Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

14 minutes ago, Ridji said:

 

 

Ma ja mislim na ovog jednog u Holandiji koji je glasao za Vacića, na stanu što mi nije jasno koji je to 30k idiota u Srbija ovaj 1 mi je posebno interesantan slučaj

Proverava tacnost prebrojavanja glasova 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, medobrundo said:

Još se nisu slegli utisci posle izbora, još se sav materijal nije prebrojao, još se ni žalbe nisu uložile.. a iz opozicije (ex-DS+) se već oglasilo dosta onih koji iznose prljav veš i iz kojih izbija sujeta snagom i brzinom kojom Vučić sipa istinu na Pinku. Baš otužno za čitati. To su sasvim jasno trule jabuke. Ko zaista može da pomisli da su se takvi trudili tokom kampanje i davali sve od sebe? I ne znam dokle više ideja opoziciji da bude u toj meri prisutna na tviteru. Da li se jedna dobra stvar izrodila od njihovog boravka na tviteru? Gube vreme sa nekim budalama po spejsovima, prave gafove, svađaju se sa botovima, upućuju prazne pretnje, olajavaju jedni druge.. Tviter je (toksični) balon klasičan, u kojem se olako i izgubi svest o tome šta je Srbija zapravo. Ko je to iz SNS-a na tviteru? Niko u principu, ukoliko se izuzmu oni koji pišu kako bi ispunjavali tačno određene stranačke zadatke i stvarali privid o nekim temama, sukobima, i sl. 

 

Sa druge strane, eto, Tviter makar omogućava da sagledamo ko su ti u opozciji koji nisu u stanju da imaju minimum solidarnosti, timske igre i samokontrole. Opozicija je u velikoj meri sastavljena od ljudi koji dobro žive i kojima si arogancija i sujeta toliko pomutile razum, da im pobeda na izborima ni nije primarni zadatak.. uvek će se pre odlučiti da kao cilj postave neku ličnu agendu. To onemogućava razvijanje bilo kakve hijerarhije -- što se vidi i kroz desetine nekih besmislenih pokreta sastavljenih od jednog člana. Jedan disciplinovani Nebojša Stefanović, tup kao ugao od 179 stepeni, koji razume svoje mesto u hijerarhiji i ima strpljena da kroz 10-15 godina pregazi sve pozicije -- pa na kraju bude i ministar, vredniji je u političkoj borbi od 100 Vlada Gajića.

Upravo. Potpisujem sve ovo.

Ja igrom slucaja znam (nisu mi nikakv prijatelji ili slicno) par njih koji su nekakvi lideri mladjeg dela niške opozicije. 
Kunem vam se, to je u najmanju ruku podjednako loše kao SNS bagra. Ne preterujem. Možda i gore.
Privilegovana deca, apsolutni džiberi, truli elitistički malogradjani, koji na neki svoj način dobro žive, bahate se na najprizemniji način, a politikom se bave iz neke arogancije i sujete. Naravno uvek idu van opanaka. Užas užas. 
Najgore od svega, to se vidi na prvu loptu. Plus za neke od njih postoje odredjene skandalozno kompromitujuće stvari (dokazane). A izigravaju i pretenduju da budu nekakva intelektualna elita.

I kako verovati da neka struja koja postavlja ili dozvoljava takvim ljudima da imaju veliku važnost u tom pokretu, može da uradi nešto.

Nema od toga leba...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

2. Jovanovića (DSS) će sigurno kupiti, ponudiće mu ministarstvo spoljnih ako treba.

 

1 hour ago, Constantin said:

Jeste....evo ga jutros na Prvoj i kod Marića...želi da preuzme odgovornost za vršenje vlasti....kakv "igrač" je Žvala...zaEban.


Sad sam ga uhvatio malo na euronews, kaže da bi potez da SNS odbaci SPS njega dodatno ili drastično udaljio od saradnje sa SNS, ne zato što voli SPS nego kao SPS je dao ogromnu podršku Vučiću na predsedničkim izborima i ako bi ih sad SNS odbacio kako da saradjuješ sa takvim nekim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Od ortaka, sa jedne zatvorene grupe:

--- --- --- ---

Sinoć sam bio sa jednim vrlovisokopozicioniranim naprednjakom koji mi je stari drug, već 30 godina.

Jedan od Vučićevih najbližih strateških savetnika:

(*moj komentar* - ime se ne pominje, ali znam o kome se radi, obojica ga dobro znamo - legitiman info) 

Ne sumnjam u legitimnost informacije, dosta slicnih stvari sam i sam cuo od rodjaka , prijatelja, ali iskreno cela prica mi nema puno smisla. Ako se vec sprema taj " zaokret" onda ne vidim kakvo bi to moglo da se desi izbacivanjem SPS-a iz vlade i uvodjenjem Zavetnika, Boska i onog ostatka DSS, koji su celu kampanju zasnivali na zaklinjanju u Putina. Jednostavno kada sve saberes ne dobijas da su dva i dva cetiri.:classic_biggrin:

Mislim da ce on nastaviti kao i do sada, a da vecih pritisaka nece ni biti.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

To imamo i sada, što se tiče koalicija. Koliko samo stranaka je na listi SNS-a, plus SPS i JS?

Za ovo ostalo nisam siguran isto. Nema SNS toliko jake kandidate da bi imali baš toliku prednost, ali mislim da možemo da imamo sličan izborni sistem kao u Hrvatskoj, Tako bi omogućili da regioni budu pojednako zastupljeni i omogućili da i neke regionalne partije uđu u parlament.

Imas pravo, mada te stranke poput PUPS-a , ja i ne racunam kao ozbiljne stranke , vec kraciju vlasti. 

Mislim da se SNS od samog pocetka potcenjuje, ali je sasvim jasno da imaju jacu organizaciju od svih ostalih stranaka. Oko hrvatskog modela se slazemo, jedino sto bih ja izbacio je glasanje dijaspore.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, AgroLaki said:

Drugar, njegova objava na fejsu. 

image.thumb.png.2094938e1b6c12520275c6ac4eecafec.png

 

Smehotres je da se nije kralo na biračkim mestima kad ima onaj zapisnik iz Doljevca (BM 25) sa 0 za sve liste osim Vučića i Dačića.

 

Po nekim procenama 30% mesta u Srbiji nije bilo pokriveno kontrolorima opozicije.

 

I gde su rezultati opozicije za Beograd ako su ga pokrili?

 

Ovde npr. lik iz DJB-a priznaje da nisu pokrili svako 5. mesto na fakin' Vračaru. Naravno da su druge liste jače, ali ni Beograd očigledno nije bio 100% pokriven, a kamoli cela Srbija.

 

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, erwin said:

 

Smehotres je da se nije kralo na biračkim mestima kad ima onaj zapisnik iz Doljevca (BM 25) sa 0 za sve liste osim Vučića i Dačića.

 

Po nekim procenama 30% mesta u Srbiji nije bilo pokriveno kontrolorima opozicije.

 

I gde su rezultati opozicije za Beograd ako su ga pokrili?

 

Ovde npr. lik iz DJB-a priznaje da nisu pokrili svako 5. mesto na fakin' Vračaru. Naravno da su druge liste jače, ali ni Beograd očigledno nije bio 100% pokriven, a kamoli cela Srbija.

 

 

 

 

 

Pa sigurno se kralo tamo gde nije bilo opozicionih kontrolora, pogotovo u manjim mestima, ali ima poente da onaj ko dodje ucenjen, njemu ne moze ni 300 djilassolak kontrolora da pomogne. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DJORDJE said:

Ne sumnjam u legitimnost informacije, dosta slicnih stvari sam i sam cuo od rodjaka , prijatelja, ali iskreno cela prica mi nema puno smisla. Ako se vec sprema taj " zaokret" onda ne vidim kakvo bi to moglo da se desi izbacivanjem SPS-a iz vlade i uvodjenjem Zavetnika, Boska i onog ostatka DSS, koji su celu kampanju zasnivali na zaklinjanju u Putina. Jednostavno kada sve saberes ne dobijas da su dva i dva cetiri.:classic_biggrin:

Mislim da ce on nastaviti kao i do sada, a da vecih pritisaka nece ni biti.

 

Pa prosto je: uvedes zevetnike u vladu, sankcije Rusiji, zavetnici izlaze iz protesta i vracas SPS i nadas se da ce dovoljno vremena da prodje, da se smire duhovi i mozes da sedis na dve stolice i dalje. Samo za to mora da postoji dogovor sa ivicom.  

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DJORDJE said:

Imas pravo, mada te stranke poput PUPS-a , ja i ne racunam kao ozbiljne stranke , vec kraciju vlasti. 

PUPS je zanimljiva partija, pošto su imali neki potencijal. Čak je i realna ona priča da su u tim godinama kada su bili sa SPS-om, oni i JS u stvari bili ti koji su držali SPS iznad cenzusa. Tj. imali su solidnih par procenata. Sve je to izgubljeno kada su lideri nahranili svoje apetite i kada su dobili ono što su tražili u politici.

Ostale partije pri SNS-u su uglavnom male, sem Ljiajićeve partije koja isto može da povuče procenat-dva ili Vulin koji je verovatno tu negde, ako ne i manje.

 

To su sve partije koje jako dugo nisu samostalno izlazili na izbore (ako su ikada), i teško je zaista izmeristi njihovu snagu, ali svi zajedno teško da mogu da povuku više od 2-3% i to je možda i optimistički.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ridji said:


Najveća Djindjićeva greška, pričao je pre nekih 10ak godina Čanak, na stranu u šta se i on pretvorio, da je posle tih izbora 2000. ubedjivao Zorana da urade lustraciju SPS i (mislim) SRS kadra, ali da Djindjić nije želeo, smatrao je preteranim

 

Ovo nije dobro interpretirano. To su bile Kostunicine a ne Djindjiceve reci!

 

Bila sam ubedjena da je opsta poznata cinjenica zbog cega i posebno zbog koga se nije desila lustracija pritom bilo je postova na tu temu ili ovde ili na starom f.... 

 

ali objasnio i Zarko Korac:

Jedna od najčešćih primedbi upućenih vladi Demokratske opozicije Srbije (DOS), izabranoj januara 2001. godine, bilo je to da nije "izvršila lustraciju". To je postalo gotovo opšte mesto traženja uzroka mnogih problema sa kojima se danas suočava Srbija. Pored onih koji su tražili ustavotvornu skupštinu, odnosno radikalni pravni (istorijski?) raskid s prošlošću, koji u osnovi nije bio ni podržan u javnosti, lustracija je ostala, po mišljenju javnosti, osnovni i "prvobitni greh" demokratskih promena. Pritom, praktično svi koji pišu o lustraciji zaboravljaju da je odluka o sudbini ljudi koji su bili funkcioneri ili aktivni pomagači Miloševićeve vlasti doneta na samom početku promena, krajem 2000. godine.

 

Zato se treba podsetiti redosleda događaja i činjenica koje to neumitno potvrđuju. Septembra 2000. godine održani su savezni, lokalni i izbori za predsednika tadašnje SR Jugoslavije. Pošto na saveznim izborima nije učestvovala Demokratska partija socijalista Mila Đukanovića, posle izbora je formirana vlada sa opozicijom u Crnoj Gori, koja u suštini nije imala stvarni politički legitimitet ni u Srbiji, ni u Crnoj Gori. U Srbiji je formirana neka "prelazna vlada" do republičkih izbora krajem 2000. godine – koja je bila sastavljena od po tri "koministra" (Socijalistička partija Srbije, DOS i Srpski pokret obnove) na bitnim funkcijama, koji ne samo da nisu imali nikakav legitimitet već ni sposobnost rada – i predstavlja jednu od najnakaznijih tvorevina u celokupnoj političkoj istoriji Srbije, a predstavljala je i prvi odgovor na mogućnost lustracije.

 

Naime, ako vi posle ubedljive pobede na lokalnim i saveznim izborima u Srbiji i posle poraza Slobodana Miloševića na predsedničkim izborima, nastavljate tri meseca da vladate sa njegovim glavnim kadrovima, vi šaljete jasnu poruku javnost da treba biti "razuman" i biti spreman na "politički kompromis".

Ali glavni udarac mogućnosti lustracije u Srbiji predstavljala je odluka Vojislava Koštunice, zajedničkog predsedničkog kandidata DOS–a, da zadrži na mestu šefa Državne bezbednosti Radeta Markovića (danas pravosnažno osuđen na višedecenijsku robiju) i Nebojšu Pavkovića, na mestu načelnika Generalštaba (u Hagu, čeka odluku o presudi). To je, pored ostalog, direktna poruka da treba "sačuvati" glavne kadrove Slobodana Miloševića i da za razliku od "revolucionara" iz DOS-a (Koštuničine reči), treba ići na političku "evoluciju", da treba biti "razuman" i biti spreman na "politički kompromis".

 

Iako je DOS više puta glasao o smeni Pavkovića i Markovića, Koštunica se oglušio o te zahteve i, prema podacima koji su javno dostupni, obojica su dosta često svraćali u njegov kabinet. Treba podsetiti da je, čim je Zoran Đinđić formirao vladu, njena prva odluka bila smena Radeta Markovića, uprkos ostavci koju je podneo na dan formiranja vlade. To je sve što je on mogao da uradi. Zato je drugi uzrok odsustva lustracije odluka tada najpopularnijeg političara u Srbiji da zaštiti funkcionere Miloševićevog režima.

Konačno, neke od stranaka DOS-a bile su male i bile su zadovoljne što im je članstvo naglo poraslo s dolaskom na vlast. One, naravno, nisu proveravale političku prošlost svojih novih članova, a oni su često bili niži funkcioneri bivšeg režima. To je treći uzrok odsustva lustracije: sve manje volje u samom DOS-u da se lustracija izvrši.

Ali glavni uzrok odsustva lustracije, čiji zakon uskoro prestaje da važi, jeste činjenica da Srbija nikada nije smogla snage da se suoči sa pravom prirodom Miloševićevog režima. Suviše mnogo ljudi je podržavalo tu politiku i lustracija bi ih naterala da odgovore na osnovno pitanje – zašto uopšte nekoga lustrirati? Jer lustracija nije sudska, već politička odluka o tome ko je nedostojan da se neko vreme pojavljuje u javnom životu. Da bi nekom zabranili da se pojavljuje u javnom životu, moramo prethodno imati jasne moralne i političke kriterijume šta je bilo neprihvatljivo u njegovom ponašanju. U zemlji gde su praktično svi novinari ratni huškači nastavili da rade i gde su neki danas glavni urednici i kolumnisti i u zemlji gde je jedno istraživanje među mladima pokazalo da je ratni zločinac i osuđeni ubica Milorad Ulemek Legija popularan, nešto suštinski nije u redu sa tim kriterijumima. Nemoguća je lustracija u zemlji gde se ne vidi tačno zašto je Milošević "kriv" ili kriv.

Kada je Knut Hamsun faktički podržao okupaciju svoje zemlje, pohvalivši Kvislinga u Drugom svetskom ratu, gotovo svi Norvežani, i mladi i stari, spakovali su i poštom vratili knjige svog omiljenog pisca. Time su pokazali šta misle o njemu. Tamo nije bilo zakona o lustraciji, ali je bilo moralnog stava o tome šta je ispravno. Kod nas su apologete i književni ideolozi proteklih ratova i dalje veoma popularni. I dalje se organizuju književne večeri u njihovu čast.

Kada zločinci iz prethodnih ratova, sluge režima koji ih je stvorio i oni koji su ih hvalili i opevavali prestanu da budu heroji velikog dela naše javnosti, onda ćemo moći da kažemo da, iako nismo primenili zakon o lustraciji, Srbija je smogla snage da sebe kritički pogleda u oči. Tada će to biti jedna druga Srbija, koja jeste sebe "očistila" od onih koji su je doslovno u zlo poveli.

 

 

 

 

17 hours ago, goldberg said:

 

Vidim ja da bi neki najradije bili za to ostane diktatura samo ako ce diktator da vodi spoljnu politiku (znaci ne poljoprivredu ili bezbednost, nego spoljnu politiku?!)

 

Bez uredjene spoljne politike, nema ni poljoprivrede...ne vidim zasto bi neko morao da bude diktator da bi se odredio u spoljnoj politici ako moze da bude i neko normalan. Obzirom da ovog trenutka nema normalnog, neka to uradi izabrani diktator.

 

...da li je moguce da postoji misljenje da srb moze da uredjuje bilo sta bez uredne i jasne sp.politike?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fancy said:

 

Malo je verovatno da SNS ide bez SPS-a, realno nisu im trebali ni za prošle izbore, pa su ipak ušli u vladu. Opet, bez SPS-a, imali bi najverovatnije drugi krug predsedničih izbora, i ja ne verujem da će to proći nezapaženo kod Vučića. Dakle, SNS i SPS formiraju vladu, da li će ko još ući videćemo.

Šta su problemi. Ja sam negde rekao kada ja Šapić ušao u vladu, da je to kraj i da se glasači Šapića neće u celosti preliti kod Vučića, što su ovi izbori i pokazali. Jednostavno su se orjentisali na druge stranke, i to može da objasni rezultat Zavetnika u Beogradu.

Ako imaju malo pameti i jednji i drugi i treći, neće ući u vladu po svaku cenu, pošto će to verovatno biti njihov kraj kao samostalnih partija i u budućnosti će moći da idu samo uz SNS (privezak).

Beograd je specifičan, ako SPS ne formira vladu sa SNS-om, SNS neće imati većinu da formira vlast, pošto će se pre pocepati DSS u Beogradu, nego što će svi pohrliti u gradsku vladu kojom će vladati Šapić ili Vesić.

 

Ali da sačekamo, za sada im nisu potrebni ni ni republičkom nivou, ni u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DJORDJE said:

Ne sumnjam u legitimnost informacije, dosta slicnih stvari sam i sam cuo od rodjaka , prijatelja, ali iskreno cela prica mi nema puno smisla. Ako se vec sprema taj " zaokret" onda ne vidim kakvo bi to moglo da se desi izbacivanjem SPS-a iz vlade i uvodjenjem Zavetnika, Boska i onog ostatka DSS, koji su celu kampanju zasnivali na zaklinjanju u Putina. Jednostavno kada sve saberes ne dobijas da su dva i dva cetiri.:classic_biggrin:

Mislim da ce on nastaviti kao i do sada, a da vecih pritisaka nece ni biti.

 

Verujem da je ovaj scenario ipak moguć - u vladu uvedu neke autsajdere koji će tražiti manje, a kojima je d*pe zinulo za foteljama. Time će otkačiti SPS, koji ima ozbiljne kontakte sa Kremljom, a ovi folklorni elementi desnice će skrpiti neko nemušto saopštenje u smislu da su, eto, morali tako da urade i rešena stvar. Sancije Rusiji bi se zaboravile za nedelju dana, desničarima bi ostalo samo da pevaju Kaljinku, eventualno organizuju još neki skup podrške Putleru i svi srećni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ma nije, on je tada stvarno verovao u ludosti koje je govorio, a ova je obican demagog, to je ocigledno :lol_2:

 

Najjaci su likovi koji se okupljaju da je slusaju, ovakvi kao ovaj:

 

spacer.png

 

:roflmao:

 

malo je reci da ne mogu da skinem pogled sa ovog

 

 ilustracija nije normalna

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, sreta-steta said:

 

Pa prosto je: uvedes zevetnike u vladu, sankcije Rusiji, zavetnici izlaze iz protesta i vracas SPS i nadas se da ce dovoljno vremena da prodje, da se smire duhovi i mozes da sedis na dve stolice i dalje. Samo za to mora da postoji dogovor sa ivicom.  

Zaokret sa SPS-om mi deluje realnije nego sa onom ludacom ili Boskom. Dacic nikada nije bio ideoloski opterecen, bas kao ni Vucic. Kao sto je mogao u koaliciju sa Tadicem, moze ladno da okrene ledja i Putinu , bez obzira na specijalne veze, samo ako proceni da mu je to u dugorocnom interesu. Ne bih bio iznenadjen ni da neko iz Ujedinjenih pretrci u drugi tabor iz "evropskih" pobuda. U Srbiji je oduvek svako imao svoju cenu.

Link to comment
Share on other sites

da, citam:

 

Predsednički kandidat ispred koalicije NADA Miloš Jovanović izjavio je danas da bi mogao da bude u koaliciji sa naprednjacima na republičkom nivou, a kada je u pitanju potencijalna koalicija koju bi NADA pravila sa SNS i SPS, istakao da bi moralo „mnogo toga da se promeni“..... „Ne zato što ih nešto volim, jer sam svestan da nas dele suštinske razlike i stavovi prema Evropi. Ipak, između pitanja Kosova i Metohije i korupcije ipak postoje neki prioriteti. Ipak je pitanje Kosova prioritet..

 

U Beogradu, s druge strane, Jovanović kaže da je u kontaktu sa kolegama iz opozicije, ali da među njima ima onih koji „ništa i nigde“ ne bi hteli sa Draganom Đilasom, funkcionerom SSP, stranke koja je okosnica „Ujedinjene opozicije za pobedu Srbije“.

 

...sta prica ovaj, hoce u vlast ali pod svojim uslovima jer ih `dele sustinske razlike u pristupu eu` - koje li su to razlike osim sto kod jednih put u eu je deklarativan a kod drugih nikakav

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

...sta prica ovaj, hoce u vlast ali pod svojim uslovima jer ih `dele sustinske razlike u pristupu eu` - koje li su to razlike osim sto kod jednih put u eu je deklarativan a kod drugih nikakav

 

Sve mi se čini da će izbor koalicionog partnera biti kao švedski sto, a da će ovi koji se javno nude i propadnu biti u problemu.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DJORDJE said:

Zaokret sa SPS-om mi deluje realnije nego sa onom ludacom ili Boskom. Dacic nikada nije bio ideoloski opterecen, bas kao ni Vucic. Kao sto je mogao u koaliciju sa Tadicem, moze ladno da okrene ledja i Putinu , bez obzira na specijalne veze, samo ako proceni da mu je to u dugorocnom interesu. Ne bih bio iznenadjen ni da neko iz Ujedinjenih pretrci u drugi tabor iz "evropskih" pobuda. U Srbiji je oduvek svako imao svoju cenu.

 

Dacic vrlo dobro zna ko ga je odrzao iznad vode u periodu kod DOS nije usro sve sta je imalo usrati. On ukoliko podrzi tako neku odluku (zaokret od Rusije) njegovi glasaci mu to nece zaboraviti, plus vrlo verovatno bi pocepao stranku. Zato i jeste resenje dati ludaci neku poziciju i potrositi je prvom prilikom. Dacic ima milion opcija tada: da udje u vladu, da daje manjinsku podrsku... Ja licno mislim da se nikome Ivicin ulazak u vladu koja mora da nacini zaokret prema RUS ne isplati. 

 

Naravno moguce je da i ja na ovo gledam iz svog bubble-a. I da sns jednostavno nece da pravi nikakav zaokret.  

Link to comment
Share on other sites

Bez kompletno odrađene energetske diverzifikacije, Bajatović je nedodirljiv.

 

Njegove lične veze sa vrhom Gazproma i ruskim drmatorima na polju energetike su nepojmljive za bilo kog političkog čimbenika u Srbiji i nijedan političar i stranački operativac nije ni izbliza stekao tako snažne odnose u inostranstvu.

 

Lakše bi Vučić smenio nekog KGB generala u Rusiji nego Bajatovića u Srbiji.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nek grmi jako said:

Lakše bi Vučić smenio nekog KGB generala u Rusiji nego Bajatovića u Srbiji.

 

...kakav mentalno putinoliko bahati lik ovaj bajatovic,

cime ih je zaduzio da ga odrzavaju kao pandu?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam s druge strane, onako više neobavezno tokom nekog drugog razgovora, čuo da je on mnogo više napravio famu oko sebe da je on ruski čovek, nego što je zapravo on njima toliko bitan i da ga toliko štite

 

nemam pojma, samo dajem perspektivu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...