Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

43 minutes ago, McLeod said:

Djilas ne sme da udje u koaliciju sa Vucicem. Moze malo da bude "kooperativan" iz daljine, kao dok je bio gradonacelnik Beograda.

 

E sad, za zemlju bi kratkorocno bilo najbolje da se zaista napravi takva stabilna vecina.

 

Ono sto je problem je sto bi posle toga mozda bilo svasta. Zato bi bilo dobro da se Vucic sad istrosi i ospe konacno, a odradi pravu stvar spoljnopoliticki, neka pravi vladu s kim hoce samo da se odradi sve sto treba.

 

Sto se SPSa tice, jasno je ciji su oni proksi, ali voleo bih da malo pricamo o tome, zanima me vase misljenje... da li mislite da ce SPS da o(p)stane na tom proruskom kursu, sa potencijalnim razvlacenjem rata u Ukrajini i definitivnom propascu Rusije, posto je ta propast potpuno neminovna? Jedino je pitanje koga ce sve sa sobom povuci na dno.

 

Meni Gljivica, kao nadasve ucenjen, korumpiran, ali i pragmatican covek, lagano menja tim ovde. Ako se SPS otkaci i uvedu sankcije Rusiji, SPS moze biti ruski vise nego ikad, ali je onda tu problem sto ce se naci u grupi stranaka koje dolaze i rastu, nece vise imati resurse da placa glasove (na ovim izborima je direktno ili indirektno kupio 150-200k lagano) i klizi ispod cenzusa.

 

Znaci ne verujem da ima preterani ucenjivacki potencijal i da ce vlada ostati ista i da ako dodjemo do uvodjenja sankcija kako ih je uvela Madjarska recimo, do te neke mere, ja vidim SPS u toj vladi bez problema.

sps je davno morao biti unisten,nazlost i kad ode vlast nece se sns-u nista desiti vise od toga da se sam ugasi.Cak su i za Kertesa ostali bez dokaza..sps  semora satrati jednako kao sns.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kako vi zamišljate narušavanje medijske blokade ? Tako što će opozicija da napravi Brainz 2 TV pa da pušta vesti par puta dnevno između emisija o nauci ? Ako hoćeš da dopreš do Vučićevih glasača moraš da prilagodiš program njima. Mi ćemo se već snaći, tu je NET i N1 za one koji znaju da su protiv ove vlasti. Problem su ovi što su im svi isti i što im je Vučić bog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

A kako vi zamišljate narušavanje medijske blokade ? Tako što će opozicija da napravi Brainz 2 TV pa da pušta vesti par puta dnevno između emisija o nauci ? Ako hoćeš da dopreš do Vučićevih glasača moraš da prilagodiš program njima. Mi ćemo se već snaći, tu je NET i N1 za one koji znaju da su protiv ove vlasti. Problem su ovi što su im svi isti i što im je Vučić bog.

U nacelu, u pravu si..

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Klotzen said:

 

Ali može neki XY da otvori TV na svoje ime pa da bude opiziconi Mitrović kome će država (u ovom slučaju grad) da daje gomilu novca iz budžeta i na taj način ga održava pozitivnim. Recimo prošle godine je Studio B dobio od grada oko 40 miliona dinara, što direktno što preko povezanih firmi. Sasvim dovoljna kinta za skromni studio. Kada se tome dodaju prihodi od reklama koje im grad takođe može obezbediti to je još toliko. Valjda će i nešto sami da zarade tako da vrlo lako mogu da imaju budžet od milion evra. Za lokalnu TV koja se bavi informativnim programom i više nego dovoljno. A obzirom da bi brzo nabili pristojnu gledanost mogli bi posle godinu dve da zarađuju sami sasvim dovoljno da se finansiraju.

 

Mislim da je ovo teško. Najveći deo tržišta pokrivaju MTS i Supernova, koji novu televiziju ne bi ni distribuirali. Koliko znam, najveći deo tržišta prati televiziju putem kabla, zatim sledi satelitsko emitovanje u ruralnim područjima, gde dominira MTS, a klasičan prijem preko antene je vezan za područja koje pokriva repetitor, dok je broj onih koji tako gledaju televiziju neznatan.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, McLeod said:

Djilas ne sme da udje u koaliciju sa Vucicem.

 

A da li sme Vucic sa Djilasom? Misim ipak je vodja i diktator trebalo bi da bude hrabriji...da on diktira desavanja.

 

Mislim da bi zbog takve kombinacije boskic ponovo strajkovao gladju na onom stepenistu...

a tacno znam i ko bi mu se pridruzio

 

 

Link to comment
Share on other sites

Realno onaj sajt "Direktno" je obrnuti "Informer". Ali čitaoci informera vole takve kratke vesti prepune senzacionalizma i zato on i ima neku posećenost. Ako izuzmemo prvih par meseci ja ne znam više nikog ko je za opoziciju a da čita Direktno još uvek 🙂

Ista priča je bila i sa onim novinama što su delili po pijacama, ali to je već skuplja stvar pa su batalili. No nije loše to ponoviti pred izbore.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

 

Konacno malo adrenalina inace sve sto se radi zvuci uspavljujuce

 

"Ako se GIK ogluši o primedbe, Ekološki ustanak će pozvati ljude na ulicu.

Pozivam sve građane da budu spremni da slobodu brane na ulici. Oko izborne volje građana nema pregovora", kaže Ćuta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

„Nemam iluziju da ovaj režim može da se transformiše suštinski, ali da pravi neke kompromise da bi se očuvala Srbija i oni, to je moguće. A glavno pitanje opozicije na ovim izborima je bilo inkluzivno – da ih neko prihvati, da se Srbija ponovo navikne na opoziciju, da uđe u parlament i da on ima opet neku reprezentativnost. Opozicija je jedna od glavnih institucija jednog demokratskog društva“, poručio je Panović u Novom danu na TV N1.

 

„Ono što je razlika u odnosu na nekada, u Srbiji više ne postoji prozapadna demokratska desnica koja je bila okosnica opozicije devedesetih protiv (Slobodana) Miloševića....

 

Zadrti iz opozicije ne mogu da ukapiraju da neko može biti protiv Vučića i SNS, a ne želi da glasa za (lidera Stranke slobode i pravde Dragana) Đilasa i Mariniku Tepić“, navodi

Zoran Panović.

 

 

30 minutes ago, Mama_mia said:

 

A da li sme Vucic sa Djilasom? Misim ipak je vodja i diktator trebalo bi da bude hrabriji...da on diktira desavanja.

 

Mislim da bi zbog takve kombinacije boskic ponovo strajkovao gladju na onom stepenistu...

a tacno znam i ko bi mu se pridruzio

 

 

 

Po komentarima, izjavama, reakcijama na najavu mogućih razgovora, znači još ne dogovora, Vučića i Đilasa, Đilas bi verovatno ostao bez podrške i u koaliciji a naročito ostatka opozicije. Jeremićeva NS bi odbacila eventualni sporazum koji bi Đilas pokušao da postigne.

Izgledna opcija su novi izbori u kratkom roku, do godinu dana, kda li je bolje pod postojećim uslovima ili pod uslovima koje bi mogli da se ispregovaraju, oslobađanje medija, čišćenje buiračkih spiskova, kontrola izbora. Eventualni dogovor bi mogao da znači i prelaznu vladu, ali bi značio i manje šanse za krivično gonjenje mnogih koji su to debelo zaslužili.

Verovatno bi i u samom SNSu došlo do podele oko saradnje sa SSP, što je dodatni benefit, ali bi eventualni otpadnici, zajedno sa SPSom, neće SPS nestati iako oslabi malo) ojačali desnu stranu političkog spektra. Vredi li rizika, ne znam, ali znam da suštinske promene neće doći same, čekanje još dva izborna perioda je previše, bar meni.

vidim Ćuta najavljuje izlazak na ulicu da se brani izborna volja, nisam protiv u principu, ali mi se ne dopada iskazana izborna volja, čak i uz ponovljeno glasanje na 50 BM u gradu, opet bi opozicija, Đilas, Moramo, eventualno Tadić, Nada, Zavetnici, Dveri (teško ih je i nabrojati) mogla da ima većinu od jednog glasa, sa jakom unutrašnjom opozicijom.

Nekog čuh danas da kaže politika treba da bude i veština nemogućeg. Znači, očekujmo neočekivano.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A vise ulice i protesti... 🙃 

 

Sve se fura neka kriticna masa tamo gde je nema zapravo. Najveci faktor su onih 2m Vucicevih stabilnih glasaca (bilo kroz pare ili ucene). Ti ce odluciti kao sto su uvek odlucivali. Gradjanska opcija u Srbiji ne broji ni 20.000-30.000 glasova. Oni Vucicevi ce sedeti kod kuce i gledati pink. Njima dok se dobro kavez ne uzdrma nece svoje odluke (i obmane) menjati. Jedino ko moze da ojaca su ovi "desnicari", a sa njima ko moze da deli vrednosti, svaka mu cast. Ovde se u zadnjih koliko godina udara na SNS, dok nam iz ormara kosturi iskacu u vidu Vacica, Levijatana, Zavetnika, Poks-a... (ne kazem da ih i sam sns nije stvorio, ali generalno, primaju se u narodu bolje nego leve opcije)

 

Narod neozbiljno shvata izbore. Preko 3% glasova su redovno nevazeci. Tih 3% nama moze da promeni sudbinu, a tih 3% su i sns doveli i sns cuvaju na vlasti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Evo ga Jugović, SNSov slobodnjak, gostovao na N!, ne sećam se da sam dosad video SNsovca na N!. Izacuje neke kombinacije, očito bacaju udice, čekaju ko će na koju da zagrize. On je za Dačića, ali ne mora, može Jorgovanka, Nebojša Stefanović je sjajan čovek, opozicija treba da se uozilji...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boy Named Sue said:

A vise ulice i protesti... 🙃 

 

Sve se fura neka kriticna masa tamo gde je nema zapravo. Najveci faktor su onih 2m Vucicevih stabilnih glasaca (bilo kroz pare ili ucene). Ti ce odluciti kao sto su uvek odlucivali. Gradjanska opcija u Srbiji ne broji ni 20.000-30.000 glasova. Oni Vucicevi ce sedeti kod kuce i gledati pink. Njima dok se dobro kavez ne uzdrma nece svoje odluke (i obmane) menjati. Jedino ko moze da ojaca su ovi "desnicari", a sa njima ko moze da deli vrednosti, svaka mu cast. Ovde se u zadnjih koliko godina udara na SNS, dok nam iz ormara kosturi iskacu u vidu Vacica, Levijatana, Zavetnika, Poks-a... (ne kazem da ih i sam sns nije stvorio, ali generalno, primaju se u narodu bolje nego leve opcije)

 

Narod neozbiljno shvata izbore. Preko 3% glasova su redovno nevazeci. Tih 3% nama moze da promeni sudbinu, a tih 3% su i sns doveli i sns cuvaju na vlasti. 

E,a kada se  pozivalo na bele listice, to je bilo legitimno, po nekima..ti idioti treba u misju rupu da se zavuku, koji su to javno predlagali..i zvali Dacica De Gol:roflmao:a upravo ti beli listici, i rapad DS, su i doneli pbedu SNS 2016

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Harmonika said:

E,a kada se  pozivalo na bele listice, to je bilo legitimno, po nekima..ti idioti treba u misju rupu da se zavuku, koji su to javno predlagali..i zvali Dacica De Gol:roflmao:a upravo ti beli listici, i rapad DS, su i doneli pbedu SNS 2016

Pozivali su neodgovorni ljudi, ili ljudi koji su znali sta ce biti i iz licnog interesa to uradili. To je pocelo jos 2012. Mi danas pricamo o nekim koalicijama i 70.000 glasova viska za razjedinjenu opoziciju, a da je samo deo belih listica otisao Tadicu, opozicija bi imala situaciju 56-54. Na stranu koliko je nakaradno da se svi oni zdruze, ali jos bi bolji utisak bio i veci udar za sns. A sada, ti koji nisu mogli zajedno u kampanji, mogu da pozivaju birace da daju podrsku "Ajmo Ljudi" na ponovljenim izborima, i mogu da sede da se dogovaraju o vlasti. Pre izbora su bili nepomirljivi svi skupa i "nije se moglo" u jednu kolonu kao 2000te. A sada vidim da bi se moglo u fotelje, samo ko ce da kaze to narodu i da uzme na sebe udarce. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Boy Named Sue said:

Pozivali su neodgovorni ljudi, ili ljudi koji su znali sta ce biti i iz licnog interesa to uradili. To je pocelo jos 2012. Mi danas pricamo o nekim koalicijama i 70.000 glasova viska za razjedinjenu opoziciju, a da je samo deo belih listica otisao Tadicu, opozicija bi imala situaciju 56-54. Na stranu koliko je nakaradno da se svi oni zdruze, ali jos bi bolji utisak bio i veci udar za sns. A sada, ti koji nisu mogli zajedno u kampanji, mogu da pozivaju birace da daju podrsku "Ajmo Ljudi" na ponovljenim izborima, i mogu da sede da se dogovaraju o vlasti. Pre izbora su bili nepomirljivi svi skupa i "nije se moglo" u jednu kolonu kao 2000te. A sada vidim da bi se moglo u fotelje, samo ko ce da kaze to narodu i da uzme na sebe udarce. 

Tako nekako..

Link to comment
Share on other sites

 
Koliko sam ja svatio gledajući sinoć ono kukumavčenje i prenemaganje Vučićevo na RTS, početak emisije, ne može se to podneti dugo, on trpi pritiske da se okrene od Rusije (koji beskrajno voli), što bi značilo raskid sa SPSom, verujem i izborom vlade koju bi podržala, možda i učestvovala u njoj i najveća opoziciona grupacija i tako dobio izuzeće od sankcija zapada (koji obožava) i spasao Srbiju (za koju živi) nestašice nafte i hrane. 
Njega niko ne može da ucenjuje, nije mu do vlasti, ali mogu da ucenjuju Srbiju, a Srbije to je on.
Po nekim signalima iz Brisela i USA, deluje mi da bi EU bila spremna da ubrza prijem Srbije u EU uz radikalan zaokret u spoljnoj politici, Vučić je spreman da obeća sve, ne znam koga može da pridobije u Srbiji da obezbedi legitimnost budućih odluka, bojim se da ne ostane samo radikalizam, ali okretanje na pogrešnu stranu.
Možda se može navući nekakav kompromis, vlada eksperata, oročena na godinu dana koja bi na unutrašnjem planu oslobodila medijepripremila naredne izbore, tu bi za neke nijanse gde ne može da se napravi kompromis Beograd služio za podkusurivanje.
Imamo li mi uopšte eksperte koji bi mogli da vode zemlju makar i godinu dana bez direktnog uticaja stranaka, hoću da verujem da imamo ali ne mogu da se setim skoro nikog, za premijera, ministarstva sile, inostrane poslove.
 
 
Prvo i osnovno, postaviš nekog srpskog Falcone-a umesto Zagorke (da li je živa?) i kriminalne organizacije bi ga likvidirale dok kažeš dinamit.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
Ali može neki XY da otvori TV na svoje ime pa da bude opiziconi Mitrović kome će država (u ovom slučaju grad) da daje gomilu novca iz budžeta i na taj način ga održava pozitivnim. Recimo prošle godine je Studio B dobio od grada oko 40 miliona dinara, što direktno što preko povezanih firmi. Sasvim dovoljna kinta za skromni studio. Kada se tome dodaju prihodi od reklama koje im grad takođe može obezbediti to je još toliko. Valjda će i nešto sami da zarade tako da vrlo lako mogu da imaju budžet od milion evra. Za lokalnu TV koja se bavi informativnim programom i više nego dovoljno. A obzirom da bi brzo nabili pristojnu gledanost mogli bi posle godinu dve da zarađuju sami sasvim dovoljno da se finansiraju.
Kakva crna gledanost? Pričam za BG. Studio B ne gledaju verovatno sad čak ni rođaci urednika. Ne verujem da je išta bolje sa drugim lokalnim medijima. Nacija gleda zadrugu, promeni na rts u pola osam i vrati posle vremenske prognoze, da vidi ko je koga prcao dok je trajao dnevnik.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, shonke said:

Kakva crna gledanost? Pričam za BG. Studio B ne gledaju verovatno sad čak ni rođaci urednika. Ne verujem da je išta bolje sa drugim lokalnim medijima. Nacija gleda zadrugu, promeni na rts u pola osam i vrati posle vremenske prognoze, da vidi ko je koga prcao dok je trajao dnevnik.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Da, i gledaju i Marica, jeremicku..dobro, maric je hepi, ali, isti kurac..

22 minutes ago, shonke said:

Prvo i osnovno, postaviš nekog srpskog Falcone-a umesto Zagorke (da li je živa?) i kriminalne organizacije bi ga likvidirale dok kažeš dinamit.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Zagorka postoji?:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Videcemo uskoro kojim putem  krenemo,ali mene zanima misljenje forumasa..sta ako bude sns+ssp+madjari? Kakvo bi imali misljenje o tome?

Kao glasač SSP-a mogu samo da kažem da Đilasu u životu više glas ne bih dao a u mršavom izboru ne vidim baš neku alternativu (levo i desno ne dolaze  obzir, jednako kao pi*kousti). Jedva sam preživeo da progutam hovno i glasam za onu generalčinu, koji pravda Usratka, i za Jankovića. Ne zanima me nikakva vlada narodnog jedinstva ili nacionalnog spasa, privremena vlada ili kako god da se takva protivprirodna i monstruozna konstrukcija nazove. Nazadnjaci i sepsa su apsolutna crvena linija. 

 

Bolje da se psycho pusti sa manjinskom vladom da idu sopstvenom snagom i inercijom niz vodu i da se još više zakopaju u svoju septičku jamu, pa onda lepo na "prirodne" prevremene izbore, na kojima bi nazadnjaci valjda jednom za svagda nestali. Zašto im sada pomagati i abolirati ih od nepopularnih mera, koje će morati da donose. Dobrodošao nam Hill nazad. Neka ih prišrafi a oni plate ceh pred sopstvenim biračkim telom. Pride će sa očigledno predvidivim krajem da se u panici pojačano bave lopovlukom uz manje prikrivanja pa da se lepo skupi još dokaznog materijala za poduže vežbanje klavira u nekoj odgovarajućoj ustanovi.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Akiro said:

Bolje da se psycho pusti sa manjinskom vladom da idu sopstvenom snagom i inercijom niz vodu i da se još više zakopaju u svoju septičku jamu, pa onda lepo na "prirodne" prevremene izbore, na kojima bi nazadnjaci valjda jednom za svagda nestali

 

To bi važilo da 90% glasača SNS ne glasa za njih iz golog interesa. 

 

1 hour ago, shonke said:

Kakva crna gledanost? Pričam za BG. Studio B ne gledaju verovatno sad čak ni rođaci urednika. Ne verujem da je išta bolje sa drugim lokalnim medijima. Nacija gleda zadrugu, promeni na rts u pola osam i vrati posle vremenske prognoze, da vidi ko je koga prcao dok je trajao dnevnik.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Mala ispravka. Promene na RTS u 19h, da gledaju Slagalicu. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi, glupi ljudi kao kurac, nesposobni da ugase tviter. Bukvalno debil do debila sa ovim tviter nalozima i prepiskama. Treba im oduzeti mogućnost da pristupe bilo kojoj društvenoj mreži. Ne znam kako do sada nisu implodirali od sujete.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

Ne vredi, glupi ljudi kao kurac, nesposobni da ugase tviter. Bukvalno debil do debila sa ovim tviter nalozima i prepiskama. Treba im oduzeti mogućnost da pristupe bilo kojoj društvenoj mreži. Ne znam kako do sada nisu implodirali od sujete.

Bas..verujem da u  svim koacijama ima svadja, rasprava,da  ih je bilo i bice, samo, do sada nismo imali prenose uzivo na tviterima..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Ja sam ipak misljenja da pojedine frakcije SNS-a mogu u buducnosti pomoci. CIni mi se da tu postoji neki zacetak liberalnije opcije, npr Djuka Bizon

mi u tom pogledu deluje perspektivno i dosta razumno.

 :roflmao:

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...