Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Znam da je ovo trenutno nepopularno,ali nikoga iz sudstva,tuzilastva i advokature ne bi podrzao.Od Hercegovacke,Jovanjice,novinara iz Grocke,Olivera,naplatne rampe…Niko od njih se nije pobunio,bio uzbunjivac kao Obradovic.Tuzioci mogu da reaguju,pogotovo ovde gde korupcija divlja.E sad kad je povredjena sujeta ajmo na vlast.Inace vlast i jeste mangupska jer sudovi i tuzioci cute.Pucajte slobodno.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Džudi said:

I ono najvažnije- koliko su građani razumeli značaj smene tužiteljki Savović i Paunović? Da bi na ulice izašlo 300 ili 500 000 ljudi, oni moraju da znaju zašto izlaze.

Nemaju svi SBB, ne čitaju forume, Tviter, web sajt N1. Koliko ljudi u Srbiji zna ko je šef VJT u Beogradu? Zašto je potrebna njegova smena?

 

Nisam malodušna..ali i ja mislim da od toga nema ništa...Nažalost..

Veoma malo ljudi izlazi na skupove protesta i za pitanja koja ih neposredno tangiraju, posebna je priče zašto, u ovom slučaju bi rezultat moga da dajedino štrajk u okviru pravosuđa, znam da ne bi bilo realno da svi pristupe štrajku ali neka se iz svakog predmeta priključi štrajku ili tužilac ili sudija ili advokat ili neko od administrativnog osoblja sudovi bi bili blokirani, jeste da bi to značilo i nerešavanje mnogih bitnih slučajeva ali i ovako nije mnogo bolje ali bi više ljudi čulo i videlo, bar poneko i shvatio o čemu se radi.

Bilo je štrajkova advokata i zaposlenih u pravosuđu, nisu mogli baš da ih ignorišu kao prosvetne radnike i neke druge.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Placebo Lone star said:

Znam da je ovo trenutno nepopularno,ali nikoga iz sudstva,tuzilastva i advokature ne bi podrzao.Od Hercegovacke,Jovanjice,novinara iz Grocke,Olivera,naplatne rampe…Niko od njih se nije pobunio,bio uzbunjivac kao Obradovic.Tuzioci mogu da reaguju,pogotovo ovde gde korupcija divlja.E sad kad je povredjena sujeta ajmo na vlast.Inace vlast i jeste mangupska jer sudovi i tuzioci cute.Pucajte slobodno.

Tačno je to, kad bi se poništile te smene, premeštaji i šta se već desilo, vratilo sve u pređešnje stanje, imali bismo katastrofalno stanje u pravosuđu kao i godinama unazad, ali promena ne može da se dogodi odjednom, mora se inicirati, mora da postoji povod, morase informisati i privući javnost na pravu stranu, svaki, sitan, bilo kakav ustupak koji ova vlas mora da čini je poraz za nju, slabi je, a to je samo po sebi korist za društvo, neka svaki protest krene zbog povrede pojedinačnog prava, zbog ličnog interesa ali neka ih bude svakodnevno, neka se ljudi oslobode, neka dobiju barem moralnu satisfakciju.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kruševački kriminalac Zoran Jotić Jotka osuđen je danas na 11 godina zatvora za naručivanje ubistva Dejana Stankovića Ždrokinca, kriminalno udruživanje i pranje novca. Sudija Zoran Šešić prilikom izricanja presude Jotiću je rekao da je harizmatičan i šarmantan, ali opasan, i opisao ga kao nekog ko je članovima grupe bio više od šefa: „Vi ste im i otac i šef. Ako gledamo one filmove italijanske, to je primer toga – ‘i prijatelji smo i rođaci smo, ali i članovi grupe’.”

 

https://www.krik.rs/krusevacki-kriminalac-jotka-osudjen-na-11-godina-vi-ste-sarmantan-ali-opasan-covek/

 

 

feef21068d743fd242d389cdb6580a2f.gif

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Constantin said:

Garantujem da ovaj lik nije "nepoznat" i zato i dalje, i pored osude, stoje inicijali.....ako nije poznat vladajućoj strukturi bar je od ranije poznat policiji.

 

Da li ima bilo kakvih naznaka ili tračeva - ko je taj lik? Kazna od godinu dana boravka u stanu - pa za to ne postoji ljudski komentar. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

Tačno je to, kad bi se poništile te smene, premeštaji i šta se već desilo, vratilo sve u pređešnje stanje, imali bismo katastrofalno stanje u pravosuđu kao i godinama unazad, ali promena ne može da se dogodi odjednom, mora se inicirati, mora da postoji povod, morase informisati i privući javnost na pravu stranu, svaki, sitan, bilo kakav ustupak koji ova vlas mora da čini je poraz za nju, slabi je, a to je samo po sebi korist za društvo, neka svaki protest krene zbog povrede pojedinačnog prava, zbog ličnog interesa ali neka ih bude svakodnevno, neka se ljudi oslobode, neka dobiju barem moralnu satisfakciju.

 

Sve stoji sto ste napisali,ali ce narod biti vise motivisan gubitkom zivota Stanike Gligorijevic gde je predsednik rekao da he pogledao 2 minuta koje niko nije video.Kako tuzilac tada nije trazio snimak a kolege mu se prikljucile u protestu.Nazovite me utopistom ali mi zivot bilo koje osobe na planeti vredi vise od bilo kog novca.Mozda je ovo kap koja je prelila casu,mozda nam treba povod za protest iako ih ima na pretek.Ali samo da znate da su svi tuzioci primali platu i gledali silovanje pravnog sistema ove zemlje.Kasno je da sad pricaju o postenju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Kakav mobing u studiju RTS-a sinoc..onom Zoranu Stojadinovicu treba dati beneficirani radni staz..treba i slusati onog prolupalog Poglavicu.

 

Stanojeviću treba dati šimike u bulju, kao i svima u informativnoj redakciji te nazovi medijske, a zapravo propagandne kuće.

 

Smrda smrdljivi koji je pravdao činjenicu da RTS ništa ne objavljuje ni o jednoj aferi vlasti dok režim ne izbaci svoj odgovor kojim se ona zatrpava (ako svest o aferi u javnosti u javnosti uopšte postane dovoljno velika da se to desi) pa se onda njihovi gledaoci pitaju "šta je sad pa ovo" time da oni ne mogu da prenose neproverene informacije, već samo ono što im vlast tj. institucije sistema kažu.

 

Quote

Polemika oko toga kako svoj posao obavlja javni medijski servis, Radio-televizija Srbije, u javnosti se vodi već mesecima unazad. [Urednik BIRN-a Slobodan] Georgiev ocenjuje da je poput državnih institucija i „RTS kuća koja ne radi svoj posao”.

„Zato vi i druge kolege [koje postavljaju pitanja o aferama na konferencijama za štampu] ispadamo svi čudni neki novinari, jer vi nikad na RTS-u niste čuli nijednu važnu temu, nijedno važno pitanje nije postavljeno. Oni su vratili RTS na vreme najgoreg komunizma”, rekao je Georgiev.

S time se nije saglasio urednik internet portala RTS-a Zoran Stanojević, koji je naveo da RTS u mnogim stvarima mora da prati rad institucija i da informacijama pristupa sa većom pažnjom.

„Kada RTS o nečemu izveštava i zauzme neki stav, stav je društva da je to opšti stav, da je to provereno, tačno i da je baš tako. RTS tu ne može da se zaleće. Drugi mediji mogu da idu mnogo dalje nego javni servis”, smatra Stanojević.

Na pitanje novinarke Insajdera zašto Radio-televizija Srbije nije više izveštavala o aferi Krušik, ispitala sva javno objavljena dokumenta, Stanojević odgovara da „postoje institucije kojima je to pre posao nego što je RTS-u”.

„Ta stvar nije nepoznata javnosti da bi je RTS objavio, neko je već objavio, dakle o tome treba da se izjasne sada neke druge institucije”, rekao je on.

Urednik BIRN-a ukazuje međutim da za RTS u drugim slučajevima ne predstavlja problem to što je informacija negde ranije objavljena.

„Vi objavite sliku kad vam neki građanin kaže da se nešto zapalilo, a ljudi istražuju, objave i to nije vredno da se pomene, ali je vredno da objavite izjavu političara ili kvazi ekperta koji govori da to što vi inače niste emitovali u programu nije tačno. To je komedija, to nije informativni program, to je Selo gori a baba se češlja, samo od pola 8 do 8”, smatra Georgiev.

Stanojević, sa druge strane, smatra da svaki medij ima svoju ulogu i da nije isto kada nešto objavi BIRN i kada objavi RTS.

„Ono što pusti RTS ima daleko veću težinu. Ne umanjujem značaj i ispravnost ono što radi BIRN. Ja mislim da RTS u inertnosti koju javni servis mora da ima u jednom društvu postiže da da odgovore na sva bitna pitanja. Mislim da se to događa, ne događa se onom brzim kojom bi Slobodan hteo, to razumem”, rekao je urednik internet portala javnog servisa.

https://www.cenzolovka.rs/pritisci-i-napadi/savetnik-premijerke-za-medijenovinari-da-pomeraju-granice-slobode-georgiev-politicari-da-prestanu-da-vode-kampanje-protiv-novinara-video/

Edited by erwin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2023 at 9:13 AM, freethrow said:

Kult(ura) nasilja, najveći i najteže rešiv problem srpskog društva, veći i od korupcije i od sudstva i od poltronstva. 

 

Podsetilo me ovo što si napisao na priču devojke koja je gostovala kod Kesića. 

 

 

Od 5:10 do 6:40. 

Pred kraj tog dela ona priča o "lošosti" koja me je najviše asocirala na ovo što si napisao. 

Edited by uvrnuto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Perkos2 said:

Šta misli forumska javnost oko ovog problema sa tužilaštvom. Da li je stvarno slučaj sa dve tužizeljke prelio čašu ili je još jedan vešto pripremljen "sukob" za skretanje pažnje kod sirotinje raje.

Ako je povreda sujete u pitanju a jeste, g dja je to izjavila u Utisku nedelje, da ne doizvoljava da joj se pljuje po karijeri dugoj 20 godina - boze moj, ajde da joj prplaknemo karijeru i razbucamo to zmijsko leglo. Da su cutali, cutali su. Da su krivi, krivi su, mnogo. Ali, ako je ovo prva rasparana petlja (2 petlje zapravo) nisam gadljiva, vazno je da je paranje pocelo a to ce pokazati danasnji protestni skup. Nesto nisam sigurna u podrsku gradjana, vaznija je podrska tuzilaca, sudija, advokata, da se zapljunu na kapiji Vlade i spasu ono malo duse koja im ne smrdi na necovjestvo. 

 

Đe Zagorka?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2023 at 6:49 PM, Perkos2 said:

Šta misli forumska javnost oko ovog problema sa tužilaštvom. Da li je stvarno slučaj sa dve tužizeljke prelio čašu ili je još jedan vešto pripremljen "sukob" za skretanje pažnje kod sirotinje raje.

 

Bila sam na protestu podrške tužiteljkama Bojani Savović i Jasmini Paunović. 

 

U celoj ovoj priči oko VJT i Odeljenja za borbu protiv korupcije žao mi je što niko nije imenom i prezimenom spomenuo prvu zamenicu tog Odeljenja koja je premeštena usred rada na predmetu koji se vodi protiv Nemanje Stajića, bivšeg sekretara Sekretarijata za ozakonjenje objekta.

Tužiteljke Savović i Paunović su šeste, sedme tužiteljke iz Odeljenja za borbu protiv korupcije VJT u Beogradu, koje su smenjene za kratko vreme.

 

 Što se tiče ovog boldovanog dela, nije pripremljen "sukob" za skretanje pažnje. Čaša je prelivena.

 

Pored članova stranaka opozicije na protestu su bili i ljudi koji ne pripadaju nijednoj stranci, ali su protiv ovog režima- znam jer sam razgovarala sa nekima od njih..uglavnom su to stariji ljudi-penzioneri koji izlaze na proteste od 90-tih do danas ( protivnici vlasti SM i sada AV ).

 

Primetila sam da je na protestu bilo dosta starijih ljudi i sredovečnih, a malo mladih.

 

Zahtevi sa protesta su jasni, a ukoliko se ne ispune za 5 dana ( a neće ) protesti će biti radikalizovani.

 

Edited by Džudi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...