Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ne postoji tema o medijima, tema o novinarima..Zato pišem ovde.

 

https://rs.n1info.com/vesti/preminuo-glavni-i-odgovorni-urednik-lista-nova-stojan-drcelic/

 

Iznenadila me je ova vest. Rastužila. Mislim da nije prošlo tri meseca od smrti Veselina Simonovića..i sada..ode Drčelić 😞 

 

Juče sam na svom Fejsbuk profilu podelila njegovu poslednju kolumnu, ne sluteći da je to poslednja kolumna jednog dobrog novinara..

 

https://direktno.rs/kolumne/419508/drcelic-nova-kolumna-djilas-konji-i-magarci.html?fbclid=IwAR0EolSS2Pb-XDZ8j6Auakkn-0C5yoN470nkcdlOyJMIYApjXD-qUiOugTY

 

Neka počiva u miru... 😞

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Na kraju ce da pusti i onog Belivuka i sve njegove kasapine. I kada ga pita neko o tome, reci ce a zasto ga ne pitaju o kilometrima izgradjenih puteva, stotinama i hiljadama novih radnih mesta...

Toliko toga o ovoj Hrkalovicki, povezanost sa ubistvima, naredila sa smaknu onog advokata Ognjanovica, sklanjanje dokaza kod slucaja ubistva na šinama... I sada stoka ispade zrtva...

 

Link to comment
Share on other sites

Jes B92, al Psiho je izjavio sledece

linky

 

Quote

Vučić: "Kao da se pravi neka vrsta savršene oluje"; "Uradićemo sve" VIDEO

Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je priprema za zimu veoma kompleksno pitanje.

IZVOR: TANJUG, B92.NET PONEDELJAK, 20.06.2022. | 12:34 

 

 

"Sve ide u lošem smeru i kao da se pravi neka vrsta 'savršene oluje' i veoma sam zabrinut za zimu, ali mi radimo i preduzimamo sve. Kada ja ovako nešto kažem, to ne znači da se povlačimo ili da ne radimo sve što možemo, već znači da ćemo bar za najansu da uradimo više od većine drugih, a gledaćemo da bude više od te nijanse i da budemo spremni", istakao je Vučić.

Predsednik je dodao da se kod nas kriza u pravom smislu reči još ne oseća, kao i da naša država za planirana povećanja plata i penzija ne traži saglasnost od MMF-a.

"Mi ne izbacujemo MMF, kao što su to neki radili 2010. i 2011. godine", dodao je Vučić.

Dodaje da ne očekuje bilo kakve probleme po tom pitanju, osim ako se nešto ne dogodi kao da gas bude i do 5.000 dolara na 1.000 kubnih metara ili nafta poskupi na 170 dolara po barelu.

"Neko bi rekao da je to viša sila, ali borićemo se svakako. Nećemo da pobegnemo sa megdana svim problemima, već ćemo da krenemo prema njima i da se suočimo sa njima i pokušamo da ih predvidimo i pobedimo", istakao je Vučić.

 

Krivo mi je što nisam na Marsu ili negde dalje pa da lepo iz daljine gledam ovog plačljivog morona kako plače što mu sreća polako okreće leđa. Tačno 10 godina je jahao na mlitavosti EU, sedeći na 3 stolice, uzimajući EU fondove, koristeći politiku kvantitativnog labavljenja da se zadužuje jeftino, koristeći lovu da stavlja šapu na sve u zemlji što ga interesuje, postavlja najnespobnije likove na svetu da vode ključne resore, i sad kad su mooda u procepu ne zna kako će, jer kao što je ex SFRJ bankrotirala jer se oslanjala na jeftinu naftu za industriju, tako je i on ove motače kablova vezao jeftin gas iz Rusije. Lik je imao neviđenu sreću, da dođe na vlast kad je svet počeo da izlazi iz krize, da su uspeli da formiraju vlast 2008, pa bili na vlasti od 2008 do 2012. danas bi SRS (tj Toma i Vucic), bili u borbi sa Pisom Vacicem za glasacko telo. 

Pisah pre neki dan, umesto da je prosirio Banatski Dvor kako je planirano jos pre 4-5 godina, on je lovu sprcao, pa sad mora po trzisnoj ceni i da kupuje i da skladisti kod njegovog drugara fasiste Orbana. 

Verovatno ce pad da bude bolan i ima i nas da povuce, al bice mi drago da ga vidim kako grca, sa celom njegovom wing ekipom nacista i kvazi levicara Milicom, Misom, Cedom, Cvarkom i ostalima... 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2022 at 2:49 AM, goldberg said:

 

Vazi. :shake:

 

Dogovor je ovakav: Kad god budes napadala druge forumase jer imaju drugacije misljenje od tebe, kad god im budes ucitavala da napadaju Cedu ili Canka jer su nacionalisti/zli/prljavi/rusofili/"neutralci" ... prosto, kad god budes krsila pravila foruma ciji smo svi deo bices prijavljena moderaciji. Prosto, ne vidim ni svrhe za bilo kakvom diskusijom na bilo kojoj temi, ako se nece uvazavati ono sto je Voltaire rekao "I may disagree with what you have to say, but I shall defend, to the death, your right to say it", umesto da se ide i vice "on je zao, ima drugacije misljenje od mene, treba ga isutirati odavde"

 

Znaci niko ne napada ni cedu ni canka nego to ja nesto ucitavam - sve si pomesao - ja ne ucitavam vec stavljam kvot, da li je bilo botovanje za boskica? Jeste. Kakve cede kakvi canci...oni su na hejt listi. Zar je potreba da ja nesto ucitavam ako sav hejt prema cedoidima koje nazivas nakazama i poredis sa seseljoidima biva izbacen mnogo pre nego ja stignem i da procitam.

 

Mogao bi i da objasnis ko su cedoidi-nakaze? Sta je to? Nikad cula osim ovde i od tebe.

 

A sada je krajnje vreme da malo prekines da mi pretis kako ces stati u odbranu forumasa kako ces uraditi ovo ili ono AKO  ja ne budim uradila ovo ili ono. Kakva je to prica? Koga od koga branis? Jesi Robin Hud ili nesto slicno pa branis nejake? (nisam primetila ranije da to radis zato pitam) .....i  da mi se ne obracas zapovednim nacinom kao sto sam te vec kvotovala ono nesto - mozes ne mozes, prestani-nestani, dodji -idi cucni-sedi

 

...cekaj jos ovo - znaci kazes svima se obracam kao `prljavim rusofilima, nacionalistima i neutralcima`,

bas tako si citao neki moj post? Da te obavestim da lose desifrujes.

I ne samo sto lose desifrujes vec ne drzis ni datu rec. Jer nisam ja napisala da se nadam okoncanju razgovora nego ti. Ja takve ograde ne ostavljam jer su nistavne kao sto vidimo i kao sto smo vec vidjali kada su drugi nickovi nesto slicno obecavali pa nista...

 

On 6/16/2022 at 7:06 PM, goldberg said:

 

U nadi da se ovaj "razgovor" nece nastaviti, ovo je poslednji put da sam ti odgovorio na ovoj temi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Srećan Šapić svima koji slave.

 

Btw, ako bi bio neko ljubazan da mi objasni, zašto se gradonačelnik bira na nekom tajnom glasanju skupštine? Ja prvi put čujem za takav sistem. Ne kažem da to nema nigde, iskreno neznam, samo kažem da prvi put čujem pa me zanima zašto je to tako. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroLaki said:

Verovatno ce pad da bude bolan i ima i nas da povuce, al bice mi drago da ga vidim kako grca, sa celom njegovom wing ekipom nacista i kvazi levicara Milicom, Misom, Cedom, Cvarkom i ostalima... 

Ma neće oni uvoditi sankcije Rusiji i odabrali su stranu, što u tekstovima na patrijotskim sajtovima najavljuju neki zaboravljeni udbaši, koji nikad nisu objavljivali nikakve tekstove, možda davno, a sad od kad je počeo rat u Ukrajini se svaki čas oglašavaju, i mudruju unapred, pre nego što se pitanje uopšte postavi. Te kako ne treba uvoditi sankcije Rusiji, još na početku su balavili, te kako treba prekinuti ovakve evrointegracije gde "nas" stalno ucenujuju itd. U stvari tim tekstovima verovatno šalju poruke tom Vučiću, koji nije da je nešto protivan. Ima evo i slika gore sa ovim ćelavim kako se zvaše, bez portfelja, ruskim plaćenikom koji i ne krije da je to. Šta će oni zajedno? A i vedete patrijotske misli se nešto uskopištole, pa mlako najavljuju nekakav "novi srbski svet koji dolazi" u kome "lavovski deo mladih" neda kocoBo, neće u NATO, urla "dogodine u Prizrenu" i trt trt trt, koga boli k i za njih, kako reče onaj Mikula u pesmi "eno groblja čekaju na naraštaje nove, pa izvol'te nema veze ko se kako zove".


Samo, ni on (Vučić) ni oni (svi komplet iz tih raznih "elita" ) ne bi sve to radili da nemaju podršku u ovih 70 - 80% neprijatelja civilizacije iz anketa + navodno neopredeljeni = 90+ %, isto kao što su 1989/90 i dalje istu podršku imali sloba sloboda i ostali nacoši. Na izborima 1990 je jedina građanska opcija dobila 6% glasova, sve ostalo su dobili nacoši. Što znači da su svi u tome zajedno, ponovo kao tada, samo još zadrtije. Svi su podjednako odgovorni. I "pozicija", i "opozicija" i "intelegencija" , i "elita" i "narod".


Evo jednostavan dokaz da su svi zajedno u tome, i da ovi ne bi radili šta rade bez podrške u masi. Da li bi oni koji zastupaju takve ili slične ideje (i Rusija i EU i Kina i USA, nećemo u NATO, mi smo neutralni, kenj kenj kenj...) u zemljama koje takvi prozivaju kao najveće antirusofile - Poljska, 3 baltičke zemlje i Britanija, imali više od  par procenata podrške, ako i toliko? Naravno da ne bi. A nije važno što je Britanija izašla iz EU, jer nije ni reč o EU, nego o odnosu prema civilizaciji generalno, a Britanija je izmislila civilizaciju, i Britanija je civilizacija. Znači, cela ta tu bagra od 90+ % je opet zajedno u zajedničkom zločinačkom poduhvatu protiv civilizacije, isto kao onomad , i jedino što je pravedno je da svi trpe posledice svog izbora, kakve god da su, uključujući i onakve o kojima kmeče preko 20 godina, ako bi se ponovile.

 

Jedini koji su toj bagri veći neprijatelji od civilizacije su ovih nekoliko procenata normalnih, koji čak i u takvom zlu nesumnjivo postoje, a zašto su im takvi veći neprijatelji od svih ostalih neprijatelja zajedno - pa zato što ih podsećaju da ne moraju ni oni da budu kurve i pizde, samo kad bi smeli da ne budu kurve i pizde. Mrze ih zbog onoga što je Vesna Pešić rekla o tome zašto mrze Đinđića: "zato što su patrijarhalna autoritarna govna koje ne mogu da podnesu da postoji neko ko iznad sebe ne prihvata nikakav autoritet, ni državu, ni crkvu, ni 'narod', ni boga, ni ništa; moraš ti bato nečemu da se prikloniš i nečemu da se pokoriš, jer ako odbijaš, onda ti smatraš da si bolji od nas, a kod nas mi takve tradicionalno..."


Prema tome, ta priča sa njima je gotova. Što je na neki način dobro. A što se tiče ovih na forumu što se ovde na ovim drugim temama zajebavaju sa nekim izborima i nekim Tutama Mutama i sličnima. Kako hoće, ali najbolje im je da se manu ćorava posla, i da gledaju kako da sebe uklone odatle, jer to je gotovo. Zato ovaj i galami toliko o zimi i sličnim stvarima, jer zna da je strana odabrana, i zna da posledice neće biti zvanične sankcije, ali će zato biti postavljanja na mesto, a to je kloaka Evrope, dublja nego što već jeste.


Obična rupa u koju može da se baci kakva oglodana koska tek kad se svi ostali normalni namire, pa ako ostane nešto crvljivo i buđavo. Naravno, za pare. Ni to za takve nema za džabe. Konkretnije, evo na primer struja. Možete da uvezete, samo kad se prvo svi ostali namire, pa ako ima za vas, ima, ako nema, cupkajte da se ugrejete. Ja mislim da je to u redu. Vize će naravno najverovatnije biti vraćene, i to je isto u redu.


I to ima da budu radosni što nisu stvarno ostrakovani u svemu, kako bi trebalo. Mada bi oni kakvi su nenormalni i to verovatno jedva dočekali. Na primer, da im ostane samo interni internet, bez veze sa normalnim svetom, slično kao u Kini i na takvim mestima, gde bi mogli jedni drugima po ceo dan da uturaju prste u dupeta i da se sami sebi dive kakve su veličine, itd. Ne bi to njima smetalo.


Ali to više ne bi trebalo da bude važno onima koji ih vide kakvi su stvarno, sad kad su se konačno potpuno otkrili ko su i šta su, jer jedino čime se takvi bave treba da bude kako da se uklone odatle.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Srećan Šapić svima koji slave.

 

Btw, ako bi bio neko ljubazan da mi objasni, zašto se gradonačelnik bira na nekom tajnom glasanju skupštine? Ja prvi put čujem za takav sistem. Ne kažem da to nema nigde, iskreno neznam, samo kažem da prvi put čujem pa me zanima zašto je to tako. 

 

 

Ne slavim Šapića 🙂 

 

Što se tiče izbora gradonačelnika tajnim glasanjem, prethodni saziv Skupštine grada Beograda izvršio je izmene Zakona o glavnom gradu.  

 

 

2.1. Gradonačelnik

 

Član 23

 

Gradonačelnika bira Skupština grada, iz reda odbornika, na vreme od četiri godine, tajnim glasanjem, većinom glasova od ukupnog broja odbornika Skupštine grada.

 

Preneto sa sajta    https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_glavnom_gradu.html

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne slavim Šapića 🙂 

 

Što se tiče izbora gradonačelnika tajnim glasanjem, prethodni saziv Skupštine grada Beograda izvršio je izmene Zakona o glavnom gradu.  

 

 

2.1. Gradonačelnik

 

Član 23

 

Gradonačelnika bira Skupština grada, iz reda odbornika, na vreme od četiri godine, tajnim glasanjem, većinom glasova od ukupnog broja odbornika Skupštine grada.

 

Preneto sa sajta    https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_glavnom_gradu.html

 

Hvala na odgovoru 🙂

 

A pre ove izmene, gradonačelnika su birali građani na izborima?

Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2022 at 2:49 AM, goldberg said:

Prosto, ne vidim ni svrhe za bilo kakvom diskusijom na bilo kojoj temi, ako se nece uvazavati ono sto je Voltaire rekao "I may disagree with what you have to say, but I shall defend, to the death, your right to say it", umesto da se ide i vice "on je zao, ima drugacije misljenje od mene, treba ga isutirati odavde"

 

Zarad pomenute svrhe diskusije treba reci da Voltaire ovo [boldovano] nije rekao. To nisu njegove reci. U biografij The Friends of Voltaire koju je napisala Evelin Beatrice Hall, pod pseudonimom S. G. Tallentyre 1906., ona kaze:

 

”The men who had hated [knjigu De l'esprit], and had not particularly loved Helvétius, flocked round him now. Voltaire forgave him all injuries, intentional or unintentional. 'What a fuss about an omelette!' he had exclaimed when he heard of the burning. How abominably unjust to persecute a man for such an airy trifle as that! 'I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it,' was his attitude now.”  S. G. Tallentyre (Evelyn Beatrice Hall), The friends of Voltaire, str. 199.

 

Dakle, ona nije citirala Voltairea nego sumirala njegov stav(attitude) u jednom vrlo odredjenom kontekstu.

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne. Ne mogu da se setim da li se gradonačelnik birao na neposrednim izborima od 1990.godine.

 

 

Verovatno jeste....znam da je u Nišu bilo tako. Izabran je Gradonačelnik, kojeg "centrala vlasti" nije jebavala ni za suvu šljivu, a on ih je klepao tako što je pare iz gradskog budžeta vešto sklanjao sa strane i uzimao prema potrebi. Ko se tu najviše nakrao ne bi mogli ni u Slagalici da definišu....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne. Ne mogu da se setim da li se gradonačelnik birao na neposrednim izborima od 1990.godine.

 

 

 

Koliko znam, Đilas i Vučić su bili protivnici na direktnim izborima za gradonačelnika. Promene su zagovarane, između ostalog, jer u slučaju da gradonačelnik koji ne bi imao podrškuvećine u skupštini, ne bi mogao da radi, došlo bi do blokade.

Bilo je predloga da se i predsednik republike bira u parlamentu.

Ima smisla i jedno i drugo, očigledno je da samo po sebi nijedno rešenje nije savršeno, ima i prednosti i mane.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...