Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Eto i ovoga sa "predsednik Hil" zreba uza zid zato sto misli da je to neka uvreda ili nesto. Sve takve treba uza zid, i zastole me turac ako danas sutra takvih 100 miliona hiljada poginu da brane to sta vec brane. Ako su takvi bili i ako su isto branili i njijovi preci iz istorijskh knjiga, i za njih isto vazi - ako su izginuli, i ako im je sve bilo sruseno. Takvi i treba da poginu i treba im sve srusiti. Evo ovaj, dabogda zakacio hladnjacu kad sledeci put smislja ovako mudar izraz, a ako vecina njegove generacije isto kao on "misli" svima im se istovarim u usta, i seme im se zatrlo.

 

Eto zato vise ne posecujem ove teme. Nemam sta o njima da kazem, osim ovoga. Kad vidim da se trazi ubijanje stbstva, sto podrazumeva iskorenjivanje ovakvih i njihovo izguravanje na marginu gde nece imati internet nego ce umreti od gladi, te proteste cu podrzati. Za vucica me bas briga. Vucic, to su oni svi. Evo i taj je sigurno protiv vucica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg Milenko, bio je još jedan twitt sa još gorim "uvodom"....tako da sam iskoristio ovaj.

Kris Hil nije predsednik, ali je Upravnik i ja mislim da je to dobro. Ponekad zavrne uvo, ponekad poneko jajce, ali da nije tako ko zna na šta bi ličili. Mi i ovako ne ličimo ni na šta, a kamo li....

Naš "Jeljcin" i drugarica mu Čale, ko siročići, ni sa kim se ne druže.
Kad kažem Jeljcin, mislim na to, što popije dve rakije i ubije se ko tetreb, pa lupa gluposti.

Drago mi je što sam video opozicionare tamo. Da ne bude da posećuju samo onaj špijunski centar u Nišu...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

"Šmrcko" radi koreografiju za večeras da dočeka demonstrante kod TV Pink. Da nije ovo odbrana od kamenica ? Bilo bi potaman da mu razlupaju sve, medjutim, demonstracije nisu nasilne...

5aeaca09269a9224d31c0695cc1f9ba1.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

"Šmrcko" radi koreografiju za večeras da dočeka demonstrante kod TV Pink. Da nije ovo odbrana od kamenica ? Bilo bi potaman da mu razlupaju sve, medjutim, demonstracije nisu nasilne...

5aeaca09269a9224d31c0695cc1f9ba1.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

To je slika njegovog self esteema, ko udari na mene i moje, udario je na drzavu....drzava, to sam ja....izliv drzave na mozak, i nije jedini...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

"Šmrcko" radi koreografiju za večeras da dočeka demonstrante kod TV Pink. Da nije ovo odbrana od kamenica ? Bilo bi potaman da mu razlupaju sve, medjutim, demonstracije nisu nasilne...

5aeaca09269a9224d31c0695cc1f9ba1.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon-o-izgledu-upotrebi-grba-zastave-himne-republike-srbije.html


 

Quote

 

ZAKON O IZGLEDU I UPOTREBI GRBA, ZASTAVE I HIMNE REPUBLIKE SRBIJE

("Sl. glasnik RS", br. 36/2009 i 10/2023)

 

Zabranjeni načini izlaganja

Član 33

Zastava Republike Srbije ne sme biti izložena tako da dodiruje tle, niti kao podloga, podmetač, prostirka, zavesa ili draperija. Zastavom se ne mogu prekrivati vozila ili drugi predmeti, niti se mogu ukrašavati konferencijski stolovi ili govornice, osim u formi stone zastavice.

 

 

Ali nećemo se valjda držati zakona kao pijan plota...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako nije podignuta još više nego na slici, sigurno je u prekršaju, ne sme da dodiruje zemlju a ni da izgleda kao zavesa, draperija itd.
Ovo izgleda kao zaštita na gradilištu.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

To je slika njegovog self esteema, ko udari na mene i moje, udario je na drzavu....drzava, to sam ja....izliv drzave na mozak, i nije jedini...

Djubre podlo odvratno.

Naravno, cilj je da mediji prikazu demonstrante kao ustase koje mrze sve srpsko. I mnogi ce se primiti. 

Link to comment
Share on other sites

Deluje mi da u Bg ima fin broj ljudi.

Ako je bio neko, kako mu se činilo kod skupštine? 

 

@uini možda.

 

Ja bio juče u NS. Ni to malo ne mogu da procenim, ali neka bude oko 200-300 ljudi. 

Pukla mi guma na bajsu usput, još se razočarao kad sam video kako je malo ljudi, ali mi je opet bilo drago što sam otišao. Dok traje traje. 

 

U nekim gradovima vidim da raste broj ljudi. Između ostalih i @Drug Crni je pomenuo za So. Ne znam da li bi, ako smisle dobru akciju, bilo dobro da se masa opet koncentriše u Bgu. Ili bi se ljudi osećali kao da organizatori ne znaju šta rade i da ih samo vozaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U BG 20k maksimum ispred skupštine. Ovde kod pinka je sigurno manje ali nemam iskustva sa tim prostorom da bih procenio. Mislim da ima manje jer je to prilično duga šetnja za starije ljude.

 

Na pinku ide dnevnik u krug, pretpostavljam da čekaju neki incident pa da odma krene specijalka. A možda je i dobio naredbu da ne provocira dodatno. Zastava je skoro sigurno zaštita od jaja ali koliko vidim bacaju wc papir na pink.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

I šta je na kraju bilo od protesta?

 

Video sam da je tuma-muta-ćuta najavio još zajebavanja građana, ali nešto brzo pobegoše od Pinka. A nema ih ni ispred REM-a, ministarstava itd.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

Ovakvi sviraci qurtzu su najgori. Kao e sam vam reko,i znao sam... Ovakvi ni na jedan protest izasli nisu, klasicni seratori

 

 

Ne znam sta je pogresno rekao?

 

Izgleda da smo svi zaboravili da su i pre tri godine organizovani isti ovakvi protesti i da, a ovo sto cu napisati ce biti veliki sok za mnoge, ti protesti nisu imali apsolutno nikakvog efekta. Jedina razlika izmedju tada i sada je sto se ipak setalo do zgrade TV Pink.

 

Protesti moraju imati cilj da Vucic i ekipa oko njega odu sa vlasti u sto kracem roku. Zao mi je, ali niko razuman ko ne moze da smisli ovu vlast vise nema stpljenja za "polako, pa ovo su vladali deceniju, ovo je prvi korak". Kao u nekom filmu gde smo svi zarobljeni u vremenskoj petlji pa se sa vremena na vreme resetujemo i pricamo kako su "protesti prvi korak", a to se desavalo i 2017. i 2019. i 2020. i 2022. Evo sad se opet desava.

 

Jos samo da za nekad najave veliki miting svih zajedno u Beogradu, pa da im Vucic organizuje izbore na kojima ce jedni da pricaju kako moramo brze u EU, drugi kako vlast prodaje Kosovo, SNS da ode open na 50%, desnicari i SPS po 10%, a na tviteru da seku vene sto gradjani "normalnim snagama daju svega 25% na izborima".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...