Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

19 minutes ago, Boxy said:

 

Hoces ovo da malo bolje pojasnis? 

Posto si se nadovezao na moj post nisi tek tako pisao...

Prva recenica je bila

odgovor na tvoj post, boldovano zaista nije upuceno tebi licno. Izvinjavam se.

 

Edited by Valensija
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice pcr u beogradu ja sam (doduse pre nekih sest meseci) izgubila avion tj propala mi avionska karta za Pariz, jer mi je pcr test uradjen na Torlaku stigao posle vise od 24h

 

Inace, pogledah malo ovaj tekst koji su napisali Novakovi advokati, nisam pravnik samo cu da primetim da su mu advokati iz Australije, advokatska kancelarija HALL & WILCOX iz Perth Australija, tako bar pise u potpisu a ne ameri.

 

Sto se tice eventualnog zarazavanja dece, za to nek mu sude u Beogradu ako treba, to nije tema, tema je da ga drze tamo u pritvoru a po svoj prilici nemaju pravo 

Edited by ciao
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geronimo said:

Imao je naposredni kontakt sa pozitivnom osobom i na dan objave njegovog pozitivnog testa je uradio svoj. Nema potrebe za relativizacijom, nije mu trebao 17ti van kuce, jbg, zajebo je.

Moguce da je zajebao ne iskljucujem.

 

Ali ovo konstruisanje teroija kako on sigurno ima tim ceo za korona testiranje i slicne gluposti.

 

Sta cemo ako se od one Barse svaki dan testirao i dobijao negativne testove? I ovaj dan mu kasnili rezultati, stigli narednog dana? 

 

Za nekog ko je ceo zivot odgvoran i nema ni 1 mrlju, jos uvek sam blizi da poverujem da su rezultati kasnili pogotvu znajuci kako to kod nas u drzavnim laboratorijama funkcionise ( pri tom je morao u drzavnoj jer koliko znam samo su ti rezultati priznati u inostranstvu).

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

PrebaciH se konačno na laptop, zato kasnim i skroz je offtopic : @deez nuts., trenutak ukidanja kovertiranja poteza (trenutak kada su računari prevazišli ljude u šahu), deli vreme šahovske istorije na pre i posle toga. Tkd Fišer (jedan od, ako ne i) najveći igrač šaha sa kovertiranjem poteza (rogobatno zvuči). Fišer himself je izmislio (ili recimo bio jedan od prvih) dodavanje vremena za svaki potez, kako se danas igra. Vrlo je moguće da bi bez problema parirao Karlsenu, za koga može da se kaže da je šahovski GOAT.

 

Da ne zaboravimo Aljehina, koga je rat sprečio da do kraja ovekoveči šahovsku genijalnost

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Ok,na osnovu svega timeline moze biti sledeci:

 

1)testirao se 16.12 ujutro i otisao na ova dva skupa,pakao

2)testirao se 16.12popodne ili  uvece,opet pakao

3)testirao se 16.12,rezultat dosao sutra posle oba skupa jer se testira konstantno i bio je milion puta negativan,a ocekivati da konstantno bude u izolaciji,nema sanse.Rezultat stigao posle drugog dogadjaja i to je to,nestao je iz javnosti do 25.

 

Cenim da ce ovo biti i pitanje u ponedeljak pa cemo saznati.I dalje odbijam mogucnost da je isao tamo pozitivan ili da je lazirao test.Rekao bih da je on konstanto bio testiran,ziveo skroz normalno,cim je stiglo da je pozitivan,izolacija.Ocekivati da neko bude stalno izolovan a testira se svakodnevno ili skoro stalno je nerealna.Nemam problem sa njim ako je to bio slucaj.

Edited by Gaga
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, stray_cat said:

PrebaciH se konačno na laptop, zato kasnim i skroz je offtopic : @deez nuts., trenutak ukidanja kovertiranja poteza (trenutak kada su računari prevazišli ljude u šahu), deli vreme šahovske istorije na pre i posle toga. Tkd Fišer (jedan od, ako ne i) najveći igrač šaha sa kovertiranjem poteza (rogobatno zvuči). Fišer himself je izmislio (ili recimo bio jedan od prvih) dodavanje vremena za svaki potez, kako se danas igra. Vrlo je moguće da bi bez problema parirao Karlsenu, za koga može da se kaže da je šahovski GOAT.

 

Da ne zaboravimo Aljehina, koga je rat sprečio da do kraja ovekoveči šahovsku genijalnost

 

:79::heart:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Radonja said:

Tesko mi je da poverujem da je lazirao test.Jer se ipak slikao sa igracima Barse.Koji su nazalost(neki) bili pozitivni.Tako da je ta opcija teska ili su sanse jako male.

Ako se TESTIRAO sedi kuci ne setaj.

 

1 hour ago, McLeod said:

Sve to stoji, ali opet je taj problem da ti odes da se testiras. Preventivno ili zbog simptoma, opet nebitno. Znaci, pokazujes svest da si bio na masovnom dogadjaju i da postoji sansa da si zarazen i odgovorno se ponasas jer imas jos masovnih dogadjaja. A onda opet odes na njih i tako to ponistis.

 

1 hour ago, Boxy said:

 

Tebi je ok da se setkas  po gradu, slikas sa silnom decom bez maske dok cekas rezultat na kovid :smiley33:

 

41 minutes ago, McLeod said:

 

Otisao je sutradan medju decu u svakom slucaju, a ne ides da se testiras bez razloga.

 

Kako god se okrenes dupe je pozadi.

 

Znam osobe koje se testiraju 2 puta sedmicno vec mesecima unazad. Otprilike, to bi znacilo da ne smeju nigde da mrdnu dok se cekaju rezultati.

 

Niko ovde ne zna da li se Novak testirao samo taj jedan put jer je sumnjao nesto ili mu je bilo sasvim redovno testiranje, pa mu se i nije zurilo da dobije rezultate istog dana, jer to radi svaki cas.

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Moze da se analizira do prekosutra, ali trenutno izgleda ovako: imao pozitivan test 16.12. (tako pise u tim papirima), a 17.12. isao i slikao se sa decom.

Prethodnih par dana je javnost polako prelazila na njegovu stranu, sad nisam sigurna sta ce biti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

 

 

 

 

Znam osobe koje se testiraju 2 puta sedmicno vec mesecima unazad. Otprilike, to bi znacilo da ne smeju nigde da mrdnu dok se cekaju rezultati.

 

Niko ovde ne zna da li se Novak testirao samo taj jedan put jer je sumnjao nesto ili mu je bilo sasvim redovno testiranje, pa mu se i nije zurilo da dobije rezultate istog dana, jer to radi svaki cas.

 

 

Da.Ali ako saznas da je na xy dogadjaju bilo pozitivnih slucajeva..Ipak je drugacije.

Mada stvarno se nadam da je ovako kako si ti napisao.

Link to comment
Share on other sites

U jeee kakva novost Djokovic je neodgovoran. Pa to se znalo jos kad je onomad organiziovao onaj turnir u sred korone sa sve publikom i kad su se svi pozarazavali. Sad ce ovo kao da promeni sliku. 

 

To kad je sta je uospte ne utice na njegov slucaj trenutno u AUS i da li ga mlatretiraju zarad politickih poena.Na kraju krajeva ministartsvo unutrasnjih poslova AUS mu je odobrilo vizu ako se ne varam.

 

A to da je trebao da se kazni zbog neodgovornosti zbog nepostovanja epidemioloskih mera je trebalo jos 2020 da se desi.

 

 

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McLeod said:

 

Ok znaci svi mi koji smo dobili rezultat za 3-4-5-6 sati lazemo?

 

Mislim, ne razumem, evo ti gore i link da posle 6 sati ako nema rezultata saljes zahtev, jer je ocekivano da je test gotov. Za 6 sati. Sto znaci da je to neko maksimalno ocekivano vreme, a moze i brze. 6 sati je nedovoljno dug period da bi ova mentalna gimnastika radila.

 

To sto su nekome stizali rezultati posle dva dana je pre do SMS servisa nego do laba.

pa moze biti nekoliko razloga zasto su ljudima stizali testovi posle razlicitog vremena.

prvo treba znati koja je duzina stvarne analze. a tu treba znati koliko tacno ciklusa umnozavanja su definisali - sto odredjuje osetljivost testa. sad cu lupiti brojke, ali recimo da je na pocetku bilo da se radi recimo 36 ciklusa umnozavanja, ali su recimo Ameri to u neko doba promenili i smanili na recimo 30 ciklusa (sto smanjuje vreme samog testa, ali i njegovu osetljivost).

pa onda treba videti kojim redosledom se rade testovi, da li onako kako se uzimaju uzorci ili random (sta znam, meni palo na pamet da bi u Srbiji postojale ove dve varijante, pogotovu ako bi na testiranje dosao neki lokalni NDj, pa upao preko reda).

pa onda moze da se desi da je neki zastoj u laboratoriji zbog ovog ili onog.

pa da je guzva jer ima previse uzoraka.

itd. itd.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

U jje kakva novost Djokovic je neodgovoran. Pa to se znalo jos kad je onomad organiziovao onaj turnir u sred korone sa sve publikom i kad su svi pozarazavali. Sad ce ovo kao da promeni sliku. 

 

To kad je sta je uospte ne utice na njegov slucaj trenutno u AUS i da li ga mlatretiraju zarad politickih poena.

 

A to da je trebao da se kazni zbog neodgovornosti zbog nepostovanja epidemioloskih mera je trebalo jos 2020 da se desi.

 

 

Kako da se kazni, kada je podrsku dobio od iste drzave?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Radonja said:

Da.Ali ako saznas da je na xy dogadjaju bilo pozitivnih slucajeva..Ipak je drugacije.

Mada stvarno se nadam da je ovako kako si ti napisao.

Mislim, moje misljenje je da uopste i nije bio pozitivan : D 

Ali ako vec jeste...znam previse primera gde su ljudi bili negde gde je neko bio pozitivan, pa se i ne testiraju ako bas nikakve simptome nemaju.

 

Generalno, sa ovim brojkama zarazenih, svaki ulazak u restoran, kafic, klub je rizican, pa ljudi uglavnom ne trce da se testiraju iz predostroznosti. Cak i da se zarazio u Pioniru, apsolutno ne verujem da je od Hayesa, s kim je bio u blizini 3 sekunde bukvalno i to gledao ka fotoaparatu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

Moze da se analizira do prekosutra, ali trenutno izgleda ovako: imao pozitivan test 16.12. (tako pise u tim papirima), a 17.12. isao i slikao se sa decom.

Prethodnih par dana je javnost polako prelazila na njegovu stranu, sad nisam sigurna sta ce biti.

Javnost ce biti protiv njega kako god da prodje ponedeljak.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Boxy said:

Moze da se analizira do prekosutra, ali trenutno izgleda ovako: imao pozitivan test 16.12. (tako pise u tim papirima), a 17.12. isao i slikao se sa decom.

Prethodnih par dana je javnost polako prelazila na njegovu stranu, sad nisam sigurna sta ce biti.

 

Ako je ovo što @wwwwpiše tačno, 16.12. je datum kada je uzet specimen. Kada je stigao rezultat, to je već drugo pitanje ali čak i da je stigao 18og to ne opravdava šetanje. Čak i da uzmemo u obzir da je javna ličnost i da ne može da se izoluje posle svakog testa, mogao je barem da stavi masku.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Drzava je davala garancije, a drzava slusa sta kazu njeni strucnjaci, tako da on nije prekrsio zakon.

 

Aman covece niko ziv tamo nije nosio maske, nije bilo razmaka od 2 m, tek zurke i terevneke i da ne pricamo. Nije potrebno da budes nesto mnogo pametan, al odmah cim sam cuo za odrzavanje turnira znao sam da ce tako nesto da se desi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...