Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

36 minutes ago, berti said:

Sad ce ti reci da su i ti lekari teske neznalice.


Jesu. Ničim nije utemeljeno to “ne izazivanje đavola”. Oni koji imaju teške alergije treba nakon dobijanja vakcine da odsede u ordinaciji pola sata i to je to. Savetovati nekome da ne primi vakcinu zbog šbbkbb je neznanje. Po tom principu nikome sa prethodnom istorijom alergija na bilo šta  ne bi trebalo da dajemo nijedan lek.

Edited by Eddard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, joshmor said:

ostavicu medicinske stvari onima koji su se skolovali za to, a ti skolovani na visokom nivou su novaku dali izuzeće...

 

Boldovano govori samo za sebe (JA cu ti reci,lekari na punktovima su nerelevantni) seriosly :lol_2:

 

Ne sporim ja da je Novakovo izuzece legitimno, nema potrebe da pravis od mene neprijatelja. Kazem samo, da Novakovo izuzece i razlog da ne primi vakcinu ne moze da se poredi sa razlozima zbog kojih ljude vracaju na vakcinalnim punktovima. Ovo sto sam napisao, napisao sam iz iskustva. Stavljajuci ljude u izolaciju nakon pozitivnog nalaza, na pitanje zasto se niste vakcinisali ili sami od sebe kazu, hteo/la sam ali me lekar vratio i uz to u velikoj vecini slucajeva debilni razlog.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta ocekujete od igraca?

 

Oni koji su u Australiji stvarno treba 3 puta da razmisle da li da se oglasvaju. Pa svako podrzavanja Novaka u ovoj situaciji ludaci mogu protumace kao atak na drzavu, teroristicki cin...

 

Spremni su na sve, cisto ludilo mozga.

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Neme said:

 

24h.

Napisao je ako se ne varam da su Canak  i ekipa antisrbi, za koje je istina da kad god mogu pricaju lose o Srbiji. Razumem uzavrele strasti ali zasto je to za ban?

Inace Srki drzi konferenciju, dobra zabava u startu. Prva recenica, digni se slobodni svete, ti Skotovi (ime premijera valjda) drze naseg Novaka.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Lil3LE said:

Vakcina je opasna po onog ko je primi samo ako ima alergijske reakcije na neku od komponenti vakcine. Ostale alergije ne ukazuju na alergijsku reakciju na vakcinu. Ako i postoji neka alergijska reakcija na vakcinu ona bi se ispoljila u znatno blazem obliku posle prve doze ali dovoljno jakom da se razlikuje od uobicajenih reakcija na vakcinu. Lekare na punktovima ne treba uzimati kao relevantne, jer je u celoj prici strah i neznanje u 99% slucajeva razlog da nekog odbiju za vakcinu. Cuo sam najgluplje moguce razloge da odbiju ljude, maltene sta god da kazes a lekar je nesiguran, on ce da te vrati. Na te vakcinalne punktove zbog nedostatka kadra stavljeni su ili mladi bez iskustva ili lekari koji su dugo bez prakse sa takvim tipom pacijenata. I zamislite da neko odreaguje anafilaktickim sokom na punktu, a lekar ne zna redosled postupanja ili se sa tim nije susreo dugo. zato im je lakse da odbiju. 

Sad ovo nema veze s Novakom ali moram da prokomentarišem... staviću u spojler pa ko neće da se smara ne mora da čita.

Spoiler

 

Jasno mi je sve što govoriš i sa mnogo takvih sam imala iskustva. Ali šta onda da se radi i koje lekare da uzimamo kao relevantne? Mi do svoje izabrane doktorke ne možemo doći od početka pandemije, ili je na bolovanju ili u kovid odeljenju. A ni ona nije stručnjak za virus ništa veći od ovih po punktovima.

Mi smo imali sumnje vezano za Fajzer i neke probleme sa štitnom što se u početku pričalo da bi mogao da trigeruje. Kad sam pitala doktorku na punktu rekla je da možemo da uzmemo Fajzer bez problema. Da je rekla da se može iskomplikovati, primili bismo Sputnjik ili šta je već bilo u ponudi tada.

Isto tako, otac prijateljice je težak srčani bolesnik i nisu hteli da mu daju Fajzer nego samo kinesku, rekli su da imaju takva uputstva za srčane bolesnike od Instituta za javno zdravlje. Za par dana ode moj otac, doduše nešto lakši bolesnik, na isto mesto i dobije Fajzer bez ikakvih problema.

Specijalistu kardiologa ne možeš da pitaš ništa za vakcinu jer se pravi gluv na tu temu od početka.

I onda šta ti ostaje? Ovima na vakcinalnim punktovima je upravo to posao, da ti pregledaju dokumentaciju i kažu imaš li nekih ograničenja. Ne može Institut za javno zdravlje da zna kako lekar na licu mesta da postupi u svakom pojedinačnom slučaju, a ti lekari su tamo baš zbog toga. Nećemo se valjda sad pored živih lekara svi informisati po netu kao antivakseri, čast izuzecima na ovom sajtu i još par sličnih mesta.

Spoiler

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Napisao je ako se ne varam da su Canak  i ekipa antisrbi, za koje je istina da kad god mogu pricaju lose o Srbiji. Razumem uzavrele strasti ali zasto je to za ban?

 

Berti takođe nije pogrešio sa tim da su australci potomci največeg ološa. To je istorijska činjenica.

 

Jedino što je u sve upleo nedužne kengure, pa možda zbog toga ban 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Sad ovo nema veze s Novakom ali moram da prokomentarišem... staviću u spojler pa ko neće da se smara ne mora da čita.

  Hide contents

 

Jasno mi je sve što govoriš i sa mnogo takvih sam imala iskustva. Ali šta onda da se radi i koje lekare da uzimamo kao relevantne? Mi do svoje izabrane doktorke ne možemo doći od početka pandemije, ili je na bolovanju ili u kovid odeljenju. A ni ona nije stručnjak za virus ništa veći od ovih po punktovima.

Mi smo imali sumnje vezano za Fajzer i neke probleme sa štitnom što se u početku pričalo da bi mogao da trigeruje. Kad sam pitala doktorku na punktu rekla je da možemo da uzmemo Fajzer bez problema. Da je rekla da se može iskomplikovati, primili bismo Sputnjik ili šta je već bilo u ponudi tada.

Isto tako, otac prijateljice je težak srčani bolesnik i nisu hteli da mu daju Fajzer nego samo kinesku, rekli su da imaju takva uputstva za srčane bolesnike od Instituta za javno zdravlje. Za par dana ode moj otac, doduše nešto lakši bolesnik, na isto mesto i dobije Fajzer bez ikakvih problema.

Specijalistu kardiologa ne možeš da pitaš ništa za vakcinu jer se pravi gluv na tu temu od početka.

I onda šta ti ostaje? Ovima na vakcinalnim punktovima je upravo to posao, da ti pregledaju dokumentaciju i kažu imaš li nekih ograničenja. Ne može Institut za javno zdravlje da zna kako lekar na licu mesta da postupi u svakom pojedinačnom slučaju, a ti lekari su tamo baš zbog toga. Nećemo se valjda sad pored živih lekara svi informisati po netu kao antivakseri, čast izuzecima na ovom sajtu i još par sličnih mesta.

  Reveal hidden contents

 

 

 

Povodom spojlera...
Svi lekari su dobili jasne smernice iz gradskih zavoda i instituta. Dovoljno je bilo samo procitati uputstvo ili ako je lekar savesniji dodatno istraziti temu i mogao si da das pacijenta odgovor na skoro svako pitanje. Pre davanja prve vakcine u Srbiji, pandemija je trajala vec godinu dana, nije bilo sve bas toliko nepoznato da lekar sa iskustvom ne moze da razazna da li je veci rizik dobiti kovid ili primiti vakcinu. Po meni poziv zdravstvenog radnika zahteva stalnu edukaciju, pogotovu kad se u sklopu posla susretnes sa necim novim, kao sto je kovid. Lekari u Srbiji, tj deo njih su se ocajno pokazali, savetovali sve suprotno od onog sto mainstreem lekarska struka u svetu propagira a sto je zasnovano na istrazivanjima a ne licnom misljenju. Zato Srbija i ima ogroman broj umrlih zdravstvenih radnika, veci nego sve zemlje okruzenja zajedno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stray_cat said:

Ja koji sam hardkor vakser, moram da otkucam: ovo što rade Oziji je totalna, apsolutna antipropaganda vakcina. Opšti narativ je: mi smo morali da je primimo, a nakon što smo te navukli da nam dođeš na zicer, sad ćemo da te karamo.

 

Bukvalno.

 

Na nekoj od prethodnih strana je bio onaj intervju, 5/6 ih reklo, sto bi mi bili jedini glupi da se spricamo i trpimo ovo izivljavanje a on da bude postedjen?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Berti takođe nije pogrešio sa tim da su australci potomci največeg ološa. To je istorijska činjenica.

 

Jedino što je u sve upleo nedužne kengure, pa možda zbog toga ban 😄

 

Nadam se da shvatas koliko smijesno zvuci kad jedan stanovnik najveceg supka Europe naziva mnogo mnogo naprednije drzave potomcima najveceg olosa, nacistima, fasistima i cim sve ne. 

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Lil3LE said:

Povodom spojlera...
Svi lekari su dobili jasne smernice iz gradskih zavoda i instituta. Dovoljno je bilo samo procitati uputstvo ili ako je lekar savesniji dodatno istraziti temu i mogao si da das pacijenta odgovor na skoro svako pitanje. Pre davanja prve vakcine u Srbiji, pandemija je trajala vec godinu dana, nije bilo sve bas toliko nepoznato da lekar sa iskustvom ne moze da razazna da li je veci rizik dobiti kovid ili primiti vakcinu. Po meni poziv zdravstvenog radnika zahteva stalnu edukaciju, pogotovu kad se u sklopu posla susretnes sa necim novim, kao sto je kovid. Lekari u Srbiji, tj deo njih su se ocajno pokazali, savetovali sve suprotno od onog sto mainstreem lekarska struka u svetu propagira a sto je zasnovano na istrazivanjima a ne licnom misljenju. Zato Srbija i ima ogroman broj umrlih zdravstvenih radnika, veci nego sve zemlje okruzenja zajedno. 

Ja sam u Crnoj Gori, ali znam šta pričaš, srećom ovde mislim da nije bilo toliko takvih slučajeva, ali opet sve zavisi na koga konkretno naletiš u tom trenutku.

 

Novak bi mogao ovo sedenje u sobi da iskoristi da dobro razmisli šta će dalje sa sobom i sa svojom karijerom. Sreća njegova što do pandemije nije došlo pre desetak godina nego kad je već osvojio praktično sve što je bitno. Da li vredi da se dalje maltretira i isteruje pravdu ili mu je lakše da zavrne rukav. Ako je to baš tako strašno za njega, neka razmisli o penziji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...