Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

8 hours ago, Džudi said:

 

Bila sam na protestu podrške tužiteljkama Bojani Savović i Jasmini Paunović. 

 

U celoj ovoj priči oko VJT i Odeljenja za borbu protiv korupcije žao mi je što niko nije imenom i prezimenom spomenuo prvu zamenicu tog Odeljenja koja je premeštena usred rada na predmetu koji se vodi protiv Nemanje Stajića, bivšeg sekretara Sekretarijata za ozakonjenje objekta.

Tužiteljke Savović i Paunović su šeste, sedme tužiteljke iz Odeljenja za borbu protiv korupcije VJT u Beogradu, koje su smenjene za kratko vreme.

 

 Što se tiče ovog boldovanog dela, nije pripremljen "sukob" za skretanje pažnje. Čaša je prelivena.

 

Pored članova stranaka opozicije na protestu su bili i ljudi koji ne pripadaju nijednoj stranci, ali su protiv ovog režima- znam jer sam razgovarala sa nekima od njih..uglavnom su to stariji ljudi-penzioneri koji izlaze na proteste od 90-tih do danas ( protivnici vlasti SM i sada AV ).

 

Primetila sam da je na protestu bilo dosta starijih ljudi i sredovečnih, a malo mladih.

 

Zahtevi sa protesta su jasni, a ukoliko se ne ispune za 5 dana ( a neće ) protesti će biti radikalizovani.

 

 

Lepo je to, ali toliko sitno da eventualno može da poveća gornji pritisak Vučiću sa 120 na 130, ako i to. Biće desetak dana malo buke, dok se ne zaboravi, a SNS će da nastavi da vozi dalje kao i do sad.

 

Čim sam čuo prvu rečenicu na protestu "ovo nije politički protest" znao sam da tu nema ništa. Ne kažem da ove tužiteljke treba same da obore Vučića niti je to realno, ali čemu opet ograđivanje od politike, kad je sve politika? Politička odluka mafije na vlasti je da se one sklone sa predmeta na kojima su radile godinu dana, jer verovatno udaraju na samu mafiju, a onda se organizatori protesta ograđuju od politike... nema tu leba. Već viđeno. Evo i litijum se polako vraća na mala vrata, i pored onolikih protesta, koji su ih ipak zaboleli. Ovi ih neće ni zagolicati.

 

Sve dok se ne pobune svi živi, zajedno od mlekara do tužilaca, i dok se ne pojavi neka organizovana opozicija da artikuliše to nezadovoljstvo (koje je i sad ogromno, ali raštrkano), nema džebane... ovo što se dešava može da prestane jedino ako se reši uzrok problema, a to je mafija na vlasti koja je uzurpirala državu... a to ne može jer je 10 tužilaca odjednom nezadovoljno (ne znam gde su bili kad se desila Savamala, Doljevac i drugo), na protestu se pojavi 500 ljudi, pa se još ograđuju od politike...

Edited by Issey
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Džudi said:

 

 

Primetila sam da je na protestu bilo dosta starijih ljudi i sredovečnih, a malo mladih.

 

 

 

Zato sto je za vreme protesta odabran jako dobar termin.

I moja supruga i ja smo hteli da idemo cim je bilo receno da ce biti protesta, ali cetvrtak u 2 popodne u centru grada? Znaci da moramo da pitamo sefove da izadjemo oko 1 da bismo isli da se borimo za bolje sutra? Pa ako protest bude uspesan onda jos jedan pa jos jedan pa jos jedan. 

Neko ce reci da sa ovim stavom nikada nam nece biti bolje, ali dok se borimo protiv Vucica mora od necega i da se zivi... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koji mladi na protestu? Srednjoskolci,studentarija? Imam rodjenog bratanca..treci razred srednje skole..celoj generaciji je Vucic "kul",a od stranih drzavnika gotive Orbana.. :classic_ninja: Nisam siguran da li ste uopste svesni sta mladi idealizuju,cemu streme itd. Znam,znam..zvucim kao matoro gundjalo,ali nisam bas toliko mator,verujte mi :wink2:

Koliko sam danas uspeo da vidim,studenti (valjda filozofskog fakulteta BU) organizuju protestni skup sa motivom "nedavanja Kosova"..:puke:

Inace mislim da kada iz medija i dnevne upotrebe nestanu kvazipatriotske konstrukcije poput: "lazna drzava Kosovo", "takozvano Kosovo", "juzna/severna srpska pokrajina", "Srpska Atina",bice to znak da je Srbija na putu mentalnog ozdravljenja.

Na spisak ogadjenih reci komotno dodajem i sledece: kolevka, ognjiste, nejac, svetinja/e..mozda i vi imate neku?

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Drug Crni said:

Koji mladi na protestu? Srednjoskolci,studentarija? Imam rodjenog bratanca..treci razred srednje skole..celoj generaciji je Vucic "kul",a od stranih drzavnika gotive Orbana.. :classic_ninja: Nisam siguran da li ste uopste svesni sta mladi idealizuju,cemu streme itd. Znam,znam..zvucim kao matoro gundjalo,ali nisam bas toliko mator,verujte mi :wink2:

Koliko sam danas uspeo da vidim,studenti (valjda filozofskog fakulteta BU) organizuju protestni skup sa motivom "nedavanja Kosova"..:puke:

Inace mislim da kada iz medija i dnevne upotrebe nestanu kvazipatriotske konstrukcije poput: "lazna drzava Kosovo", "takozvano Kosovo", "juzna/severna srpska pokrajina", "Srpska Atina",bice to znak da je Srbija na putu mentalnog ozdravljenja.

Na spisak ogadjenih reci komotno dodajem i sledece: kolevka, ognjiste, nejac, svetinja/e..mozda i vi imate neku?

Lepo kazem da su mladi (generacija Z) mnogo vise anticivilizacijski nastrojeni od svojih oceva i dedova, iako bi trebalo da bude potpuno suprotno. A sanse su velike da, kada jednog dana sa vlasti ode ovaj ludak, pa dodje do smene generacija, nastane teokratija po uzoru na Iran. 

 

Jedina tanka nada da se taj proces kako-tako preokrene jeste da ruZija izgubi a da se Ukrajina uspesno odbrani od agresora. 

Edited by FrediB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Drug Crni said:

Koji mladi na protestu? Srednjoskolci,studentarija? Imam rodjenog bratanca..treci razred srednje skole..celoj generaciji je Vucic "kul",a od stranih drzavnika gotive Orbana.. :classic_ninja: Nisam siguran da li ste uopste svesni sta mladi idealizuju,cemu streme itd. Znam,znam..zvucim kao matoro gundjalo,ali nisam bas toliko mator,verujte mi :wink2:

Koliko sam danas uspeo da vidim,studenti (valjda filozofskog fakulteta BU) organizuju protestni skup sa motivom "nedavanja Kosova"..:puke:

Inace mislim da kada iz medija i dnevne upotrebe nestanu kvazipatriotske konstrukcije poput: "lazna drzava Kosovo", "takozvano Kosovo", "juzna/severna srpska pokrajina", "Srpska Atina",bice to znak da je Srbija na putu mentalnog ozdravljenja.

Na spisak ogadjenih reci komotno dodajem i sledece: kolevka, ognjiste, nejac, svetinja/e..mozda i vi imate neku?


 

Filozofski je leglo cetnicke pseudoistorije. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih preterano gradio misljenje o novim generacijama na osnovu filozofskog, studenata istorije i slicno. Oni su najveci nacionalisti oduvek bili, i dok sam ja isao u srednju i pre i posle toga, jos od 90ih. Tu se nista specijalno ne menja.

 

Da li je situacija sa mladima generalno gora nego pre 10 godina, sasvim je moguce, ali nije to neka dramaticna razlika.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Ja ne bih preterano gradio misljenje o novim generacijama na osnovu filozofskog, studenata istorije i slicno. Oni su najveci nacionalisti oduvek bili, i dok sam ja isao u srednju i pre i posle toga, jos od 90ih. Tu se nista specijalno ne menja.

 

Da li je situacija sa mladima generalno gora nego pre 10 godina, sasvim je moguce, ali nije to neka dramaticna razlika.

Npr. ko ono crta ogavne Z grafite i murale sirom Srbije? Sigurno ne sredovecni ili stariji ljudi, vec balavurdija. 

Uostalom, evo jedne od glavnih trovacnica na kojima se ''edukuju'' mladi, narocito od 1995. godista pa mladji: https://t.me/s/ddoisback

Edited by FrediB
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ja ne bih preterano gradio misljenje o novim generacijama na osnovu filozofskog, studenata istorije i slicno

Slazem se..nisam ni ja. Ja zakljucujem na osnovu svog odnosa sa mojim bratancem sa kojim sam veoma povezan,mnogo pricamo itd. Inace,zelim da se ogradim u jednoj stvari. Taj studentski skup jeste najavljen,ali ne tvrdim da su to studenti filozofskog fakulteta..ja sam samo video neku najavu skupa..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Issey said:

 

Lepo je to, ali toliko sitno da eventualno može da poveća gornji pritisak Vučiću sa 120 na 130, ako i to. Biće desetak dana malo buke, dok se ne zaboravi, a SNS će da nastavi da vozi dalje kao i do sad.

 

Čim sam čuo prvu rečenicu na protestu "ovo nije politički protest" znao sam da tu nema ništa. Ne kažem da ove tužiteljke treba same da obore Vučića niti je to realno, ali čemu opet ograđivanje od politike, kad je sve politika? Politička odluka mafije na vlasti je da se one sklone sa predmeta na kojima su radile godinu dana, jer verovatno udaraju na samu mafiju, a onda se organizatori protesta ograđuju od politike... nema tu leba. Već viđeno. Evo i litijum se polako vraća na mala vrata, i pored onolikih protesta, koji su ih ipak zaboleli. Ovi ih neće ni zagolicati.

 

Sve dok se ne pobune svi živi, zajedno od mlekara do tužilaca, i dok se ne pojavi neka organizovana opozicija da artikuliše to nezadovoljstvo (koje je i sad ogromno, ali raštrkano), nema džebane... ovo što se dešava može da prestane jedino ako se reši uzrok problema, a to je mafija na vlasti koja je uzurpirala državu... a to ne može jer je 10 tužilaca odjednom nezadovoljno (ne znam gde su bili kad se desila Savamala, Doljevac i drugo), na protestu se pojavi 500 ljudi, pa se još ograđuju od politike...

 

I meni je zasmetala ta rečenica. Da opozicione stranke nisu pozvale svoje članove ib simpatizere, bilo bi malo ljudi. Želim da verujem da ta rečenica

"ovo nije politički protest" znači da nijedan političar ne sme da govori na tom protestu. A bilo je i dosta političara ( Ceo Gradski odbor SSP-a, Marinika Tepić, pojedini odbori SSP-a iz unutrašnjosti. Bilo je, čini mi se, najviše članova i simpatizera DS-a i pojedini poslanici su podržali protest.. pa Zelenović, Ćuta..i čak je Koalicija NADA ( DSS, POKS..) objavila saopštenje u kome podržavaju smenjene tužiteljke..ali to nije pročitano na skupu.

 

Ukratko- Bilo bi malo ljudi da se stranke nisu organizovale i dovele svoje članove. 

 

Što se politizacije tiče, nju je prvi spomenuo AV koji je podržao šefa VJT u Beogradu Nebojšu Stefanovića.

 

Lično mislim da postoje dva glavna razloga za protest: mobing koji vrši Nebojša Stefanović i presedan da se u sred rada na predmetu zaposleni ( tužiteljke ) smenjuje. 

 

5 hours ago, AgroLaki said:

 

Zato sto je za vreme protesta odabran jako dobar termin.

I moja supruga i ja smo hteli da idemo cim je bilo receno da ce biti protesta, ali cetvrtak u 2 popodne u centru grada? Znaci da moramo da pitamo sefove da izadjemo oko 1 da bismo isli da se borimo za bolje sutra? Pa ako protest bude uspesan onda jos jedan pa jos jedan pa jos jedan. 

Neko ce reci da sa ovim stavom nikada nam nece biti bolje, ali dok se borimo protiv Vucica mora od necega i da se zivi... 

 

Slažem se. O tome se razgovaralo dok smo čekali kamion-binu. Nikome nije bilo jasno zašto baš 15.00.

 

Na Tviteru sam slučajno naišla na savet, kako da se dođe na protest:  u sredu se šefu najavi da se u četvrtak ide na dobrovoljno davanje krvi. I posle se ide na protest 🙂 

Za dobrovoljno davanje krvi dobija se potvrda i dobijaju se dva slobodna dana. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Issey said:

...Čim sam čuo prvu rečenicu na protestu "ovo nije politički protest" znao sam da tu nema ništa...

 

Jedu govna na kvadrat. Kao prvo, zahtevi svakog protesta moraju da budu jasni, bio to politički protest ili ne. Važni su ciljevi, pa neka ih tumači kako ko hoće. Mogu oni da traže pravdu za tužiteljke, da se bune protiv diskriminacije, protiv Rio Tinta, protiv spoljne politike, protiv poreske politike ili čega god hoće, imaju pravo da traže šta god smatraju da treba, bilo da je opravdano ili ne. To je jedan od osnovnih principa demokratije.

 

6 hours ago, AgroLaki said:

Zato sto je za vreme protesta odabran jako dobar termin.

I moja supruga i ja smo hteli da idemo cim je bilo receno da ce biti protesta, ali cetvrtak u 2 popodne u centru grada? Znaci da moramo da pitamo sefove da izadjemo oko 1 da bismo isli da se borimo za bolje sutra? Pa ako protest bude uspesan onda jos jedan pa jos jedan pa jos jedan. 

Neko ce reci da sa ovim stavom nikada nam nece biti bolje, ali dok se borimo protiv Vucica mora od necega i da se zivi...

 

Dobar termin zapravo i ne postoji. Mnogi ljudi rade od ponedeljka do petka, a mnogi imaju i obaveze tokom vikenda. Jedino što je bitno jeste da protest bude vidljiv, a i to ima ograničeno dejstvo. Malo veći problem je što birači imaju pamćenje zlatne ribice, kao i to što u opiziciji imamo kretene.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Drug Crni said:

Koji mladi na protestu? Srednjoskolci,studentarija? Imam rodjenog bratanca..treci razred srednje skole..celoj generaciji je Vucic "kul",a od stranih drzavnika gotive Orbana.. :classic_ninja: Nisam siguran da li ste uopste svesni sta mladi idealizuju,cemu streme itd. Znam,znam..zvucim kao matoro gundjalo,ali nisam bas toliko mator,verujte mi :wink2:

Koliko sam danas uspeo da vidim,studenti (valjda filozofskog fakulteta BU) organizuju protestni skup sa motivom "nedavanja Kosova"..:puke:

Inace mislim da kada iz medija i dnevne upotrebe nestanu kvazipatriotske konstrukcije poput: "lazna drzava Kosovo", "takozvano Kosovo", "juzna/severna srpska pokrajina", "Srpska Atina",bice to znak da je Srbija na putu mentalnog ozdravljenja.

Na spisak ogadjenih reci komotno dodajem i sledece: kolevka, ognjiste, nejac, svetinja/e..mozda i vi imate neku?

 

Slazem se sa svim, ali "Srpska Atina" ima malo duzu i drugaciju istoriju od ostalih patrola koje su svakako takve kakvim si ih i okarakterisao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, McLeod said:

Ja ne bih preterano gradio misljenje o novim generacijama na osnovu filozofskog, studenata istorije i slicno. Oni su najveci nacionalisti oduvek bili, i dok sam ja isao u srednju i pre i posle toga, jos od 90ih. Tu se nista specijalno ne menja.

 

Da li je situacija sa mladima generalno gora nego pre 10 godina, sasvim je moguce, ali nije to neka dramaticna razlika.

Ja misim da su danasnji studenti drasticno gori.  Ko je uzivo osetio tu energiju, odlucnost i mora se reci odvaznost 91-ve i 96-te,taj zna o cemu govorim.  Imam utisak da bi ovi danasnji izasli na ulice samo ako im se ukinu meso i kolaci u studentskim menzama, za ostalo ih nije mnogo briga. Ni za unisteno drustvo, za nedostatak perspektive, za okruzenje u kojem ce specijalci da budu placeni vise od naucnika, za to sto njihovi roditelji nemaju gde da se lece cak i ako nisu siromasni, za unistenu kulturu, zanemarenu nauku, kretene na ulicama i splavovima, vlast koja te kretene stimulise u svakom smislu, pacje usne, balon sise i tetovaze, buzdovane u automobilima koje u normalnom svetu ne bi videli ni na slici, i jos hiljadu ruznih stvari.  Vazno im je samo da kupe stancic i autic i da na sebican nacin prodju kroz nesto sto se nekad zvalo zivot, a sto je sada jako daleko od njih.  Nisu ovi danasnji ni za znas i sam sta, osim retkih izuzetaka koji jos nisu pobegli.  BTW, oni iz 90-ih nisu odmah bezali, vec u stali ispred Smradovih tenkova 91-ve. Ne verujem da ovi danasnji imaju pameti i kojones da to ponove, a avav to zna i zato ce ih do kraja zivota, svog ili njihovog, kinjiti na najgori moguci nacin.  

Edited by Newcastle
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Newcastle said:

Ja misim da su danasnji studenti drasticno gori.  Ko je uzivo osetio tu energiju, odlucnost i mora se reci odvaznost 91-ve i 96-te,taj zna o cemu govorim.  Imam utisak da bi ovi danasnji izasli na ulice samo ako im se ukinu meso i kolaci u studentskim menzama, za ostalo ih nije mnogo briga. Ni za unisteno drustvo, za nedostatak perspektive, za okruzenje u kojem ce specijalci da budu placeni vise od naucnika, za to sto njihovi roditelji nemaju gde da se lece cak i ako nisu siromasni, za unistenu kulturu, zanemarenu nauku, kretene na ulicama i splavovima, vlast koja te kretene stimulise u svakom smislu, pacje usne, balon sise i tetovaze, buzdovane u automobilima koje u normalnom svetu ne bi videli ni na slici, i jos hiljadu ruznih stvari.  Vazno im je samo da kupe stancic i autic i da na sebican nacin prodju kroz nesto sto se nekad zvalo zivot, a sto je sada jako daleko od njih.  Nisu ovi danasnji ni za znas i sam sta, osim retkih izuzetaka koji jos nisu pobegli.  BTW, oni iz 90-ih nisu odmah bezali, vec u stali ispred Smradovih tenkova 91-ve. Ne verujem da ovi danasnji imaju pameti i kojones da to ponove, a avav to zna i zato ce ih do kraja zivota, svog ili njihovog, kinjiti na najgori moguci nacin.  

 

To je druga stvar. Osvrnuo sam se cisto na broj klinaca koji se loze na autoritarnost i neki oblik fasizma.

 

Filozofski je, cast izuzecima, oduvek bio leglo u najboljem slucaju nabedjenih kvaziintelektualaca za koje ne znas s koje strane su vise suplji, pa sve do nepatvorenih fasista.

 

Istorija i prava su na jakom drugom i trecem mestu, ostali fakulteti su dosta iza i procenti su ujednaceni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Filozofski je, cast izuzecima, oduvek bio leglo u najboljem slucaju nabedjenih kvaziintelektualaca za koje ne znas s koje strane su vise suplji, pa sve do nepatvorenih fasista.

Na mom Filozofskom fakultetu (u moje vreme) je bio bas jak otpor nacionalistickim strujama, a I sve dobre I napredne ideje su se tamo zacele, neke I rodile. Taj fasizam o kome pricas nije postojao ni u tragovima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa da, ima ih dosta, tih maloumnih klinaca, a ako su koncentrisani na filozofskom, to je onda zato sto broj takvih istih profesora premasuje broj onih drugih.  Uvek je tamo postojala neki mesavina jedih i drugih.  A o nijansama izmedju istorije i prava, ne znam nista - moje okruzenje te drustvenjake nikad i nije smatralo relevantnim.     

Edited by Newcastle
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ti si stariji od mene, ali ako pogledamo i recimo malo mladju generaciju od Djindjica, dosta profesora i studenata odatle je zavrsilo po DSSu recimo i zivotni cilj im se ispunio - da budu agenti DBa.

 

Ako pogledamo sve politicare koji su nas zavisi u crno devedesetih, pa i posle 5. oktobra, to su mahom pravnici, sociolozi, filozofi.

 

Djindjic je bukvalno jedini izuzetak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

Ti si stariji od mene, ali ako pogledamo i recimo malo mladju generaciju od Djindjica, dosta profesora i studenata odatle je zavrsilo po DSSu recimo i zivotni cilj im se ispunio - da budu agenti DBa.

 

Ako pogledamo sve politicare koji su nas zavisi u crno devedesetih, pa i posle 5. oktobra, to su mahom pravnici, sociolozi, filozofi.

 

Djindjic je bukvalno jedini izuzetak.

Tacno je to, ali pravi razlog propasti nije njihov nacionalizam, vec otklon od zapadnjackih vrednosti. Nacionalizam im je bio dobro oruzje ili alat da nikad ne budemo deo normalnog sveta, pa ga zato forsiraju.  Zasto ne vole politicki Zapad - ne govore strane jezike, plase se okruzenja u kojem zive bolji od njih,  tamo ne mogu da kenjaju po lokalnim medijima i da zbog toga budu uvazavani, plase se da ce da budu prevareni, znaju da bi u boljem slucaju vozili tramvaj umesto sto upravljaju katedrom i jos mnogo razloga.  E onda, sta im ostaje, pa Srbija do Tokija, na to se i danas loze maloumnici.   BTW, nisam bas tolko stariji od tebe, samo sam dosta toga video i u ponecemu ucestvovao. 

Edited by Newcastle
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Odgovarao sam vise djuri u tom delu da je stariji od mene.

 

Da, slazem se u osnovi, ali to nije toliko bitno mislim, jer upravo ta mrznja prema zapadu generise sve ostalo.

 

Da li su postali nacionalisti jer su zamrzeli "kolektivni zapad" ili su zamrzeli zapad jer su nacionalisti nekako mi je nebitno u celoj prici.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Newcastle said:

pravi razlog propasti nije njihov nacionalizam, vec otklon od zapadnjackih vrednosti

Ovo je vrlo vrlo dobro rečeno. Nije mi palo na um do sada, ali to objašnjava zašto su često isti likovi protiv Zapada isturali prvo komunizam, pa onda nacionalizam. I kod nas i na prostoru bivšeg Sovjetskog Saveza. Misliš li da je u osnovu toga kompleks inferiornosti?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Beonegro said:

Misliš li da je u osnovu toga kompleks inferiornosti?


Ja mislim da je u osnovi to to, da ovaj glavni smrad to zna (po sebi svet poznaje) i eksploatise do daske, uvukao je celu populaciju u svoju dijagnozu. Vidim po delu onih koji su na zapadu. 
Ne igra obrazovanje tu nista, od onih sa socijale do visoko obrazovanih. Otpor kulturoloskim obrascima i skupljanje u grupe da se prazne ili pljuju po onima koji divergiraju.

 

Uprkos siromastvu tu bi se zivelo mnogo zdravije da ovoga nema. A i odluke u kljucnim trenutcima bi bile mudrije i ne sa suludim posledicama.

Edited by Plavi Golub
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...