Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Kad smo već kod Niša..

 

Koje je ovo pišanje po narodu, po profesionalnosti, po zdravoj logici, po radnicima u upravi, po privredi koja plaća poreze.

 

I to od strane nek SNS bezveznjakovićke, potrošne robe, koja se baci u wc šolju i pusti se voda.

 

Pritom, ovakvih izjava i fenomena je dnevno na desetine, ne stigne čovek ni da prokomentariše.

 

https://n1info.rs/vesti/gradonacelnica-nisa-ako-zateknete-prazne-kancelarije-to-nije-zbog-mitinga/

 

"Odgovarajući na pitanje novinara šta će biti sa građanima koji na dan kada se u Beogradu organizuje miting odu do gradskih uprava zbog nekih svojih obaveza a zateknu prazne kancelarije, Sotirovski je kazala da bi i danas zatekli mnogo praznih kancelarija.

 

„Kada bi ovog trenutka krenuli do Gradske uprave, a sada je 12.30 sati, šta mislite koliko bi smo zatekli praznih kancelarija? Mnogo. Ne samo da se zaposleni ne vrate sa pauze, nego se neko i ne pojavljuje na posao, a kafići preko puta Skupštine grada su i te kako puni“, rekla je Sotirovski na konferenciji za medije održanoj u Gradskoj kući.

 

 

Sotirovski je izjavila da je u protekle dve i po godine četiri puta „na prepad“ obišla gradsku upravu, i da je sva četiri puta zatekla prazne kancelarije, ali i kancelarije pune dima.

 

„Zloupotrebe po pitanju radnog vremena u javnom sektoru ima, ali kada krenute da vršite represiju, na žalost svako se u tom trenutku poziva na mobing, na demokratiju i ljudska prava i tako dalje“, rekla je Sotirovski."

Edited by medobrundo
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, medobrundo said:

I to od strane nek SNS bezveznjakovićke, potrošne robe, koja se baci u wc šolju i pusti se voda.

 

nevezano za tvoj (pravoverni) rant, jel' ikada iko iz snsa pušten niz vodu? moj utisak je da je upravo ovo mehanizam, svako ko je član familije, neće biti dodirnut. ako je baš in flagranti uhvaćen, pregovaraćemo i neće biti ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, erwin said:

...ovde stvari odlaze u 3 p. m. i to se mora hitno zaustavljati.

Ali to je dobro jer ce se na kraju pojaviti neki novi drug Tita zvani Pol Pot koji ce srediti te stvari po ugledu na ovog drugog, valjda.

 

Evo, ja npr ne bih imao nista protiv da taj budući Pol Potović postrelja (sa sve okotom) sve do poslednjeg ove raznorazne koji su se nakrali deleci pare iz drzavne kase i od kredita za namestene i naduvane tendere, pa onda po onome "da smo ih pisteno pravili ne bi ih tako lako..." bacali, zbog takvih je "cena" za kvadrat stana potpuno suluda, i samo lud covek moze da po tim cenama kupuje "zivotni prostor". I onda su normalni mladi prinuđeni da kod roditelja prave neke nadogradnje ili nesto, i to koji su u prilici, umesto da se kao sto je normalno razvijaju novi potrosaci, novi gradovi itd. Za takve ne da je Pol Pot, nego su Vlad Cepes i Elizabet Batori zajedno. I kad se to desi, to jeste/biće pravda, a oni mogu da misle sta hoce.

 

Prema tome, sve je u redu, nema razloga za uzbuđavanje. Dogodine ispred zida.

Edited by Milenko Puzigaca
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

nevezano za tvoj (pravoverni) rant, jel' ikada iko iz snsa pušten niz vodu? moj utisak je da je upravo ovo mehanizam, svako ko je član familije, neće biti dodirnut. ako je baš in flagranti uhvaćen, pregovaraćemo i neće biti ništa.

Setih se sad intervjua sa Jelenom Trivan u jednom nedeljnom listu pre nekoliko godina.

Ona je tada bila još uvek svež preletač, i pitaju nju tako, između ostalog, da uporedi svoju novu i staru ekipu.

I kaže ona, parafraziram: Vučić je bolji od Tadića, jer znate, kod Tadića, ako nešto baš gadno zabrljate, možete da imate problema. A Vučić svoje ljude nikada ne napušta, zato ga oni i cene i veruju mu.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

 

nevezano za tvoj (pravoverni) rant, jel' ikada iko iz snsa pušten niz vodu? moj utisak je da je upravo ovo mehanizam, svako ko je član familije, neće biti dodirnut. ako je baš in flagranti uhvaćen, pregovaraćemo i neće biti ništa.

 

Da, razumem poentu, niko nije ugažen do kraja i ostavljen bez prihoda i blagostanja.

 

Međutim, jesu pusteni niz vodu, od Jovičića, preko Kokeze, Stefanovića i Zorane, do nekih likova i likuša kao što je Marija Obradović - ipak bila ministarka i greška oko referenduma joj se nije oprostila.

 

Većina nabrojanih više nije ni blizu inner circle-a, daleko od funkcija i tih i takvih pripadajucih privilegija, osecaja javne bitnosti, strahopostovanja drugih. Na grešku od toga da ih Informer čereči, a većinu i jeste. Pritom, to su vidjeniji. Ova kad bude smenjena morace da zove da joj se daju besolatno karte za bioskop u Nišu i da lepo zamoli.

 

Ali da, niko nije pušten u smislu ae sad na ulicu i bez prihoda, ili nedajboze da odgovaraju za svoje propuste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, tomas.hokenberi said:

Nažalost za istinske političke promene potrebne su društvene promene i promene svesti prosečnog građanina Srbije i prihvatanje činjenica da

1. Kosovo NIJE Srbija

2. Da nam NATO, EU i SAD nisu neprijatelji

3. Da nam Rusija i Kina NISU prijatelji i saveznici

4. Da SPC nije organizacija koja zaslužuje najveće poverenje građana

5. Da nam ne treba ovan predvodnik već jake institicije

 

 

Nije Srbija nikakva obecana zemlja pa da ima nekakva veca nadanja od, na primer, Turske.

 

Ako neko prati sta se tamo desava, protiv Erdogana su se skupili kemalisti (CHP), nacionalisti (Iyi), islamisti (Saadet), ex AKP (Davutoglu) uz podrsku kurdske HDP, pa i to nije bilo dovoljno nego im treba podrska ekstremnog desnicara za drugi krug izbora i to ekstremnog desnicara koji trazi da se izbeglice vrate u zemlje odakle su dosli.

 

Dakle, da bi uopste razgovarali o putu kojim zemlja treba da ide mora prvo da padne Vucicev nakazni rezim i to je tako ne samo zbog prirode rezima nego i zbog nacina na koji isti vlada, a koji obesmisljava bilo kakve izbore kao sansu da se vlast promeni.

 

Ako nam nije smetalo to sto je DOS bio heterogena koalicija ciji je posao bio samo da srusi rezim SPS-JUL-SRS, a da se onda na naknadnim izborima odluci o ideoloskim pitanjima onda tek ne znam kako mozemo braniti stav da je Vucic uzasan i mora da ode, ali samo ako ga zameni ex DS vecina. To se nikada nece desiti.

 

Ja nemam problem da kazem da je meni licno vlada Vojislava Kostunice sa sve Dinkicem, Veljom i Vukom i podrskom SPS bila zlatno doba demokratije u odnosu na poslednjih 8-9 godina apsolutne vlasti najgoreg olosa koji je dosao na vlast nakon odlaska Milosevica. Dakle, treba se setiti da smo mi imali smenu DSS vlasti nakon 2008. jer je ta stranka GUBILA podrsku sto je duze bila na vlasti. Isto moze da se kaze i za DS.

 

Nema sta mi ovde da razgovaramo o ideologiji, zemlja prvo mora da stane sve dok se SNS ne zabrani i dok se naprednjaluk ne pocisti sa politicke scene. Nakon nekih 6,8 ili 12 meseci organizovati izbore sa levicarima, liberalima, nacionalistima, populistima, centristima i novim licima na njima, pa da se onda prave koalicije kao svuda u Evropi.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Taman kad pomisliš da ovi nešto hoće da urade, pojavi se neko ko sve zasere:

 

Stefanović: Postoji plan šta ćemo dalje ako vlast ne prihvati zahteve

 

Quote

Komentarišući otvorenu podršku patrijarha Porfirija Aleksandru Vučiću, sagovornik N1 je rekao da je Crkva važan društveni faktor i kao takva njen glas ima veliku težinu u našem društvu, bili vernik ili nevernik. „To je tradicionalno u Srbiji. I ja ne bi pravio bilo kakve osvrte te vrste, samo ću reći da duboko verujem u to da i u SPC, da ne postoji niko od njih koji je za nasilje, promociju nasilja, užasa i podele“, kaže Stefanović.

 

Kao prvo, dotična NVO treba da se dovede tamo gde joj je mesto, a svakako da za nju ne treba reći da je važan društveni faktor. Treba to vratiti gde im je i mesto, a njihovo mesto su svadbe, krštenja, slave i slični rituali.

 

Kao drugo reč 'nevernik' ima negativne konotacije i podseća me na rečnik ISIS-a, a ponosno izjavljujem da jesam nevernik u tom smislu i deklarišem se kao ateista. Ako je ovo opozicija SNS-u, onda SNS nije jahao takve dovoljno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Za to vreme, preko okeana...

 

Polemika u Senatu SAD: „Da li je Srbija kredibilni partner? Moramo da testiramo“

 

Izgleda da se neko tamo konačno setio da treba odavde oterati i Putlera i brata Sija. :thumbsup:

Tresla se gora, rodio se mis.

 

Da oni hoce da preseku, uradili bi to jos u martu prosle godine, u stilu ''ili uvodis sankcije Rusiji plus jos svasta nesto, ili vadimo papire o tebi na cistac, pa letis uskoro sa vlasti''. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

Kao drugo reč 'nevernik' ima negativne konotacije i podseća me na rečnik ISIS-a, a ponosno izjavljujem da jesam nevernik u tom smislu i deklarišem se kao ateista. Ako je ovo opozicija SNS-u, onda SNS nije jahao takve dovoljno.

 

Ponovicu jos jednom, veronauku u skole u Srbiji je uveo Zoran Djindjic, nakon pada vlasti SPS. Kada se raspravljalo o tome, SPS nije ni pomisljao da to radi, a veseli vojvoda Seselj je bio protiv "jer je Vuk Draskovic bio za to".

 

Opet, ako bi na jednoj strani imali SPS i SRS koji nisu bili za to da se uvodi veronauka u skolama, a na drugoj DS, DSS i SPO koji su je i uveli, treba li da kazemo da SPS i SRS nisu jahali dovoljno?

 

Kad/ako bude pao SNS rezim, imacemo mogucnost da glasamo i za listu kojoj je prioritet da se SPC izmesti iz politike i ne forsira kao druga nacionalnost u zemlji, a imacemo i priliku da glasamo za listu koja se bazira na "hriscanskim vrednostima", kao i na liste koje pitanju crkve ni ne posvecuju paznju. Evo, sada na izborima mozemo da glasamo za koga tacno? Za SNS koji je i za jedno i za drugo i za trece, za "desnicare" koji glume nacionaliste, za Djilasa koji glumi opozicionara, za Cedu, Canka ili Comicku koji bi mozda potpisali tvoj post, ali su blisku SNS?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Ako si ateista šta te briga za religije a ako si vernik SPC trebalo bi da se buniš zato što je država Srbija okupirala Sveti Sinod. Ono što Milu nije uspelo AV je odradio na finjaka vrlo lako.

 

Za religije me savršeno zabole uvo. Njihov posao je da prodaju maglu i naplaćuju za svoje rituale, a u državne stvari imaju pravo da se mešaju isto koliko i udruženja pecaroša ili ljubitelja cveća. Nije mi poznato da se ove dve poslednje kategorije mešaju u to, a tako i treba da bude. Iako me ni pecanje ni cveće ne zanimaju, nemam ništa protiv onih koje to zanima jer svoje hobije ne nameću nikome. Isto treba da važi i za dotičnu organizaciju. I molim bez vređanja, jer ti si prvi davno tražio da te ne nazivam Kosovarem, što ne činim, pa bih zamolio da me ni hipotetički ne stavljaš među sledbenike dotične organizacije. Ako sledbenicima dotične organizacije to odgovara i ako im odgovara da finansiraju njihove zlatne kašike, ja nemam ništa protiv.

 

5 minutes ago, FrediB said:

Tresla se gora, rodio se mis.

 

Da oni hoce da preseku, uradili bi to jos u martu prosle godine, u stilu ''ili uvodis sankcije Rusiji plus jos svasta nesto, ili vadimo papire o tebi na cistac, pa letis uskoro sa vlasti''. 

 

Polako, to kod njih ne ide tako brzo. Koliko im je trebalo vremena do '99 da shvate kako se suzbija velikosrbizam?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

Taman kad pomisliš da ovi nešto hoće da urade, pojavi se neko ko sve zasere:

 

Stefanović: Postoji plan šta ćemo dalje ako vlast ne prihvati zahteve

 

 

Kao prvo, dotična NVO treba da se dovede tamo gde joj je mesto, a svakako da za nju ne treba reći da je važan društveni faktor. Treba to vratiti gde im je i mesto, a njihovo mesto su svadbe, krštenja, slave i slični rituali.

 

Kao drugo reč 'nevernik' ima negativne konotacije i podseća me na rečnik ISIS-a, a ponosno izjavljujem da jesam nevernik u tom smislu i deklarišem se kao ateista. Ako je ovo opozicija SNS-u, onda SNS nije jahao takve dovoljno.

 

Šta je tačno zasrao? Da se ne lažemo, neku zaoštrenu retoriku prema crkvi bi možda podržao ti i jos 0.7 posto birača, sa potencijalom rasta za još 0.1 posto.

 

Naravno da je crkva važan društveni faktor i naravno da nije trenutak da se opozicija razracunava sa crkvom, niti da pojede taj Vučićev mamac.

 

Uostalom, NDBG je već oštrije reagovao, snimio i spot, oni su ti koji svakako znaju da vernici ni ne glasaju za njih.

 

Bez ljutnje, ali samo politički analfabeta bi mogao da rezonuje tako kako ti rezonuješ.

 

Pritom, ja sam ateista i mislim o crkvi manje više isto što i ti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Ponovicu jos jednom, veronauku u skole u Srbiji je uveo Zoran Djindjic, nakon pada vlasti SPS. Kada se raspravljalo o tome, SPS nije ni pomisljao da to radi, a veseli vojvoda Seselj je bio protiv "jer je Vuk Draskovic bio za to".

 

Dobro. I onda? Jbg, vreme ne može da se vrati.

 

3 minutes ago, goldberg said:

Kad/ako bude pao SNS rezim, imacemo mogucnost da glasamo i za listu kojoj je prioritet da se SPC izmesti iz politike i ne forsira kao druga nacionalnost u zemlji, a imacemo i priliku da glasamo za listu koja se bazira na "hriscanskim vrednostima", kao i na liste koje pitanju crkve ni ne posvecuju paznju. Evo, sada na izborima mozemo da glasamo za koga tacno? Za SNS koji je i za jedno i za drugo i za trece, za "desnicare" koji glume nacionaliste, za Djilasa koji glumi opozicionara, za Cedu, Canka ili Comicku koji bi mozda potpisali tvoj post, ali su blisku SNS?

 

Ne 'ako', već 'kada', ali neće tu biti nekih velikih promena. Doći će neka populistička ekipa koja će se posvađati, onda na vlast dolaze Boškić i slični, pa red izolacije i tako to.

2 minutes ago, medobrundo said:

Šta je tačno zasrao? Da se ne lažemo, neku zaoštrenu retoriku prema crkvi bi možda podržao ti i jos 0.7 posto birača, sa potencijalom rasta za još 0.1 posto.

 

A koliko bi to iko pamtio? Pamćenje prosečnog birača je jednako pamćenju zlatne ribice.

 

3 minutes ago, medobrundo said:

Naravno da je crkva važan društveni faktor i naravno da nije trenutak da se opozicija razracunava sa crkvom, niti da pojede taj Vučićev mamac.

 

To mora jednom da počne. Ne bih voleo da me po sili zakona sahrane sa sve popom koji arlauče, a biološki gledano, imam još vremena.

 

4 minutes ago, medobrundo said:

Bez ljutnje, ali samo politički analfabeta bi mogao da rezonuje tako kako ti rezonuješ.

 

Nema ljutnje, najiskrenije kažem. Tu smo da razmenimo mišljenja.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imao sam prilike da gledam neke od istraživanja koja radi Vučić. Ne osnovu stavova ljudi o nekih 10ak bitnih društvenih pitanja, prema polu i starosnim grupama - a vezano za vojsku, crkvu, policiju, Kosovo, zaposlenost.. tačno zna ko glasa za njega, kome se obraća i kakav narativ gradi. Onda ima poseban tim koji se bavi samo temama vojske, od parada, preko kupovine oružja, do konstantnih priča o vraćanju vojnog roka. Non stop kampanja vezana za ključne teme, prisustvo u medijima, gađanje targeta pa procene kako su se pozicionirali.

 

Crkva je jedan od bitnijih društvenih faktora i to je jasno. Nije slučajno da baš sada dobija podršku od crkve, odnosno huška opoziciju na istu.

 

Možemo da razgovaramo o ulozi crkve u društvu, kakva ista treba da bude, ali verovati da će bilo ko u Srbiji doći na vlast tako što marginalizuje istu, te da vlada, a u sukobu sa crkvom.. hajde da se uozbiljimo 🙂 Promene su moguće, ali svakako ne radikalne. Uostalom, svi iz regiona imaju primer Mila koga je to politički koštalo glave, a mislio je da nakon 30 godina autokratije može to da izgura.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, FrediB said:

Tresla se gora, rodio se mis.

 

Da oni hoce da preseku, uradili bi to jos u martu prosle godine, u stilu ''ili uvodis sankcije Rusiji plus jos svasta nesto, ili vadimo papire o tebi na cistac, pa letis uskoro sa vlasti''. 

 

Teško da se bilo ko u martu prošle zanimao za Srbiju, svi su bili fokusirani da zaustave rat. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Vec neko vreme Dodik nije vise opcija u RS za Vucica,gore pomenuta je imala svu logistiku SNS na proslim izborima(koliko je to moguce u RS)

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DJ_Vasa said:

Polako, to kod njih ne ide tako brzo. Koliko im je trebalo vremena do '99 da shvate kako se suzbija velikosrbizam?

Milosevic je lomio i divljao ne samo u SRJ nego i u okruzenju.

Milosevicev rezim je bio globalni parija, SRJ nije cak bila ni clanica UN (izbacena 1992.).

Vucicev rezim ipak nije parija, niti lomi i divlja po okruzenju.

 

A strancima je samo bitno da ovde bude mirno i da cirkulise trgovina sa okruzenjem i EU, pa makar ovde vladao i Idi Amin Dada. 

20 minutes ago, ras kass said:

 

Teško da se bilo ko u martu prošle zanimao za Srbiju, svi su bili fokusirani da zaustave rat. 

Uvek je mogao neki emisar da mu zavrne usi, kao npr. onaj Eskobar ili tako neki. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Dobro. I onda? Jbg, vreme ne može da se vrati.

 

Pa ne moze, ali da li je neko tada pricao kako SPS i SRS treba da nastave i dalje da vladaju?

 

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Ne 'ako', već 'kada', ali neće tu biti nekih velikih promena. Doći će neka populistička ekipa koja će se posvađati, onda na vlast dolaze Boškić i slični, pa red izolacije i tako to.

 

Postoji solidna sansa da mene Vucicev rezim nadzivi i zato je u igri i ovo "ako". Sto se tice "Boskica i slicnih" oni mogu da dodju na vlast kao deo koalicije, to nije ni priblizno isto onome sto imamo sada. U najgorem slucaju mogu da obore vladu i izazovu nove izbore ako budu previse nefleksibilni.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...