Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

35 minutes ago, Darth Bane said:

Ja sam ipak misljenja da pojedine frakcije SNS-a mogu u buducnosti pomoci. CIni mi se da tu postoji neki zacetak liberalnije opcije, npr Djuka Bizon

mi u tom pogledu deluje perspektivno i dosta razumno.

Mogu kako ne, pogotovo Đuka koji zna i zanate, te neke praktične veštine. 

Edited by freethrow
  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites



Ja sam ipak misljenja da pojedine frakcije SNS-a mogu u buducnosti pomoci. CIni mi se da tu postoji neki zacetak liberalnije opcije, npr Djuka Bizon
mi u tom pogledu deluje perspektivno i dosta razumno.


Čitam ovo i pijem čaj. Kad se nisam ugušio od smeha.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Ja sam ipak misljenja da pojedine frakcije SNS-a mogu u buducnosti pomoci. CIni mi se da tu postoji neki zacetak liberalnije opcije, npr Djuka Bizon

mi u tom pogledu deluje perspektivno i dosta razumno.

nemoj bane ko boga te molim, đjuku ne praštam nikome

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Ja u Milanu kod brata, pa mi priča kako ih je tetka od Selakovića, inače naš konzul u Italiji, cimala da glasaju za AV. Pošto su se prijavili za glasanje tamo, pa ih verovatno našla na spisku.

 

Inače, kaže mi da ne zna ni da bekne italijanski i stvarno, piše na sajtu da zna ruski i engleski. 😄

 

http://milano.mfa.gov.rs/lat/ambassador.php

 

Tako da, eto, ima i u inostranstvu toga. Doduše ne mogu baš da te ucenjuju. Ali uvek može da se sredi neki papir ili nešto slično.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

 

10 hours ago, Akiro said:

Kao glasač SSP-a mogu samo da kažem da Đilasu u životu više glas ne bih dao a u mršavom izboru ne vidim baš neku alternativu (levo i desno ne dolaze  obzir, jednako kao pi*kousti). Jedva sam preživeo da progutam hovno i glasam za onu generalčinu, koji pravda Usratka, i za Jankovića. Ne zanima me nikakva vlada narodnog jedinstva ili nacionalnog spasa, privremena vlada ili kako god da se takva protivprirodna i monstruozna konstrukcija nazove. Nazadnjaci i sepsa su apsolutna crvena linija. 

 

Bolje da se psycho pusti sa manjinskom vladom da idu sopstvenom snagom i inercijom niz vodu i da se još više zakopaju u svoju septičku jamu, pa onda lepo na "prirodne" prevremene izbore, na kojima bi nazadnjaci valjda jednom za svagda nestali. Zašto im sada pomagati i abolirati ih od nepopularnih mera, koje će morati da donose. Dobrodošao nam Hill nazad. Neka ih prišrafi a oni plate ceh pred sopstvenim biračkim telom. Pride će sa očigledno predvidivim krajem da se u panici pojačano bave lopovlukom uz manje prikrivanja pa da se lepo skupi još dokaznog materijala za poduže vežbanje klavira u nekoj odgovarajućoj ustanovi.

 

 

Pre mesec dana bih i ja rekao da je ikakav dogovor sa SNSom nezamisliv, neprihvatljiv. Sada više nisam siguran, treba analizirati moguće posledice svake odluke. Dogovor ne znači koaliciju, moguće je samo podrška u skupštini, odnosno glasanje za neke odluke i zakone koje zahteva zapad. SNS bez ikakvog dogovora sa Đilasom, mođe ostati u čvrstoj ili labavoj koaliciji sa SPSom, može da privuče i Nadu, Dvrri, Zavetnike, sve manjine, može i da padne da ne uspe da formira vladu, da se ponove izbori i da SPS sa pomenutim manjim koalčicijama ima većinu. 
Prihvatanjem nekog dogovora, skoro izvesno puca Đilasova koalicija, otkazuju mu NS, DS, PSG.

Na kraju, neće konačnu odluku donositi ni vučić ni Đilas, ni Dačić, ni druge stranke i lideri, ni mi ovde, na Forumu, ni birači, doći će ponuda koja se ne može odbiti iz Vašingtona i Brisela, pitanje je samo prihvatiti odmah ili trčati još dva kruga.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je samo moguće, dakle ne izvesno već samo moguće da naprednjaci nakon deset godina sticanja apsolutne i abnormalne vlasti moraju da slušaju diktate spolja i da, recimo, eliminišu socijaliste iz vlasti ili nešto tome slično, jer im je tako naređeno u nekoj ambasadi ili tokom nekog telefonskog razgovora, kako bi tek uticaj spolja delovao na neki slabiji establišment ako ovakav autokratski režim drži za kohones?!

 

Sama pomisao da je neko ko ovde izgleda kao bogotac, prilikom formiranja strukture vlasti običan serviser tuđih potreba i naloga, jeste poražavajuća do te mere da obesmišljava i onih dva miliona i dvesta hiljada glasova za Vučiča, kao i sve glasove protiv njega.

 

Jer ako ti spolja, dok ti bulazniš poredeći se sa Pašićem, nacrtaju izgled vlade,  njene aktere i buduće smernice, onda tu ne samo da nema ništa od demokratije, već ni od suvereniteta.

 

Pa tako, slušajući St. Protića koji priča kako su im sa zapada naredili da u ministarstva prime neke Miloševićeve ljude posle 5. oktobra, u isto vreme tražeći da im se taj isti Milošević isporuči za Hag, što deluje šizofreno, nemam nikakvu dilemu da se postizborna fenomenologija svodi na subordinarnu kombinatoriku kako bi oni na vrhu, kojima leđa čuvaju oni spolja pošto su im prethodno impregnirali kičmu, obezbedili kontinuitet ličnog bogaćenja i pljačkanja onih koji su glasali, a u stvari se ne pitaju ni za šta. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zapravo je obrnuto, lakše je sprovesti "diktat" spolja kad imaš veću vlast nego kad znaš da te sa svih strana vrebaju da te sruše a ti treba da uradiš nešto što može da bude vrlo nepopularno.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Mogla bi Srbija da ne posluša nikoga oko sastava vlade ako je spremna da donese potrebne odluke, da normalizuje odnose sa Kosovom, da ne talasa po BiH i CG, da se pridruži sankcijama rusiji, da oslobodi medije, da oslobodi pravosuđe obezbedi vladavinu prava, smanjenja korupcije, međutim, nema šanse da se sastavi takva koalicija koja bi izgurala sve to bez pritisaka i sugestija sa strane.

 

Link to comment
Share on other sites

Demokratska opozicija Srbije bila je nominalno spremna da donosi većinu takvih odluka, pa opet St. Protić priča na Novoj na koje su sve načine trpeli pristisak spolja kada je reč o personalnim rešenjima za pozicije u vladi i ministarstvima mnogo pre nego što su i bili u poziciji da nešto učine ili ne učine.

 

I on nije jedini svedok tih radnji, budući da smo više puta u međusobnim prepucavanjima aktera tog političkog trenutka slušali ko je bio pik čije ambasade...

 

Imamo, dakle, dve političke pozicije na drugačijim stranama političkog spektra, DOS i SNS, a ono što ih spaja, ako je verovati St. Protiću koji valjda ne bi slagao dok priča kako su im stranci zavrtali uši, upravo je to inostrano zavrtanje ušiju.

 

E, sad on to priča u svetlu njegove osnovane pretpostavke da će zapad ubrzo krenuti svim snagama u berbu naprednjačkih ušijiu, ispostavljajući im zahteve na koje ovi neće moći da se prave mrtvi...

 

I što bi rekla ona vojnička pesmica, poznata većini onih koji su služili vojni rok: zašto gušter uši ima?

 

Da se džomba igra s njima.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Uopšte nije problem u svemu tome, nego je problem zašto taj "narod" i ti isprdci koji su mu predstavnici neće da se ponašaju normalno kao svi ostali u Evropi nego kenjaju gluposti kao "smatra se da bi opredeljenje za Zapad značilo duhovno propadanje, razaranje tradicije i neku vrstu menjanja psihološko-mentalitetskog koda našeg naroda, dok bi opredeljenje za Istok značilo niži ekonomski standard i život u potpunom okruženju suprotne civilizacije." Ma kakva suprotna civilizacija? Kakav "zapad" ? Šta to uopšte znači? Da li su oni normalni? Defeciram im na psiholosko mentalitetski kod. To je trebalo baciti u đubre odavno, ako je ikada postojalo. Pravi ludaci. I sektaši. Teški umni poremećaj.

 

Naročito to važi za degenerike koji nisu političari i nemaju nikakvu odgovornost, a laju non stop i huškaju, proklinju, prete, kenjaju već 35 godina o ognji-šitima, o svetskim poretcima i sranjima, ma pravi ludaci, od kojih se ni jedan u znak protesta protiv "izdaje" (koja se inače stoji u tome kad se neko ponaša normalno i hoće da se integriše u okruženje i da se ugleda na njega i menja itd) nije odrekao državne sise, niti se samospalio, i koje sve treba najuriti sa državne sise, do poslednjeg, da jedu govna iz kontejnera.

 

Ako je "srbski narod" nečija žrtva onda je žrtva takvih koji su ga ubedili u ta sranja samo da bi oni mogli da i dalje lude i muzu. Sve to treba marginalizovati, kao što je bilo marginalizovano ranije. Da kopaju kanale, tu je njima mesto. To je jedini problem te zemlje, ta bagra. Ostalo su sve nepostojeći i izmišljeni "problemi" koji služe da bi se prikrio ovaj jedan jedini.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da pomenem da to čemu svedočimo u političkom životu Srbije nije samo domaći specijalitet, niti imamo pravo na patent što se tiče sprovođenja diktata spolja, jer se iz mnoštva primera isto uočava i u drugim državama u okruženju.

 

Što u krajnjoj konsenkvenci i nije nelogično, budući da čitav Balkan zagovara evropski put, pa iz tog razloga mora da se subordinarno povinuje diktatima iz centra kome teži. 

 

Međutim, potpuno je neverovatno koliko su oni koji dobijaju podršku od tih centara moći (ili su je do skora dobijali) zapravo drugačiji od onih koji ih podržavaju. Jer, partneri Brisela i Vašingtona su i Vučić, i Rama, i Đukanović, i Bojko Borisov, i Zajev, i Orban...

 

I kad se ti živopisni likovi i njihove koloraturne političke karijere zbirno pogledaju, prosto je neverovatno da je neko ko treba da bude uzor u poimanju i sprovođenju demokratije i zvezda vodilja zabludelih naroda, uopšte hteo da takvim političarima uzme i blindirani orah iz ruke, a kamoli da se s njima rukuju, grle i dogovaraju o sudbini ovog dela Evrope. 

 

Neko bi rekao da je to pragmatizam, te da se od takvih ljudi na najlakši način iznudi ili dobije ono što se želi, ali brate... Pa kako ne iznudiše poštovanje zakona, toleranciju, slobodu medija i sve druge institute kojima se i sami diče, nego ćutke gledaju kako Bojko pljačka Bugare, a Đukanović diluje gudru i pljuge?!

 

I da li od njih uopšte iskreno i zahtevaju čiste ruke, ili ih baš briga što su u partnerskim odnosima sa takvim negativcima...

Edited by Nek grmi jako
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Uopšte nije problem u svemu tome, nego je problem zašto taj "narod" i ti isprdci koji su mu predstavnici neće da se ponašaju normalno kao svi ostali u Evropi nego kenjaju gluposti kao "smatra se da bi opredeljenje za Zapad značilo duhovno propadanje, razaranje tradicije i neku vrstu menjanja psihološko-mentalitetskog koda našeg naroda, dok bi opredeljenje za Istok značilo niži ekonomski standard i život u potpunom okruženju suprotne civilizacije." Ma kakva suprotna civilizacija? Kakav "zapad" ? Šta to uopšte znači? Da li su oni normalni? Defeciram im na psiholosko mentalitetski kod. To je trebalo baciti u đubre odavno, ako je ikada postojalo. Pravi ludaci. I sektaši. Teški umni poremećaj.

 

Naročito to važi za degenerike koji nisu političari i nemaju nikakvu odgovornost, a laju non stop i huškaju, proklinju, prete, kenjaju već 35 godina o ognji-šitima, o svetskim poretcima i sranjima, ma pravi ludaci, od kojih se ni jedan u znak protesta protiv "izdaje" (koja se inače stoji u tome kad se neko ponaša normalno i hoće da se integriše u okruženje i da se ugleda na njega i menja itd) nije odrekao državne sise, niti se samospalio, i koje sve treba najuriti sa državne sise, do poslednjeg, da jedu govna iz kontejnera.

 

Ako je "srbski narod" nečija žrtva onda je žrtva takvih koji su ga ubedili u ta sranja samo da bi oni mogli da i dalje lude i muzu. Sve to treba marginalizovati, kao što je bilo marginalizovano ranije. Da kopaju kanale, tu je njima mesto. To je jedini problem te zemlje, ta bagra. Ostalo su sve nepostojeći i izmišljeni "problemi" koji služe da bi se prikrio ovaj jedan jedini.

Kandiduj se na sledecim izborima pod brojem 1 - neko ce se zajebati i pobiti oko dnevnica sto te je zaokruzio. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

To sve pod uslovom da je SPS protiv sankcija Rusiji. Meni Dačić uopšte ne deluje kao neki Rusofil koji će insistirati da se sankcije ne uvode. On je intersdžija koji želi lovu a to trenutno ima samo ako si na vlasti.

Link to comment
Share on other sites

 

Verujem i ja da je kod Dačića i njegovih na prvom mestu interes, da lako mogu da promene ploču, bio je on već Najevropljanin, ali takođe, verujem da između SNS i SPS nije jedini problem odnos prema Rusiji, ima ti mnogo sujete, sukoba interesa, netrpeljivosti izazvane raspodelom pozicija i uticaja. SNSovci, u većini, misle da SPS dobija previše na uštrb SNS kadrova. Ne mislim da je raskol konačan niti toliko dubok da se ne može nastaviti ra u korist opšte štete.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

To sve pod uslovom da je SPS protiv sankcija Rusiji. Meni Dačić uopšte ne deluje kao neki Rusofil koji će insistirati da se sankcije ne uvode. On je intersdžija koji želi lovu a to trenutno ima samo ako si na vlasti.

 

sem sto mu je majka u Rusiji.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Klotzen said:

To sve pod uslovom da je SPS protiv sankcija Rusiji. Meni Dačić uopšte ne deluje kao neki Rusofil koji će insistirati da se sankcije ne uvode. On je intersdžija koji želi lovu a to trenutno ima samo ako si na vlasti.

Covek je 30g. na vlasti iz prostog razloga jer je svaki njegov stav o bilo cemu, zasnovan na tome sta ima bolju prolaznost u narodu. Video kakav se narativ forsira na Hepiju i Pinku povodom rata, od Rusa humanista, preko Ukrajinaca i zapada koji su zeljni krvi i brze bolje je promenio svoju plocu najevropljanina.

 

 

Link to comment
Share on other sites

očigledno da je spsu zabranjen pristup rezimskim medijima nakon izbora. U Beogradu će se evidentno ići na nove izbore.

E sad Đilas Žvalonja razgovori, realno ssp bi morao da podrži sankcije Rusiji sko želi da ostane kredibilan partner evropi.

Sns je omašio predizbornu kampanju, razne Grujičić i Kešelji im ništa nisu doneli osim što će im pokupiti mandate. Socijalisti im na prorusko laprdanje uzeli deo glasača. Ako opet uvedu sps u vlast mislim da će im socijalisti jos glasova otkinuti pred lokalne izbore. Plus jasno je da EU očekuje jasnu pro-eu vladu, nikakve Vuline, Dačiće i ostale. Ja sam već napisao da očekujem poziv za Moramo da udju u vlast, naročito zbog jakog uticaja zelenih u Evropi. Evo i u Sloveniji ce biti vodeća stranka na vlasti.

 

Link to comment
Share on other sites

Rastegnuće Firer iz našeg sokaka formiranje republičke vlade najmanje do oktobra meseca, nadajući se da će dotle da se završi rat u Ukrajini i da će malo da se olabave mengele u kojima mu trenutno stežu mošnice. A može i da raspiše nove republičke i beogradske izbore u to doba pa da se sve otegne do sledećeg proleća. Šta će mu i Skupština i Vlada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...