Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Pletilja said:

Nisam odgovorila Amigu: Vulin je bio blizak Miri Markovic u JUL u, Markovicka je dobila politicki azil u Moskvi, ergo, Vulin preko nje ima dobre kontakte sa Moskvom i to je njegov politicki miraz sa kojim trguje.

Bilo bi dobro da Vulin ponovo uspostavi neposredni kontakt sa Mirom Markovic 😉

Ovako preko Madam Trelkovski (medijum iz Dilana Doga) mu je otezana komunikacija. Pa nek nam se jave preko pomenutog medijuma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oh opozicioni mediji! Hvala vam što nas podsećate da je Zoka oduvek bila najveći i najljući borac protivu režima Aleksandra Vučića. Da je sreće i pameti, pa da uzmemo da nas ova mudra stručnjakinja i gospodarica Građevinarstva, Energetike i Infrastruktura povede, na čelu opozicione kolone, u EU (za koju se uvek zalagala), u USA i, ko zna, možda i u svemir.

 

fml.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U fazonu: Necu da iznosim prljav ves, ali samo sacekajte kad dodju moji sugar dadiji iz USA da vas postroje. 

Nadam se da se niko od opozicije nece polakomiti i primiti je u stranku, jer je sve vreme bila deo zdruzenog zlocinackog poduhvata unistavanja Srbije.

 

Boli me uvo koliko je prozapadna, moze da se pokriva jorganom sa NATO logoom, da Hil zove Djilasa, Jeremica, Grbovica da je primi, ko je primi, taj je gowno!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Snaci ce se vec nekakotmGoca Comic;govna su na ceni ovde. Ne "brinem" za nju. Zoka Koridorka,koja se namlatila i napljackala tokom svih mandata,sad treba da postane neka "opozicija"? To samo govori o dubini kanala u kojem smo.

Jadna je vlada (i zemlja) u kojoj su ministri Slobin pionir i Martinovic. Vesicu gradjevina. Cena kilometra puta odmah skace za 300%. Ipak,moj favorit je definitivno sajkou Dana Grujicic. Ajde sto se sa'raniti ono sto je ostalo od zdr.sistema,vec ocekujem niz spektakala u njenoj reziji - pocevsi od ponovnog postavljanja komada o osiromasenom uranijumu na scenu.

Julin na celu BIA..inace bih napisao nesto u stilu: Gasi svetlo,ali mi se nesto cini da ce nam ga svakako gasiti predstojece zime,pa mi i nije fora.

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Julina u BIA, nema vece marginalizacije od te, slicno kao ponizenje Dacica sa mestom predsednika skupstine u proslom mandatu. Opste je poznato da se sef BIA ni za sta ne pita u ovoj zemlji jako dugo.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Drug Crni said:

Snaci ce se vec nekakotmGoca Comic;govna su na ceni ovde. Ne "brinem" za nju. Zoka Koridorka,koja se namlatila i napljackala tokom svih mandata,sad treba da postane neka "opozicija"? To samo govori o dubini kanala u kojem smo.

Jadna je vlada (i zemlja) u kojoj su ministri Slobin pionir i Martinovic. Vesicu gradjevina. Cena kilometra puta odmah skace za 300%. Ipak,moj favorit je definitivno sajkou Dana Grujicic. Ajde sto se sa'raniti ono sto je ostalo od zdr.sistema,vec ocekujem niz spektakala u njenoj reziji - pocevsi od ponovnog postavljanja komada o osiromasenom uranijumu na scenu.

Julin na celu BIA..inace bih napisao nesto u stilu: Gasi svetlo,ali mi se nesto cini da ce nam ga svakako gasiti predstojece zime,pa mi i nije fora.

Žao mi je što moram da se složim s tobom. Ne zato što si to ti rekao, nego što si u pravu. Spomenuo si Tomu Monu ? A za Radeta Bastu tek.....proevropski orjentisan, ali najviše prema evru, sve ostalo.....još gore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McLeod said:

Sto se tice Julina u BIA, nema vece marginalizacije od te, slicno kao ponizenje Dacica sa mestom predsednika skupstine u proslom mandatu. Opste je poznato da se sef BIA ni za sta ne pita u ovoj zemlji jako dugo.

Nisi u krivu po pitanju ingerencija šefa BIA-e, ali istovremeno nije ni tako loše biti na poziciji na kojoj si na izvoru informacija (u oba smisla na koja se BIA bavi informacijama, znači kako njihovim prikupljanjem, tako i njihovom proizvodnjom).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

Nisi u krivu po pitanju ingerencija šefa BIA-e, ali istovremeno nije ni tako loše biti na poziciji na kojoj si na izvoru informacija (u oba smisla na koja se BIA bavi informacijama, znači kako njihovim prikupljanjem, tako i njihovom proizvodnjom).

Vulini su upravo tu i na takvim mjestima, jer su savršeno nesposobni i nevoljni za bilo šta...takoreći I D E A L A N I.

Link to comment
Share on other sites

 

 

4 minutes ago, ras kass said:

Seljakovic bas zasro ono u UN, pa ga bacili na kraj klupe. 

 

Ma ne verujem, nego je samo zrtva povratka Girice u ministre, a nije Vucic hteo da mu da Miliciju. 

 

Seljakovic ce biti preCednik, kad se Psiho vrati na premijersko mesto. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Helena said:

Vulini su upravo tu i na takvim mjestima, jer su savršeno nesposobni i nevoljni za bilo šta...takoreći I D E A L A N I.

Ne bih se složio, mislim da je na tom mjestu zato što je psihopata bez savjesti i normi.

 

Nešto kao u onom SF-u Timura Bekmambetova Noćna straža, kad lika totalnog luzera regrutuju u ekipu superheroja koji trebaju da spase svijet od mračnih sila, i njemu ni samom čitav film nije jasno otkud on kod njih, dok mu u jednom trenutku ne dopadne ruku njegov fajl, u kojem piše da je njegova moć da ubije čovjeka bez griže savjesti...

Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2022 at 10:19 PM, DameTime said:

 

ZAŠTO se ne odseliš ako ti smeta? 

Zato sto: 

Ima ih koji su, cekajuci bolja vremena, toliko osiromasili da nemaju ni za kartu " za odavde".

Ima ih koji o tom velikom svetu nista ne znaju pa ga se plase.

Ima tvrdoglavih koji, jednostavno, nece da se sele jer su bas ovih dana zasadili novi vocnjak, dobili prvu bebu, unuce....polepili nove tapete?

Ima i onih idealista koji zele da se ovo ovde promeni jer tako treba, onih koji ne odustaju kad je gadno.

Ima bolesnih, invalidnih, socijalno ugrozenih.....mnogo nas je bespomocnih, nesnadjenih, onih, koji s pravom ocekuju da i drzava odradi svoje da i njima bude lakse ako ne bolje, zato i imaju drzavu i drustvo.

 

Imate li ikakvu alternativu za nas pobrojane osim tog bezobraznog i nehumanog pitanja "Zasto se ne odselis ako ti smeta"?

Jednu, bar?

 

Edited by Pletilja
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pletilja said:

Zato sto: 

Ima ih koji su, cekajuci bolja vremena, toliko osiromasili da nemaju ni za kartu " za odavde".

Ima ih koji o tom velikom svetu nista ne znaju pa ga se plase.

Ima tvrdoglavih koji, jednostavno, nece da se sele jer su bas ovih dana zasadili novi vocnjak, dobili prvu bebu, unuce....polepili nove tapete?

Ima i onih idealista koji zele da se ovo ovde promeni jer tako treba, onih koji ne odustaju kad je gadno.

Ima bolesnih, invalidnih, socijalno ugrozenih.....mnogo nas je bespomocnih, nesnadjenih, onih, koji s pravom ocekuju da i drzava odradi svoje da i njima bude lakse ako ne bolje, zato i imaju drzavu i drustvo.

 

Imate li ikakvu alternativu za nas pobrojane osim tog bezobraznog i nehumanog pitanja "Zasto se ne odselis ako ti smeta"?

Jednu, bar?

 

 

Ja sam već onome kome sam pitala objasnila da ne osuđujem, samo pitam zašto. I pitala sam da bi mi se naveo neki razlog, naravno ko želi da podeli. A pre nego što me dočekate pričom "ah bezobrazno i nehumano pitanje, ah", ovde se svašta bezobrazno i nehumano iznosi, tako da ako je pitanje postavljeno sa ovakvom namerom ne smatram ga takvim. Svaki od navedenih razloga je legitiman. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Ja sam već onome kome sam pitala objasnila da ne osuđujem, samo pitam zašto. I pitala sam da bi mi se naveo neki razlog, naravno ko želi da podeli. A pre nego što me dočekate pričom "ah bezobrazno i nehumano pitanje, ah", ovde se svašta bezobrazno i nehumano iznosi, tako da ako je pitanje postavljeno sa ovakvom namerom ne smatram ga takvim. Svaki od navedenih razloga je legitiman. 

Nema necasnih namera, samo odgovor na vase pitanje koje ste vi, opet, postavili. Prvi put nisam reagovala, drugi put jesam. Zato sto vase pitanje u mom tumacenju implicira 2 resenja:

- sedi disi, ni za disi nisi....

- seli se , brate.......

Alternativa? Jedna, bar?

 

 

Edited by Pletilja
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Nema necasnih namera, samo odgovor na vase pitanje koje ste vi, opet, postavili. Prvi put nisam reagovala, drugi put jesam. Zato sto vase pitanje u mom tumacenju implicira 2 resenja:

- sedi disi, ni za disi nisi....

- seli se , brate.......

Alternativa? Jedna, bar?

 

 

 

Kako nema nečasnih namera, ako se implicira da sam ja ovde iseljavala iz Srbije i terala na Horgoš, kako imam "blanko poverenje" prema Srbiji itd? Alternative su zapravo tri, grubo rečeno:

1. Da sediš ovde i ne radiš ništa po pitanju situacije (to su oni u strahu iz Selimovićevog citata iz "Tvrđave")

2. Da sediš ovde i aktivno radiš na promeni stanja oko sebe

3. Da se odseliš u potrazi za boljim uslovima života, okruženjem itd.

 

Nemam problem ni sa jednom opcijom (ok, možda malo sa ovima koji ne rade ništa a nisu ni na koji način uslovljeni, ucenjeni i sl), ono što me je zanimalo jeste motivacija iza postupaka nekog ko evidentno prezire Srbiju a još uvek je tu. Pošto iz moje perspektive u tom stadijumu ću bežati odavde koliko me noge nose. A naravno da razumem sve razloge koje ste naveli u prethodnom upisu, oni su svi potpuno legitimni. To je kao kad neko ostaje na poslu gde je evidentno jeftina radna snaga, neko sa strane ga savetuje "ma daj otkaz, šta ti je", a on je uslovljen nekim stvarima koje se ne vide na prvi pogled.

Link to comment
Share on other sites

Vulin je odleteo sa funkcije jer je preterao sa pljuvačinom po zapadu. Više je ličio na nekog ruskog ministra nego na srpskog. No on će ostati u medijima da izjavljuje ono što Vučić ne sme na glas da kaže i dobiće neku funkciju čisto da te izjave budu iz vlasti ali ne sa visokog mesta kao što je to bilo ministarstvo.

 

Zoka je po meni odletela jer je isuviše solirala kod smene "čika Miće" zvanog "USB priključak". Iz njenih nastupa je sva krivica bačena na čika Miću a ona je dala do znanja da on nije njen kadar čime je sve svalila na Vučića. Tako da ju je izšutirao zbog toga, ova njena izjava od jutros nije nikakav oproštaj nego pretnja Vučiću da će da počne da priča. Očekujem neko izmišljeno radno mesto za nju da prima platu i ćuti. Nešto u stilu Tome Diplome.

 

Najsmešniji lik u ovoj vladi je definitino Toma Mona, taj čovek je promašen slučaj. On je garantovano predmet sprdnje i u svom društvu a gde neće biti kada ga na ovakvo javno mesto postavite. On je tu da skreće pažnju kako bismo više cenili "sposobnog" Faraona.

 

Nadam se da će Danica Grujičić konačno završiti to istraživanje o radijaciji za koju je dobila lovu pre par godina. Sećam se da joj je napravljena neka komisija koja je to trebala da istraži i objavi podatke i naravno primali su uredno plate i denvenice i nisu ništa uradili.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Kako nema nečasnih namera, ako se implicira da sam ja ovde iseljavala iz Srbije i terala na Horgoš, kako imam "blanko poverenje" prema Srbiji itd? Alternative su zapravo tri, grubo rečeno:

1. Da sediš ovde i ne radiš ništa po pitanju situacije (to su oni u strahu iz Selimovićevog citata iz "Tvrđave")

2. Da sediš ovde i aktivno radiš na promeni stanja oko sebe

3. Da se odseliš u potrazi za boljim uslovima života, okruženjem itd.

Fale ti još neke opcije. Npr, standardno srbsko "što je gore to je bolje", pa onda "da komšiji crkne krava", pa još "seme im se zatrlo" , zatim "opa, još jedan se nacerio na umrlici, more sahraniću ja sve vas", itd, podugačak je spisak :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Fale ti još neke opcije. Npr, standardno srbsko "što je gore to je bolje", pa onda "da komšiji crkne krava", pa još "seme im se zatrlo" , zatim "opa, još jedan se nacerio na umrlici, more sahraniću ja sve vas", itd, podugačak je spisak :lol_2:

 

To su opcije usmerene ka drugima, ja pričam o opcijama usmerenim ka sebi. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...