Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

1 minute ago, berti said:

Pa niko nije direktno rekao da ga mrzi, ne znam ni da li je i Ben to kazao. Ne znam da li je neko ikada to rekao u svetu. Svi mogu reci da ga samo kritikuju zbog raznih stvari.

 

 

Bold: Tako je, i bilo bi lepo da se u to ne učitava mržnja a priori.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

"Ako na kraju australijska vlada dozvoli Novaku da igra, svi ostali teniseri bi trebalo da štrajkuju i ostave ga samog", rekao je Pjetranđeli za italijanske medije.

Spoiler

y7jnHll.jpg

Ovom bas tesko sto Rodji nije uspeo da uruci ni jedan Rimski trofej. 

Kad se samo setim ceremonije nakon finala 2015 kad ga je Novak za sat i 15mim dobio sa 64 63 i ovaj gospodin dodeli pehar Rodzeru i stoji okrenut ledjima Novaku kao da je zaboravio da treba i on da dobije svoj :classic_rolleyes: posle toga Novak za malo sebi da izbije oko onim sampanjcem

nFaHDHC.gif

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTIme said:

 

Zanima me ko se to tačno "ponaša kao Ben" ovde na temi i mrzi Novaka? 

 

slicno ovome sto radi rotenberg radi i jurgen s time sto retko pise a aktivira se uglavnom u ovakvim krizama
tu je negde i deez nuts mada se ne secam da je ranije to radio
da li je dovoljno "rotenbergovski" i da li je "netrpeljivost" ili "maliciozni hejt" je naravno pitanje subjektivne procene

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Clash said:

Ja mslim da je Novak najbolji i najuspesniji sportista u Srbiji svih vremena.

Takodje mislim da je medju najboljim sportistima sveta svih vremena.

Verujem (i nadam se) da nije ništa falsifikovao.

Zato me čudi i ljuti njegova strategija odlaska na AO.

Dvadesetak dana pre odlaska na AO, oko kojeg se mačuješ pola godine, skontao si da je plan da se zaraziš, odradiš izolaciju, ozdraviš, odradiš neka slikanja sto imaš, obidješ vikendicu u Marbelji da nije voda zaledila, izljubiš ženu i decu i put pod noge. 

Pa jebem mu miša.


Mozda je prosto tek tad saznao da postoji mogućnost da se ode sa dokazom o prelezanoj koroni unazad 6 meseci. Jeste da zvuči neverovatno ali sad kad se pogledaju svi propusti i sa njegove i sa australijske strane ko zna... 
Jeste da nisam najredovnije pratio dešavanja na ovoj temi ali se ne sećam da je pominjana i takva opcija za učešće na AO, jeste ovo samo forum ali ovde se često preciznije dobiju informacije nego na mestima gde je to predvidjeno. Sve se bilo svelo na to hoće li se vakcinisatili ili će pokušati da nedje neko opravdanje da ne sme da primi vakcinu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:


Taman da mi ovaj post posluži kao šlagvort... Voleo bih naravno da igra i da osvoji turnir. 
Da se sve ovo desilo u nekom ranijem trenutku Novakove karijere vrlo je verovatno da bih prestao da navijam za njega. Ovako pred kraj karijere, na domak svih ciljeva a na kraju krajeva posle toliko preznojavanja i nerviranja tokom gledanja mečeva ništa mi se neće promeniti iz sportskog i navijačkog ugla. 
Što se tiče dela Novaka Djoković (posebno) van terena svakako će se uniziti u mojim očima, mada nikad nisam bio od onih koji okreću glavu i prave se ludi na mane i brljotine onih za koje navijam pa tako i za Novaka. Nisam mogao da ne priznam da je često (bio) šaban na terenu, da me njegovo antivakserstvo užasava, da su razmišljanja o piramidama te nekim Deretićevim stavovima ispod nivoa prosečno pametne osobe. Svačega je bilo tokom ovih 15ak godina, kolikogod navijao za njega sa druge strane bih da ostanem objektivan. Sve do sada su naspram ovog bile mrljice, ovo je ozbiljan kiks iz više uglova i na više nivoa da baaaaaaas dobrano treba gurnuti glavu u pesak, napraviti se lud ili opravdati. 
No, kao što rekoh kad Djoković zagazi na teren navijaću za njega nepromenljivim intenzitetom, kada izadje sa istog - pa nije mi brat ni rod da bih morao braniti njegovu sliku. Da ga ne vole i da ga ne tretiraju u svetu kako je to zasluži(va)o najbolji/najuspešniji teniser svih vremena stoji, a da je sam sebi naneo puno štete i problema i to stoji, tako i ovog puta. Stoga će to breme morati da nosi do kraja karijere.  

Ja i dalje mislim da je njegov veliki problem nedostatak obrazovanja. Takvi ljudi cesto umeju da pametuju, palamude o stvarima koje ne znaju, umisle nesto, zamlacuju se.

Pravio je mnogo sranja, trudio se vestacki da se svima dopadne, balavio po drustvenim mrezama kao tinejdzer. U zadnje vreme je trabunjao o tim vakcinama lupetajuci o nekom slobodarstvu i slicno.

Ipak, mnogo je dobrih, humanih stvari uradio u zivotu, a to se sada uopste i ne pominje. Kao da mu taj Bergamo neki nece oprostiti i jos mnogo.toga. sve te brljotine je kompenzovao i prevazisao dobrim delima.

Sve ovo pozitivno i negativno vezano sa Novakom nema veze sa sramnim odnosom prema njemu u zemlji kengura. Ja se bojim da ce on posle ovoga da okonca karijeru jer ovaj divni, vrli svet je nasao otelotvorenje satane na zemlji i to je to.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oko Ibada said:

 

slicno ovome sto radi rotenberg radi i jurgen s time sto retko pise a aktivira se uglavnom u ovakvim krizama
tu je negde i deez nuts mada se ne secam da je ranije to radio
da li je dovoljno "rotenbergovski" i da li je "netrpeljivost" ili "maliciozni hejt" je naravno pitanje subjektivne procene

Jurgen je dokazani novakov hejter.

Ide to i dalje od klasicnog hejta.

Boxy je npr stepen nize.

Mada ima ih jos.

No, nisam ovo napisao da bi ih etiketirao, ovo je opste poznato svakome ko pise ovde.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Losmi17 said:

Jurgen je dokazani novakov hejter.

Ide to i dalje od klasicnog hejta.

Boxy je npr stepen nize.

Mada ima ih jos.

No, nisam ovo napisao da bi ih etiketirao, ovo je opste poznato svakome ko pise ovde.

 

Klasicno crtanje mete, sta je ovo :classic_tongue:

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Issey said:

Čak mislim da nije antivaxer u pravom smislu reči, nego da ga je jednostavno strah da se vakciniše. Možda i grešim, ali tako mi deluje.


Koji bi to odgovor na pitanje Zašto ga je strah da primi vakcinu bio a da nije antivakserski? Jedino da kaže Strah me je igle. Sve drugo tipa Pa nije provereno i ispitano, Nisu sigurne, Ko zna sta tu ima... vodi ka antivakserstvu. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Izjava ove nase lazne premijerke ne pomaze slucaju svakako.

Cini se da mu se svete zbog podrzavanja protesta.

A i reakcija je bila blaga kad se sve izdesavalo niti mislim da su uradili sve sto su mogli.

Mali ljudi.

Ma i bolje, samo na sve ovo još fali kad se vrati da mora da im se zahvaljuje za pomoć :ajme:

59 minutes ago, Drug Crni said:

Najgore od svega je sto imam utisak da i pored svega sto mu se vec dogodilo (a ogromna je sramota u postupanju AUS vlasti),on kao da i dalje nije svestan u kakvu se rupu ukopao i sta ga dalje ceka tamo..izgleda da misli da ce se sve stisati i vratiti u "normalu". A ustvari ga ceka "nova normalnost" koja ce se ocitovati u otvorenoj neprijateljskoj atmosferi prema njemu..ja ne vidim kako ce uopste biti moguce i da igra svoje meceve u takvom ambijentu?

U ovom okolnostima ja i prizeljkujem njegovu deportaciju. Sa Ozi Openom je verovatno zavrsio,a ako se ne prizove razumu i ostatak karijere mu opasno "visi". Sam pao,sam se ubio - sta da mu radim?

P.S. svega ovoga ne bi bilo da je eskivirao smrdljive Olimpijske igre..pricam to vec pola godine. 

I ja imam isti utisak, on je u nekom svom mehuru i trenira, što je naravno dugogodišnja praksa ali kako mu nije posle svega doprlo da je ovo ipak vanredna situacija...

Inače ne razumem kakve veze ima igranje OI sa vakcinacijom i celim ovim zamešateljstvom.

 

39 minutes ago, Boxy said:

Evo ga ono za karakter

 

Kako sad exemption still not valid? Zar nije na sudu potvrđeno da je u redu?

 

31 minutes ago, stray_cat said:

2. nebitno je, u Noksinom slučaju, što se xB+ ljudi vakcinisalo, ono što njemu (Noksici budalici) može da bude bitno je što su se ostali svi izvakcinisali, tkd možda i legne na rudu.

Nisam ovo razumela, u čemu je konkretno razlika? Pa već su svi u top 100 vakcinisani, praktično.

 

Aman ljudi lakše malo, opet neću ceo dan stići do poslednje strane... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ridji said:


Mozda je prosto tek tad saznao da postoji mogućnost da se ode sa dokazom o prelezanoj koroni unazad 6 meseci. Jeste da zvuči neverovatno ali sad kad se pogledaju svi propusti i sa njegove i sa australijske strane ko zna... 
Jeste da nisam najredovnije pratio dešavanja na ovoj temi ali se ne sećam da je pominjana i takva opcija za učešće na AO, jeste ovo samo forum ali ovde se često preciznije dobiju informacije nego na mestima gde je to predvidjeno. Sve se bilo svelo na to hoće li se vakcinisatili ili će pokušati da nedje neko opravdanje da ne sme da primi vakcinu.

AO je poslao teniserima neki dopis (s datumom na tom dopisu 6.12.) u kome ih obavestava da ima opcija izuzeca, te da do 10.12. dostave potrebnu dokumentaciju. to je ovih dana isplivalo, a mi obican narod to nismo znali (niko nije izvestavao).

mislim da je bas na forumu u decembru komentarisano kako se AO totalno priblizio, a nemamo pojma pod kojim uslovima se tamo igra, hoce biti/nece biti karantina i slicno.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jesam veliki fan. I mnogo emotivno dozivljavam pobede i poraze.

I u ovo sam se uneo na pocetku kao da mi je rodjeni brat. Pa sam se zapitao juce da li sam normalan 😂

Isto tako ovde ljudi znaju da ja njega cesto kritikujem. Daleko od toga da sam idolpoklonik.

 

Sad sam u nekoj poluzen fazi, ocekujem los scenario. Sad da vagam ko je vise kriv, on ili vlada, mogu do sutra.

Jednostavno je gomilu nekih sitnica lose odradio. Najlosija stvar je to sa novinarima lekipa, i to nije sitnica, vec nesto gde je pao u mojim ocima.

S druge strane, koliko god da je brljao ukljucujuci tih par dana u spaniji sto nije prijavio, jasno je da je ovo politicka igra i da je motivisano razlozima razlicite vrste.

Nek bude sta mora biti..

 

Edited by Losmi17
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:


Koji bi to odgovor na pitanje Zašto ga je strah da primi vakcinu bio a da nije antivakserski? Jedino da kaže Strah me je igle. Sve drugo tipa Pa nije provereno i ispitano, Nisu sigurne, Ko zna sta tu ima... vodi ka antivakserstvu. 

 

 

I ja padam u nesvijest kad mi doktor priblizi iglu tijelu pa sam stisnuo zube i primio 3 doze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

AO je poslao teniserima neki dopis (s datumom na tom dopisu 6.12.) u kome ih obavestava da ima opcija izuzeca, te da do 10.12. dostave potrenu dokumentaciju. to je ovih dana isplivalo, a mi obican narod to nismo znali (niko nije izvestavao).

mislim da je bas na forumu u decembru komentarisano kako se AO totalno priblizio, a nemamo pojma pod kojim uslovima se tamo igra, hoce biti/nece biti karantina i slicno.

Pa eto, ako ranije Novak nije znao (možda opet kasno proverio spam :classic_biggrin:) kasno je shvatio za ovu opciju i ušao u cajtnot. 

Svakako će u celoj ovoj priči ostati nepoznatih i nerazjašnjenih stvari. 
Iskreno verujem da je AO, tj Tili, pokušao sve da prilagodi, čak i da zažmuri na po nešto, da Novak zaigra u Australiji. Ali luda glava nije mogla da dozvoli da ostane sumnja da se vakcinisao i onda su krenule domine da padaju... Nastupili su politika, mediji, novinari i više nije bilo moguće iskontrolisati situaciju. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Losmi17 said:

Jurgen je dokazani novakov hejter.

Ide to i dalje od klasicnog hejta.

Boxy je npr stepen nize.

Mada ima ih jos.

No, nisam ovo napisao da bi ih etiketirao, ovo je opste poznato svakome ko pise ovde.

 

Nije tajna da ne volim Novaka Đokovića i ceo taj narativ oko njega i njegove porodice. Postoje desetine tenisera koje bih pre voleo da vidim da pobeđuju pre nego njega, kada igra sa nekim sličnim njemu, potpuno sam indiferentan. To što on stalno kreira neke neverovatne negativne stvari nema veze sa mnom, nego sa njim i upravo razlozima zbog kojih ga ne volim i ne mogu nikada da navijam za njega. Ali daleko od toga da ga mrzim i ne želim mu ništa loše ni privatno ni poslovno (u tenisu).

 

Meni je čak neverovatnija pojava to što postoje ljudi koji se ponašaju idolopoklonistički prema njemu i brane ga kao da su "Novakovi svedoci", ma šta uradio. I uvek su neki drugi krivi, išlo se toliko daleko da se optuživala žena koju je pogodio lopticom, vrućina/sparina u Tokiju, australijske vlasti... Svi drugi su krivi, samo ne on. 

 

 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

I ja padam u nesvijest kad mi doktor priblizi iglu tijelu pa sam stisnuo zube i primio 3 doze. 

Ma znalo bi se to da ima strah od igle, vade njemu krv često. Kad se za jednog Troickog znalo gde ne bi tek za Novaka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitava pravna zavrzlama, iako čovek nije pretnja po AUS stanovništvo ni na koji način. Evo, tamo je već par dana na slobodi i ne vidim kako je naškodio nekome da bi ga sad najurili. Čim ga nisu uhapsili odmah, znači da je sve to samo slovo na papiru. 

Propisi, pravila, kurci palci, mora se poštovati, svi su isti pred zakonom. Pokušao je da prevari ovaj sistem, za koji se verovatno ne slaže da treba da bude takav. Ok, treba ga deportovati s pravne strane. S moralne? Pa...mnogi nisu poštovali ni nacističke zakone, pa su moralno bili čisti, a na papiru nepodobni.

Dovoljno govori i to u koliko zemalja na svetu su ovakva pravila. A i to što su podobniji vakcinisani zaraženi, od nevakcinisanih nezaraženih je tek posebna priča. 

Tako da...nek se pakuje...i treba. To što je probao da ih prevari, no big deal (pravnici padaju na dupe  : D ) . Nikoga nije ugrozio, niti bi bilo ko propatio zbog njegovog igranja turnira. Eventualno Nadal. 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Inače ne razumem kakve veze ima igranje OI sa vakcinacijom i celim ovim zamešateljstvom.

Da je preskocio glibave OI (a imao je od ranije losa iskustva sa njima,pre svega u smislu fizickog iznurivanja koje je onda naknadno placao bas na USO - poraz od Vavrinke recimo) ja sam ubedjen da bi uzeo prosli USO..kompletirao kalendarski slem,uzeo 21.GS titulu i mogao vec tada komotno da kaze Ae,sad zdravo..to bi bilo to od mene.. (moram priznati da sam cak i "prizeljkivao" ovakav scenario..da okaci reket o klin na istorijskom maksimumutm). 

Onda bi (ako ne bi stao) bio opusteniji u nastavku karijere..da se vise resi tog tereta vijanja svakojakih rekorda..verujem da bi u tom slucaju i njegov pristup predstojecem AO bio vise relaksiran..ne bi posto-poto grebao i rukama i nogama da bude tamo..mislim,mozda i bi,ali eto..to je neki moj pogled na celu situaciju koji je vrlo lican i kao takav daleko od nekog cinjenicnog stanja..pa uzmi ovo napisano samo u tom kontekstu..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, wwww said:

za Srbiju mu samo mogu zameriti 18.12., za ono pre toga ima objasnjenje (pretpostavljam da je moguce i nesto od toga potvrditi, sta znam, nekim sms-om koji je primio informaciju i valjda negde moze da se vidi kada je sms procitan, plus ti brzi testovi koje je radio).

do sada je na svim turnirima postovao sve protokole (niko ga nigde nije ni zbog cega kaznio sto se tice covid protokola - culo bi se, Ben bi to vec odavvno iskopao),

moze da im posalje kopije uplatnica za Bergamo, Spaniju i Srbiju za borbu protiv corone (znaci, ne negira coronu i zna da je opasna)

 

(sta smo jos imali od zamerki karakteru, a vezano za pandemiju?)

 

da, moze da im kopira postove Svena Gronevelda i Kwona s timom koji su se vakcinisali tokom Serbia Opena (i zahvalili)

mogu Lajovic i Krajinovic da svedoce da ih je nagovarao da se vakcinisu :classic_biggrin: (prema izvorima bliskim forumu vox92),

mmogli bi Srdjan i Dijana da se zrtvuju i posalju svoje sertifikate da su se vakcinisali, a i stric (potvrdio u onom nekom intervjuu) - bolje da su ovo isticali na onim mitinzima,

- zanci nije sopstvene roditelje odgovarao od vakcine i nije apriori protiv vakcine, pa ni corona vakcine

plus su objavljene i one slike o ponudjenim maskama gledaocima na tribinama tokom Adria Tura, a ATP ih je pohvalio kod organizovanja Serbian Opena &Co (svih 5 turnira prosle godine) i postovanja protokola.

 

nek ostatak smisle sami, od mene dovoljno :classic_biggrin:

Da si mu ti radila PR od početka odavno bi dobio Edbergovu nagradu :classic_cool: 

 

13 minutes ago, Clash said:

Ovo je baš neka poznata i bitna organizacija

Pa i jeste, oni su mu i dosad zagorčavali život a odsad će biti 10 puta gore.

 

8 minutes ago, erwin said:

Ako bi sad u Australiji uradio test na antitela, mogao bi u velikoj meri da začepi usta svima ako nema šta da krije.

Taj voz je otišao, i dalje bi ga optuživali da je lažirao datum testa ili šta već, ali bi makar mogao da dokaže da je imao koronu skoro. Ne znam šta bi mu advokati savetovali i bi li ikakav dokaz u ovom stadijumu pomogao...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jurgen said:

 

Nije tajna da ne volim Novaka Đokovića i ceo taj narativ oko njega i njegove porodice. Postoje desetine tenisera koje bih pre voleo da vidim da pobeđuju pre nego njega, kada igra sa nekim sličnim njemu, potpuno sam indiferentan. To što on stalno kreira neke neverovatne negativne stvari nema veze sa mnom, nego sa njim i upravo razlozima zbog kojih ga ne volim i ne mogu nikada da navijam za njega. Ali daleko od toga da ga mrzim i ne želim mu ništa loše ni privatno ni poslovno (u tenisu).

 

Meni je čak neverovatnija pojava to što postoje ljudi koji se ponašaju idolopoklonistički prema njemu i brane ga kao da su "Novakovi svedoci", ma šta uradio. I uvek su neki drugi krivi, išlo se toliko daleko da se optuživala žena koju je pogodio lopticom, vrućina/sparina u Tokiju, australijske vlasti... Svi drugi su krivi, samo ne on. 

 

 

Pa ja razdvajam njega i njegovu porodicu.

Bas me briga za srkija i njegove gluposti.

Kakve to neverovatno negativne stvari kreira? To sto ima drugaciju ishranu?

Jedino sto mu se moze prisiti je avax prica, a i to je cak jako naduvano jer on nigde nije propagirao da je protiv vakcine i delovao u tom pravcu.

Sad jeste napravio glupost s novinarima lekpa.

Ali apsolutno nije tacno da stalno kreira negativnosti, naprotiv...ne postoji igrac koji se vise zauzima za kolege u svakom smislu. A ne mora to da radi.

A da ne govorim o raznim vrstama pomoci obicnim ljudima.

I ja ne podnosim idolpoklonstva. Ima toga i ovde.

Al rekao bih da ti mrzis. Ti vidis skroz crno u njemu, a on je neko ko kreira mnogo vise pozitivnih stvari. Jednostavno puca iracionalnost iz tebe.

To je moj utisak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...