Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, shonke said:

Iskreno, ja nisam čuo za to mesto a stariji sam od nje i nisam bio u usa. emoji23.png

Ово је значајан пропуст у општој култури. Значи да ниси гледао Мићка Љубичића када заједно са Тозом из Сабанте купује хармонику и рен за свадбу.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, uvrnuto said:

U NS kolaju priče da je Špajz salaša 138, inače jedno jako fino mesto za piće i klopu, zatvoren zbog javne podrške protestima. 

 

Protestnim danima nisu radili popodne, uglavnom ostavljajući poruke "ne radimo od 4, i mi smo slobodni ljudi" i sl. 

 

Baš sam pomišljao kako im svaka čast što to javno rade, objavljujući i na društvenim mrežama slike sa protesta, ali eto... 

 

Nadam se da će ljudi koji bi inače otišli tamo subotom na branč i kaficu sada otići na protest. Da, između ostalih, daju podršku i omiljenom mestu kao jednoj od žrtvi nasilja u ovoj zemlji. 

 

  Reveal hidden contents

Info sam prvo dobio iz druge ruke sa tvitera, a zatim i od drugarice, da kažem, iz prve ruke. Verovatno su odradili neku foru sa zakupom, da im ne produže i sl. Pošto se lokal nalazi na pijaci. 

 


*137

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2023 at 7:01 PM, goldberg said:

 

Pa ja se slazem da SPS, SRS, SNS moraju biti zabranjeni nakon promena, kao sto su SPS, SRS i JUL morali biti zabranjeni 2000. godine. Takodje, svako ko je imao neke veze sa ovom strankom, bio poslanik ovih stranaka ili pri vrhu ne bi smeo da se bavi politikom. Tako da je mozda do nesporazuma, ali drago mi je da smo to otklonili.

Sa velikom sigurnoscu mogu da tvrdim da se to nece desiti , bas kao sto se nije desilo 2000te, jednostavno ne postoji volja u onome sto se danas zove opozicija, kao sto nije postojala pre 20 godina. Mogu isto da garantujem da ce ponovo doci do masovnog preletanje iz stranke u stranku, kada jednog dana padne ova sadasnja vlast, zato sto govorimo o Srbiji.

 

On 6/20/2023 at 7:01 PM, goldberg said:

 

 

Recimo, primer Boska Obradovica - covek je imao kampanju tokom koje je oblepio centar grada plakatima "Da muskarci sluzi vojsku". Jasno je da se tu misli da pravi muskarci nisu ovi mlitavci koji ceo dan vise za kompjuterom, da je kampanja usmerena ka ljudima koji imaju svoju viziju sta muskarci u Srbiji treba da rade, a sta ne. Jasno je da ne mogu da glasam za nekoga ko ima takve stavove jer uopste nisam ciljna grupa niti se slazem sa takvom definicijom "pravih muskaraca". No, sve dok on samo laprda i ne pokusava da suzbije svakoga ko se ne slaze sa njegovom definicijom, po meni on ima puno pravo da se kandiduje na izborima i da sa svojim laprdanjem osvoji 3,4 ili 7%.

Bosko jeste opozicija, ali to da se zalaze za demokratiju je u najmanju ruku sumnjivo. On i sledbenici se otvoreno odusevljavaju sa Putinom, a to je rezim koji je svetlosnu godinu daleko od bilo kakve demokratije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Sa velikom sigurnoscu mogu da tvrdim da se to nece desiti , bas kao sto se nije desilo 2000te, jednostavno ne postoji volja u onome sto se danas zove opozicija, kao sto nije postojala pre 20 godina. Mogu isto da garantujem da ce ponovo doci do masovnog preletanje iz stranke u stranku, kada jednog dana padne ova sadasnja vlast, zato sto govorimo o Srbiji.

 

To mora da se desi ako zelimo da zalicimo na iole ozbiljnu zemlju - svi koji su ucestvovali u ovom eksperimentu zvanom "zasto su gradjani Srbije najvece ovce u Evropi i sire" nema sta da traze u politici nakon promene vlasti. Slicno vazi i za Pink, Informer, B92, Studio B i ostale "medije".

 

4 hours ago, DJORDJE said:

Bosko jeste opozicija, ali to da se zalaze za demokratiju je u najmanju ruku sumnjivo. On i sledbenici se otvoreno odusevljavaju sa Putinom, a to je rezim koji je svetlosnu godinu daleko od bilo kakve demokratije.

 

Mislim da se kod jednog dela stanovnistva, javnosti i medija stvara lazna slika o tom nekom "rusofilstvu". Da bi neko bio rusofil on bi morao do detalja da zna rusku istoriju, da je procitao njihoce knjizevne klasike, da cita dela njihovih svestenika i monaha i tome slicno. Naravno, poznavanje ruskog jezika se podrazumeva.

 

Bosko Obradovic je ultrakonzervativac i anti-zapadni populista (mislim, verovatno nije on licno, nego skuplja takve glasove). Kada se kod nas kaze da je neko rusofil, to zapravo znaci samo da taj neko ne moze da smisli NATO, zemlje zapadne Evrope, da mu je bombardovanje Srbije jedno od vaznijih dogadjaja u zivotu koga se ne seca po lepom, da ne moze da razume kako je RS deo BiH, a Kosovo mora da bude samostalno, a sad mozemo dodati i Vucica koga EU i USA opisuju kao prijateljsku figuru, sto jedan deo gradjana vidi kao stvarnost u kojoj su Vucic i ekipa oko njega zapravo postavljeni od strane zapada da bi radili ono sto on trazi. To smatraju skoro svi glasaci NS, Dveri, DSS, a i jedan deo glasaca SSP.

 

Mozemo se vratiti i na onu raspravu vezanu za proteste podrske Rusiji - da li su ti protesti ogranizovani 2014. godine? Pa ja ih se nesto ne secam, a ne secam se jer tada i nije bilo toliko zapadnih sankcija (sto smatram da je greska, ali to je tema za "Rat u Ukrajini"). Tek kada su zemlje zapadne Evrope, USA i ostali uveli sankcije i tek kada je pocela prica o zabrani ruskih macaka na nekom festivalu, poceli su i protesti podrske. Sto zapravo znaci da ti protesti nisu iz ljubavi prema Rusiji, nego iz otpora i ogorcenja koje gradjani osecaju prema vlastima zemalja "civilizovanog sveta".

 

Jer, da li neko stvarno misli da su gradjani i politicari Poljske toliki ljubitelji USA? Pa nisu, nego ne mogu da smisle ni komunizam ni SSSR ni ruski nacionalizam ni Rusiju. Tako da te price, Obradovic obozava Rusiju, odnosno njegovi biraci obozavaju Rusiju - ma ne, nego jedan deo gradjana ove zemlje ima izrazito negativna osecanja prema zemljama koje su bombardovale njihovu zemlju (to kaze i Djilas, da je bombardovanje bilo uzasna greska), Rusija se tu nacrtala samo kao neko ko je glavni protivnik tom zapadu. Niko do skora nije voleo Kinu, pa sad odjednom imamo i sinofile, sve zbog tih negativnih osecanja prema NATO.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

To mora da se desi ako zelimo da zalicimo na iole ozbiljnu zemlju - svi koji su ucestvovali u ovom eksperimentu zvanom "zasto su gradjani Srbije najvece ovce u Evropi i sire" nema sta da traze u politici nakon promene vlasti. Slicno vazi i za Pink, Informer, B92, Studio B i ostale "medije".

 

 

Mislim da se kod jednog dela stanovnistva, javnosti i medija stvara lazna slika o tom nekom "rusofilstvu". Da bi neko bio rusofil on bi morao do detalja da zna rusku istoriju, da je procitao njihoce knjizevne klasike, da cita dela njihovih svestenika i monaha i tome slicno. Naravno, poznavanje ruskog jezika se podrazumeva.

 

Bosko Obradovic je ultrakonzervativac i anti-zapadni populista (mislim, verovatno nije on licno, nego skuplja takve glasove). Kada se kod nas kaze da je neko rusofil, to zapravo znaci samo da taj neko ne moze da smisli NATO, zemlje zapadne Evrope, da mu je bombardovanje Srbije jedno od vaznijih dogadjaja u zivotu koga se ne seca po lepom, da ne moze da razume kako je RS deo BiH, a Kosovo mora da bude samostalno, a sad mozemo dodati i Vucica koga EU i USA opisuju kao prijateljsku figuru, sto jedan deo gradjana vidi kao stvarnost u kojoj su Vucic i ekipa oko njega zapravo postavljeni od strane zapada da bi radili ono sto on trazi. To smatraju skoro svi glasaci NS, Dveri, DSS, a i jedan deo glasaca SSP.

 

Mozemo se vratiti i na onu raspravu vezanu za proteste podrske Rusiji - da li su ti protesti ogranizovani 2014. godine? Pa ja ih se nesto ne secam, a ne secam se jer tada i nije bilo toliko zapadnih sankcija (sto smatram da je greska, ali to je tema za "Rat u Ukrajini"). Tek kada su zemlje zapadne Evrope, USA i ostali uveli sankcije i tek kada je pocela prica o zabrani ruskih macaka na nekom festivalu, poceli su i protesti podrske. Sto zapravo znaci da ti protesti nisu iz ljubavi prema Rusiji, nego iz otpora i ogorcenja koje gradjani osecaju prema vlastima zemalja "civilizovanog sveta".

 

Jer, da li neko stvarno misli da su gradjani i politicari Poljske toliki ljubitelji USA? Pa nisu, nego ne mogu da smisle ni komunizam ni SSSR ni ruski nacionalizam ni Rusiju. Tako da te price, Obradovic obozava Rusiju, odnosno njegovi biraci obozavaju Rusiju - ma ne, nego jedan deo gradjana ove zemlje ima izrazito negativna osecanja prema zemljama koje su bombardovale njihovu zemlju (to kaze i Djilas, da je bombardovanje bilo uzasna greska), Rusija se tu nacrtala samo kao neko ko je glavni protivnik tom zapadu. Niko do skora nije voleo Kinu, pa sad odjednom imamo i sinofile, sve zbog tih negativnih osecanja prema NATO.

 

Bombardovanje Srbije... kao da je Drezden bio u svim većim gradovima Srbije 1999. Kreteni najobičniji.

 

Šta je onda Sarajevo? Cenzurisana istorija maloumne Srbije.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, kakve veze ima Drezden sa bombardovanjem Srbije?

 

Samo sam zeleo da naglasim da u Srbiji nema rusofilstva nego antizapadnog sentimenta. Kada imas losu istoriju sa nekim zemljama, a uz to si siromasan, pa naravno da ce emocije da budu negativne. Sad, po meni je bilo koje negativno osecanje prema nekoj zemlji stvar previse prisustva emocija umesto razuma (to se odnosi i na poklic "Srbe na vrbe" ili lakog potezanja reci kao sto su cetnik, ustasa i balija u BiH), ali to je zato sto kod mene nikada nije bio jako osecanje pripadnosti ovom narodu ili drzavi.

 

Nisu samo nacionalisti zrtve tih emocija, ima ljudi kojima su politicari iz Srbije krivi zato sto nisu bili uspesniji u zivotu. Bez uvrede, ali to je takodje previse emotivan pogled na svet. No, taj pogled opstaje, pa imamo ljude koji ne glasaju za SNS nego protiv "zutih lopova i tajkuna", imamo ljude koji i dalje zive u devedesetima i prisecaju se Milosevica i tome slicno.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

ima ljudi kojima su politicari iz Srbije krivi zato sto nisu bili uspesniji u zivotu. Bez uvrede, ali to je takodje previse emotivan pogled na svet.


Dobar deo politicara su deca bivseg establismenta koji je ladio ja*a po Srbiji ili inostranstvu dok su druge mobilisali i ginuli tamo gde nismo bili u ratu. Da ne kazem da su ovo po TV «bezbednjacka deca» gomila parazita koja podrzava idiota i koja ce preletiti opet tamo gde su lake pare. Da smatra o svemu i da se fizicki i psihicki ne smara teskim radom.

I onda dodju da valjaju nacionalizam i koje sta, a vecina ima jednu nogu na zapadu ili drugu siguricu da ne ulazimo detalje kako. Da se opet dotera do kraja oni imaju way out.

 

Btw. marginalno gledano prilicno sam uspesna u svom zivotu uprkos njima, ali i prilicno informisana i ako sta ne podnosim, ne podnosim licemerje. 

 

Da, usrali su se i jos uvek dnevno seru u zivote nekoliko generacija ovde. Istim izmetom.
To sto im pasivnost i reaktivni mentalitet (ne cimam se dok ne dogori, a i tada tesko)  to olaksalo nije olaksica.

Edited by Plavi Golub
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

Ne razumem, kakve veze ima Drezden sa bombardovanjem Srbije?

 

Samo sam zeleo da naglasim da u Srbiji nema rusofilstva nego antizapadnog sentimenta. Kada imas losu istoriju sa nekim zemljama, a uz to si siromasan, pa naravno da ce emocije da budu negativne. Sad, po meni je bilo koje negativno osecanje prema nekoj zemlji stvar previse prisustva emocija umesto razuma (to se odnosi i na poklic "Srbe na vrbe" ili lakog potezanja reci kao sto su cetnik, ustasa i balija u BiH), ali to je zato sto kod mene nikada nije bio jako osecanje pripadnosti ovom narodu ili drzavi.

 

Nisu samo nacionalisti zrtve tih emocija, ima ljudi kojima su politicari iz Srbije krivi zato sto nisu bili uspesniji u zivotu. Bez uvrede, ali to je takodje previse emotivan pogled na svet. No, taj pogled opstaje, pa imamo ljude koji ne glasaju za SNS nego protiv "zutih lopova i tajkuna", imamo ljude koji i dalje zive u devedesetima i prisecaju se Milosevica i tome slicno.

 

Ne mislim konkretno na tebe.

 

Davno je Teofil Pančić napisao kako rat iz 1999. postaje sve veći, krvaviji, svetiji, odnosi sve više žrtava, nestaje sve više gradova po Srbiji, nove bitke se mitologizuju... kako protiču godine. 

 

99% ljudi u Srbiji oseća, misli... da je 1999. Srbija sravnjena sa zemljom, vraćena u kameno doba, osiromašen uranijum svuda bacan po Srbiji, sve fabrike porušene, izginulo civila više nego u oba rata, svi mostovi porušeni, da su nas napali samo zato što žive za to da nas unište, itd itd itd... Što je potpuna besmislica, naravno. Na to sam mislio kada sam pomenuo Drezden, tako većina glasača kod nas doživljava 1999. Niko nikada naravno nije patio kao što su patili svekoliki vaskoliki Srbi 1999.

 

Za narod koji tako misli o sebi i o spoljnom svetu... nema šanse.

Edited by VladimirB
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, VladimirB said:

99% ljudi u Srbiji oseća, misli... da je 1999. Srbija sravnjena sa zemljom, vraćena u kameno doba, osiromašen uranijum svuda bacan po Srbiji, sve fabrike porušene, izginulo civila više nego u oba rata, svi mostovi porušeni, da su nas napali samo zato što žive za to da nas unište, itd itd itd.

 

Bilo je vremena od 2000. do 2012. da se javnost edukuje o tome, o znacaju Haskog tribunala, o ratovima devedesetih, o vaznosti ulaska u NATO, o istorijskim paralelama posleratnih saveznistava (ako mogu Japan i Nemacka, mozemo i mi)...Novine, televizija, cak i skole, sve se moglo usmeriti ka tome.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Plavi Golub said:


Dobar deo politicara su deca bivseg establismenta koji je ladio ja*a po Srbiji ili inostranstvu dok su druge mobilisali i ginuli tamo gde nismo bili u ratu. Da ne kazem da su ovo po TV «bezbednjacka deca» gomila parazita koja podrzava idiota i koja ce preletiti opet tamo gde su lake pare. Da smatra o svemu i da se fizicki i psihicki ne smara teskim radom.

I onda dodju da valjaju nacionalizam i koje sta, a vecina ima jednu nogu na zapadu ili drugu siguricu da ne ulazimo detalje kako. Da se opet dotera do kraja oni imaju way out.

 

Btw. marginalno gledano prilicno sam uspesna u svom zivotu uprkos njima, ali i prilicno informisana i ako sta ne podnosim, ne podnosim licemerje.

 

 

Politicari su trgovci koji prodaju robu za koju znaju da ce ljudi zeleti da je kupe.

 

Kao sto neki prodaju nacionalizam, drugi prodaju borbu za prava siromasnih (a oni sami su bogati) ili borbu za uredjenije drustvo (a uvezani su sa interesima bogatih korporacjia).

 

Ocekivati od politicara da budu iskreni je malo previse naivno. Ja to odavno od njih ne ocekujem, ali ocekujem konzistentnost u stavovima i ocekujem od medija da mogu da prozivaju politicare koji nemaju konzistentnost u stavovima - da li tako sto su kao Vucic promenili u potpunosti svoju politiku ili kao sto su neki politicari iz opozicije pricali malo jedno, pa malo drugo.

 

@VladimirB Ima i takvih, ali to su oni koji veruju u teorije zavere. Vecina ljudi lose reaguje i kada im se sef nekad grubo obrati i poruci im da moraju da rade bolje. Isto tako ni na kolektivnom nivou nije popularna prica o jakom i mocnom koji moze da radi sta hoce sa nama malima. Prosto, lako je ljudima prodati pricu da je tak jak i mocan neko ko ih ne voli jer je gadan, zao ili psihotican.

 

Sto je najzanimljivije, za Rusiju i SSSR su u pocetku bili vezani uglavnom levicari, komunisti i neokomunisti. Desnicari su pokusali da se svrstaju uz zapad (valjda je Seselj nudio pomoc USA u ratu protiv Iraka?), ali su kasnije i oni promenili plocu nakon ratova devedesetih.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, goldberg said:

Politicari su trgovci koji prodaju robu za koju znaju da ce ljudi zeleti da je kupe.

 

Kao sto neki prodaju nacionalizam, drugi prodaju borbu za prava siromasnih (a oni sami su bogati) ili borbu za uredjenije drustvo (a uvezani su sa interesima bogatih korporacjia).

 

Ocekivati od politicara da budu iskreni je malo previse naivno. Ja to odavno od njih ne ocekujem, ali ocekujem konzistentnost u stavovima i ocekujem od medija da mogu da prozivaju politicare koji nemaju konzistentnost u stavovima - da li tako sto su kao Vucic promenili u potpunosti svoju politiku ili kao sto su neki politicari iz opozicije pricali malo jedno, pa malo drugo.


U cemu se to on promenio, zivota ti? Ja sam se 2012. pitala sta su vam sipali u vodovod. 

 

Ja ocekujem da politicare ne vidim, da ne znam da postoje i da ne zivimo permanentno stanje «vise sile» dok nam dzepare i pare i zivote.

 

Ako je tako kao sto kazes, koji ce nam djavo. Daj da zivimo pravu anarhiju, makar ce manje da kosta, a mozda stohastika namesti da ne bude toliko lose.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Plavi Golub said:

U cemu se to on promenio, zivota ti? Ja sam se 2012. pitala sta su vam sipali u vodovod. 

 

Politika SRS do 2008. i SNS od 2012. nemaju dodirnih tacaka osim kad Vucic malo ne pozeli da SNS podseca na SRS.

 

SNS sada je mesavina bukvalno svih stranaka od pre 2008. U njoj sede i Prokic (LDP), Comic, Krstic, Trivan ( gradjansko krilo DS), Cuckovic, Mihajlovic (G17+), Vesic, Mali (DS), Martinovic, Jovanovic (SRS), Bakarec, Mladenovic (DSS). Da sad ne pricamo o satelitskim strankama poput LDP, LSV ili SRS.

 

Zapravo, ne znam sta je sipano u vodovod ljudima koji su nekada glasali za LDP i bukvalno sve vide u crno-belom filmu: SNS je zlo zato sto su desnicari, sa njima su zlo i DSS, Dveri, Jeremic, a za dobru stranu se bore DS, SSP, PSG i NDBG. Nije ovo "Gospodar prstenova", ovo je svet u kojem postoje politicari koji su krivi za zlocin protiv demokratije, postoje politicari koji su krivi za neka druga krivicna dela i postoje politicari cije su ideje i predlozi ovoliko ili onoliko stetni ili korisni za odredjenu populaciju koja glasa za njih.

 

Na primer, kada jedan politicar kaze da su ljudi sami krivi sto ne mogu da uspeju u zivotu i da lenji nemaju prava na pomoc drzave, a drugi udari u populizam i obecava da ce sve biti pravednije ako se prvi politicar skloni sa vlasti, to ne znaci da je on dobronameran niti da ima neka jasna resenja, samo da postoje razlozi zasto neki ljudi glasaju za njega, a ne za prvog politicara.

 

6 minutes ago, Plavi Golub said:

Ako je tako kao sto kazes, koji ce nam djavo. Daj da zivimo pravu anarhiju, makar ce manje da kosta, a mozda stohastika namesti da ne bude toliko lose.

 

Pa jeste tako. Ne postoje dobri liberali i levicari i losi nacionalisti, svi oni gledaju samo svoj interes i svi pokrivaju odredjen deo birackog tela.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, goldberg said:

 

To mora da se desi ako zelimo da zalicimo na iole ozbiljnu zemlju - svi koji su ucestvovali u ovom eksperimentu zvanom "zasto su gradjani Srbije najvece ovce u Evropi i sire" nema sta da traze u politici nakon promene vlasti. Slicno vazi i za Pink, Informer, B92, Studio B i ostale "medije".

Slazemo se oko toga da treba, ja jedino tvrdim da se zabrana SNS-a i SPS-a nece dogoditi, osim ako ovo sada ne zameni neka diktatura kao ona 45te, a sanse za to su male, da ne kazem nikakve. Sto se narodski kaze i sledeca vlast ce biti slicna ovoj sada, mozda manje autoritarna, ali korupcije nece nedostajati, jer je to Srbija. Zasto su Nusiceva dela i danas aktuelna, kao da opisuje sadasnjost, a ne nesto od pre 150 godina.  Pink, B92 ce izgubiti fekvenciju, Informer ce se ugasiti, ali ce se roditi novi.

 

23 hours ago, goldberg said:

 

To mora da se desi ako zelimo da zalicimo na iole ozbiljnu zemlju - svi koji su ucestvovali u ovom eksperimentu zvanom "zasto su gradjani Srbije najvece ovce u Evropi i sire" nema sta da traze u politici nakon promene vlasti. Slicno vazi i za Pink, Informer, B92, Studio B i ostale "medije".

Mislim da se kod jednog dela stanovnistva, javnosti i medija stvara lazna slika o tom nekom "rusofilstvu". Da bi neko bio rusofil on bi morao do detalja da zna rusku istoriju, da je procitao njihoce knjizevne klasike, da cita dela njihovih svestenika i monaha i tome slicno. Naravno, poznavanje ruskog jezika se podrazumeva.

Zato ja i jesam napisao da se odusevljava Putinom, nikakvo rusofilstvo nisam spominjao. Da je u Rusiji na vlasti neko iole normalan ne bi danas ni bio tema rasprave, medjutim u Srbiji uvek budale imaju obozavatelje. Od Gadafija i Sadama, do Putina, ja samo ne vidim kako neko ko podrzava takve likove moze biti demokratski opredeljen. To da pokusava da prikupi deo glasackog tela je argument koji moze da se upotrebi za bilo koga, cak i samog Vucica, ne bi on to radio, ali eto narod je takav.

Antizapadnjatvo u Srbiji nije nesto sto postoji od 1999te, postojalo je i pre toga , inace ne bi jedini izglasali preobucene komuniste, kada je komunizam pao u celoj Evropi. Broz je 40 godina diktatorski vladao Srbijom, danas po anketama u vrhu popularnih politicara, mozda ga jedino pretekne Putin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plus, oni i ne znaju sta je bombardovanje. Kakav Drezden, to je sprdacina. Tokio 9 i 10 marta 1945, to je bombardovanje. O tome njih treba "edukovati" a ne da im se titraju jajca. Boli nekoga nesto za njihove "emocije" u vezi bilo cega. Oni nista drugo i nemaju osim 24/7 nekakvih "emocija" prema svemu i svacemu, prema tome, to je potpuno bezvredno. I o tome ih treba pouciti. Da emotivisanje ima nekakvu vrednost samo kad se desava ekstremno retko, a ako je uobicajena svakodnevna pojava, onda je to isto kao disanje ili kakenje - bezvredno. Njih neko stvarno bombardovao. Da, da...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

 

Antizapadnjatvo u Srbiji nije nesto sto postoji od 1999te, postojalo je i pre toga , inace ne bi jedini izglasali preobucene komuniste, kada je komunizam pao u celoj Evropi. Broz je 40 godina diktatorski vladao Srbijom, danas po anketama u vrhu popularnih politicara, mozda ga jedino pretekne Putin.

Kod nas nije bilo komunizma, vec staljinizma do 53. ili tako nesto.

Posle je bio autoritarni socijalizam (srpsko zlatno doba, apsolutno).

 

Kraj 80-ih je poceo da raste naciosocijalizam = totalitarizam + militarizam + rasizam. Prosto.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VladimirB said:

Kod nas nije bilo komunizma, vec staljinizma do 53. ili tako nesto.

Posle je bio autoritarni socijalizam (srpsko zlatno doba, apsolutno).

 

Kraj 80-ih je poceo da raste naciosocijalizam = totalitarizam + militarizam + rasizam. Prosto.

Priznajem terminoloske greske, marksizam sam zadnji put dotakao negde pocetom 80tih i to kao deo sociologije. U svakom slucaju, greske ne menjaju sustinu. Posle 40 godina diktature jedne partije i jednog coveka ,  jedini smo u Evropi glasali za kontinuitet i velikom vecinom izabrali komuniste koji su samo promenili ime u SPS, a  umesto Marksa ponudili rat za srBski  lebensraum.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DJORDJE said:

Priznajem terminoloske greske, marksizam sam zadnji put dotakao negde pocetom 80tih i to kao deo sociologije. U svakom slucaju, greske ne menjaju sustinu. Posle 40 godina diktature jedne partije i jednog coveka ,  jedini smo u Evropi glasali za kontinuitet i velikom vecinom izabrali komuniste koji su samo promenili ime u SPS, a  umesto Marksa ponudili rat za srBski  lebensraum.

 

Evo zasto zapravo se to desilo... Lektira.

 

https://youtu.be/ZOFsIlejxhI

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, handys said:

 

Bilo je vremena od 2000. do 2012. da se javnost edukuje o tome, o znacaju Haskog tribunala, o ratovima devedesetih, o vaznosti ulaska u NATO, o istorijskim paralelama posleratnih saveznistava (ako mogu Japan i Nemacka, mozemo i mi)...Novine, televizija, cak i skole, sve se moglo usmeriti ka tome.

Ali nije, ni Sablja, ni reforme, ni 6 Oktobar, niša nije dovršeno osim isporučivanja generala u Hag a i to traljavo. Ali što nam je Tadic bio lep!

Sinoč, u mom gradu u Banatu, protest Srbija protiv nasilja, 3 put: ličilo je na proslavu 50 godina mature, taman nas se toliko okupilo sa dušhom u nosu od one vrućinšine. Mlade face, sve moj do mojega će pristići 2 h kasnije, kad estrada napuni bašte restorana i kafića, neće biti gde iglu da baciš. 

"Mama, dižem ruke od Srbije", da citiram mladje dete dovoljno daleko od ove močvare. I ja dete, i ja.......

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...