Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

22 minutes ago, alcesta said:

Ne znam gde sam skoro pročitala da on i dalje sluša Četojevićeve savete a da je ovaj baš veliki protivnik vakcina... ima valjda sajt na FB ali nisam smela da gledam :default_sofa:

 

kad to rece, imam ja jednu blisku osobu koja mi redovno salje linkove na neke naucne tekstove koji u sustini podsticu sumnju u vakcine. sta da radim... :classic_unsure: primenjujem deflection taktiku...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alcesta said:

Ne znam gde sam skoro pročitala da on i dalje sluša Četojevićeve savete a da je ovaj baš veliki protivnik vakcina... ima valjda sajt na FB ali nisam smela da gledam :default_sofa:

 

A izgleda da je i ortak sa Nestorom... :smiley13:

Link to comment
Share on other sites

Ajde više da se sa svim tim završi pa da gledamo tenis na miru.

 

20 minutes ago, stray_cat said:

Koja je kazna za Noksino ponašanje 18. 12. (zna da je pozitivan, a nije u izolaciji), pravno? A i 17. 12. (potencijalno je pozitivan, a nije u izolaciji)?

Čini mi se da sam videla da može i novčana i zatvor, a neki su i bili u zatvoru ono u početku. Kačio je neko pre 7567 strana :classic_biggrin:

Ali ne očekuješ valjda ozbiljno da će u Srbiji da mu sude?

Inače ne bi trebalo da ga oslobađa odgovornosti ni

za 17. što nije znao, ako mu je rezultat bio dostupan.

 

2 minutes ago, Issey said:

 

A izgleda da je i ortak sa Nestorom... :smiley13:

Pa to se zna odavno, lečio ga od malih nogu, porodični prijatelj i zajedno rade istraživanja o Tesli... :frusty:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, stray_cat said:

Da li Noksa može da tuži australijske vlasti što su javno objavile QR kod njegove potvrde?

 

On je to objavio javno, odnosno njegovi advokati na sudjenju. Samim tim to vise nije tajno i svako moze da pogleda dokument.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Objavili su na sudu i njegov matični broj, pasoš i ostalo, pa je to prekriveno za javnost. Isto je trebalo da se uradi i sa kodom. 

 

Kod je dokaz da je test bio pozitivan, tako da to nisu mogli da urade. Onda mogu ja da nazvrljam ovcu, sakrijem sve osim imena i prezimena (i to falsifikujem) i eto, dokaz. Malo teze.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, shonke said:

Pa čekaj, ti si fedal hejter. Ili, što bi neki rekli, mrziš ih do srži.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Netacno.

Feda jako postujem. Ovo moze Mc da potvrdi, posto Boxy ima prevelike standarde.

Nadala ne podnosim teniski i nacina kako je dosao do toga. Ne bavim se njegovim glupostima ili ne-glupostima van terena.

Jurgen secira svaki novakov postupak.

Mada ajd, mozda se moze reci da sam i hejter odrpanka, i van terena je predosadan lik.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Netacno.

Feda jako postujem. Ovo moze Mc da potvrdi, posto Boxy ima prevelike standarde.

Nadala ne podnosim teniski i nacina kako je dosao do toga. Ne bavim se njegovim glupostima ili ne-glupostima van terena.

Jurgen secira svaki novakov postupak.

Mada ajd, mozda se moze reci da sam i hejter odrpanka, i van terena je predosadan lik.

 

Evo i ja potvrdjujem da nisi Fedov hejter, ne secam se nekih bas hejterskih postova :classic_smile:

Nadal je vec druga prica, tu si cist hejter :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Kod je dokaz da je test bio pozitivan, tako da to nisu mogli da urade. Onda mogu ja da nazvrljam ovcu, sakrijem sve osim imena i prezimena (i to falsifikujem) i eto, dokaz. Malo teze.

Pa u sudu bi imali uvid u original, sa svim podacima, matični, pasoš, qr kod. Zašto se sakriva matični broj onda ako je sve javno i bilo je dokaz u sudu? 

 

Jednostavno, to je poverljiv podatak, kao što je i qr kod. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mrzi me da kopam po australijskim zakonima ali ako je nesto uslo u sudsku dokumentaciju u odredjenom obliku u tom obliku je dostupno javnosti, jer je sudjenje javno. Nema tu preterane filozofije.

 

Takodje ne vidim zasto je to osetljiv podatak? QR kod samo pokazuje da li je test pozitivan ili negativan i kad je uradjen. To je dokazni materijal. On je sam tvrdio da na osnovu toga podnosi zahtev za medicinsko izuzece. Na koji nacin je to osetljiv podatak, ne razumem?

 

On je samom ovom situacijom izgubio pravo da se pozove na tajnost medicinskih podataka u globalu, jer je prvo sam objavio da je dobio medicinsko izuzece, a kad je poceo cirkus, na sudjenju je morao da dokazuje izmedju ostalog i osnov po kojem je dobio to izuzece isprva.

 

Situacija je bas kristalno jasna.

1 minute ago, stray_cat said:

Ja mislim da bi Noksica ogromne pare mog'o duzme zbog tog objavljenog QR koda. Baš velike.

 

Mislim, možda i grešim.

 

Gresis. On ga je prilozio u takvom obliku, jer u bilo kom drugom nije validan dokaz.

 

On moze da uzme ogromne pare na kontratuzbu za postupanje protiv njega, a osnov mu je prethodna presuda.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Vi cete da gledate AO i ako Nole ne bude igrao?

Koja ste vi sekta.

Pa neko ovde gleda i turnire na kojima on ne igra, a zamisli ima ih koji gledaju čak i ženski tenis :classic_biggrin:

 

Što se mene tiče mnogo ću mirnije pratiti ako ga ekspeduju pa da mogu da gledam onako larpurlartistički, bez nerviranja. Barem ću se više naspavati :classic_biggrin: ionako su mi već pokvarili ovaj turnir, prošle nedelje nisam bila u stanju ni da pogledam reprizu prošlogodišnjeg finala.

Link to comment
Share on other sites

Pa čitali smo ovde da je u nekim zemljama kažnjivo proveravanje tuđih qr kodova. Tako da ne vidim razliku između matičnog broja i ovog koda, u objavi za javnost. Ako je matični broj ušao u proceduru, zašto nam ga zamrljaju prilikom objave? 

A qr code osetljiv je podatak, jer kao što vidimo, nije samo potvrda da li je taj test pozitivan nego se može čačkati i po njegovoj istoriji testiranja. 

Kao da objavimo njegovu zdravstvenu knjižicu javnosti. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Pa neko ovde gleda i turnire na kojima on ne igra, a zamisli ima ih koji gledaju čak i ženski tenis :classic_biggrin:

 

Što se mene tiče mnogo ću mirnije pratiti ako ga ekspeduju pa da mogu da gledam onako larpurlartistički, bez nerviranja. Barem ću se više naspavati :classic_biggrin: ionako su mi već pokvarili ovaj turnir, prošle nedelje nisam bila u stanju ni da pogledam reprizu prošlogodišnjeg finala.

Ja cu mnogo manje gledati. Ali ne zato sto Novaka nema, nego zato sto su mi zgadili turnir.

Navijam za Zvereva, vreme je da Sasica osvoji prvi slem.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, ne znam u kojim je to zemljama, pominje se Francuska, ali je ta prica koliko sam ja ispratio, a nije preterano interesantna, zbog neovlascenog postupanja i otkrivanja tih podataka. Ovo je ovlasceno. Znaci ovaj podatak imamo zahvaljujuci Djokovicevim advokatima, koji su ga prilozili na sudu, na sudjenju koje je otvoreno za javnost. I tu je bukvalno kraj price.

 

Sto se tice "cackanja" i spekulacija, mozda postoji osnov za tuzbu, ali po drugom osnovu, za nanosenje nematerijalne i materijalne stete, ukoliko on moze da dokaze da je van osnovane sumnje tvrdnja da je mozda lazirao test - laz.

 

Ali to je bas toliko nategnuto da ne mogu da zamislim kako bi to izgledalo.

 

Samo objavljivanje QR koda nije osnov, iz razloga koje sam naveo. Ma koliko vi i drugi mislili da je to osetljiv podatak, cak i da ste u pravu (a verujem da niste), to je potpuno nebitno za ovu pricu jer je on sam, odnosno njegovi advokati kojima je dao punomocje, objavili to na sudu otvorenom za javnost.

 

Ne postoji nikakav osnov za tuzbu iz tog razloga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

E jeste, sad ces reci da ima neko ko gleda i dubl.

Gledala sam ga ranije kad sam imala za koga da navijam, a pogledam i sad ako mi je neko zanimljiv. Dubl može da bude baš zabavan, evo smo imali prilike i na DC i na ATP kupu to da vidimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...