Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

 
Ja sam izasao da glasam pola stvarno samo zato sto sam ovde rekao da cu izaci, i zbog podrske vecine "naroda" guranju njonje u putlerovu stražnjicu, a pola da vidim da li ce na tom izbornom mestu ukrasti jedan glas za jedinog pravog opozicionog poslanika - Kamberija (nisu, proverio sam na sajtu RIK) a znao sam da će biti samo jedan [emoji38]_2: Eto, glasao sam na osnovu uverenja, za one koji su iskreno za ulazak u NATO i EU i nisu ničiji [emoji38]_2: 
 
Baš bih voleo da sam mogao da vidim face ovima tamo kad su izvukli taj jedan listić, usamljen poret gomile patrijota uber ales, to mora da bi bilo spektakularno [emoji38]_2:
 
 1995249300-999AMB_Kevin_Spacey_011.jpg
Ja sam na izborima 1997. (ono kad je deo opozicije predvođen ds-om bojkotovao a spo izašao na izbore) bio kontrolor na jednom bm na starom gradu. Kod nas je neko na jednom listiću dopisao Azema Vlasija. Ti li si? [emoji28]


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Vučić je it rečnikom rečeno senior arhitekta / konsultant za dobijanje izbora. Ne verujem da ima neko ko toliko dobro poznaje tu materiju. Ne samo sa pravne i organizacione strane nego i sociološki - dušu većinskih glasača kao i kada treba obezbediti podršku spolja.

Postoji i komponenta prinude koja nije za zanemariti i pomaže učvršćenju.

 

On zna da levica može da dobije tih 30% izašlih i to je to. Moglo bi se iscediti 35% i to je sav potencijal. Levicu je kvazi-pokrio konverzijom u SNS. Ali sa desnice dolazi opasnost i zato je to pod šapom koliko je moguće po njega i otud lažna ponuda da se pokupe glasovi nezadovoljnih desno orjentisanih: zavetnica i onaj DSSovac kao i POKS - to su generički / bot desničari na platnom spisku. U međuvremenu je on ili neka ambasada rešila Dveri.

 

Ali to nije splet okolnosti - to je zanatska veština i izuzetno poznavanje materije. I vladaće dok neko ne reši sve aspekte te političke veštine u kojoj je cilj da budeš izabran. 

 

Pazi on sa Vesićem kao otežavajućim faktorom izvuče da mu treba jedan partner za 55+ odbornika. A onda za koaliciju ima meni s kog može da uzme dvoje i niko ne može čak ni da ga ucenjuje.

 

Ali ovi rezultati nisu samo njegov uspeh nego su i amaterizam opozicije iz kruga dvojke koja ne može da skapira da se skupština Bgd bira i u Vukićevici i Ralji.

Vučić je urbani grad sigurno izgubio, ali ima i ruralni deo koji je manji, ali dovoljan da reši urbanu sredinu.

 

O tome govori Đoka Vlah kojeg deo foruma hejtuje kako ruši rejting opozicije - šta je u njegovim istraživanjima netačno? Zašto opozicija neće da pokuša da napravi rezultat u Vukićevici i Ralji - nije mi jasno. Prosto mi je teško da poverujem da su toliko retardirani jer su ovo xti izbori u kojima se to dešava. Jednostavnije objašnjenje mi je da su i oni na nekakvom "platnom spisku".

 

Uostalom i beskrvna reakcija posle izbora vuče u tom pravcu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, VladimirB said:

..

 

Preko par poznanika koji su bili kontrolori u Beogradu čujem da su masovno glasali stari ljudi, daleko više nego populacija 30 - 60. Možda ne treba da krivimo zaglupljene indiferentne mlade, već starce koji nepogrešivo biraju loše.

 

 

ŽPa da, nije kriv noko koga boli dupe da prošeta do BM za svoje dobro nego smo krivi mi, penzioneri, za koje je neko smislio da svi, listom, glasaju za vlast. To je uostalom čista laž, možda većina matorih glasa za SNS ali i većina mladih glasa isto, bilo zaokruživanjem broja 1 bilo neizlaskom na glasanje. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda po gradu i ima penzionera koji glasaju protiv,ali van grada nijedan. Rzmisljam o nekom penzioneru u Zitoradji koji je dobio 20k pomocipa daj bi za hitlera glasao.

 

Koliko para toliko i muzike se videlo i ovaj put. Mislim da je GLAVNI PROBLEM, sto je ovo verovatno neki maksimum ove opozicije. Ako se odredjeni ljudi ne povuku znamo sta je i kako je.

 

Ziveli smo taj jedan dan u nerealnim ocekivanjima i to je to. Meni juce ceo dan nije bilo dobro kad sam shvatio da za nas nema spasa.Mi smo velika manjina i moramo to priznati. Jeste krao placao,ali to nas narod voli i dok ne napravi neku spoljno politicku gresku i najebemo kao narodnece taj ispod 50% biti nikad.

 

Najgore je sto njega podrzva sirotinja...i clanovi. Taj deo je nejasno.Cak je i Orban razbio izbore...jbga u svetu ima znacajno viseglupih ljudi,kod nas je to jos izrazenije..

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, CheshireCat said:

Vučić je it rečnikom rečeno senior arhitekta / konsultant za dobijanje izbora. Ne verujem da ima neko ko toliko dobro poznaje tu materiju. Ne samo sa pravne i organizacione strane nego i sociološki - dušu većinskih glasača kao i kada treba obezbediti podršku spolja.

Postoji i komponenta prinude koja nije za zanemariti i pomaže učvršćenju.

 

On zna da levica može da dobije tih 30% izašlih i to je to. Moglo bi se iscediti 35% i to je sav potencijal. Levicu je kvazi-pokrio konverzijom u SNS. Ali sa desnice dolazi opasnost i zato je to pod šapom koliko je moguće po njega i otud lažna ponuda da se pokupe glasovi nezadovoljnih desno orjentisanih: zavetnica i onaj DSSovac kao i POKS - to su generički / bot desničari na platnom spisku. U međuvremenu je on ili neka ambasada rešila Dveri.

 

Ali to nije splet okolnosti - to je zanatska veština i izuzetno poznavanje materije. I vladaće dok neko ne reši sve aspekte te političke veštine u kojoj je cilj da budeš izabran. 

 

Pazi on sa Vesićem kao otežavajućim faktorom izvuče da mu treba jedan partner za 55+ odbornika. A onda za koaliciju ima meni s kog može da uzme dvoje i niko ne može čak ni da ga ucenjuje.

 

Ali ovi rezultati nisu samo njegov uspeh nego su i amaterizam opozicije iz kruga dvojke koja ne može da skapira da se skupština Bgd bira i u Vukićevici i Ralji.

Vučić je urbani grad sigurno izgubio, ali ima i ruralni deo koji je manji, ali dovoljan da reši urbanu sredinu.

 

O tome govori Đoka Vlah kojeg deo foruma hejtuje kako ruši rejting opozicije - šta je u njegovim istraživanjima netačno? Zašto opozicija neće da pokuša da napravi rezultat u Vukićevici i Ralji - nije mi jasno. Prosto mi je teško da poverujem da su toliko retardirani jer su ovo xti izbori u kojima se to dešava. Jednostavnije objašnjenje mi je da su i oni na nekakvom "platnom spisku".

 

Uostalom i beskrvna reakcija posle izbora vuče u tom pravcu.

 

 

Procitao sam negde na twiteru , ne mogu sad da nadjem ali razlika u pristupu Vucica i npr. Tadica.

Tadic dodje i slika se sa kravom i pita je li vam hladno kokoskama, a Vucic dodje u selo, nabroji 10 okolnih sela, seti se kako ih je svaka vlast zanemarivala, kaze da on ne zna da slika te selfije na tim mobilnim sokocalima. Brusio je on dugo godina te vestine i dobro to radi sta god ko mislio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ziveli smo taj jedan dan u nerealnim ocekivanjima i to je to. Meni juce ceo dan nije bilo dobro kad sam shvatio da za nas nema spasa.Mi smo velika manjina i moramo to priznati. Jeste krao placao,ali to nas narod voli i dok ne napravi neku spoljno politicku gresku i najebemo kao narodnece taj ispod 50% biti nikad.

 

Najgore je sto njega podrzva sirotinja...i clanovi. Taj deo je nejasno.Cak je i Orban razbio izbore...jbga u svetu ima znacajno viseglupih ljudi,kod nas je to jos izrazenije..

 

Evo delom odgovora za Beograd.

 

Rezultati parlamentarnih izbora u Srbiji 2022 http://www.rik.parlament.gov.rs/zapisnici/288966

 

Kako se udaljavamo od centara grada (NBg, Zemun,...) - prema Sopotu, Barajevu, pređemo reku za Palilulu... brojke postaju strašne, "izdominirao" je SNS.

 

Pogledamo Zrenjanin, isto. Šta se sve tamo dešavalo i dešava, ne treba trošiti bajtove na to - i pobeda SNS. Bor, Loznica - isto.

 

 

Edited by VladimirB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Psihopata moze da kenja sta hoce kad ima moc da prica sta hoce. Grdjansku Srbiju svi mrze. On je na TV-u i novinama non-stop i uvek u pozitivnom. Slagaoje hiljadu puta, probio rokove,ali koga to briga. 2018g je trebala biti gotova pruga do Subotice,ovako je 2022 do NS-a, jbs Savamalu, Sarica, Koluviju, Babica i resto krimosa sto drzi. Cak su i SPENS  bazen gradili skoro 2g.Nesto je naravno i uradio,ali vlada 10g..Kupovna moc je slabija,vecina ljudi slabo putuje,gledaju TV i zive svoj san,ali u snu, ponekad. Losi odnosi sasvim susedima sem sa Madjarskom.

 

Ne bih ja isao dotle da je on genijalan, jednostavno je narod glup,pa vi to ako hocete prihvatite,ako ne nikom nista.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Clash said:

Procitao sam negde na twiteru , ne mogu sad da nadjem ali razlika u pristupu Vucica i npr. Tadica.

Tadic dodje i slika se sa kravom i pita je li vam hladno kokoskama, a Vucic dodje u selo, nabroji 10 okolnih sela, seti se kako ih je svaka vlast zanemarivala, kaze da on ne zna da slika te selfije na tim mobilnim sokocalima. Brusio je on dugo godina te vestine i dobro to radi sta god ko mislio.

...popije rakiju od seljaka i kaze mu "uuuuu ova je najbolja koju sam pio" (seljak mu spakuje 5 litara), pita za probleme, oni krenu da nabrajaju, a onda nazove nekog random saradnika i "naredi" da se to resi u "najkracem mogucem roku". I ovo poslednje je presudno. Ali to mozes samo kad si vlast.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, VladimirB said:

 

Evo delom odgovora za Beograd.

 

Rezultati parlamentarnih izbora u Srbiji 2022 http://www.rik.parlament.gov.rs/zapisnici/288966

 

Kako se udaljavamo od centara grada (NBg, Zemun,...) - prema Sopotu, Barajevu, pređemo reku za Palilulu... brojke postaju strašne, "izdominirao" je SNS.

 

Pogledamo Zrenjanin, isto. Šta se sve tamo dešavalo i dešava, ne treba trošiti bajtove na to - i pobeda SNS. Loznica - isto.

 

 

NS tmo gde zivim su satrani, nazalost centari siri centar uz Limane i sam grad smo pobedili. E sadove selendre tipa Rumenka,Sajlova,moja ex Kamenica,Ledinci, Klisa i sta znam..su razbilii to je to.Mozdaima tesnu vecinu NS ai to je upitno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aman zaman ljudi. Jebali vas mediji vise. Neko pomenu na prethodnoj strani kako su glasali u Nedeljicama. Tamo se svi znaju. Uzmite zapisnik trazite da vidite, opozicija je vec bila tamo. Utvrdite da li je bilo kradje. Uzmite tih par manjih mesta gde su bili aktivisti, pricali sa ljudima, iscimajte ih. Ako utvrdite da je bilo kradje daj da palimo RIK ako nista 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam toliki pesimista. Mislim da ce vremenim doci do nekog "zamora" kod glasaca - pozelece neke promene. Ali nece hteti da glasaju za bilo koga. 

Zato, opozicijo, pamet u glavu I da naprave neki dobar program I pobednicki tim za neke sledece izbore! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Bane said:

Ja nisam toliki pesimista. Mislim da ce vremenim doci do nekog "zamora" kod glasaca - pozelece neke promene. Ali nece hteti da glasaju za bilo koga. 

Zato, opozicijo, pamet u glavu I da naprave neki dobar program I pobednicki tim za neke sledece izbore! 

 

Pre ce doci do pomora nego zamora glasaca.. A tad cemo zavisiti od toga koliko je postenih mladih napustilo zemlju, i koliko je preteklih mladih razvilo bilo kakav moral, i izbeglo da se 'ovajdi' za deo kolaca.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kooineeperk said:

...popije rakiju od seljaka i kaze mu "uuuuu ova je najbolja koju sam pio" (seljak mu spakuje 5 litara), pita za probleme, oni krenu da nabrajaju, a onda nazove nekog random saradnika i "naredi" da se to resi u "najkracem mogucem roku". I ovo poslednje je presudno. Ali to mozes samo kad si vlast.  

 

Evo ovo:

 

 

Moze da se sprda Kesic koliko hoce, ovo je Vucicu donelo glasove. To sto trafo stanica verovatno nije dosla do 1. juna (a mozda i uopste), to nema veze. 

To sto ovo nije u ingerencijama predsednika drzave, jbg, nema veze. Sta znaju ljudi - njima drago da neko prica sa njima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Ko se lozi na Ponosa?

 

Ponos je nebitan kao ime. Bitno je skloniti djavola. A to nece uraditi zavetnici i seselj.

Pa mi. Šta kao nismo se ložili da on može da dobije izbore? 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, shonke said:

Pa ako bi vučić okrenuo kurs ka civilizaciji, eu, nato, odjebao srbstvo i srbovanje, odjebao bajatovića i gljivicu, putlera i mitomaniju i treba mu dati glas da to sprovede.

Da to uradi, ne bi bio Vučić. Ako EU i ostali prihvate takvog mafioza u društvo, onda ni oni nisu mnogo bolji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Haklberi said:

 

img_6836.png?resize=1024,749&ssl=1

Tačno mislim da sam mogao da pogodim likove koji su glasali za Vučića. Mišin jedan glas od 35 000 je iz inostranstva, Miša sledeći predsednik.

 

Da mi je da razumem taj jedan mozak, koji živi u inostranstvu i to u uredjenoj zemlji kao što je Holandija a da glas (ako nije greškom) onoj spodobi. Mislim sam njegov život na zapadu je sušta suprotnost tog glasa i šta onaj mentol priča

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ridji said:

 

Da mi je da razumem taj jedan mozak, koji živi u inostranstvu i to u uredjenoj zemlji kao što je Holandija a da glas (ako nije greškom) onoj spodobi. Mislim sam njegov život na zapadu je sušta suprotnost tog glasa i šta onaj mentol priča

Ja mislim da ima 30k+ univerzumskih gresaka. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ridji said:

Da mi je da razumem taj jedan mozak, koji živi u inostranstvu i to u uredjenoj zemlji kao što je Holandija a da glas (ako nije greškom) onoj spodobi. Mislim sam njegov život na zapadu je sušta suprotnost tog glasa i šta onaj mentol priča

Bilo je penzionera, moguće da je neko mislio Vučić. 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ridji said:


Pogledajte vi te nožice i taj stav :classic_laugh: (nije lepo komentarisati nečiji izgled ali kad je u pitanju karikatura Vesić tu ne postoje nikakve norme)

Ovo je jos bolje, palanačka inferiornost - hvaljenje što se slikao sa mrskim strancima.

 

26 minutes ago, Referent said:

Усраћу се од елитизма заснованом на адреси пребивалишта.

Pa stvarno. Nisu u tim Nedeljicama crtali murale Ratka Mladica, niti su se okupljali da klicu putleru, niti su svih ovih godina iz Doljevca i Ćićevca i iz Surdulice dolazile sve zaumne ideje koje tu haraju, i u time mestima se nije okupljala neviđena rulja da klice raznim srbskim majkama i ostalim najvecim patrijotama koji nikad nisu ni bile tamo. Zna se odakle sve te ideje dolaze i gde imaju najvecu podrsku. Mozda ne u procentima, nego u brojevima, mada verovatno i u procentima.

 

Evo napisao je ovde @lssey da u njegovoj firmi gde su svi visoko obrazovani, sa platama preko 1000 evra jedini on je za građanasku opciju, ovo ostalo sve sam go palančanin i "mi" i "mrski zapad" prica itd. Poenta je, sve su to isti. Osim tog mesta prebivalista nema razlike između njih.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, shonke said:

Ne znam sta ima da se oseća prevareno. Ja sam od 1988. u ratu sa bagrom i ne smatram da me djelic ili "žuti" prevarili. Znao sam ih i onda ko su i šta su i ne samo oni. I nisam ih smatrao za mesije a ni za lopove. Trebalo je skloniti onog. Najveća greška (gledano iz naše perspektive)je što nisu sproveli lustraciju (ili što bi putler rekao denacifikaciju - eto to je baš prigodna reč).


Najveća Djindjićeva greška, pričao je pre nekih 10ak godina Čanak, na stranu u šta se i on pretvorio, da je posle tih izbora 2000. ubedjivao Zorana da urade lustraciju SPS i (mislim) SRS kadra, ali da Djindjić nije želeo, smatrao je preteranim

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...