Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Evo, jesam li upravo o ovome napisao pre nekoliko dana.


Kad se u nekom kultivisanom okruženju u jednom delu zapati korov, što se dešava kad kultivisano okruženje pogreši, pa odmah u začetku ne iščupa korov iz korena, nemilosrdno, sav, jedino što korov više mrzi od kultivisanog okruženja koje je svuda oko njega, to su onih nekoliko zdravih biljaka, koje se čak i u okruženju korova uvek pojave.

Milenko

tebi izgleda i dalje nije jasno da je korov odavno zapatio u toj meri da su ostali samo milimetri kultivisanog. Sumnjas? Stavi Mihailovicev predlog ovde na tajno glasanje, pa da vidis koji ce da bude rezultat.:classic_biggrin:

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma da, verujem, nego ja mislim na šire kultivisano okruženje Evrope, u kome se zapatio korov takvih. Kojima nije dosta što ih tu na utrini i u zmijarniku ima preko 90% tih nakaza, nego im smeta onih nekoliko koji se nisu degenerisali, niti će, pa bi još da im dekretima uteruju misao. Kao njihovi idoli putler, staljin i ostali.

 

Ono što mi stvarno nije jasno je na osnovu čega oni smatraju da neko ko nije degenerisan kao oni treba sa takvom utrinom da se identifikuje, gde hoće dekretima da svima nameću šta da misle, gde ljude hapse zato što su rekli ovo ili ono, gde masovno siluju svakoga ko neće u kolo sa degenima ili se sprda sa "svime što je degensko" itd. Ne znam na osnovu čega oni očekuju neko poštovanje za takav gad, lojalnost ili bilo šta.

 

Ja ozbiljno mislim da takvu travestiju i takvo zlo treba isto kao Rimljani Kartaginu. Možda bi metodi u 21 veku bili malo drugačiji, ali rezultat treba da bude isti. Smrt fašizmu - nesloboda narodu, što bi rek'o Basara. Kakva sloboda za takve. Nije to za njih. Samo jaram i bič.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

B92 je od pocetka rata takav. 

Ono ovu agresiju od pocetka nazivaju specijalna operacija  a vesti iz Ukrajine vode pod, pazsad: ISTOČNI FRONT. 

Od kako je B92  kupljen od strane  Kopernikusa pre cetiri godine oni ćeraju u tom pravcu i ne staju.

B92 tera tako od 2013 ne od 18....mrtva trka izmedju Informera i njih, za 92 je Kurir Fox news otprilike.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E, da. Ko je blizak sa ovima "Kreni-Promeni" može da im predloži kao dokaze da su ovi ludi i snimak koji je postojao na internetu, verovatno još postoji, mrzi me da tražim, na kome Mitrović i ovaj iz Informera, Vučićević beše, u kafani razbacuju stolice i stolove i arlauču uz neku pesmu o naskakanju na tuđe žene. Što je jedan govorio svojevremeno nekome "ako si pijan nisi lud". I drugi piju pa se ne ponašaju tako, nego se tako kad su pijani ponašaju samo oni koji su već ludi, ali se uzdržavaju dok su trezni. Neka ih nerviraju tamo malo, kad već kreću u tu akciju, to je dobro.

 

Možda ih kakav sudija pita kao Petra Lukovića svojevremeno, kad su mu sudili zbog parodiranja pesme neke koja je dobila nacionalnu penziju, pa ga tužila zbog "duševnih bolova" ili kako se to zove. I onda je on u odbrani naveo da je to uobičajeno, i naveo kao primer da su parodije na tuđe tekstove pisali i Danilo Kiš itd, i onda ga pitali na suđenju "da li može taj Kiš da se pojavi ovde kao svedok" :lol_2::lol_2::lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Da, onaj što je navodno unuk Draže Mihajlovića. Što nije ništa loše, ne može niko da bira porodicu. Ama ovo što KAO ima nameru da sprovodi, i za šta bi  verovatno u širokoj masi imao popriličnu podršku, jeste malo zaumno :krstipd4:

 

Ja stvarno ne razumem te ljude.

 

Zašto oni imaju potrebu da proganjaju tih nekoliko preostalih normalnih? Da li to pokazuje snagu tih njihovih uverenja?

 

Žalosno kad se gleda sa strane.

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Valjda se na ovom forumu (jos uvek) sme napisati da su cetnici i njihove iteracije olos?

Nego,covek bi ocekivao da u 21.veku poslanici kandiuju poreske,zdravstvene i slicne programe i teme. Mogao je da napise da ce predloziti zakon koji ce na sistemski i odrziv nacin resiti pitanje zdravstvene zastite dece obolele od retkih i teskih obolenja,pa da se ne lece putem sms-a.. ali ne..on bi da zakonom kaznjava, ako se neko drzne da zlocin u Srebrenici nazove onako kako je okvalifikovan od strane mnogobrojnih sudskih instanci, ukljucujuci i Medjunarodni sud pravde (stalni).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Valjda se na ovom forumu (jos uvek) sme napisati da su cetnici i njihove iteracije olos?

Nego,covek bi ocekivao da u 21.veku poslanici kandiuju poreske,zdravstvene i slicne programe i teme. Mogao je da napise da ce predloziti zakon koji ce na sistemski i odrziv nacin resiti pitanje zdravstvene zastite dece obolele od retkih i teskih obolenja,pa da se ne lece putem sms-a.. ali ne..on bi da zakonom kaznjava, ako se neko drzne da zlocin u Srebrenici nazove onako kako je okvalifikovan od strane mnogobrojnih sudskih instanci, ukljucujuci i Medjunarodni sud pravde (stalni).

Doticni je sin Branka (Dragoljuba) Mihailovica koji je iz WWII izasao na partizanskoj strani, odrastao uz sve privilegije sistema i, kao i svi posteni komunisti krajem `80ih presao na powerslavlje i tradiciju i uclanio se u SPO.

Klasican karijerista, kao i bivsi sef stranke mu, kao i gomila tzv. opozicionara.

:default_coffee:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Izvinjavam se. Bio sam uveren da je Drazin unuk.
Svakako,taj deo mog posta je od drugorazrednog znacaja. Hteo sam da apostrofiram deo koji mi je bitniji u 2022.

Jeste Drazin unuk sto ne umanjuje njegov background u kome je odrastao: Drazini cerka i sin su WWII zavrsili u partizanima i koristili sve pogodnosti tog sistema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Drazini cerka i sin su WWII zavrsili u partizanima i koristili sve pogodnosti tog sistema.

Pa sad kako se uzme, obzirom da je označen kao saradnik informbiroa i kao takav zaglavio na Golom otoku.

Ne verujem da je imao baš neke privilegije posle toga, što mu je bio veći greh, nego čiji je sin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Jeste Drazin unuk sto ne umanjuje njegov background u kome je odrastao: Drazini cerka i sin su WWII zavrsili u partizanima i koristili sve pogodnosti tog sistema.

Nije da tebi nesto odgovaram, nego se samo nadovezujem na ovo o ovom "principijelnom " karakteru. Jedino sto ne podnosim , to su oni sto mijenjaju stranu. To su (po mom skromnom misljenju) najgori ljudi. Najgori. @Drug Crni i ja sam mislio da se moze reci neko svoje misljenje, ali nesto nisam siguran. Ja se nadam da sam pgrijesio.

7 minutes ago, Don Juan said:

Pa sad kako se uzme, obzirom da je označen kao saradnik informbiroa i kao takav zaglavio na Golom otoku.

Ne verujem da je imao baš neke privilegije posle toga, što mu je bio veći greh, nego čiji je sin.

E ovo je sampionski. Jbt sin glavnog kolaboracioniste u komunistickoj YU  zavrsiti na Golom otoku , cudo nevidjeno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Nego,covek bi ocekivao da u 21.veku poslanici kandiuju poreske,zdravstvene i slicne programe i teme. Mogao je da napise da ce predloziti zakon koji ce na sistemski i odrziv nacin resiti pitanje zdravstvene zastite dece obolele od retkih i teskih obolenja,pa da se ne lece putem sms-a.. ali ne..on bi da zakonom kaznjava, ako se neko drzne da zlocin u Srebrenici nazove onako kako je okvalifikovan od strane mnogobrojnih sudskih instanci, ukljucujuci i Medjunarodni sud pravde (stalni).

U normalnom svetu i imaš normalna očekivanja od onih koji su na vlasti – u kampanji si rekao da ćeš voditi takvu i takvu poresku politiku, da se zalažeš za takvo i takvo zdravstvo, pa sad izvoli ispuniti obećanja ili dobijaš šipak od glasova sledeći put. U nenormalnom svetu se raja žari i pali na bajke ove vrste. Zbog toga se oni prvi bave nekim pametnijim stvarima, a ovi drugi trče kod prvih da bi tamo čistili klozete i kanalizaciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se.
Problem je sto ovo za sta se zalaze Mihailovic cak i nije najgore. Kod nas se izbor svodi na to ko je manje saradjivao sa ubicama i narko-dilerima, manje pokrao, nezakonito gradio, kupio diplomu.

Potpuni poraz jednog drustva. I jednog naroda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JohnnyDragon said:

I onda ih poštuj i solidariši se sa njima?????

https://rs.n1info.com/biznis/protest-radnika-fijata-u-beogradu/

 

Oni veruju samo Vučiću, preCednik da reši, mi samo preCedniku verujemo, preCednik bogotac, preCednik može sve....bla, bla, bla...

Institucije i red ne postoje, samo  treba vodja, tipična plemenska zajednica.

Da li je neko rekao toj marvi da je Tito umro? Ako se limene kante koje su pravili ne prodaju, nema posla. Kratko i jasno. Na šta bi ličilo da ja blokiram neku ulicu jer su neki moji klijenti našli bolje ponude? Ako ono što radim ne donosi dovoljno $$$, imam samo dve mogućnosti – da snizim cenu ili da se prešaltujem na nešto drugo.

 

Doduše, ne znam zašto marva ne blokira nadležno ministarstvo (mada nije ništa krivo ako niko ne kupuje limene kante), već maltretira nedužan svet koji hoće da ode od tačke A do tačke B.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJ_Vasa said:

Da li je neko rekao toj marvi da je Tito umro?

 

I ako jeste, i ako su oni to shvatili i prihvatili, ima neko ko se predstavlja kao novi Tito, neko ko gradi puteve i fabrike i rešava sve probleme, nisu to radnici Fiata izmislili, sam se predstavlja tako.

 

7 hours ago, DJ_Vasa said:

Ako se limene kante koje su pravili ne prodaju, nema posla. Kratko i jasno. Na šta bi ličilo da ja blokiram neku ulicu jer su neki moji klijenti našli bolje ponude? Ako ono što radim ne donosi dovoljno $$$, imam samo dve mogućnosti – da snizim cenu ili da se prešaltujem na nešto drugo.

 

Doduše, ne znam zašto marva ne blokira nadležno ministarstvo (mada nije ništa krivo ako niko ne kupuje limene kante), već maltretira nedužan svet koji hoće da ode od tačke A do tačke B.

 

Kako su Dinkić, Tadić, posle Vučić otvarali fabrike, daje dobrim delom za pravo radnicima da kažu ne damo NAŠU fabriku, jer priča je uvek mi otvaramo radna mesta, mi gradimo, dajemo pare, da bi se zaposlio Kragujevac, Bor, Zrenjanin, Leskovac.

Ajde sada, da vidimo u šta su uložene pare, koliko, koliko se vratilo, šta je dalji plan. 

Blokada ulica je posledica, uzroke znamo, ako hoćemo da znamo.

 

Link to comment
Share on other sites

Umjesto u Slovacku, nek ove iz Fijata posalju u Zidjin.

I problem rijesen. Em ljudi rade, em Kinezi nasli kvalitetnu radnu snagu, em se pojacava srpsko-kinesko bratstvo.

Da bar malo vise Kostu slusaju, gdje bi nam kraj bio...😁

Edited by Kosta
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Div said:

I ako jeste, i ako su oni to shvatili i prihvatili, ima neko ko se predstavlja kao novi Tito, neko ko gradi puteve i fabrike i rešava sve probleme, nisu to radnici Fiata izmislili, sam se predstavlja tako.

 

Mogu i ja da se predstavim kao čuveni njujorški advokat John Milojko Smith Jovanović i da ponudim naivčinama da ih za skromnih 100 dolara zastupam po pitanju milionskog nasledstva koje im je ostavio davno zaboravljeni rođak Prokopije, koji je otišao u Ameriku još u 19. veku, ali onaj ko u to poveruje je budala.

 

9 hours ago, Div said:

Kako su Dinkić, Tadić, posle Vučić otvarali fabrike, daje dobrim delom za pravo radnicima da kažu ne damo NAŠU fabriku, jer priča je uvek mi otvaramo radna mesta, mi gradimo, dajemo pare, da bi se zaposlio Kragujevac, Bor, Zrenjanin, Leskovac.

Ajde sada, da vidimo u šta su uložene pare, koliko, koliko se vratilo, šta je dalji plan. 

Blokada ulica je posledica, uzroke znamo, ako hoćemo da znamo.

 

Malo su se zeznuli kod onog 'naša fabrika'. Fabrika može biti njihova kada dobiju papir na kome piše da im pripada, a dotle je vlasnik fabrike onaj čije ime stoji u papirima. Njihova može da bude kuća ili stan koji se vodi na njihovo ime, automobil i slično, a za fabriku su se malo zeznuli. Bolje im je da se lepo vrate na njive ili da nastave da majstorišu u slobodno vreme. Tu će bar zaraditi na osnovu sopstvenog rada, a možda i više nego u fabrici. Naviklo je to još odavno da svi moraju da kupuju njihove kante, ali to vreme je prošlo, a bagru lepo rasterati.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...