Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Constantin said:

Možda je vreme za Čedin kam bek...sazreo je možda i deluje mi stabilnije od ovih pišoplotonja.

 

Kako da se vrati kad ne zna ni odakle je krenuo ni dokle je stigao.

A, šteta, zagrizao više nego što može da proguta.

 

Link to comment
Share on other sites

U stvari smo mahom hteli ono što je Đinđić probao da uvede - ličnu odgovornost, radnu etiku, i da radi sat u fabrici. Pošto se već 20 godina iznova razočaravamo (taj modalitet ne bi trebalo da postoji u srpskom, jer je 'razočarati' svršen glagol, ali empirija ne mari za gramatiku) što razni nastavljači i pseudonastavljači tih ideja ne uspevaju da to sprovedu (ali ni u najavi), možda ne bi trebalo da i dalje po tome merimo političku vrednost stranaka. Đilas nije isto što i Vučić, Milivojević nije Đukanović, Zelenović nije Orlić, Grbović nije Kebara/Langura...možda je to dovoljno? Ili ako nije dovoljno, a ono je bar nužno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ma jok, samo pravi cirkus za mase. Zna da ga neće voleti zbog nekih poteza, pa sada ide malo estradne umetnosti. Jedino ne znam koga će sada da nađe kao neprijatelja. Ovi iz EU daju pare, Uncle Sam uspešno zavrće loptice ako zatreba, teško da će udariti na Putlera jer je popularniji od njega samog... Možda će biti invazija iz svemira, zombiji, nosorozi, krokodili ili tako nešto.

Zna se - meta ce mu biti ono malo ''drugosrbijanaca'', citaj preostalih normalnih ljudi. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Dokle se god budemo samo hvalili, slabosti i pogreške prikrivali, u povesnici uĉili koliko je
ko od predaka naših junaĉkih glava odrubio, a ne i gde je s puta sišao, donde ćemo hramati i
ni za dlaku nećemo biti bolji, jer prostaci i mladi ljudi, koji se tako zapajaju, i ne misle da
može biti i pogrešaka u nas, pak sve što im se predlaže, za ĉistu istinu i dobrodetelj
smatraju. Bacimo pogled na najpoznatiju povesnicu našu. Što je bilo luđe, preteranije,
nesmislenije, to je imalo više uvažatelja, a glas umerenosti smatrao se kao nenarodnost, kao
protivnost i izdajstvo; jer je svaki ĉovek sklonjen na ĉrezviĉajnosti, pa kad ne zna da može
biti nesreće, trĉi kao slep za tim, i srdi se na svaku pametnu reĉ Otud nije ĉudo što nevaljali
i pokvareni, a takvih ima svuda, pod vidom rodoljubija svaku priliku za svoju sebiĉnost
upotrebljavaju, i najbezumnije sovete daju, ne mareći hoće li se time svojoj opštini ili
svome narodu kakva šteta naneti. Sebiĉnom je dovoljno kad je samo njemu dobro i kad
prostaka može na svoju ruku da preokrene, a za dalje se ništa ne brine.

 

Jovan Sterija Popović, iz predgovora za komediju "Rodoljupci", 1853.

 

Prošlo 170 godina, ni za mrvu se nismo pomerili.

 

 

  • Like 10
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Zna se - meta ce mu biti ono malo ''drugosrbijanaca'', citaj preostalih normalnih ljudi. 

 

Pa i to će mu biti malo teže. Može da krene sa pričama da su izdali Kos... ups, ne ide, on je potpisnik. Sledeća stavka su sankcije prema Put... joooj, teško, jer će mu Uncle Sam zavrnuti loptice da ih lično uvede. Litijum... opet ćorak. Deo opozicije se tu pravio lud, a čak i oni što su glasali za njega ne bi voleli da se kopa baš kod njih. Mnoge druge za to i zabole. Ostaje mrska EU, ali... upravo se ON sastaje sa zvaničnicima EU, dok opoziciju tretiraju ( spravom) k'o smrdljiv sir.

 

Možda hoće da formira neku verziju JUL-a, koji bi se šlepovao na izborima, bio sačinjen od glavnih krimosa koji vrte novac, a smanjili bi rejting SNS-u da ih kandiduju imenom i prezimenom. Ako dogori do nokata, lako ih se može rešiti. Meni samo ovo pada na pamet.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa i to će mu biti malo teže. Može da krene sa pričama da su izdali Kos... ups, ne ide, on je potpisnik. Sledeća stavka su sankcije prema Put... joooj, teško, jer će mu Uncle Sam zavrnuti loptice da ih lično uvede. Litijum... opet ćorak. Deo opozicije se tu pravio lud, a čak i oni što su glasali za njega ne bi voleli da se kopa baš kod njih. Mnoge druge za to i zabole. Ostaje mrska EU, ali... upravo se ON sastaje sa zvaničnicima EU, dok opoziciju tretiraju ( spravom) k'o smrdljiv sir.

 

Možda hoće da formira neku verziju JUL-a, koji bi se šlepovao na izborima, bio sačinjen od glavnih krimosa koji vrte novac, a smanjili bi rejting SNS-u da ih kandiduju imenom i prezimenom. Ako dogori do nokata, lako ih se može rešiti. Meni samo ovo pada na pamet.

Pazi, jednom Vidojkovicu i Kulacinu su vec stavili metu na celo. Bukvalno im stizu pretnje smrcu i danima ne smeju da izlaze iz kuce. A oni su prilicno nebitni politicki gledano. 

A i Prajdova npr. pitanje da li bi bilo da nisu ''pritisli'' mrski Hil, Eskobar i fon der Lejenova.

 

Drugim recima, vucler sve vise lici na erdogana iz neke 2012. ili putlera iz 2005. i sto vise i duze bude bio na vlasti (a  bice), bice sve gori i agresivniji, kao i ti pomenuti.

Manjina normalnih (jedinih koji teoretski imaju sanse da nesto promene na bolje) ce se sve vise iseljavati ili odumirati usled starenja, a do neke 2030-2035 ocekuj zatucani kalifat usred Evrope. 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

Pazi, jednom Vidojkovicu i Kulacinu su vec stavili metu na celo. Bukvalno im stizu pretnje smrcu i danima ne smeju da izlaze iz kuce. A oni su prilicno nebitni politicki gledano. 

A i Prajdova npr. pitanje da li bi bilo da nisu ''pritisli'' mrski Hil, Eskobar i fon der Lejenova.

 

Drugim recima, vucler sve vise lici na erdogana iz neke 2012. ili putlera iz 2005. i sto vise i duze bude bio na vlasti (a  bice), bice sve gori i agresivniji, kao i ti pomenuti. 

 

Njih dvojicu je relativno lako napasti jer iza sebe nemaju nikoga. Ne tako davno, napali su Borka Stefanovića, koji je političar i imao je razumevanje sopstvene stranke, drugih stranaka i građana. Naravno da je sve ista kuhinja, ali zbog borka su ipak gutali knedle. Opozicija koja je ovako kljakava mu ne bi bila dobar izbor za napad jer ionako skoro ništa pametno ne radi, a ako bi sada uzeli da napadaju npr. Mariniku Tepić, ekologe ili čak Zveri, Avetnike i Sunđer Boba, samo bi im povećali rejting.

 

Kako mi deluje, Uncle Sam je počeo da dooobro zavrće loptice, a mislim da ne bi bilo zgodno da se zamrzne mafijaška crkavica po tamo nekim zapadima. To boli više od batina.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Njih dvojicu je relativno lako napasti jer iza sebe nemaju nikoga.

Imaju mrskog Sorosa i razne jos mrskije NVO i stiftunge. 

 

A veprina dodik vec najavljuje zabranu NVO ''stranih ageneata'' u RS. To ce se preliti i na Srbiju. A te NVO su bukvalno JEDINE politicke i bilo kakve organizacije u Srbiji koje su na strani Civilizacije. 

 

3 minutes ago, erwin said:

 

Vidojković više ne živi u Srbiji.

 

 

Eto, dokaz da istrebljivanje normalnih iz Srbije radi punom parom. 

Do 2030-2035 ocekuj ovde pravoslavni kalifat usred Evrope. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, FrediB said:

Imaju mrskog Sorosa i razne jos mrskije NVO i stiftunge. 

 

A veprina dodik vec najavljuje zabranu NVO ''stranih ageneata'' u RS. To ce se preliti i na Srbiju. A te NVO su bukvalno JEDINE politicke i bilo kakve organizacije u Srbiji koje su na strani Civilizacije. 

 

Soroš ima preko devedeset godina i sve je manje aktivan, a pošto je biologija takva kakva jeste, ne verujem da će još dugo njime moći da ispiraju usta. Nema čak ni mnogo NVO koje su u ozbiljnijem sukobu sa režimom, a mnoge rade neke desete stvari koje su ispod radara. Za štiftunge mogu da ti kažem iz prve ruke da su poslednji koji su ugroženi (Konrad Adenauer, Hajnrih Bel, GIZ i sl.) da su apsolutno bezbedni. Rekoh da se bavim prevođenjem, ali ne mogu više jer postoji i službena tajna. Ne samo što direktno daju pare za neke stvari od opšteg značaja (na kojima se kumovi lepo ugrade), već ih svi vuku za rukav. Još se Koštunicina ekipa uvukla u dupe Kondaru i malo manje Hajnrihu, a ovi nisu gadljivi na pare, plus što se zna ko se pojavljuje na otvaranju novog semafora ili pešačkog prelaza iz nemačke kase.

 

Opet iz branše mogu da ti kažem da se ovi ovde polako distanciraju od bosanskog međeda. Već neko vreme ga tretiraju kao pijanog komšiju koji se popišao u liftu, plus AV očekuje poene ako ga malo zauzda. Čak su se i na predizbornim mitinzima tamošnje opozicije mogle videti zastave SNS-a, što je bila poruka za međeda, a to je spomenuto i na ovdašnjim portalima. Mogu da ti odmah i kažem da oni kod međeda imaju i plan B - samo se mesto registracije prebaci u Federaciju, medijski portali takođe, članak potpiše bezimeni XY ili smisliš ime tipa Marko Marković, pa može da se slika.

 

Ovo što sam rekao za Uncle Sama takođe znam od kolega. Do sada nije bilo indicija da lupetaju, plus govorim o aktuelnom stanju i ne znam šta će biti, ali na osnovu dosadašnnjeg iskustva znam da tamo gde ima dima mora biti i vatre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...