Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Just now, alcesta said:

Koliko ste puta već obećalu jedan drugom da prestajete s raspravom? :classic_biggrin:

 

Istine radi, ja nisam nijednom - ali vidim da nema vajde, od sada slede samo Trolololo editi i slike sa Prosečnog Srbende. Naravno, samo u slučaju da me neki padobranac pošalje kod Srkija 😉.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gaga said:

nema potrebe,ide kuci,moze i ispred skupstine odma.

 

jbt,da vidis kad ode,docek i sve ostalo.:classic_ninja:

ne znas sta je gore: da ostane u Australiji, sto ima ogroman potencijal za dodatnu katastrofu, ili da se vrati u BG, pa da s Srdjanom da nastavi "performanse" :ajme:

najbolje bi bilo ako bi nekako mogli da ga deportuju u Marbellju ili MC, tamo nema potencijala za toliko glupiranja.

 

inace, ne znam da li je to pravno moguce, ali cak i ako ih u ponedeljak dobije na sudu da su mu nelegalno ukinuli vizu, ne znam da li ga onda po drugom osnovu mogu odbiti za ulazak u zemlju, u smislu da su se stvari zakuvale i da sad postoji i bezbednosni rizik ako ga puste u Australiju i na AO. nadam se samo da melburnski Srbi nece sad krenuti da prave neke incidente, pa da se jos i to ubaci u citav ovaj fijasko.

 

"svega ovog ne bi bilo da je Pera odmah otisao u policiju..." :classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

Još reakcija iz Australije:

 

Quote

News Corp sports writer Todd Balym tweeted: “So either Djokovic is lying and the positive Covid test is fraudulent, or this “hero” has such a blatant disregard for anyone & everyone else he was happy to risk exposing Covid to children. His reputation is in utter ruins, no coming back from this.”

The Australian’s Natasha Robinson said: “Unbelievably irresponsible. What a turd.”

The Economist’s Stanley Pignal added: “A problem for Djokovic: if he claims he had Covid recently, his (and others’) social media should include a period where he isn’t indoors, maskless, with lots of people. And for now that seems hard to find.”

There was also widespread bewilderment at the revelation that even if Djokovic had legitimate grounds for a vaccine exemption, he had missed Tennis Australia’s (TA) cut-off by several days.

A TA guidelines document made it clear that any applications for a medical exemption needed to be sent “no later than Friday 10 December 2021” — six days before Djokovic tested positive — meaning a positive Covid test would have come too late for TA’s exemption guidelines.

https://www.foxsports.com.au/tennis/australian-open/fresh-twist-as-photos-expose-unbelievably-irresponsible-djoker-behaviour/news-story/2bdfd7b4d7092ac9acdc57d096c5193d

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

pa ako nastavi ovako onda ce ga i sponzori nogirati. ni Pezou ni Lacosteu ne ide u prilog da im njihov maneken zbog ovakvih katastrofalnih poteza bude u zizi javnosti. pa ako nista drugo udaranje po dzepu i blamaza gubitka glavnih sponzora bi morala da ga dozove koliko-toliko pameti.

 

moze on da i dalje promovise veganstvo i zdravu ishranu, jogu i ostale elemente postizanja dobre fizicke kondicije, meditaciju kao nacin postizanja mira (prociscavanje uma) sto je potrebno vrhunskim sportistima, masaze (sa sve aromaticnim uljima i cime vec), da se zalaze za zastitu okoline/ekoloske teme, ali nek se mane budalastina o vibracijama&Co.

 

Zato sam i rekla da mu ovo može sabotirati ostatak karijere. Na kraju ispade da je bolje da je sedeo u Monaku sve vreme, ili otišao na Maldive, kad je već toliko tvrdoglav oko vakcinacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

njegova jedina opcija za kakav-takav izlazak iz ove katastrofe je da se u live streamu vakcinise, sa sve snimanjem (bez katova) uzimanja doze vakcine iz flasice na kojoj se jasno vidi da je od propisnog proizvodjaca i to najbolje od Fajzera (Moderna ima rizik za mladje muskarce), i onda ubrizgavanje, sa sve zumom na to da se vidi da je tecnost istisnuta. i jos najbolje da se to obavi u Francuskoj, Spaniji ili Monaku, a ne u Srbiji.

plus angazovanje profesionalnog PR tima (s jakim iskustvom u hendlovanju sportista s losim imidzom, kao sto je Zverev sad uradio) kog ce onda da slusa sta mu kazu da govori i kako da se ponasa od A do Š.

 

ili da okaci reket o klin. pa nek bira.

 

sve ostalo vodi u jos vecu katastrofu.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

pa ako nastavi ovako onda ce ga i sponzori nogirati. ni Pezou ni Lacosteu ne ide u prilog da im njihov maneken zbog ovakvih katastrofalnih poteza bude u zizi javnosti. pa ako nista drugo udaranje po dzepu i blamaza gubitka glavnih sponzora bi morala da ga dozove koliko-toliko pameti.

 

moze on da i dalje promovise veganstvo i zdravu ishranu, jogu i ostale elemente postizanja dobre fizicke kondicije, meditaciju kao nacin postizanja mira (prociscavanje uma) sto je potrebno vrhunskim sportistima, masaze (sa sve aromaticnim uljima i cime vec), da se zalaze za zastitu okoline/ekoloske teme, ali nek se mane budalastina o vibracijama&Co.

 

 

Znaš kako, on meni deluje spremno da završi karijeru zbog ovoga. Tj., deluje mi spremno da gura tu priču a da o posledicama razmišlja kasnije, ili da uopšte ne razmišlja, što se može videti iz njegovih aktivnosti od 15. do 18. Decembra (ako je sve to tačno, a deluje da jeste). Sponzori će ga sigurno nogirati u nekom trenutku ako ovako nastavi, a čak i da promeni ploču opet mu ne gine topli zec, uvek i u svakoj prilici, jer ko će mu sada verovati? Debelo je zasrao sa ovim i mislim da nije trebalo ni da pokušava da ode u AUS, čini mi se da smo pričali o tome.

 

Ne znam šta da mislim i priznajem da sam rastrzan, voleo bih da se vakciniše i nastavi da igra a u isto vreme shvatam da je, ovakav kakav je sada i sa malim šansama da se promeni, nedorastao da bude broj 1. Za mene, broj 1 mora da ima i neke kvalitete koji nisu striktno teniski a on ih, izgleda, nema. Jbg, tough luck, ali hajde da sačekamo taj ponedeljak i vidimo šta se desilo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

njegova jedina opcija za kakav-takav izlazak iz ove katastrofe je da se u live streamu vakcinise, sa sve snimanjem (bez katova) uzimanja doze vakcine iz flasice na kojoj se jasno vidi da je od propisnog proizvodjaca i to najbolje od Fajzera (Moderna ima rizik za mladje muskarce), i onda ubrizgavanje, sa sve zuom na to da se vidi da je tecnost istisnuta. i jos najbolje da se to obavi u Francuskoj, Spaniji ili Monaku, a ne u Srbiji.

plus angazovanje profesionalnog PR tima (s jakim iskustvom u hendlovanju sportista s losim imidzom, kao sto je Zverev sad uradio) kog ce onda da slusa sta mu kazu da govori i kako da se ponasa od A do Š.

 

ili da okaci reket o klin. pa nek bira.

 

sve ostalo vodi u jos vecu katastrofu.

🥴

 

I da mu se Skot isprazni na facu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Don Juan said:

Ovde je, međutim, problem druge prirode, a to je ponašanje australijskih vlasti u ovom slučaju. Ako su mu već izdali vizu, pozvali ga na turnir, njihovo ponašanje po njegovom sletanju u Australiju je blago rečeno skandalozno

100% se slažem, ovo nema nikakve veze sa svinjajirama Australijskih vlasti i nadležnih organa. Ne znam da li si video moje predhodne upise na ovoj temi u ovom moru postova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, implant said:

 

Znaš kako, on meni deluje spremno da završi karijeru zbog ovoga. Tj., deluje mi spremno da gura tu priču a da o posledicama razmišlja kasnije, ili da uopšte ne razmišlja, što se može videti iz njegovih aktivnosti od 15. do 18. Decembra (ako je sve to tačno, a deluje da jeste). Sponzori će ga sigurno nogirati u nekom trenutku ako ovako nastavi, a čak i da promeni ploču opet mu ne gine topli zec, uvek i u svakoj prilici, jer ko će mu sada verovati? Debelo je zasrao sa ovim i mislim da nije trebalo ni da pokušava da ode u AUS, čini mi se da smo pričali o tome.

 

Ne znam šta da mislim i priznajem da sam rastrzan, voleo bih da se vakciniše i nastavi da igra a u isto vreme shvatam da je, ovakav kakav je sada i sa malim šansama da se promeni, nedorastao da bude broj 1. Za mene, broj 1 mora da ima i neke kvalitete koji nisu striktno teniski a on ih, izgleda, nema. Jbg, tough luck, ali hajde da sačekamo taj ponedeljak i vidimo šta se desilo.

sto je najgore, mislim da si u pravu :ajme: na kraju ce ispasti da mu glave nisu mogli doci protivnici na terenu vec luda glava i sarlatani s kojima se uhvatio u kolo.

 

znala sam ja da ona Nikova podrska ne sluti na dobro... :wink2:

Edited by wwww
  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

What to Watch for in the Novak Djokovic Australia Court Case

Novak Djokovic is scheduled for a virtual hearing to appeal the cancellation of his visa for entry into Australia. The proceeding will take place Monday January 10 at 10:00 am local time in the Federal Circuit and Family Court of Australia.

The hearing could determine if Djokovic will be allowed to compete in the 2022 Australian Open, where he is a 9-time champion. Because of the significance, we gathered legal context from an immigration lawyer with expertise in court hearings such as this. It should be noted that the lawyer is not involved in the Djokovic case, and their comments are purely informational. Comments are edited for clarity.

Q: What is the biggest key for Djokovic at the hearing?
A: The most important takeaway is that the government has to say that the decision was about rules or legal requirements. The fastest way for Djokovic to win his legal case is if the government admits it was a political decision to deny his entry at the border.

Q: Who has the burden of proof in this case?
A: The most basic principle of immigration law is that a country controls its borders and a foreign national has no right to enter or stay in the country unless allowed by the government. The burden is on the foreign national to justify their entry, not the government.

Q: If the issue is about rules and requirements, can’t Djokovic easily prove his case by showing that he was granted a visa before he got on a plane?
A: A foreign national interviewed by an immigration officer (including at a border by a border officer) needs to provide sufficient evidence to justify their entry to the country. Most of the time it goes smoothly as they review one’s paperwork, but the officer can dig deeper if the initial information does not satisfy them. If the officer remains unsatisfied that the foreign national is eligible to enter, they may deny entry at the border even if the visa was granted before flying there. The officer has quite a bit of discretion in making their decision, but it is not unlimited, and their decision can be legally challenged via an application for judicial review in the courts.

Q: What does Djokovic need to do to prove his case?
A: Djokovic’s lawyers have applied for judicial review of the officer’s decision. They have to show that the officer’s decision was unreasonable. Or they can show it was procedurally unfair (unlikely in this case as there isn’t too much procedural fairness owed at the border) or that it was biased. The key question is, based on the information that was before the officer at the border, was the officer’s decision reasonable? Courts are typically deferential to an immigration officer’s decision so it will not be easy to show that the officer’s decision was unreasonable.

Q: What about the fact that others who were also unvaccinated were let into the country based on the same medical exemption?
A: The government lawyers defending the decision do not have to refer to the examples of other tennis players coming in or justify those other decisions to let in other tennis players. Djokovic’s lawyers will likely refer to that, of course, but those decisions involve private information of other individuals and are not relevant to the officer’s decision in this case.

Q: Are there other scenarios for how this might end, other than the judge deciding for or against Djokovic?
A: What the government (in this case the Minister responsible for this legal area) could have done is, despite the officer’s decision, formally grant a special exception to let Djokovic come in anyway (and they can still do that now).

Q: Why would the government suddenly help Djokovic to grant him entry?
A: If the public opinion changes on this issue or for some other reason (perhaps bowing to pressure from the Serbian government) and/or if Djokovic does provide further evidence to the government lawyers that does improve his case. He wouldn’t have the right to use that information in the present Court hearing, but it might be enough for the government lawyers to decide to allow this option.

Q: What about the option of letting Djokovic play the Australian Open while this case is still ongoing?
A: It appears his lawyers already tried this, and it hasn’t worked so far, but what they may still try to do is allow Djokovic to remain in the country (and compete) while this whole legal challenge is going on. Then even if they lose the challenge later it won’t matter because the tournament will be over. The Court seems to have resisted the idea so far (which is why the hearing is being held so quickly) and it seems unlikely Djokovic would convince a court on this point.

https://tennisconnected.com/home/2022/01/08/what-to-watch-for-in-the-novak-djokovic-australia-court-case/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko said:

100% se slažem, ovo nema nikakve veze sa svinjajirama Australijskih vlasti i nadležnih organa. Ne znam da li si video moje predhodne upise na ovoj temi u ovom moru postova.

Moram da ti priznam da sam samo preleteo, malo pišem na tenisu i onda nisam uspeo da pohvatam sve postove.

Ja smatram da je bilo mnogo poštenije sa njihove strane da su mu odmah rekli i to na vreme - nema vakcine, nema takmičenja. Tu bi ih apsolutno podržao. Sve ostalo šta se izdešavalo je farsa.

18 minutes ago, implant said:

Znaš kako, on meni deluje spremno da završi karijeru zbog ovoga.

Mislim da grešiš. Ako postave standard da nema tamičenja bez vakcine, primiće je. To je na kraju krajeva i rekao jednom. Zato treba da se preseče i da se uvede obavezna vakcina za učešće na turnirima i problem rešen. Ovako će se stalno tražiti neka siva zona. Na kraju krajeva neko je dao podatak da je 90% top 100 igrača vakcinisano.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, wwww said:

sto je najgore, mislim da si u pravu :ajme: na kraju ce ispasti da mu glave nisu mogli doci protivnici na terenu vec luda glava i sarlatani s kojima se uhvatio u kolo.

 

znala sam ja da ona Nikova podrska ne sluti na dobro... :wink2:

 

Zar mu Nik nije dao podršku pre nego što su ove najnovije fotke procurele u javnost? Mada, više nije ni bitno, ako se ispostavi da je sve to tačno i da je on stvarno zaražen išao i veselo širio virus okolo, verujem da mu je karijera završena. Što se mene tiče tako i treba da bude, nijedan pehar ni titula GOAT-a ne mogu da nadoknade štetu koju je možda nekome naneo, makar to bio jedan čovek. Znam da je to teško utvrditi, ali zato treba biti odovoran i smanjiti mogućnost da tu štetu stvarno i naneseš, što on izgleda ne može da shvati. Ali, pošto je vrlo ozbiljna stvar u pitanju, informacije stižu svakoga časa i pitanje je šta je od toga istina, da ipak sačekamo ponedeljak.

 

Za Zapad i sponzore verujem da je završio priču, šta god da sud utvrdi...tako to funkcioniše.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, erwin said:

 

citajuci ovo najbolji izlaz za sve ukljucene bi bio neki dogovor: da predstavnici vlasti kazu da eto povlace ponistenje vize, a da onda Novak kaze da je on eto posle sveg ovoga iscrpljen i nije fizicki i psihicki spreman na sve napore koje iziskuje AO, te da se zahvaljuje, pozdravi sve i pozeli im uspesan AO, pozdravi narod Australije i  pozeli im sve najbolje, pa da se lepo u miru i tisini zaputi u MC ili Marbelju. Pa na spremanje strategije za lizanje 💩 .

 

da se samo Novak pita mislim da ova opcija ne bi dolazila u obzir (ocigledno on i dlaje namerava da igra AO :ajme: ) , ali na svu srecu tu su advokati koji bi trebalo da su sposobni da ubede svog klijenta da mu je ovo najbolja opcija. ali ako ne - sta ih briga, oni ce pokupiti 💰 i izgurati ono na cemu insistira klijent, s kakvim god posledicama.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da se odmah ogradim.  Novak mi sa ovim glupiranjem i stvarima oko terena ide na nerve i pre Adrija tura posle toga pogotovo i ne pisem ovo da bih ga branio ali da vas postedim traganja po internetu i gledanja datuma objava postoji jos jedan način da imas pozitivan test a da ne budes opasan po javno zdravlje i da ne budes u karantinu. Radi se o CT vrednosti, test može biti pozitivan ali ako je CT vrednost iznad 30 smatra se da osoba ne može da prenese virus i ne mora u karantin.  Ne znam da li je takvo pravilo u Srbiji ili ne, ali ostavljam tu mogućnost u nadi da Novak ima imalo razuma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Moram da ti priznam da sam samo preleteo, malo pišem na tenisu i onda nisam uspeo da pohvatam sve postove.

Ja smatram da je bilo mnogo poštenije sa njihove strane da su mu odmah rekli i to na vreme - nema vakcine, nema takmičenja. Tu bi ih apsolutno podržao. Sve ostalo šta se izdešavalo je farsa.

 

To je to, to je suština. Za ovo ostalo, mislim da čak i da primi vakcinu, deluje mi da će ga uvek pratiti ta senka. A senka tog tipa nije dobra za posao, sponzore...ne znam, meni ne izgleda dobro i delovalo bi licemerno da posle svega primi vakcinu. Naravno da bi bilo pametno i poželjno, ali da neko ko toliko izbegava vakcinisanje, očigledan je skeptik (blago rečeno) a već ima para i sve ostalo, zar misliš da bi pristao da ga ponižavaju i po tom osnovu? Da mu nabijaju na nos kako su ga naučili pameti? Bukvalno suluda situacija...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba izdvojiti stvari - jedno je to blokiranje Novaka na granici za koje po svoj prilici nisu imali pravo i to ce u ponedeljak da pocne proces. Druga stvar je ovo pojavljivanje sada fotki koje ga prikazuju 17 og i 18 og u akcijama, ali to je drugi proces ili ne, to nema veze sa granicarima. Koliko sam ja ovde citala prvo je bilo da je glavni odgovoran za sve Kreg Tejli a sada se pojavljuju ove fotke L'Equipe da se popljuje Novak ali tu datum nije bas overen, vise je skretanje sa prvobitne teme. Sto se tice samog igranja na AO mislim da nema sanse da Novak igra a kao proces uporedo ide, suvise je to pogotovo posle ovih dana u "hotelu", to ne dolazi u obzir.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Volatility said:

Da se odmah ogradim.  Novak mi sa ovim glupiranjem i stvarima oko terena ide na nerve i pre Adrija tura posle toga pogotovo i ne pisem ovo da bih ga branio ali da vas postedim traganja po internetu i gledanja datuma objava postoji jos jedan način da imas pozitivan test a da ne budes opasan po javno zdravlje i da ne budes u karantinu. Radi se o CT vrednosti, test može biti pozitivan ali ako je CT vrednost iznad 30 smatra se da osoba ne može da prenese virus i ne mora u karantin.  Ne znam da li je takvo pravilo u Srbiji ili ne, ali ostavljam tu mogućnost u nadi da Novak ima imalo razuma.

sve je to mozda u redu medicinski, ali ovo je PR katastrofa i ne mogu ga oprati ni Dunav ni Sava ni svi eksperti CDC/WHO/svih ostalih uglednih strucnih tela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...