Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Koja je drama ako Djilas i Vucic pricaju oko Beograda? Mislim da je to jedino normalno da se desi, ali ne i u Srbiji... ovde odmah krene da isplivava kome je tetka radila u DBu i postoji neki master plan u pozadini. vecina od 1 poslanika znaci da nijedna bitna stvar nece moci da se uradi... iako se slazem da onaj ko ima vlast neka i pati u tom slucaju, lai ipak zivim u tom gradu. Dakle dogovorite izbore sto pre u medjuvremenu vlast koja radi samo maintenance i to je to. Koji greh je pricati o tome? Zato sto ga ovaj zove lopovom a ovaj njemu vraca pickousti? Pa politicarima je job description da pljunu pa polizu. 

 

Za republiku je druga pesma. SNS je izmedju loseg i goreg i ja tu ne bih pregovarao. Dobili ste vlast, eto vam je.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

 

Verujem i ja da je kod Dačića i njegovih na prvom mestu interes, da lako mogu da promene ploču, bio je on već Najevropljanin, ali takođe, verujem da između SNS i SPS nije jedini problem odnos prema Rusiji, ima ti mnogo sujete, sukoba interesa, netrpeljivosti izazvane raspodelom pozicija i uticaja. SNSovci, u većini, misle da SPS dobija previše na uštrb SNS kadrova. Ne mislim da je raskol konačan niti toliko dubok da se ne može nastaviti ra u korist opšte štete.

 

 

Pa da, dacic i ne krije da nema nikakvu ideologiju niti principe, osim interesnih...Pitanje je samo koliko je ucenjen i kolika mu je zapravo ucenjivacka moc u vezi sa rusijom...Od toga zavisi ono sto ce sa njim biti, hocu da kazem da

ako je preucenjen, nece moci tako lako da promeni prorusku mantru i obrnuto tj. lako ce rusiju baciti pod noge ako nije opterecen licnim zaduzenjima prema majchici.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Darth Bane said:

Ja sam ipak misljenja da pojedine frakcije SNS-a mogu u buducnosti pomoci. CIni mi se da tu postoji neki zacetak liberalnije opcije, npr Djuka Bizon

mi u tom pogledu deluje perspektivno i dosta razumno.

Bas nemas srca da nas posle ovakvih izbora i ti jebes u mozak sa trolovanjem

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Djilas je omiljeni opozicionar rezima izgleda. Kao onomad Seselj sto je bio. Koga predstavlja taj Djilas zapravo i koja to kriticna masa iza njega stoji? Moze li Djilas da organizuje ikakav protest a da ne bude izvizdan od istih. On, Tadic, Jeremic, nemaju sta da rade vise u politici. Dovoljno su kompromitovani da su idealna opozicija svakoj vlasti. 

Edited by Boy Named Sue
Link to comment
Share on other sites

Ako se ovaj slize stavrno sa Zvalavim, ili dogovri nekkav kompromis Mariniki, ako misli da  ostane legitimna, je bolje da istog casa rasksrsti sa  njim..Narodna Stranka, sta god ko mislio o njima, se izgleda vec na tu varijantu spremaju, a izgleda i Lutovac..kakvi dogovri sa Vucicem, smo za to glasali? I zasto se samo o BG prica, kao da je smao u BG bilo neregularnosit, ko zna sta se sve po manjim mestima radilo, pa i ostalim gradovima..obaveza opozicje je da odbrnai svaki glas, ne svaki BG glas valjda..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Djilas i Vucic imaju istoriju veoma cudnih odnosa, mene ovo ne cudi uopste.

 

Imate na Vikiliksu depese iz 2008-2009 gde Djilas hvali Vucica americkim diplomatama kao nekoga sa kim bi mogao da saradjuje, cak ga stavlja ispred nekih iz tadasnjeg DS-a. Pa onda imate ono kad je hvalio Beograd na vodi, tad je isto isao na neke razgovore kod Vucica koji je tad bio prvi potpredsednik Vlade.

 

Takodje, postoje svedocenja nekih ljudi tipa onog Predraga Popovica koji je bio urednik u Vucicevim novinama Pravda dok su bili opozicija, da je Djilas davao lovu za te novine.

 

Sve to vreme oni vaze u javnosti za krvne neprijatelje. Ideoloski nema nikakve razlike izmedju njih, cak bih rekao da je Djilas najslicniji Vucicu od svih aktera na politickoj sceni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Venger said:

Djilas i Vucic imaju istoriju veoma cudnih odnosa, mene ovo ne cudi uopste.

 

Imate na Vikiliksu depese iz 2008-2009 gde Djilas hvali Vucica americkim diplomatama kao nekoga sa kim bi mogao da saradjuje, cak ga stavlja ispred nekih iz tadasnjeg DS-a. Pa onda imate ono kad je hvalio Beograd na vodi, tad je isto isao na neke razgovore kod Vucica koji je tad bio prvi potpredsednik Vlade.

 

Takodje, postoje svedocenja nekih ljudi tipa onog Predraga Popovica koji je bio urednik u Vucicevim novinama Pravda dok su bili opozicija, da je Djilas davao lovu za te novine.

 

Sve to vreme oni vaze u javnosti za krvne neprijatelje. Ideoloski nema nikakve razlike izmedju njih, cak bih rekao da je Djilas najslicniji Vucicu od svih aktera na politickoj sceni.

Ja licno njemu mnogo i ne verujem..ali da, poznato mi je da imaju cudni istoriju..zato me i nervira sto cim neko kritikuje Djilasa, odmah je to neko ko je vucicevac, ili pusi propagandu medija..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neće Đilas i Vučić pričati o novoj vladi nego o prevremenim izborima. Što se tiče vlade neki analitičari smatraju da bi pre Moramo mogli u vladu nego Đilas. Vučić je u padu i bio kakva koalicija sa Đilasom bi samo ubrzala taj pad. Protiv prevremenih izbora su Rusofilske stranke jer do jeseni će se rat u Ukrajini završiti pa neće moći na toj temi da profitiraju kao sada.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Neće Đilas i Vučić pričati o novoj vladi nego o prevremenim izborima. Što se tiče vlade neki analitičari smatraju da bi pre Moramo mogli u vladu nego Đilas. Vučić je u padu i bio kakva koalicija sa Đilasom bi samo ubrzala taj pad. Protiv prevremenih izbora su Rusofilske stranke jer do jeseni će se rat u Ukrajini završiti pa neće moći na toj temi da profitiraju kao sada.

Ako na Djoku Vlaha mislim, on verovatno iz inata prica..ja teko Mormao ne mogu da zamislim u toj kombinaciji..A ko Djilasu daje za pravo da on pregovara o prvremenim izborima..sta je on neki serif za izbore?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potpuno je besmisleno ici na nove izbore. Zbog cega? Zato sto niko nema lagodnu vecinu? Pa i ne treba da je ima. Mi smo u proslosti imali i manjinske vlade cak na republickom nivou, a sad treba ici na nove izbore jer niko nema 70% mandata i ne moze da pisa po svima ostalima. Ma ajde.

 

Nek se formira vlast koja moze da se formira, pa nek padne posle ako treba. I to je demokratija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Harmonika

 

On pregovara u svoje ime, zašto bi uopšte tražio dozvolu drugih za tako nešto ? Kao što će i cenu da plati ili naplati u zavisnosti kako se završi ta "operacija". Obzirom da su se neki utrkivali da kažu da neće sa Đilasom i tako Vučiću dali prednost u post izbornim pregovorima nema logike da njih sad Đilas pita za dozvolu šta on da radi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

....a obratno, Marinika Vulin, a Djilas čale... ?

 

 

Nije ni to loše uz jos par ministarstava koje bi AV morao da ustupi. Finansije, inostrani poslovi, telekomunikacije, energetika i ministarstvo odbrane. 

Link to comment
Share on other sites

Moram da se pridruzim zbunjenosti oko negodovanja glede razgovora.

Prvo, stav 'nema sta da razgovaramo, svi na ulice' radi ako vas podrzava 2 ili 2,5 miliona, a ne 800000. Nije opozicija (ne racunam ove rusofile) dobila 40%, e da moze da trosi ulicni kapital. Prvo nek nabave vise kontrolora, npr.

Drugo, koji to odrziv scenario hocemo?

1) Vucic + desnica? 

2) Vucic + sps + desnica? 

Ova dva izgleda da ne mogu.

3) Opozicija + rusofili?

4) Opozicija + sps + rusofili?

Tek ovo vristi 'daj vlast po bilo koju cenu'. Zar nije bolje novi izbori gde bi bila jos jaca opoziciona kontrola i mnogo izgledniji jos bolji rezultat? 

A ako Djilas napravi koaliciju i to se da resiti na sledecim izborima.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Uopšte nije problem u svemu tome, nego je problem zašto taj "narod" i ti isprdci koji su mu predstavnici neće da se ponašaju normalno kao svi ostali u Evropi nego kenjaju gluposti kao "smatra se da bi opredeljenje za Zapad značilo duhovno propadanje, razaranje tradicije i neku vrstu menjanja psihološko-mentalitetskog koda našeg naroda, dok bi opredeljenje za Istok značilo niži ekonomski standard i život u potpunom okruženju suprotne civilizacije." Ma kakva suprotna civilizacija? Kakav "zapad" ? Šta to uopšte znači? Da li su oni normalni? Defeciram im na psiholosko mentalitetski kod. To je trebalo baciti u đubre odavno, ako je ikada postojalo. Pravi ludaci. I sektaši. Teški umni poremećaj.

 

Naročito to važi za degenerike koji nisu političari i nemaju nikakvu odgovornost, a laju non stop i huškaju, proklinju, prete, kenjaju već 35 godina o ognji-šitima, o svetskim poretcima i sranjima, ma pravi ludaci, od kojih se ni jedan u znak protesta protiv "izdaje" (koja se inače stoji u tome kad se neko ponaša normalno i hoće da se integriše u okruženje i da se ugleda na njega i menja itd) nije odrekao državne sise, niti se samospalio, i koje sve treba najuriti sa državne sise, do poslednjeg, da jedu govna iz kontejnera.

 

Ako je "srbski narod" nečija žrtva onda je žrtva takvih koji su ga ubedili u ta sranja samo da bi oni mogli da i dalje lude i muzu. Sve to treba marginalizovati, kao što je bilo marginalizovano ranije. Da kopaju kanale, tu je njima mesto. To je jedini problem te zemlje, ta bagra. Ostalo su sve nepostojeći i izmišljeni "problemi" koji služe da bi se prikrio ovaj jedan jedini.

Najjace sto uopste nemaju ni O od originalnosti, vec samo ponavljaju Duginove i Hantingtonove kvaziintelektualne bljuvotine. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto neko rece na drugom forumu, svi se cudno ponasaju od izbora, i SNS i opozicija..svi nesto smanjili tenzije, sem Cute, i pojeidnih iz Narodne Starnke..SNS ili taktizira Boga pitaj sta, ili su u postizbornoj  depresiji, posto je rejting ipak u padu..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dosta je neizvesno šta bi doneli novi izbori u Bg. Nisam siguran da bi SNS uspeo da se pregrupiše i dodatno disciplinuje da svi izađu ponovo, pogotovo sa pičkaranjem na relaciji centralna-otadžbinska-uprava, Brnaba, Šapić, Vesić. Nisam siguran da bi opozicioni glasači izašli u onolikom broju kao pre nedelju dana. Desničari i pacijenti ne bi sigurno uspeli da ponove onako uspešne rezultate, a moguće je i da bi bili na merama tokom samih izbora. NS se već dosta ofirala u okviru koalicije i, nehotice, predala momentum SSP-u, kojem bi možda i najviše odgovaralo ponavljanje. Imam utisak da bi Moramo dobro prošli i na ponovljenim. SPS je nepoznanica, možda bi oni bili žrtva ovih priča o formiranju vlade, a možda bi se opet digli kao feniks. Ne znam ni sam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Dosta je neizvesno šta bi doneli novi izbori u Bg. Nisam siguran da bi SNS uspeo da se pregrupiše i dodatno disciplinuje da svi izađu ponovo, pogotovo sa pičkaranjem na relaciji centralna-otadžbinska-uprava, Brnaba, Šapić, Vesić. Nisam siguran da bi opozicioni glasači izašli u onolikom broju kao pre nedelju dana. Desničari i pacijenti ne bi sigurno uspeli da ponove onako uspešne rezultate, a moguće je i da bi bili na merama tokom samih izbora. NS se već dosta ofirala u okviru koalicije i, nehotice, predala momentum SSP-u, kojem bi možda i najviše odgovaralo ponavljanje. Imam utisak da bi Moramo dobro prošli i na ponovljenim. SPS je nepoznanica, možda bi oni bili žrtva ovih priča o formiranju vlade, a možda bi se opet digli kao feniks. Ne znam ni sam.

 

Opozicija u Beogradu, ako je imalo pameti medju njima, na eventualnim ponovljenim izborima treba da izadju zajedno sa programom "Privremena uprava Beograda i priprema novih izbora na prolece 2023."

 

Ne moraju cak ni svi da se pridruze, mozda da "izda" DSS/POKS i/ili Zavetnici ako ce DVERI/Suverenisti/AjmoLjudi biti tu. 

 

I ovde ce onda jasno biti da ko nece u koaliciju on i nije zaista protiv SNS/SPS rezima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dovoljno je da USA i Moramo naprave savez i pozovu sve na dosta striktne uslove. Ali nemam utisak da će se ići na to, pokušava predsednik da nađe saučesnike... za sve. Nadam se samo da će biti pamei i mudrosti i konstantnog podsećanja na 2000tu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Opozicija u Beogradu, ako je imalo pameti medju njima, na eventualnim ponovljenim izborima treba da izadju zajedno sa programom "Privremena uprava Beograda i priprema novih izbora na prolece 2023."

 

Ne moraju cak ni svi da se pridruze, mozda da "izda" DSS/POKS i/ili Zavetnici ako ce DVERI/Suverenisti/AjmoLjudi biti tu. 

 

I ovde ce onda jasno biti da ko nece u koaliciju on i nije zaista protiv SNS/SPS rezima. 

Nema nista od toga..

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...