Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

8 minutes ago, McLeod said:

Nisu konacni rezultati, ako ih ne pokradu i bez ponavljanja izbora (a morali bi neki da se ponove) maksimalno je 55-55. Ako se ponove, onda je 53 za SNS max, jer ce Tadic da udje u skupstinu.

 

To sad koga ce da kupi i aktivira je neka druga prica, i cisto da se razumemo, ako hoce da zaista otkaci SPS, SNS ni u kakvim kombinatorikama nema vecinu u Beogradu. Bukvalno je nemoguce da je namakne bez SPSa.

Znam da nisu konacni to je na nekih 80 i nesto% i jedino je to zvanicno izaslo

Ali ovo 55/55 bukvalno nige nema ni jedan podatak,na koliko % obradjenih itd

Meni to lici da je vise neki dil ali ajde da krene prica da je pata karta da imamo izgovor za sastanak.

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

Realno je da tako bude kad se pogledaju biracka mesta koja su problematicna. Mnoga su velika iz centra. Ali to je manje vise nebitno, kombinatorika malo zeza i jedne i druge. Bez NADA i POKSa, verovatno i Dveri nema vlade koje god okrenes, a koska je da se pravi jedna u Beogradu, druga na nivou drzave.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Harmonika said:

U pravu je za odlazak..zasto djilas ide na pregeovre, niti je nosilac liste, ni za Bg, ni za republiku, niti je predsednicki kanddat..

 

O čemu bi tek predsednički kandidat pregovarao, mada ja uvek naglašavam, razgovarao, nisam siguran ni da nosilac liste ima nekakva blanko ovlašćenja da predstavlja koaliciju ili komplet opoziciju, a na tome se mnogo u kritikama Đilasovog poteza, insistira. Đilas ide kao pojedinac, presednik jedne od jačih stranaka iz koalicije, koalicije koja, po meni, više i ne postoji, čini mi se da nije od početka ni postojala. Trebao bi da, pre razgovora, napravi konsultacije sa svojom koalicijom i sa drugim strankama opozicije, ali, moguće, da je ovako i bolje, ništa ne obavezuje bilo kakav dogovor druge stranke, mogu da prihvate dogovor, ako se postigne, mogu da ne prihvate, mogu na sud, na ulicu, Đilasu može da ostane manji manevarski prostor, svi koji ga kritikuju unapred sebi smanjuju prostor za delovanje kasnije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je medju svim relevantnijim liderima opozicije Djilas samo najrealniji.

 

Uostalom, ne znam nikoga medju njima ko je aktivno ucestvovao u onom sto je prethodilo petom oktobru. Da ima, taj bi znao kako je beskrajno skupa ta kampanja bila, i koliko slozena organizacija sa sve pratecim kampanjama. Npr Izadji i bori se, Zene to mogu, da ne pominjem lokalne medije i Otpor, pamti li jos neko to? I misli li neko da je to nekom slobodnom gradjaninu tek onako palo na pamet, a opozicione stranke i lokalne samouprave s opozicionom vecinom same finansirale?

 

Naravno da nisu. Sada kad takve vrste podrske sa strane nema, valja raditi s onim sto se ima. I ne zanositi se da postoji neka kriticna masa koja ce izaci na ulice i tamo braniti svoj glas. Posebno ne sad kad takvo delovanje moze imati ozbiljnije posledice po pojedinca nego sto je to bilo kod Milosevica.

 

I to opet zato sto nema one podrske koje je tada bilo. Govorim iz licnog ugla jer sam u vreme DOSa bila vrlo aktivna i to u malom gradu na istoku Srbije. Samo sam ja svakog trenutka znala da me javno delovanje stiti i nisam se bojala gubitka posla ili neceg takvog. Danas te zastite nema, da se ne lazemo. Zato se i ne moze ocekivati da se javno eksponira bilo ko kome posao i egzistencija zavise od toga.

Svaka cast Cuti i svima u Moramo, ali oni to izgleda ne znaju.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vilhelmina said:

Ja mislim da je medju svim relevantnijim liderima opozicije Djilas samo najrealniji.
...

 

Rano je za konačne zaključke, videćemo, koliko nam dozvole, o čemu će razgovarati i da li će i šta dogovoriti, ali ako su pretpostavke tačne, a čini se da jesu, da Vučić traži podršku za zaokret u spoljnoj politici prema zapadu, glupo bi bilo ne iskoristiti trenutak. Da se ne lažemo, na potpuno čistim, poštenim izborima, prozapadno orjentisana stranke i grupe, bi mogle da osvoje najviše trećinu glasova, većinu bi osvojile nacionalističke i proruske. I sa Vučićem na čelu države i nekom sklepanom većinom u skupštini, uvođenje sankcija Rusiji će izvući masu protestanata na ulice, pa bolje neka se njima bavi Vučić nego npr Lutovac, Jeremić, Marinika.
Ne verujem da ćemo danas, po okončanju razgovora, znati o čemu su sve pričali, o čemu su se složili, ali će valjda iz prvih izjava ili saopštenja za javnost moći da se nazre u kom pravcu se krenulo ako se uopšte krenulo. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kako je doslo do ovoga da ce biti sastanka Vucica i Djilasa? 

 

Nekako ovako, ispravite me ako gresim.

 

  • Novinarka ("Medju Nama, 6. april) pita Djilasa da li bi pricao sa Vucicem o situaciji u Beogradu (posto postoje takvi nagovestaji sa strane bliskoj vlasti), pricalo se o slicnoj situaciji u Istanbulu. On, onako, pomalo neodulucno odgovara DA... I dalje se razvija prica o tome kako je to odgovorno, kako treba "smanjiti tenzije" i kako bi to doprinelo tome.
  • Sutradan na N1 opet je pitan o tome i kaze da se nije cuo sa Vucicem i ponavlja da "u normalnoj zemlji vlast i opozicija razgovaraju'". Vec tada se pojavljuju prve izjave drugih opozicionih lidera koji se osecaju "izostavljenim" iz ove price.
  • Sutradan, 8. aprila u Cetvrtkom u 9. Vucica pitaju da li mu je neko od ostalih kandidata cestitao na pobedi 😄  Tu i Vucic pominje "smirivanje tenzija", "razgovaracu sa svakim". 

 

Dakle od jednog novinarskog pitanja dosli smo do rastrojstva opozicije.

 

Meni se cini da je Vucic odlicno ovo odigrao, nikakav razgovor mu ne bi pao na pamet da nije video kako su reagovali u opoziciji na samu pomisao na to. Iskoristio je priliku da jos vise razbuca opoziciju. Ne ocekujem da ce nesto biti od ovog sastanka danas. 

 

Ja bih vise voleo da je opozicija u Beogradu odradila ono sto sam pricao, da se ujedine sa jednim ciljem, da promene vlast u Beogradu samo da bi iskopali sve sto je prethodna vlast brljala. Ali ocigledno je tu i ubacenih faktora i vise ne znas da li su glupi ili za koga igraju ili samo za svoje dupe brinu a i zapravo im ne pada na pamet da preuzmu odgovornost neku. 

 

"Ako smo pali, bili smo padu skloni." 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno je sigurno, Vučlerova jajca su evidentno u stezi kojom upravlja Hill i on bi voleo da se još nečija jaja osim njegovih nađu tu, radi amortizacije. E sad je totalna konfuzija kako kod nas, a zamislite tek kako je sns orkovima kad njihov ljubljeni krene da koketira sa Đilasom tajfunom koji je pokrao 619 meleona. Mislim da Vučler od početka svoje vladavine nije bio u ovakvoj situaciji i navijam za to da mu bude što više neprijatno. Ne vidim zašto bi iko olakšavao situaciju Vučleru osim za malo vlasti i šaku dolara. Da, to su dobri razlozi u ovom provizorijumu.

 

Doduše, za nas koji živimo ovde je svakako lose lose situacija, imamo sjajan izbor između a) Vučlera koji nas vodi u Evropu a za uzvrat će dobiti odrešene ruke da radi baš sve što poželi u zemlji, to zapad baš i ne interesuje sve dok on izvršava spoljnopolitička naređenja i b) definitivnog sloma bilo kakve evropske perspektive i priznanja da smo mi u Evropi samo geografski a srcem i dušom negde na istoku.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pravicu se nevesta pa cu da pitam: da li ovaj danasnji duel postoji kao mogucnost u pravnom sistemu, izbornom zakonu? 

Ko  je, kad i po kom osnovu ovlastio ovu dvojicu da bilo sta odlucuju a sto se tice javnog interesa? Razgovor uvek ali u okviru institucija i zakona.

I zasto se razgovara na ovakav nacin pre oglasavanja konacnih rezultata izbora? AV su pozicije jasne, sta pretstavlja i koga zastupa Djilas?

Ako ovo nije anarhija, ne znam sta je.

Ja se vise ne osecam kao gradjanin a nisam ni podanik, ko sam?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postoji i C - Vucler nas sam vodi u Evropu, dok Pro EU opozicija kljuca dzigericu, suvise je slab da bilo sta radi na untrasnjem planu i ide u istoriju za 2-3 godine dok pre EU opozicija preuzima vlast. Sto je potpuno realan i prirodan scenario, odnosno bio bi, da u opoziciji ne sede moroni. Videcemo koliko ce uspeti da se saberu i shvate sta treba da rade.

Link to comment
Share on other sites

Odakle Đilasu legitimitet da ide da razgovora sa Vučićem o bilo čemu? Koga on uopšte predstavlja?

 

Kao što je već rečeno, on nije bio nosilac nijedne liste, niti kandidat za predsednika, on je samo predsednik jedne od stranaka u jednom opozicionom bloku. Meni su se posebno penjali na onu stvar Jeremić i ostali zbog svoje sujete i sitničarenja, ali i ovo je bezobrazluk da Đilas izigrava neki bitan faktor. A Vučiću super odgovara cela situacija, jer je za njega najjače da se Đilas predstavi kao vođa opozicije i ide na pregovore/razgovore jer zna da ga on nikad neće skinuti. Svima lepo, samo mi ostali duvamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Vučleru baš sevaju jaja oko opozicije, ne mislim da se uopšte smatra politički ugroženim niti zabrinutim za svoju apsolutističku vlast. Njemu je sada samo bitno da sa nekim podeli odgovornost pred Srborusima za odluke koje će morati da donese s obzirom da se Zapad konačno probudio iz zimskog sna i poslao ozbiljne igrače da zavrću uši.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Pletilja @djole

 

U principu sasvim je normalno da lideri/predstavnici stranaka koji su bili akteri (ili koji ce biti akteri) u izborima pricaju o saradnji, o samim izborima, o "sta dalje". Nikakav zakon to ne sprecava niti su potrebne institucije da se to radi. 

 

Ali naravno da ne smeju sami sebe da proglase za ono sto nisu. Djilas ovde treba da ide iskuljucivo kao lider SSP-a. I moze da se dogovori samo u SSP-ovo ime. Nikako za ceo UZP koji ga ocigledno nije ovlastio a kamoli za Dveri, DSS, Zavetnike... 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jedno je sigurno, Vučlerova jajca su evidentno u stezi kojom upravlja Hill i on bi voleo da se još nečija jaja osim njegovih nađu tu, radi amortizacije. E sad je totalna konfuzija kako kod nas, a zamislite tek kako je sns orkovima kad njihov ljubljeni krene da koketira sa Đilasom tajfunom koji je pokrao 619 meleona. Mislim da Vučler od početka svoje vladavine nije bio u ovakvoj situaciji i navijam za to da mu bude što više neprijatno. Ne vidim zašto bi iko olakšavao situaciju Vučleru osim za malo vlasti i šaku dolara. Da, to su dobri razlozi u ovom provizorijumu.

 

Doduše, za nas koji živimo ovde je svakako lose lose situacija, imamo sjajan izbor između a) Vučlera koji nas vodi u Evropu a za uzvrat će dobiti odrešene ruke da radi baš sve što poželi u zemlji, to zapad baš i ne interesuje sve dok on izvršava spoljnopolitička naređenja i b) definitivnog sloma bilo kakve evropske perspektive i priznanja da smo mi u Evropi samo geografski a srcem i dušom negde na istoku.

 

 

 

pod b) se nece desiti

 

kad je gostovao Eskobar na onom panelu u Hrvatskoj pre izbora kod nas, rekao je da Srbije nije nikakav problem koji se ne moze resiti (za razliku od Dodiklenda).

 

U prevodu, casting couch je spreman, a glavne glumice ce se smenjivati u zavisnosti od mogucnosti istih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, djole said:

Odakle Đilasu legitimitet da ide da razgovora sa Vučićem o bilo čemu? Koga on uopšte predstavlja?

 

Kao što je već rečeno, on nije bio nosilac nijedne liste, niti kandidat za predsednika, on je samo predsednik jedne od stranaka u jednom opozicionom bloku. Meni su se posebno penjali na onu stvar Jeremić i ostali zbog svoje sujete i sitničarenja, ali i ovo je bezobrazluk da Đilas izigrava neki bitan faktor. A Vučiću super odgovara cela situacija, jer je za njega najjače da se Đilas predstavi kao vođa opozicije i ide na pregovore/razgovore jer zna da ga on nikad neće skinuti. Svima lepo, samo mi ostali duvamo.

On je svojim mešanjem samo skinuo jedno 200 000 glasova Mariniki i Ponošu.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Chaos Is Me said:

a) Vučlera koji nas vodi u Evropu a za uzvrat će dobiti odrešene ruke da radi baš sve što poželi u zemlji, to zapad baš i ne interesuje sve dok on izvršava spoljnopolitička naređenja i b) definitivnog sloma bilo kakve evropske perspektive i priznanja da smo mi u Evropi samo geografski a srcem i dušom negde na istoku.

 

Ima i C Vučler koji nas vodi ka EvroAziji a za uzvrat će dobiti odrešene ruke da radi baš sve što poželi u zemlji, to istok baš i ne interesuje sve dok on izvršava spoljnopolitička naređenja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Haklberi said:

On je svojim mešanjem samo skinuo jedno 200 000 glasova Mariniki i Ponošu.

 

Mozda ne toliko, ali oni su svakako otisli Moramo, a ne drugde. Tako da se isto uhvati.

 

26 minutes ago, Div said:

 

Ima i C Vučler koji nas vodi ka EvroAziji a za uzvrat će dobiti odrešene ruke da radi baš sve što poželi u zemlji, to istok baš i ne interesuje sve dok on izvršava spoljnopolitička naređenja

 

To se nece desiti, jer zna da je zavrsio karijeru u tom slucaju. A ako je Rusija bar pre ove invazije bila na papiru iole realan faktor koji moze da utice na nesto, sada definitivno nije. Oni nemaju vise sta da ponude, ranije je bilo sedi na deset stolica, Kosovo status quo i lapaj pare koliko mozes.

 

Sada da bi u najboljem slucaju ostao na 2/3 tog lapanja mora da odjebe Ruse. Ako ne odjebe Ruse, ide na minus duplo u odnosu na ono do sad ekonomski i to mu je kraj. Ako se ovo produzi, radice se novo preslaganje i reorganizacija ili osnivanje potpuno drugih organizacija po ugledu na SB i UN, gde Rusije nece biti, pa ce njihov spoljnopoliticki uticaj za nekih pet godina, ako ne skinu gnoma do tad, biti na nivou Severne Koreje.

 

Vucic je mozda lud, ali nije glup. A i previse voli pare i previse puta je prodao svoje ideale na papiru (realno nema nikakve) da bi sebi dozvolio takav kiks.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Re: Đilas kod Vučića

 

Jok otići će svih 47 predstavnika građanskih udruženja, sindikata, kombi/taksi stranaka, predsednika kućnih saveta, eko-boraca, vegana, šetača malih belih čupavih kučića, trkača oko Ade, elektro-trotinetista i biciklista da kao Pinki nekad vide Tita i posle pričaju o tome pokoljenjima. Možda i da udare po koji selfi. 

 

Realno, Đilas je najsposobniji lik u ovoj opoziciji (bez "desnog krila" koje ne računam u opoziciju) koji je ceo putujući cirkus UPS po Srbiji zadnjih X meseci i organizovao (i dobrim delom platio), odabrao Ponoša, isturio Mariniku (oba odličani izbori, btw.) i logično je da on ide na razgovor s AV. 

Jer i ovih, koliko, 13-14% - to je bio njegov šou. Njegovi igrači, njegova režija (uslovno naravno, ali aproksimativno vrlo blizu mete).

 

Grow up and get over it.

 

Ili bolje - ajde da sačekamo da vidimo o čemu je tačno bilo reči pre sveg ovog kukanja, zapomaganja i masovnog ispijanja Kool-Aid-a.

Ima smisla?

 

Usput...

Ne zaboravljam mu kako je još kao student, pre 30 godina, u rektoratu bio odličan i direktan sa Miloševićem (ajde malo da obrađujem slatke srpske studente, vidim, narod ih voli...). Prilično drčno i hrabro od 24-godišnjaka tada.  Oni koji se tada nisu ni rodili teško da mogu da se "sećaju" ovoga. A to mu SPS nikad nije zaboravio.

 

Plus - Đilas je sa - koje god da je imao - funkcije u vlasti smenjen regularno na izborima. Mi odavno ovde pričamo o modalietetima odlaska ovih a najmanje se uzdamo u regularnu pobedu nad njima na izborima... jer sistem... ah, eto, šta da se radi.

 

E i još nešto... 

 

On je svojim mešanjem samo skinuo jedno 200 000 glasova Mariniki i Ponošu.

 

Ovo je glupost veća i opasnija od ukradenih 619 miliona

(da pojasnim - "Ukrao 619 miliona" je pamflet koji služi za blaćenje političkih protivnika, pa se negde primi (znamo profil prosečnog glasača) a negde ne... Ova varijanta "ukrao je glasove Mariniki i Ponošu" je posledica prihvaćene poruke o "Ukrao je 619 miliona" ali sa dodatkom "...ali neće da ga hapse jer je njihov" - novi narativ za nove generacije :s_d:  e, a 200,000 odakle to? Pa 100,000 je baš malo a 300,000 malo previše :classic_biggrin: - 200,000 zvuči nekako pouzdano :wicked:)

 

Ali ajde, OK, evo, povlačim prvi pasus ispod citata, nek su i otišli [emoji106] skroz cool. 

Ali...

Da nisu otišli, Moramo bi imali... -(minus)30,000 glasova.

A to bi baš bilo zajebano.

:wink2:

 

---

I, ajde kad sam već napisao Rat i Mir, da dodam i Idiota (u najboljem maniru Tolstojevskog :s_d:

 

Za pobedu protiv Miloševića su bili potrebni Koštunica i Đinđić (kome nikad neću zaboraviti onog vola /ne Dodika/ na Palama... koliko god od njega kasnije pravili sveca) a ne Pešićka i Korać. 

Jbg, u rat se ide s barabama a ne s gospodom.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

Ovo je glupost veća i opasnija od ukradenih 619 miliona

(da pojasnim - "Ukrao 619 miliona" je pamflet koji služi za blaćenje političkih protivnika, pa se negde primi (znamo profil prosečnog glasača) a negde ne... Ova varijanta "ukrao je glasove Mariniki i Ponošu" je posledica prihvaćene poruke o "Ukrao je 619 miliona" ali sa dodatkom "...ali neće da ga hapse jer je njihov" - novi narativ za nove generacije :s_d:  e, a 200,000 odakle to? Pa 100,000 je baš malo a 300,000 malo previše :classic_biggrin: - 200,000 zvuči nekako pouzdano :wicked:)

 

Stvarno veruješ u to da nema ljudi kojim se Đilas gadi i da zbog njega nisu hteli da daju glas opoziciji koju on podržava? Ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...