiram i da vas zamolim, ako ikako mozete sto pre da mi date rezultat testa, jer imam zakazano vidjanje sa nekom decicom, ne bih da ga propustim ako sam negativan.
 
Pa poginuli bi i dobio bi ga za pola sata, ili koliko je potrebno za obradu sto stvarno ne znam, neka bude i dva sata. Potpuno nebitno, vremenski period je dovoljno kratak da mozes da sacekas.
 
A i da ne uradi to, opet ce se polomiti da Noletu daju rezultat sto pre.
 
 
Ne postoji šansa da ga dobije za kratko vreme ako ne ode na Torlak pa da mu ubace uzorak u mašinu odmah po uzorkovanju.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Milica said:

Ko veruje u pricu da je pored pozitivnog testa dan posle otisao da se slika s klincima neka se zabrine. 

Takodje ko veruje da su svi ljudi koji trenutno rade na njegovoj odbrani prevideli slikanje 17. sa decom i mogucnost da mu zbog tog detalja bude ugrozena odbrana su u velikoj zabludi. 

 

 

 

Problem je u tome što on nema šta da se slika sa decom dok čeka rezultate testa, i to bez maske. Ne mislim da je išao da nekoga (posebno decu) zarazi namerno, to je suludo, ali zašto je problem reći da je pogrešio? Kao što nije problem natovariti australijsku vladu za ovo što sada radi, ne bi trebalo da bude problem tovariti Đokovića za gluposti koje pravi.

Edited by implant
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.kurir.rs/sport/kosarka/3831313/novak-je-u-velikom-problemu-kosarkas-barselona-koji-se-slikao-sa-djokovicem-u-pioniru-pozitivan-na-korona-virus
 
Svakako je kolosalna neodgovornost da znajući da ima šanse da si pozitivan ideš na masovne skupove i to bez maske i da posle ne obavestiš nikog od tih kontakata. Da je obavestio, ne bismo tek sada saznavali da je bio pozitivan tad.
Kako je Nole uspeo od ovog da se zarazi za dva dana a niko od košarkaša cz koji su se s njim rvali zadihani u zanosu igre nisu bili pozitivni do pre neki dan?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTIme said:

 

Jer je isto ući u apoteku i kontaktirati sa gomilom ljudi na javnom dogadjaju. 🤔

Nije isto ako to radis kad imas papir da si pozitivan. Dok ne dobijes papir da si pozitivan, ti si čist.

Link to comment
Share on other sites

Ponavljam se ali opet, pitanje je gde se on testirao. ,,Mislim'' da nije u nekoj od drzavnih laboratorija.
Piše u onom tekstu na 35 strana (podnesak / žalba sudu u AUS) da Đoković ima potvrdu o pozitivnom rezultatu od zavoda za javno zdravlje Republike Srbije.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gggggggg said:

 

odakle taj info da se testira stalno?

 

edit: nije ni bitno ovo pitanje. covek je bio u direktnom kontaktu sa vise zarazenih igraca barselone. i uprkos tome se setka. lik je najobicniji retard i to je to.

Jeste, stoka od čovek je on. Đubre kakvo ova zemlja nije videla.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...