Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Bitno je da se protestvuje. Recimo te poljoprivrednike niko više posle ovih obmana koje su preživeli neće ubediti da glasaju za faraona. Oni će sada da slušaju pljuvačinu po njima a znaju da je većina tih stvari laž i zbog toga će znatno manje da veruju tim medijima ubuduće.

I bota je tvrdio da su poljoprivrednici sns botovi kada su blokirali saobracaj i time ih je samo gurnuo u protivnički tabor.

 

Jedino što je to spor proces jer ovde imamo par hiljada ljudi koji će da se upoznaju sa realnošću sns vlasti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Bitno je da se protestvuje. Recimo te poljoprivrednike niko više posle ovih obmana koje su preživeli neće ubediti da glasaju za faraona. Oni će sada da slušaju pljuvačinu po njima a znaju da je većina tih stvari laž i zbog toga će znatno manje da veruju tim medijima ubuduće.

I bota je tvrdio da su poljoprivrednici sns botovi kada su blokirali saobracaj i time ih je samo gurnuo u protivnički tabor.

 

Jedino što je to spor proces jer ovde imamo par hiljada ljudi koji će da se upoznaju sa realnošću sns vlasti.

Ne bih se na to kladio. Secas li se malinara iz Ivanjice? Vec 30 godina ih svake godine drzava zajebe sa otkupom i za koga su glasali na poslednjim izborima, SNS i SPS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evropa i svet idu što dalje od korišćenja papira i plastike, a mi sa papira na plastiku, pa sada sa plastike na papir. No to me ne zanima toliko koliko neka druga stvar. Recimo ja sam iz Tunguzije, pričam engleski i tunguzijski i treba da uzmem kartu. Voleo bih da koristim gradski prevoz, međutim nemam srpsku SIM karticu, op od 2 opcije, ostade mi samo jedna, to je da uzmem papirić. Prodajna mesta kako sam skapirao nisu aparati nego treba da ga nađem tu negde na aerodromu gde sam sleteo, a nemam dinare. Pošto sam sleteo u nekih 5 ujutru, a ne želim da me kao stranca taksista odere (a svi znamo da hoće), meni se život po samom sletanju u Beograd automatski zakomplikovao... I šta ćemo sad?

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pacino said:

Evropa i svet idu što dalje od korišćenja papira i plastike, a mi sa papira na plastiku, pa sada sa plastike na papir. No to me ne zanima toliko koliko neka druga stvar. Recimo ja sam iz Tunguzije, pričam engleski i tunguzijski i treba da uzmem kartu. Voleo bih da koristim gradski prevoz, međutim nemam srpsku SIM karticu, op od 2 opcije, ostade mi samo jedna, to je da uzmem papirić. Prodajna mesta kako sam skapirao nisu aparati nego treba da ga nađem tu negde na aerodromu gde sam sleteo, a nemam dinare. Pošto sam sleteo u nekih 5 ujutru, a ne želim da me kao stranca taksista odere (a svi znamo da hoće), meni se život po samom sletanju u Beograd automatski zakomplikovao... I šta ćemo sad?

Trenutno je pod pritiskom Vincy-ja situacija takva da te taksista nece oderati, ali moze se desiti da odbije da te vozi ako je relacija u prvoj zoni pa im je malo 2300 din po vauceru da te voze.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Trenutno je pod pritiskom Vincy-ja situacija takva da te taksista nece oderati, ali moze se desiti da odbije da te vozi ako je relacija u prvoj zoni pa im je malo 2300 din po vauceru da te voze.

Dobro, onda hajde, neću da potrošim 20 eur na taksi kada mogu da potrošim 1 eur na gradski prevoz. 
Poenta je u tome, koliko je ovo prilagođeno turistima, meni ovo deluje jeftinije, ali unazađeno. 

Npr. ovde gde ja živim, svaki prevoz ima aparate na kojima možete da otkucate papirnu kartu koju možete da kupiti na mašini na gotovo svakoj stanici, a ako to ne želite, nemate keš ili šta znam, svako može za istu cenu da otkuca platnu karticu na aparatu i kada uđe kontrola samo očita platnu karticu i to je to. Plus, ako je vožnja kraća od 15 min možete da otkucate pri izlasku i ne skine vam punu cenu koja je inače 1,1 eur, nego srazmerno koliko ste se vozili.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 033zero330 said:

 

 

Ovo prenosi i Slobodna Evropa: https://www.slobodnaevropa.org/a/eu-srbija-migracije-bezvizni-rezim-zlatni-pasos/32413885.html

 

Nadam se da se time neće igrati jer je džabe 200.000 Rusa ako zbog toga podrška drastično opadne, plus što će mnogi od tih Rusa da se vrate ili odu u neku treću zemlju. Nedavno su morale da se ponovo uvedu vize za neke od zemalja koje ne priznaju Kosovo, pa računam da može da bude isto. A svakako da režim ne bi voleo da npr. Preševo dobije malo veći broj stanovnika.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Ne bih se na to kladio. Secas li se malinara iz Ivanjice? Vec 30 godina ih svake godine drzava zajebe sa otkupom i za koga su glasali na poslednjim izborima, SNS i SPS.

 

Taj Malinar je u Dverima tako da nije sigurno glasao za SNS. Ono što je Vučić uradio je da je osnovao još par udruženja čime kontroliše štetu. Ali oni koji poznaju ovu ekipu što je protestvovala pre 5 godina oni znaju da je Vučić sve lagao o njima i nikad neće glasati za njega.

Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, 40Wins said:

Janko Tipsarevic se uclanio u SNS. Nadam se da se uclanio u cetnike '44. 

 

Prva mu rekla, skoc' u vodu Janko..... 

Druga mu rekla bjez' u sumu Janko...

Treca mu rekla - predaj nam se Janko...

 

Kukavac Janko... predade se....

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

"Beogradska traktorijada"

 

“Danas neċe biti blokade saobraċaja, a posle vožnje pozvaċemo ljude da traktorima krenu u petak na skup u Beogradu“, kaže za Danas Milan Miloševiċ iz Viševca kod Rače, jedan od organizatora protesta.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Taj Malinar je u Dverima tako da nije sigurno glasao za SNS. Ono što je Vučić uradio je da je osnovao još par udruženja čime kontroliše štetu. Ali oni koji poznaju ovu ekipu što je protestvovala pre 5 godina oni znaju da je Vučić sve lagao o njima i nikad neće glasati za njega.

Nisam govorio o jednoj osobi vec malinarima generalno. Pogledaj rezultate izbora u Ivanjici, SNS i SPS 80% glasova, a onda se svake godine bune kako ih drzava prevarila sa otkupnom cenom. Ne mora Ivanjica, sljivu su placali 20 dinara, a u Valjevu opet glasali za Vucica.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJORDJE said:

Nisam govorio o jednoj osobi vec malinarima generalno. Pogledaj rezultate izbora u Ivanjici, SNS i SPS 80% glasova, a onda se svake godine bune kako ih drzava prevarila sa otkupnom cenom. Ne mora Ivanjica, sljivu su placali 20 dinara, a u Valjevu opet glasali za Vucica.

 

Ni ja ne govorim o jednoj osobi nego o njegovom udruženju. To nije mnogo ljudi ali par desetina ih je skontalo o čemu se tu radi. Tako je i sada neće svi poljoprivrednici prestati da glasaju za SNS ali oni koji predvode proteste i krug njihovih poznanika će znati da vlast laže. A pošto je ovo veći protest od malinara to će u ovom slučaju biti verovatno 2-3 hiljade ljudi. Što više sličnih protesta to će njegov rejting brže da se kruni.

Link to comment
Share on other sites

Koji je to mentalni sklop direktorke kada ne moze  da procijeni da ucesce covjeka koji je na odsluzenju kazne za ratne zlocine na javno casu, definitivno nije dobra ideja. Bez obzira sta ona ili bilo ko drugi mislio o opravdanosti optuzbe i osude.

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/yihr-nebojsa-pavkovic-na-javnom-casu-da-odgovaraju-direktorka-skole-i-gradonacelnik/

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

 

Ni ja ne govorim o jednoj osobi nego o njegovom udruženju. To nije mnogo ljudi ali par desetina ih je skontalo o čemu se tu radi. Tako je i sada neće svi poljoprivrednici prestati da glasaju za SNS ali oni koji predvode proteste i krug njihovih poznanika će znati da vlast laže. A pošto je ovo veći protest od malinara to će u ovom slučaju biti verovatno 2-3 hiljade ljudi. Što više sličnih protesta to će njegov rejting brže da se kruni.

 

Moram priznati da sam skeptik. Poljoprivrednike konstantno zavlače, a ako se pogledaju rezultati izbora, ne može se reći da su se opametili. Kao ilustraciju dajem ovaj članak: https://www.021.rs/story/Izbori-2020/245501/Selo-u-kojem-je-95-odsto-stanovnika-glasalo-za-Vucica-nece-na-izbore-zbog-neispunjenih-obecanja.html

 

Priča se svodi na to da su već dobijali prazna obećanja, ali se nisu opametili. Ekipa dolazi u takva sela, obećava im kosmodrome po n-ti put, obećanja ne ispinajva, ali oni i dalje glasaju isto.

 

Ovo važi za mnoge slučajeve, a ne samo za dotično selo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

Priča se svodi na to da su već dobijali prazna obećanja, ali se nisu opametili. Ekipa dolazi u takva sela, obećava im kosmodrome po n-ti put, obećanja ne ispinajva, ali oni i dalje glasaju isto.

 

Ovo važi za mnoge slučajeve, a ne samo za dotično selo.

Rajinski mentalitet. 

I ne samo na selu, nego svugde sirom Srbije. 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...