Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Apsolutno očajnička odluka da uloži žalbu i proslavi Božić sa imigrantima sa nadom da će ovi preko vikenda odlučiti da pojedu sve što su zasrali i pospu se pepelom. Zar realno očekuje da će ako mu dozvole učešće na AO moći i jedan meč da odigra...pa dve serve neće spojiti bez : ,,bemteuusta antivakserska". Činjenica sa kojom se nikad nije pomirio je da ga nikad nisu iskreno voleli sve i da je nosilac 20 AO titula...jer im se zadesio baš Djoković. Koliko od sutra će taj snobovsko hipokrizični mentalitet tihovati cirka još deceniju što ih je nakon Novaka zajahao neki Medvedev.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stray_cat said:

 

Zalažem se za 24h važenja kovid propusnica, zabranu okupljenje, sve, sve... ali mislim da će omikron biti cunami, ma šta da se uradi 😬.

Ali majku mu mozemo makar da smanjimo uticaj koliko toliko.Nemoramo da potpomazemo.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, diego said:

Citav post ti je ok, osim toga da Djokovic svojim stavom o nevakcinisanju treba da snosi bilo kakve posledice. Da je Australija iole normalna, bilo bi dovoljno da si zdrav i testiran da igras turnir. Ni fudbalerima premijer lige, ni NBA igracima... se vakcinacija ne potura pod nos.

Mislim da ovo bas i nije tacno, al da ne ulazimo u dalju raspravu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Radonja said:

Ali majku mu mozemo makar da smanjimo uticaj koliko toliko.Nemoramo da potpomazemo.

 

Naravno. 

 

Laički, sa samo 45% vakcinisanih, bolje da mutacija kao omikron protutnji kroz sve (izgleda da je "najslabija" (ako se taj pridev može upotrebiti) u odnosu na sve sojeve dosad), nego da se "razvlačimo" mesecima i godinama, dojadilo mi "čuvanje", ako se većina nikad neće vakcinisati.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Wingwalker said:

Apsolutno očajnička odluka da uloži žalbu i proslavi Božić sa imigrantima sa nadom da će ovi preko vikenda odlučiti da pojedu sve što su zasrali i pospu se pepelom. Zar realno očekuje da će ako mu dozvole učešće na AO moći i jedan meč da odigra...pa dve serve neće spojiti bez : ,,bemteuusta antivakserska". Činjenica sa kojom se nikad nije pomirio je da ga nikad nisu iskreno voleli sve i da je nosilac 20 AO titula...jer im se zadesio baš Djoković. Koliko od sutra će taj snobovsko hipokrizični mentalitet tihovati cirka još deceniju što ih je nakon Novaka zajahao neki Medvedev.

Zbog ovakvih stvari je Djokovic drugaciji od Federera i Nadala, koji eno i sad cute, i sve po propisu rade, citavu karijeru. Dosadni su brate. To znaci da Djokovica neki vole, neki ne, cak i u zemlji. Ali da ga neko ne voli i da saceka na zicer sada, pljuje i likuje samo zato sto nije vakcinisan je najnize dno koje covek moze da dotakne, znaci ono Toma "Dotako sam dno zivota" pa oni. Razumem da se ne slazes sa njegovom odlukom da se ne vakcinise, ali da se neko raduje ovome sto se desava je van mog poimanja. Pa i ovi majmuni iz Australije, mogli su cisto iz kurtoazije da naprave, ne izuzetak i da ga puste, vec da mu olaksaju proceduru oko cekanja i smestaja u medjuhodu, jer je 9 puta osvajao taj turnir, sto je pitanje da li ce iko u istoriji ponoviti. Cista politicka igra, to je kristalno jasno.

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Wingwalker said:

Apsolutno očajnička odluka da uloži žalbu i proslavi Božić sa imigrantima sa nadom da će ovi preko vikenda odlučiti da pojedu sve što su zasrali i pospu se pepelom. Zar realno očekuje da će ako mu dozvole učešće na AO moći i jedan meč da odigra...pa dve serve neće spojiti bez : ,,bemteuusta antivakserska". Činjenica sa kojom se nikad nije pomirio je da ga nikad nisu iskreno voleli sve i da je nosilac 20 AO titula...jer im se zadesio baš Djoković. Koliko od sutra će taj snobovsko hipokrizični mentalitet tihovati cirka još deceniju što ih je nakon Novaka zajahao neki Medvedev.

 

Ovo ni meni nije jasno, kakvo sad isterivanje pravde kada je očigledno da je upao u političku igru a tu, po difoltu, pravde nema? Još mi je neverovatnije da bi on stvarno izašao tamo na teren...trebalo je još juče da se okrene i vrati, na prvu naznaku problema i da izda saopštenje u kojem pozdravlja navijače, žali što ne može da igra i da potkači vladu AUS u smislu : "možda se i vratim sledeće godine ako se dogovorite sa sobom". Uopšte ne kapiram koja je svrha ovog ponižavanja osim da pokaže da AUS vode prevaranti i populisti, jedino ako bi stvarno, u slučaju da promene odluku, izašao na teren posle svega.

Link to comment
Share on other sites

Kaze Djordje da ako napusti Australiju pre ponedeljka to jest okoncanja postupka pred sudom, mogu da mu zabrane ulazak na tri godine. 

Verovatno je i on odustao od turnira ali ne zeli zabranu od tri godine pa ce zbog toga Bozic provesti u migrantskom hotelu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stray_cat said:

 

Naravno. 

 

Laički, sa samo 45% vakcinisanih, bolje da mutacija kao omikron protutnji kroz sve (izgleda da je "najslabija" (ako se taj pridev može upotrebiti) u odnosu na sve sojeve dosad), nego da se "razvlačimo" mesecima i godinama, dojadilo mi "čuvanje", ako se većina nikad neće vakcinisati.

 

Nije problem da protutnji sam po sebi. Nego sto nije potpuno bezopasan, sto opterecuje zdravstveni sistem i time ugrozava pacijente drugih profila i sto su oboleli plodno tle za nove mutacije (ovo poslednje nezavisno od konkretne drzave). Nadam se da ce se statisticki decoupling zaista i desiti, da je ova varijanta stvarno 'ladna voda' i da je poslednja 🤞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, diego said:

Zbog ovakvih stvari je Djokovic drugaciji od Federera i Nadala, koji eno i sad cute, i sve po propisu rade, citavu karijeru. Dosadni su brate. To znaci da Djokovica neki vole, neki ne, cak i u zemlji. Ali da ga neko ne voli i da saceka na zicer sada, pljuje i likuje samo zato sto nije vakcinisan je najnize dno koje covek moze da dotakne, znaci ono Toma "Dotako sam dno zivota" pa oni. Razumem da se ne slazes sa njegovom odlukom da se ne vakcinise, ali da se neko raduje ovome sto se desava je van mog poimanja. Pa i ovi majmuni iz Australije, mogli su cisto iz kurtoazije da naprave, ne izuzetak i da ga puste, vec da mu olaksaju proceduru oko cekanja i smestaja u medjuhodu, jer je 9 puta osvajao taj turnir, sto je pitanje da li ce iko u istoriji ponoviti. Cista politicka igra, to je kristalno jasno.

 

A ko likuje? Ovde se velika većina ne slaže sa ovim što rade australijske vlasti, čak i ljudi koji navijaju za neke druge tenisere ili se ne slažu sa Đokovićevim stavom o vakcinaciji. Ili misliš van ovog foruma?

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Ovo ni meni nije jasno, kakvo sad isterivanje pravde kada je očigledno da je upao u političku igru a tu, po difoltu, pravde nema? Još mi je neverovatnije da bi on stvarno izašao tamo na teren...trebalo je još juče da se okrene i vrati, na prvu naznaku problema i da izda saopštenje u kojem pozdravlja navijače, žali što ne može da igra i da potkači vladu AUS u smislu : "možda se i vratim sledeće godine ako se dogovorite sa sobom". Uopšte ne kapiram koja je svrha ovog ponižavanja osim da pokaže da AUS vode prevaranti i populisti, jedino ako bi stvarno, u slučaju da promene odluku, izašao na teren posle svega.

I ja sam tako razmisljao kada sam cuo vest, ali treba shvatiti da je to odluka jednog, dva... coveka, vlasti i politicke partije. Djokovic i treba da bude dovoljno inteligentan i da ne reaguje impulsivno, i saceka svoju sansu ako dodje i iz drugog, treceg puta. Mnogo ljudi u Australiji ga voli, osvajao je toliko puta taj turnir, i oni treba da mu budu podstrek. Na kraju krajeva, vlasti se menjaju, ovi Skotovi sto ga sad nisu pustili ce sutra da odu sa vlasti, doci ce neko drugi. Turnir i Australija ostaju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

A ko likuje? Ovde se velika većina ne slaže sa ovim što rade australijske vlasti, čak i ljudi koji navijaju za neke druge tenisere ili se ne slažu sa Đokovićevim stavom o vakcinaciji. Ili misliš van ovog foruma?

 

Nisam imenovao nikog sa ovog foruma - generalno pratim dosta vesti i van foruma i citam komentare, kako na domacim tako i stranim portalima. 

 

18 minutes ago, djurava said:

Mislim da ovo bas i nije tacno, al da ne ulazimo u dalju raspravu

Lako proveriti - https://ca.nba.com/news/faq-how-nba-teams-are-impacted-by-city-imposed-covid-19-vaccine-mandates/qzzx843c5ncs1jqdv718s2zi8

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Na početku karijere nikog živog ne bi zanimalo šta misli i radi neki tamo Djokovik iz Sibira, tako da bi se mogao ponašati i mnogo gore a to ne bi bila vest.

 

mislio sam na pocetak, kada je imao vec 22,23 godine a ne npr 17. trebao sam se malo preciznije izjasniti :ajme:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, diego said:

I ja sam tako razmisljao kada sam cuo vest, ali treba shvatiti da je to odluka jednog, dva... coveka, vlasti i politicke partije. Djokovic i treba da bude dovoljno inteligentan i da ne reaguje impulsivno, i saceka svoju sansu ako dodje i iz drugog, treceg puta. Mnogo ljudi u Australiji ga voli, osvajao je toliko puta taj turnir, i oni treba da mu budu podstrek. Na kraju krajeva, vlasti se menjaju, ovi Skotovi sto ga sad nisu pustili ce sutra da odu sa vlasti, doci ce neko drugi. Turnir i Australija ostaju.

 

Sve ok, ali ta dvojica su doneli odluku u skladu sa raspoloženjem javnog mnjenja. I kakvu drugu, treću šansu, čovek je u pritvoru (njihovom greškom) posle koga treba da ide da ih zabavlja, i to ako se smiluju da mu daju vizu? Meni to nije normalno a ni vredno ovakvog poniženja, možda grešim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:


 

 


Ajde još jednom pročitaj moj post...kakvo radovanje i neslaganje sa odlukom da se ne vakciniše...pobrkao si nešto.

 

Izvini ako nisam bio jasan, tvoj post mi je samo bio podstrek da napisem nesto sto sam zapazio kod drugih van ovog foruma, ne kod tebe licno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Sve ok, ali ta dvojica su doneli odluku u skladu sa raspoloženjem javnog mnjenja. I kakvu drugu, treću šansu, čovek je u pritvoru (njihovom greškom) posle koga treba da ide da ih zabavlja, i to ako se smiluju da mu daju vizu? Meni to nije normalno a ni vredno ovakvog poniženja, možda grešim.

To ne znamo -  nije pravljen referendum u Australiji po tom pitanju. Kao sto mozemo samo da nagadjamo koliko ljudi u Srbiji podrzava Vucica, zar ne? Siguran sam da niko u Australiji ne mrzi Djokovica, a i ne bi on tamo isao da ih zabavlja vec da igra za pobedu na prestiznom turniru, za novac, i za trofej za rekord. A ko se zabavlja usput gledajuci sve to, super.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo jos jednom par cinjenica da poslozimo.

-dobio je exemption, potvrdili i Tajli i ministarka sporta

-dan ranije je i skotina morison potvrdio da je to ok

-na osnovu regularne vize je poleteo, jer inace drugacije ne bi mogao da poleti

-u momentima dok leti, stizu prve pretnje skotine morisona, iako je samo dan ranije rekao-those are the rules

-na to se nadovezuju odjednom novinari koji znaju da nesto nije ok s vizom, a da novak nije ni sleteo

-onda ga ispituju o exemptionu, i dovode u pitanje svoj medicinski panel i svoju odluku o vizi

-ukidaju vizu koju su prethodno izdali sa vrlo nemustim objasnjenjima, iako svi znaju da postoje bar 3 igraca sa istim uslovima koji su vec u zemlji

 

Nema sumnje da je u pitanju ozbiljna namestaljka, sve se okrenulo u 24 casa. Motivisano je politicki sa aspekta sto pokazuju silu i sto hoce narodu da pokazu da su takvi prema svima, ali mislim da ima i dodatnu pozadinu.

Nepotrebna je ova sila koja se demonstrira, mogli su mu dati da bude u kuci koju je iznajmio, nije on neki begunac.

Novakova jedina greska je objava o exemptionu, za koju sam znao da ce da ispasta, ali ovo je van granica normalnog.

Ps-ne slazem se sa njegovim avax stavovima, ali to nije relevantno u ovom slucaju. Igrao je po pravilima, a onda su ga namagarcili.

Edited by Losmi17
  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...