Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 hours ago, AgroLaki said:

Cuo sam ovu vest jutros na radiju i uopste mi nije jasno kome i za sta treba glava gromobrana.

 

Ko zna koja je budala u pitanju, možda je pročitao "domobrana" pa se polakomio :wicked:

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, AgroLaki said:

Ali najjace je sto citam da su granicare poslali u bolnicu na ispitivanja, a ovu bracu sto su se vozila ko zna koliko ostavili u celiji, ko i' yebe... 😄

Što naš narod kaže, "budale i Bog čuva" 😄

Link to comment
Share on other sites

Quote

VELIKA ODLUKA VEČERAS U PREDSEDNIŠTVU! Vučić kreće u narod, traži podršku ljudi za odbranu Srbije i počinje formiranje Narodnog pokreta za državu!
Predsednik Aleksandar Vučić kreće u narod, saznaje Informer! On će, kako nam je rečeno u Predsedništvu, zatražiti podršku ljudi za odbranu Srbije i započeće formiranje Narodnog pokreta za državu!
Predsednik već od subote 11. marta započinje razgovore sa narodom. On će u narednom periodu obići sve delove Srbije.
Izvori našeg lista kažu da će šef države sisrete sa narodom narednog vikenda započeti na jugu Srbije, najverovatnije u Vranju.

https://informer.rs/vesti/politika/776710/aleksandar-vucic-skupovi

 

Maj 2016.

Quote

Jedanput nedeljno ću da primam od pet do osam, i jedanput mesečno ću da primam od šest do 20 ili 22, u zavisnosti od umora. I to ću da radim u nekim drugim sredinama, ne samo u Beogradu. Da bih čuo ljude šta će da kažu o lokalnim i pokrajinskim funkcionerima, da bih čuo šta će meni u lice da kažu. Da bih video da li možemo da im pomognemo i neki problem da rešimo.

 

Quote

8. jula 2016, upriličen je prvi prijem u cik zore. (...)
Međutim, od tog prvog do sledećeg, a ispostaviće se i poslednjeg prijema građana, prošlo je ne samo više nedelja, već nekoliko meseci.

https://www.istinomer.rs/izjava/primam-gradjane-jednom-nedeljno-od-pet-do-osam-ujutru/

Link to comment
Share on other sites

Narodni pokret za drzavu?

Naaaarode moooooj!.....srpski Kralj Ibi......farsa.

Ovde se stvarno ne zna ko je ludji, ON ili narod. Da sam ja ON, bilo bi me sramota da budem kralj ovakvog naroda. Mozda bi me malcice grizla savest sto mi je narod ovako zapusten i ispusten?

Srecom, ja nisam narod, ja sam gradjanka pa ni sa njim a ni sa narodom nemam nista i njihove dugove ne priznajem!

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2023 at 7:56 PM, Drug Crni said:

Gledao sam jutros Djilasa na N1.
Bokte,koliko su ovde svi operisani od realizma,od realnosti..od toga da pogledaju istini u oci koliko god ona neprijatna bila. Vadi nekakav dokument,neku rezoluciju o "pomirenju albanskog i srpskog naroda" koju je njegova stranka sastavila pre 4.godine..kaze kako niko nije obratio paznju na to. Poceo da cita delove..lebe mekani..sve spisak lepih zelja. Isprazne parole, redovi bez sustine..ne shvata covek da nema pomirenja dok se u Batajnici (za pocetak) adekvatno ne obelezi mesto masovne grobnice Albanaca..na samo nekoliko kilometara od centra Beograda hladnjacama su dopremani posmrtni ostaci ubijenih Albanaca sa Kosova i bacani u sekundarnu grobnicu..ne sme da pisne,da prozbori jednu u tom pravcu.

Kao sto,dok su bili na vlasti, nisu smeli da resavaju pitanje priznanja Kosova bojeci se navijaca i DB.

 

 

Izvinjavam se što sam isekla pojedine delove posta, zarad bolje preglednosti. 

 

Deklaracija o pomirenju Srba i Albanaca  SSP je doneo posle formiranja Stranke 2019.godine.

 

Ne znam da li si pročitao celu Deklaraciju?  Na samom sajtu SSP-a ta Deklaracija može da se pročita i na srpskom i na albanskom i na engleskom jeziku.

Mislim da je korektno i konkretno napisana. 

Ne može da se usvoji dok je sns na vlasti. Isto tako ni pitanje hladnjača u Batajnici ne može da bude rešeno dok su oni na vlasti.

 

Odgovor na pitanje zašto to nisu učinile ranije Vlade pre dolaska sns-a na vlast možda može da glasi- SPS je bio u tom Vladama kao što je i u ovoj..ali se nadam da ga neće biti u nekoj sledećoj vlasti kada ode sns.

 

Što se tiče SPS-a poznata je osoba koja se pomirila sa njima. Ta osoba se ne zove Dragan Đilas. 

 

Bold 2- Ne slažem se. Rešavanje problema zvanog Kosovo i Metohija počela je da rešava bivša vlast koju i dalje zovu "žuti" a 11 godina nisu na vlasti. 

 

U stvari..zanima me nešto..AV je na vlasti 11 godina. Zašto se stalno i stalno vraćamo u vreme kada su demokratski orijentisane stranke bile na vlasti? 

 

On 3/6/2023 at 9:05 PM, DJ_Vasa said:

Ja sam samo pročitao vest na N1, a čini mi se da mu je bolje da pusti druge da pričaju ukoliko neće da spadne na glasove članova stranke i nekoliko prijatelja. Nije mi jasno šta znači pomirenje naroda jer mi nije poznata nikakva kolektivna svađa sa Albancima, Austrijancima, Avganistancima, Belgijancima, Japancima ili nekim desetim. Oni koji mrze će i dalje mrzeti, drndati o istorijskim boks-mečevima, brojaće koliko je 'naših' nastradalo od 'njihovih', a oni koji su normalni će da se bave pametnijim stvarima kao što su trgovina, turizam i ostale stvari što dolaze od vekovnih neprijatelja.

 

Ako se kao političar svađao sa nekim, neka se slobodno miri, a to što kažeš za Batajnicu je tačno 100%.

 

Juče smo spominjali studente i omladinu, a ovaj se danas napenalio na profesore. Nije mi poznato da on reklamira upis na bilo koji fakultet, a ako hoće da dobije glasove od bilo koje profesije ili društvenog sloja, nije baš dobro da im gura prst u oko. Uostalom, toliko je protesta održano u poslednje vreme, a nisam čuo da je bilo koja stranka tu nešto pomogla, osim eventualno neke mlake podrške.

 

 

Dragan Đilas, kao predsednik SSP-a predstavlja stavove i programska načela stranke čiji je predsednik. 

 

Bezbroj puta je ponovio da rejting SSP-a nije važan. Važno je da građanima Srbije  bude bolje, da žive bolje.

 

Bold 2.-Ovo nije prvi put da Dragan Đilas spominje profesore. Spominjao je i druge. Nije mu jasno zašto ljudi ćute. Ni meni to nije jasno.

 

Bold 3. Osim foruma koje sve društvene mreže i medije pratiš? 

 

Srđan Milivojević iz DS-a i Dragana Rakić, potpredsednica DS-a dolaze na sve proteste. Iz Narodne stranke često može da se vidi Miroslav-Miki Aleksić.

 

Tu ne smem da zaboravim ni Zelenovića, ni Ćutu. Dolaze ljudi na proteste. Takođe su na protestima i funkcioneri SSP-a Mila Popović, Ana Gođevac..Marinika Tepić..

Videla sam i Zdravka Ponoša na prvom skupu podrške tužiteljkama  Bojani Savović i Jasmini Paunović.

 

Ali moram da istaknem da je Srđan Milivojević trenutno najaktivniji političar iz opozicije. Aktivan na protestima, aktivan u Skupštini, aktivan na "terenu"-tj uvek spreman da razgovara sa građanima.

 

Često se pitam zašto su forumaši toliko ogorčeni na celokupnu opoziciju. Ne mogu da verujem da forumaši baš ne vole nijednog opozicionog političara.

 

Hajde, Đilas smeta, nalazi mu se hiljadu i jedna mana...navikao je na to.

 

Ali nisam primetila nijednu pohvalnu reč o Zoranu Lutovcu, Pavlu Grboviću. Dragani Rakić, Srđanu Milivojeviću..Zašto, zar su svi oni loši, toliko da ne treba da se bave politikom?

 

Ne razumem. Usput..žao mi je što ovim postom možda botujem za SSP, DS, i za sve koje sam spomenula..

 

Ne botujem. Samo pratim rad svih opozicionih stranaka i sve ih poštujem. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Džudi said:

Ne mogu da verujem da forumaši baš ne vole nijednog opozicionog političara.

 

Za početak da postavimo stanje - "Boškić", Zamlatnica, Sunđer Bob i slične pojave - nisu opozicija.

 

Šta je ostalo -

I Đilas sa svojom strankom i DS su se žestoko izblamirali i kod ruske agresije na Ukrajinu i kod ovog Francusko-Nemačkog predloga za Kosovo, zato bolje da ćute i ne laju mnogo.

Još par njih iz nekih ekoloških bla bla i sličnih pojava takođe su se žestoko izblamirali izjavama zadnjih godinu dana... a i ona budala iz, beše, Šapca, sa srpskom mornaricom :ajme:

Sve u svemu kakav narod - takva i vlast, a bogami i opozicija. 

 

Meni lično od skora iz opozicije postoji samo - Pavle Grbović (kako god da mu se zove stranka, opet neka G6 kovanica, ne pamtim ih više...)

Link to comment
Share on other sites

Djilas se jos uvek kuva na vatri zvanoj 'dogovor sa Vucicem' o bg izborima za septembar, najkasnije mart '23. Tako da je zaista tesko da se njegovo ime moze vezati uz neki kredibilitet. 

Onim ljudima iz njegove stranke kojima je rezim od zivota napravio pakao, moje najiskrenije divljenje I podrska apsolutno ne dolaze u pitanje. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Džudi said:

Dragan Đilas, kao predsednik SSP-a predstavlja stavove i programska načela stranke čiji je predsednik. 

 

Bezbroj puta je ponovio da rejting SSP-a nije važan. Važno je da građanima Srbije  bude bolje, da žive bolje.

 

Nije mu važan rejting? Ovo je školski primer demagogije. Ako neko prodaje maglu na tako bednom nivou, onda znamo koliko je sati.

 

6 hours ago, Džudi said:

Bold 3. Osim foruma koje sve društvene mreže i medije pratiš? 

 

Imam nalog na FB, ali ga nešto i ne koristim. Lepo je što dolaze, ali vidim da ih čak i N1 slabo spominje. Ne znam koliko im je to podiglo bar malo taj nevažan rejting bar među posetiocima protesta, ali OK, ionako je nevažan.

 

6 hours ago, Džudi said:

Bold 2.-Ovo nije prvi put da Dragan Đilas spominje profesore. Spominjao je i druge. Nije mu jasno zašto ljudi ćute. Ni meni to nije jasno.

 

Da li mu je neko rekao da ih ne pozivaju da javno govore? Pričaju ljudi o svemu i svačemu uživo, ali ne verujem da iko prolazi ulicom i drži monolog.

 

6 hours ago, Džudi said:

Ali moram da istaknem da je Srđan Milivojević trenutno najaktivniji političar iz opozicije. Aktivan na protestima, aktivan u Skupštini, aktivan na "terenu"-tj uvek spreman da razgovara sa građanima.

 

Često se pitam zašto su forumaši toliko ogorčeni na celokupnu opoziciju. Ne mogu da verujem da forumaši baš ne vole nijednog opozicionog političara.

 

...

 

Ali nisam primetila nijednu pohvalnu reč o Zoranu Lutovcu, Pavlu Grboviću. Dragani Rakić, Srđanu Milivojeviću..Zašto, zar su svi oni loši, toliko da ne treba da se bave politikom?

 

Može on sam da bude aktivan koliko hoće, ali jedan čovek ne može da pokrije ni mesnu zajednicu.

 

Ne bih rekao ni da su ogorčeni, već samo da ih smatraju budalama, pajacima i klovnovima. Malo me podsećaju na neke taksiste ili na one što se skupljaju pred podrumima pića koji imaju rešenje za svaki problem u svetu i sve znaju – od fudbala do svetske politike. Kada bi mene u poslu smatrali bitnim koliko navedene taksiste ili alkose, ja bih se debelo zapitao šta mi fali i mogao bih da uradim sledeće: a) da izmenim način rada tako da popravim šta ne valja ili b) da se bavim nečim drugim.

Link to comment
Share on other sites

Ovo što Vučić radi je nastavak kopiranja Putina. Sada pravi taj novi pokret da bi svu moć preneo iz stranaka u njega i onda on može da kaže eto ja više nisam u stranci. Takođe pad SNS-a na zadnjim izborima je jasan znak da moraju da idu u veće promene stranke ako žele da zaustave taj trend. Na taj način će pokušati da zakloni malo SNS a novi pokret će pokušati da veže za sebe i na taj način da mu prenese njegov rejting.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Klotzen said:

Ovo što Vučić radi je nastavak kopiranja Putina. Sada pravi taj novi pokret da bi svu moć preneo iz stranaka u njega i onda on može da kaže eto ja više nisam u stranci. Takođe pad SNS-a na zadnjim izborima je jasan znak da moraju da idu u veće promene stranke ako žele da zaustave taj trend. Na taj način će pokušati da zakloni malo SNS a novi pokret će pokušati da veže za sebe i na taj način da mu prenese njegov rejting.

 

Deluje da će biti malo teže. Ovi što su zaista desno opredeljeni baš i ne vole što se postiže dogovor sa Kosovom, a ako još bude zviznuo sankcije RuSSiji, onda će izgubiti još više. Ako privuče Zveri, Avetnike, DSS v2.0, Wolfa Jeremyja i slične, njihovi glasači će uskratiti podršku. Ako mu u pomoć priskoči Đido, opet ne valja. Ovo više deluje kao cirkus kojim pokušava da održi status quo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

 

Za početak da postavimo stanje - "Boškić", Zamlatnica, Sunđer Bob i slične pojave - nisu opozicija.

 

Šta je ostalo -

I Đilas sa svojom strankom i DS su se žestoko izblamirali i kod ruske agresije na Ukrajinu i kod ovog Francusko-Nemačkog predloga za Kosovo, zato bolje da ćute i ne laju mnogo.

Još par njih iz nekih ekoloških bla bla i sličnih pojava takođe su se žestoko izblamirali izjavama zadnjih godinu dana... a i ona budala iz, beše, Šapca, sa srpskom mornaricom :ajme:

Sve u svemu kakav narod - takva i vlast, a bogami i opozicija. 

 

Meni lično od skora iz opozicije postoji samo - Pavle Grbović (kako god da mu se zove stranka, opet neka G6 kovanica, ne pamtim ih više...)

 

Bold 1.  Ja njih i ne spominjem..

 

Bold 2: Kako su se DS i SSP žestoko izblamirali?

 

DS i SSP su prve reagovale kada se dogodila invazija na Ukrajinu. 

 

Zoran Lutovac je prvi reagovao kada je u pitanju Francusko-Nemački plan za KiM. 

 

Što se tiče Zelenovića, čovek je dva, tri puta objašnjavao sve o mornarici i o ostalim stvarima koje njegova stranka predlaže. Mislim da su njegovi stavovi i predlozi potpuno ok. 

 

Ko želi da sazna, koga interesuje, uvek može da pronađe na netu šta govori i on i ostali iz demokratske i građanske opozicije.

 

Bold 3. Pavle Grbović je predsednik Pokreta Slobodnih građana. On je i narodni poslanik izabran sa liste "Ujedinjeni".

 

@DJ_Vasa Umesto dugačkog odgovora moram da te samo ovo pitam..

 

Zašto si ti lično toliko ogorčen kada su u pitanju svi ovi ljudi koje sam spomenula u svom postu?

OK, Đilas je dežurni krivac, a ostali?  Nemoguće je da baš niko, niko ne valja?

 

***

Da li ja grešim ili sam možda u pravu ako mislim da je većina forumaša aktivnih na ovom pdf-u bila i danas je naklonjena LDP-u i Čedi Jovanoviću? 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Džudi
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

Just now, Džudi said:

Bold 1.  Ja njih i ne spominjem..

 

Bold 2: Kako su se DS i SSP žestoko izblamirali?

 

"Bold 1" nisam ni rekao da si ih ti pominjala, samo sam napomenuo, just in case, da ih preskačem kao pojave u _mojoj_ priči o opoziciji koja je sledila.

"Bold 2" povodom ruske agresije - nedovoljno ubedljivi su mi bili (valjda vagajući šta će i kako da se razvija, OK, to je politika, ali nemam ja više živaca ni strpljenja za polurešenja) i predugo su sedeli na 2 stolice za moj ukus.  

 

Vidi, sve to ne znači da će meni smetati i Đilas i Lutovac, pogotovo ne Marinika, ukoliko opozicija izađe ujedinjena kao jedan zajednički front na izborima. Ono, glasaću, normalno... e, sad, ako ide svako za sebe, priča je unapred propala, pa je svejedno i kome ću i da li ću, dati glas. 

U poziciji sam da sam od Srbije digao ruke, mi ovde nećemo doživeti da nam bude bolje, samo gledam da uradim sve da mi klinac što pre ode odavde i nastavi život na nekom normalnijem mestu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Džudi said:

Zašto si ti lično toliko ogorčen kada su u pitanju svi ovi ljudi koje sam spomenula u svom postu?

OK, Đilas je dežurni krivac, a ostali?  Nemoguće je da baš niko, niko ne valja?

 

***

Da li ja grešim ili sam možda u pravu ako mislim da je većina forumaša aktivnih na ovom pdf-u bila i danas je naklonjena LDP-u i Čedi Jovanoviću? 

 

 

Pa nisam toliko ogorčen, samo ih smatram klovnovima. Naravno, kritikujem kad neko nešto lupi, a to ima veze sa ovom konstatacijom o klovnovima. Ako npr. onaj blentavi Zelenović lupeta o mornarici, za koju ne znam da li planira da je spakuje u Kolubaru ili Timok, naravno da ga neću smatrati ozbiljnim. Ako neko prodaje demagogiju i kaže da mu nije stalo do rejtinga, već do naroda, mogu samo da se smejem. Nisam ja kriv što politička kafana nudi samo splačine.

 

Ne znam otkud ti ideja da je iko ovde naklonjen partiji koja de facto ne postoji, a još manje nekome čija se aktivnost u javnosti svodi na posećivanje policijskih stanica u svojstvu mušterije.

Link to comment
Share on other sites

Znaci,ako sam dobro razumeo..Vozd Minhauzen pravi nekakav blok ili sta-li-vec da bi (pajz sad ovo) "odbranio" Srbiju od sopstvene i apsolutne vlasti koja ju je potpuno urnisala u prethodnoj deceniji?

Nismo mi krivi. NATO je. Sto '99 nije isao (jako i do samog) krajatm

  • Like 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Drug Crni said:

Znaci,ako sam dobro razumeo..Vozd Minhauzen pravi nekakav blok ili sta-li-vec da bi (pajz sad ovo) "odbranio" Srbiju od sopstvene i apsolutne vlasti koja ju je potpuno urnisala u prethodnoj deceniji?

Nismo mi krivi. NATO je. Sto '99 nije isao (jako i do samog) krajatm

verujem da bi se prvi namestio da te pogodi neki NATO projektil jkako i do samog kraja😝

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:
Nismo mi krivi. NATO je. Sto '99 nije isao (jako i do samog) krajatm


Svi se secamo kako su nam bacili taj info da ce krenuti kopnena ofanziva, 

pa je Milosevic odlucio da je dosta sa odbranom Kosova i da su neke druge odbrane bitnije. 
 

plus tad kad smo potpisali kumanovski i nije bila muva da se cuje da vikne izdaja, muk. 
branioci kosova su tad zakljucili da je bolje braniti Kosovo 30 godina preko tastature nego jedan dan iz rova. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Džudi said:

Da li ja grešim ili sam možda u pravu ako mislim da je većina forumaša aktivnih na ovom pdf-u bila i danas je naklonjena LDP-u i Čedi Jovanoviću? 

 

Ne bih procenjivao da li je većina podržavala LDP i Čedu i da li neko još uvek podržava iste, jednostavno, nije bitno, znam da mnogi jesu podržavali LDP i nema nikakvog razloga da im se zameri ili spočitava, danas se može govoriti o fronclama od DSa, koliko stranaka koje su izašle na poslednje održane izbore vode pojedinci iz vrha nekadašnje DS uključujući i ostatak DS, uz uvažavanje Lutovca kao kritičara stanja ni on, ni svi Tadići, Đilasi, Jeremići, Stefanovići, Zelenovići, Živković, nekog sam sigurno propustio, a behu lideri ili pretendenti na liderstvo i Šutanovac, Pajtić, Lečić, dakle, od tih ljudi treba očekivati da vode, oporave i unaprede državu a ne mogu međusobno da se dogovore da saćuvaju jednu stranku, a to je slika njihove sposobnosti, džaba dobri programi ili lepe želje ako nisu sposobni da okupe dovoljno ljudi da ih podrže a kamoli da planove pretvore u realnost. Jednostavno je, nemam ni trunke poverenja u njih, ipak, izlazim na izbore i glasam za nekog od njih, a tačnije protiv Vučića.

Ne tražim previše, mogu da pogledam kroz prste, ne može politika bez malo demagogije, ali očekujem malo realnosti zauzvrat, mnogo sam mator da bih verovao na reč.

MAlo je što poneko, Marinika, Milivojević, Ćuta zatalasaju, treba i drugi da se uključe da traže odgovornost, zahtevaju, protestuju, blokiraju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Znaci,ako sam dobro razumeo..Vozd Minhauzen pravi nekakav blok ili sta-li-vec da bi (pajz sad ovo) "odbranio" Srbiju od sopstvene i apsolutne vlasti koja ju je potpuno urnisala u prethodnoj deceniji?

Nismo mi krivi. NATO je. Sto '99 nije isao (jako i do samog) krajatm

 

Ma jok, samo pravi cirkus za mase. Zna da ga neće voleti zbog nekih poteza, pa sada ide malo estradne umetnosti. Jedino ne znam koga će sada da nađe kao neprijatelja. Ovi iz EU daju pare, Uncle Sam uspešno zavrće loptice ako zatreba, teško da će udariti na Putlera jer je popularniji od njega samog... Možda će biti invazija iz svemira, zombiji, nosorozi, krokodili ili tako nešto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Džudi said:

Da li ja grešim ili sam možda u pravu ako mislim da je većina forumaša aktivnih na ovom pdf-u bila i danas je naklonjena LDP-u i Čedi Jovanoviću? 

 

Ja mislim da je vecina ovdasnjih forumasa bliska idejama koje je propagirao LDP sa velikom dozom rezerve prema LDP kao partiji i jos vecim razocarenjem u stranputice kojim je Ceda krenuo.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Clash said:

Ja mislim da je vecina ovdasnjih forumasa bliska idejama koje je propagirao LDP sa velikom dozom rezerve prema LDP kao partiji i jos vecim razocarenjem u stranputice kojim je Ceda krenuo.

Možda je vreme za Čedin kam bek...sazreo je možda i deluje mi stabilnije od ovih pišoplotonja.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...