Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Just now, Boxy said:

 

Ja ne tvrdim to, ja sam prenela tvit gde pise da nije imao potpunu dokumentaciju, tj. imao je izvestaj samo od jednog lekara, a ostali koji su usli su imali od vise njih.

Ali vecina vas ovde se ponasa kao da su bili na aerodromu i tacno znaju sta pise u tim dokumentima, a i sta je pisalo kod ovih koji su vec usli.

Moram ponovo da te vratim nazad.

On je prilozio ono sto je dobio od njih, nije pravio sam dokumentaciju.

Na osnovu te dokumentacije je dobio vizu.

Ne znam sta je tu tesko shvatiti.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Losmi17 said:

Moram ponovo da te vratim nazad.

On je prilozio ono sto je dobio od njih, nije pravio sam dokumentaciju.

Na osnovu te dokumentacije je dobio vizu.

Ne znam sta je tu tesko shvatiti.

 

Ocigledno nije imao pravu vizu, jer su to bile prve vesti koje su se pojavile, da je clan njegovog tima pogresno aplicirao.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ma te vize su gadna stvar, svako ko je ikada aplicirao za CAN ili USA vizu zna o cemu pricam. Zato su braca Skandinavci najbolji, ako si essential worker nikakvih problema nema ako vec nemas EU pasos.

 

Auatralijski sistem viza je jos gori.

 

Na kraju ce biti prinudjen ili da se vakcinise ili da zavrsi karijeru. Tako se sve crta.

Link to comment
Share on other sites

A sada se u pricu ukljucuju i izbeglice i ovo sve dobija novu dimenziju. Bukvalno imigraciona kriza u najavi, verujem da ce ga brzo maknuti iz tog hotela.

 

Kakvi idioti jbt, kao da nisu ocekivali medijsku paznju oko ovoga a najboljeg sportistu sveta strpali u hotel u kom ljudi nemaju osnovne uslove za zivot.

 

Ogavna drzava.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ta bi bila najslađa.

 

Mada imam neki osečaj da bi se na kraju ispostavilo da je australska publika dosta razumnija i da to nebi bilo baš toliko na nož koliko svi očekuju i koliko mediji to žele da prikažu.

 

 

Tačno tako. Ja mislim da dosta ljudi pogrešno gleda na celu tu situaciju od starta. Nije taj turnir od organizatora, pa da on ima pravo da izbacuje i ubacuje koga hoče. Taj turnir je od igrača, a organizator samo dobija pravo (i čast) da to sve priredi kako treba. 

A kada krene da izvodi ovo što ove godine radi AO, treba mu uskratiti tu privilegiju da organizuje turnir koji donosi pobedniku 2000 bodova na ATP listi.

 

Naravno, od toga nema ništa. Ali tako bi po mom mišljenju trebalo da bude.

Pa ne gledaju ljudi pogrešno na stvari nego ti govoriš o nekom idealnom svetu koji sa današnjim nema veze :classic_sad:

A i nije mu organizator zabranio da uđe nego se popišmanila vlada Australije. Mada stoji da bi trebalo razmotriti kako da se dalje organizuju slemovi u zemlji u kojoj ne može da se postigne jasan dogovor oko osnovnih pravila za učešće tenisera. Ali opet, to bi bilo tako samo u idealnom svetu, u ovom će se sve završiti po principu svako čudo za tri dana, kao što se završavaju i mnogo gore i važnije stvari. Evo Peng niko više i ne pominje.

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da gresim, ali sva ova histerija koja je tamo sada, sav bes i patoloska euforija jer su eto pokazali snagu, govori da bi se to drustvo tamo vrlo lako uklopilo u neki ultra totalitarni poredak u mnogo cemu slican onom zlu koje je svet zadesilo pre 80 godina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, vanjabarsa said:

 

lekarska tajna, najiskrenije se nadam da nikad nece izaci na videlo .

btw njemu su dozvolu dali australijski lekari , ne neki iz srbije ....

Moja keva sa lupusom primila 3 doze, mnogi ljudi izuzetno losijeg stanja... Za godinu dana nisam sreo nikoga ko nije primio jer je alergican na nesto, samo dosta ljudi koji se nisu vakcinisali, jer prosto ne zele, posto su moroni, pa me zanima onako sa informativne strane sta to moze izuzetno fizicki spremnom coveku da bude kontraindikacija... 

Posto se spremao da igra AO, iskreno ne verujem da je nesto u vezi zdravstvenog stanja da ga je zakocilo, ostaje verovatno alergija na neki sastojak vakcine, right?

Jedino sto sam pronasao je: 

Quote

If You Are Allergic to Polyethylene Glycol (PEG) or Polysorbate

Quote

Everyone else with severe allergic reactions to foods, oral medications, latex, pets, insects, and environmental triggers can  get vaccinated against COVID-19.

 

Mozda je stvarno jos ranije saznao da je alergican na neki od ovih sastojaka... a mozda su mu samo vrane popile mozak. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alcesta said:

Sad stvarno navijam da ga pošalju kući, šta ima da ih moljaka tu. Nije svestan i dalje kako će ga svi na nož dočekati ako ostane. 

Nikakva titula nije ovoga vredna.

 

pa to im je i bio cilj, da ga ponize do krajnjih granica, tako da ipak razumem zasto je ostao i zasto pokusava sa advokatima sve moguce pravne akrobacije ...........................

Link to comment
Share on other sites

Toliko sam rastrzan oko ove situacije. Sa jedne strane sam veliki Novakov navijač, a sa druge besan na njega zbog antivakcinalnog stava i potrebe da time bode oči pred polazak u Australiju i time sebe uvali u ove gluposti. Sta je dozvolio, da izgmizu svi ljigavci i da ga komentarisu. 

Takodje ne mogu da shvatim da ovde u Srbiji i na ovom forumu postoje ljudi koji će utrošiti silno vreme i postove da bi maksimalno ocenili Novaka. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

 

Ocigledno nije imao pravu vizu, jer su to bile prve vesti koje su se pojavile, da je clan njegovog tima pogresno aplicirao.

stos je u tome da su oni morali da apliciraju za vizu jos pocetkom novembra kada se nije ni znalo kakva ce tacno pravila da vaze za ulazak u zemlju. i kako onda da znas koji tip vize ti treba ako ti nisu rekli da ce biti i opcija s tim izuzecem (to sam shvatila da su tek u deccembru u neko doba usvojili)? A Novak je krajem novembra dobio potvrdni odgovor - da mu je viza odobrena. I sad se pozivaju na zackoljice i tehnikalije. Takodje je AO morao da svim igracima, pa i Novaku, posalje tacne instrukcije o opcijama i koji tacno i kakvi dokuenti im trebaju za ulazak u Australiju. Ta dva nezavisna medicinska panela su vec dala zeleno svetlo, znaci da je za njih dokumentacija bila potpuna (inace ne bi mogli da mu daju to izuzece). Kako to sad iznenada carina na ulasku u Melburn nema te dokumente negde dostupne? Nego tu sad kao nesto fali?

 

Koliko znam ATP, WTA imaju ugovor s zemljama u kojima se odrzavaju turniri da te drzave treba da daju odgovarajuce vize igracima koji se takmice na tim turnirima. Da li se ko seca slicaja Izraelke Sahar Per od pre nekih 10-tak godina kad joj neki Arapi nisu dali vizu (za Dohu ili DUbai ili gde vec) jer te drzave ne daju vize Izraelcima (politicki razlozi, naravno)? ODmah se podigla frka, WTA se pozvao na te neke ugovore oko turnira (plus su mnogi istaknuti teniseri i teniserke komentarisali, mislim da je Venus i Rodik npr.) i onda su ovi morali da daju Per vizu i ona je ucestvovala na turniru. Dakle, mora da postoji nekakav ugovor izmedju ATP/WTA i AO/Australije oko odobravanja viza igracima koji ucestvuju na AO i turnirima koji prethode. To sto u ovom trenutku ATP-u odgovara da se sipa drvlje i kamenje na NOvaka je druga stvar. Ali je cinjenica da nece prstom da mrdnu za svog #1 igraca, koji im drzi rekorde u sedmicama na #1, broju osvojenih GS, Mastersa itd. itd. - iliti GOAT-a.

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima ATP sa AO, to nije "njihov" turnir?

Drugo su ovi turnri pred AO, ATP kup, drugo je i ta Doha koju navodis kao primer.

Ako neko treba da reaguje, to je ITF i niko drugo...

 

A sta je bilo na aerodromu, ja zaista ne znam, jedino mogu da pretpostavim ono sto sam citala po tviteru i ono sto je postavila neka njihova ministarka koja rekla da oni nece da garantuju i nece da dozvole da Djokovic udje preko neke individualne vize, sta god to znacilo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

Kakve veze ima ATP sa AO, to nije "njihov" turnir?

Drugo su ovi turnri pred AO, ATP kup, drugo je i ta Doha koju navodis kao primer.

Ako neko treba da reaguje, to je ITF i niko drugo...

 

A sta je bilo na aerodromu, ja zaista ne znam, jedino mogu da pretpostavim ono sto sam citala po tviteru i ono sto je postavila neka njihova ministarka koja rekla da oni nece da garantuju i nece da dozvole da Djokovic udje preko neke individualne vize, sta god to znacilo.

To znaci da tajli i 2 med panela treba da su u tvorza.

Ne vidim da se to desava.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Losmi17 said:

To znaci da tajli i 2 med panela treba da su u tvorza.

Ne vidim da se to desava.

 

Ne znam zasto Tajli, sumnjam da je on stavio svoj potpis na to izuzece, jedino ako nije on neki lekar. :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AgroLaki said:

Moja keva sa lupusom primila 3 doze, mnogi ljudi izuzetno losijeg stanja... Za godinu dana nisam sreo nikoga ko nije primio jer je alergican na nesto, samo dosta ljudi koji se nisu vakcinisali, jer prosto ne zele, posto su moroni, pa me zanima onako sa informativne strane sta to moze izuzetno fizicki spremnom coveku da bude kontraindikacija... 

Posto se spremao da igra AO, iskreno ne verujem da je nesto u vezi zdravstvenog stanja da ga je zakocilo, ostaje verovatno alergija na neki sastojak vakcine, right?

Jedino sto sam pronasao je: 

 

Mozda je stvarno jos ranije saznao da je alergican na neki od ovih sastojaka... a mozda su mu samo vrane popile mozak. 

Prijateljicu su izujedale pčele i jedva je ostala ziva, bukvalno je bila na ivici. Lekari su joj rekli da je rizicno da primi vakcinu.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

To što ATP nema veze sa AO i sa ITF-om ne znači da ne smeju da pisnu ni o čemu što je s njim u vezi, i te kako su znali da se oglase kad im je nešto smetalo, eto oko DC pravila i OI, na primer. Ili kad je RG samoinicijativno pomrsio račune drugim turnirima.

Da hoće reagovali bi. Ne znači da bi mogli nešto da urade ali bi trebalo da reaguju za bilo kog igrača, a ne broja 1.

S druge strane, Gaudenci tom broju jedan nije ni smogao snage da lično preda ATP trofej, tako da verujem da im se smeši brk što se našao u ovakvoj situaciji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imamo na ovom forumu za sada i previse drvenih advokata koji zastupaju u svakom pogledu pravno neutemeljen stav australijskih vlasti. To je u celoj ovoj prici jedna zaista tuzna cinjenica. Malo mrznje, malo zavisti, malo autosovinistickog gledanja na stvari, i stalno ostvrtanje na ono sto u ovom trenutku uopste nije vazno, a to je da li je Novak vakcinisan. Ako je dobio medicinsko izuzece na osnovu prilozene dokumentacije, onda ne mogu da mu traze nesto na osnovu cega je vec dobio odobrenje za ucesce na turniru, to je vec za svaku osudu. I koga u ovom trenutku briga da li je vakcinisan, i prestanite vise da moralistete na tu temu. Sto se ostalih turnira tice, to je vec druga prica, ali to je na njemu da resava kada za to dodje vreme.

Problem sa pogresno podnetim formularom za vizu se u normalnim situacijama resava za sat-dva i ta osoba onda biva pustena u zemlju. Pogotovo u slucaju ako je vec aplicirao u novembru, i dobio jos tada odobrenje za standardnu vizu.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...