Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Ja sam imao koronu, kolega koji sedi za stolom pored mene 8 sati dnevno nije se zarazio. Dakle, ne mora nista da znaci.

Novak se vrlo moguce testira na svakih nekoliko dana da bi mogao da uskladi svoje obaveze. Putovanja, treninzi, turniri... To znaci da bi mòrao da ne mrda iz kuce prakticno stalno. 

Kako god, divna prilika da mu se pored silnih zamerki zacementira jos jedna. Vidoviti Oziji, znaju kakvo đubre jebavaju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

50 minutes ago, vanjabarsa said:

ja samo mogu da zakljucim da u srbiji imate najsavremenije aparate za analize pa dobijete rezultate za 3, 4, 5 sati ?

(izolovanje dnk i virusa za to vreme rade samo najsavremaniji aparati, svaka cast za sve to sto imate i srpskom zdravstvu )

 

 

17 minutes ago, vanjabarsa said:

pa i da je kralj licno , nece dobiti reezultat pre 24h od uzorkovanja.

Moja majka se testirala u ovde CG u privatnoj laboratoriji prošle nedelje, rekli su joj za 24 sata rezultati (stigli za 5) ali su joj ponudili da može i za 2-3 sata ako doplati 30 eura. Valjda ne lažiraju rezultate da bi uzeli pare, majku mu, nemojte me prepadati sad :classic_biggrin:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

hajde da mu "damo" da se desila opcija 3, kao i da vazi ovo sto si napisao na kraju.

 

ne verujem da ce mu u ponedeljak postavljati ovakva (i jos detaljna pitanja). ne "sude" mu tamo zbog toga da li je koga zarazavao ili ne, vec (kako sam razumela, nisam citala dokument koji su pravnici sastavili) idu na to da su carinici pogresili negde u proceduri. sad, koju ce taktiku protivnicki advokat(i) da imaju  - videcemo. mozda oni krenu da dokazuju da je lazirao rezultate (sto onaj ministar insinuira u onom intervjuu BBC-u).

 

u svakom slucaju: od CSI do Boston Legal  :classic_biggrin:

Kako da dokazu da je lazirao rezultate,da mu rade antitela?

 

Ladno je otisao u Pionir da se zarazi,trebalo mu za exemption.:lol_2:

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

@alcestakoliko para , toliko i muzike :lol_2:

stvarno ne znam koliko je to pouzdano ako se ne gleda rez. na virus na odredjeni br. sati .

(ja sam radila test , ne jedan, kao koleginici, preko veze jelte :ss: pa su mi javljali na svaka 4 sata rez.  zavrsno sa 24 sata od uzimanja uzorka.)

 

jaoj bre, pa vi tamo imate kineske lab. aparate ...ne znam stvarno kako oni funkcionisu.

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Lil3LE said:

Opet pitam, ko vam garantuje da se testirao u Srbiji? 

 

Piše u žalbi.

 

Quote

Mr Djokovic produced evidence of a recent positive COVID test from the Institute of Public Health of Serbia.

https://www.fcfcoa.gov.au/sites/default/files/2022-01/MLG 35 of 2022 - Applicant's submissions.pdf

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Boxy said:

 

A on je Pera Peric sa ulice, pa je cekao na rezultat 3 dana :default_coffee:

Mozda mu je analizu testa ili slanje rezultata radio neki ostrasceni fedfan pa namerno oduzio da bi Novak imao sto manje vremena da trazi exemption :default_coffee:

(nadam se da nece biti banovanja od novog moderatora - ovakvo prepucavanje ovde je uobicajeno :classic_smile:)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Aman covece niko ziv tamo nije nosio maske, nije bilo razmaka od 2 m, tek zurke i terevneke i da ne pricamo. Nije potrebno da budes nesto mnogo pametan, al odmah cim sam cuo za odrzavanje turnira znao sam da ce tako nesto da se desi.

pa nisu se oni zarazili na turniru, vec na onoj zurci, a i u Zadru u nekom restoranu ad su im neki muzicari svirali ili sta vec (kad se i Borna zarazio).

 

19 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa MJ nije organizator NBA utakmice, Djokovic jeste bio organizator tog turnira.

 

Ti kao organizator moras da obezbedis uslove shodno situaciji. 

 

Ako ja sutra organizujem neki dogadjaj, prodam 20k karata i ne trazim maske na ulazu, ne mogu posle da kazem "pa jbg, sto niste nosili maske, ko vam kriv", vec imam odgovornost kao organizator.

pa obezbedili su oni maske i sredstva za dezinfekciju, ali ljudi nisu nosili maske (Boxy moze da potvrdi). pored toga bilo je popunjeno vise od 50% kapaciteta (to im je vlast dala dozvolu), mozda cak i 75%. u svakom slucaju niije bas bila razdaljina 2m medju ljudima, ali hajde, na Dorcolu uvek pirka vetric, napolju je, tako da su im to olaksavajuce okolnosti.

problem je bio sto su nekoliko sedmica pre toga ukinute sve mere i sto je bio onaj veliki fudbalski derbi nesto malo pre toga (tu je definitivno bila veca verovatnoca sirenja zaraze nego na teniskom mecu).

Zeznule su ih vanteniske aktivnosti: zurka u zatvorenom u Beogradu, plus ta neka vecera u Zadru (tad su verovatno ovi koji su vukli zarazu iz Beograda (pa cak nek ju je i Dimitrov doneo iz Bugarske, kako je Srdjan tvrdo) inficirali ostale).

Sam grad Zadar posle toga dugo nije imao nekakav porast inficiranih, tako da definitivno nisu preneli zarazu na gradjane Zadra.

Link to comment
Share on other sites

Od kad je operisao lakat (subjektivan sam kao fan, naravno), Noksa na slemovima nikad nije propuštao priliku da ga izdrami (dešavanjima, tvistivima, (anti)klimaksima) ili da pobedi. Jedino USO 2019 bio "dosadan", uspeo da se povredi (na vreme). Sve ostalo žurka i/ili pobeda.

 

AO 2022 je prevazišao (stepenovano na gogl) sve njih (slemove) do sad, a nije ni počeo.

Edited by stray_cat
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ciao said:

Sto se tice pcr u beogradu ja sam (doduse pre nekih sest meseci) izgubila avion tj propala mi avionska karta za Pariz, jer mi je pcr test uradjen na Torlaku stigao posle vise od 24h

 

Inace, pogledah malo ovaj tekst koji su napisali Novakovi advokati, nisam pravnik samo cu da primetim da su mu advokati iz Australije, advokatska kancelarija HALL & WILCOX iz Perth Australija, tako bar pise u potpisu a ne ameri.

 

Sto se tice eventualnog zarazavanja dece, za to nek mu sude u Beogradu ako treba, to nije tema, tema je da ga drze tamo u pritvoru a po svoj prilici nemaju pravo 

Advokat mu je Nick Wood Sc. 

U lokalnim medijima u Kanberi pre dva, tri dana su naveli da Đokovića zastupa advokatska kancelarija iz USA, koja je bila zadužena za njegov spor vezano za Rio i Brazil, egzibicija sa Kuertenom. Tada su naveli da su mu zastupnici advokati jedne od najuglednijih kancelarija u USA. Zato sam preneo ovde, i naznačio, mediji. Nemam pristup i informacije njegovom pravnom timu, samo sam preneo pisanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

Mozda mu je analizu testa ili slanje rezultata radio neki ostrasceni fedfan pa namerno oduzio da bi Novak imao sto manje vremena da trazi exemption :default_coffee:

(nadam se da nece biti banovanja od novog moderatora - ovakvo prepucavanje ovde je uobicajeno :classic_smile:)

 

Dugo ti je trebalo da spomenes Fedovog fana, citava 3 posta, ozbiljno se brinem za tebe :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vanjabarsa said:

@alcestakoliko para , toliko i muzike :lol_2:

stvarno ne znam koliko je to pouzdano ako se ne gleda rez. na virus na odredjeni br. sati .

(ja sam radila test , ne jedan, kao koleginici, preko veze jelte :ss: pa su mi javljali na svaka 4 sata rez.  zavrsno sa 24 sata od uzimanja uzorka.)

 

jaoj bre, pa vi tamo imate kineske lab. aparate ...ne znam stvarno kako oni funkcionisu.

Torlak ima Thermo Fisher (Applied Biosystems 7500), a Vatreno oko u Kliničkom centru ima kinesku opremu. Za druge ne znam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

pa nisu se oni zarazili na turniru, vec na onoj zurci, a i u Zadru u nekom restoranu ad su im neki muzicari svirali ili sta vec (kad se i Borna zarazio).

 

pa obezbedili su oni maske i sredstva za dezinfekciju, ali ljudi nisu nosili maske (Boxy moze da potvrdi). pored toga bilo je popunjeno vise od 50% kapaciteta (to im je vlast dala dozvolu), mozda cak i 75%. u svakom slucaju niije bas bila razdaljina 2m medju ljudima, ali hajde, na Dorcolu uvek pirka vetric, napolju je, tako da su im to olaksavajuce okolnosti.

problem je bio sto su nekoliko sedmica pre toga ukinute sve mere i sto je bio onaj veliki fudbalski derbi nesto malo pre toga (tu je definitivno bila veca verovatnoca sirenja zaraze nego na teniskom mecu).

Zeznule su ih vanteniske aktivnosti: zurka u zatvorenom u Beogradu, plus ta neka vecera u Zadru (tad su verovatno ovi koji su vukli zarazu iz Beograda (pa cak nek ju je i Dimitrov doneo iz Bugarske, kako je Srdjan tvrdo) inficirali ostale).

Sam grad Zadar posle toga dugo nije imao nekakav porast inficiranih, tako da definitivno nisu preneli zarazu na gradjane Zadra.

 

Bilo je 100%, gusto pakovano :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam tacan timeline, ali 16.12. je Barselona objavila da je Hayes, jedan od igraca koji se slikao sa Novakom, pozitivan na covid, moguce da se Novak trstirao odmah posle te objave. Novak se posle 16.12. nije pojavljivao u javnosti, do 25.12., kada je izasao snimak kako igra tenis sa sinom.

 

Obzirom da je sledeci dan bio u Spaniji, a u avion ne mozes da udjes bez negativnog testa, verovatno je da je 25.12. dobio negativan test.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko veruje u pricu da je pored pozitivnog testa dan posle otisao da se slika s klincima neka se zabrine. 

Takodje ko veruje da su svi ljudi koji trenutno rade na njegovoj odbrani prevideli slikanje 17. sa decom i mogucnost da mu zbog tog detalja bude ugrozena odbrana su u velikoj zabludi. 

 

 

Edited by Milica
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na kraju ce ispasti da je namerno hteo da zarazi decu. 

Dok god nije imao papir da je pozitivan, on je čist. Tačka.

Ja sam po dobijanju rezultata da sam pozitivan svratio u apoteku po preporucene vitamine i antibiotik.Naravno, sa maskom. Neodgovornost, zelja da zarazim jos ko zna koliko njih, bahatost?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milica said:

Da li si i ti doprinela tom gustom pakovanju? Da li je to bilo neodgovorno sa tvoje strane? 

ma, cuti, da nam nije Boxy ne bismo imali direktnu potvrdu da su bili stavili na raspolaganje maske i sredstva za dezinfekciju, ali da su ljudi skidali maske cim su sedali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Na kraju ce ispasti da je namerno hteo da zarazi decu. 

Dok god nije imao papir da je pozitivan, on je čist. Tačka.

 

znaci covek je mozda imao sumnju da je pozitivan i uradio test i dok ceka rezultat tog testa on se setka okolo i ide medju ljude?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...