Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

Možda bi se neko i obradovao ali bi se sigurno neko i uplašio i uvukao malo pipke. Ne možeš lepo i kulturiška sa bahatim siledžijom, to nam ovi pokazuju već deceniju. Pošto je i pravosuđe u njihovim rukama ni to ne stvara dovoljnu pretnju za njih kao posledica njihovih nedela. Uostalom, setimo se šta nam je uradio jedan koji je pod parolom "legalizma" i "nerevanšizma" uništio i ono malo zamaha što smo kratkotrajno kao društvo imali. 

 

Ja mislim da je 1 od 5 miliona trebalo radikalizovati, ali sada kada je tema Srbija bez nasilja, ne mozemo da nasilujemo D.J. Vucicevica, iako bih ja bio prvi u redu za tako nesto. Moraju se smisliti drugi nacini da tolika grupa ljudi vrsi pritisak na orkove, a da to nije headshot u glavu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drug Crni said:

Kakvog je karaktera bila rumunska revolucija 1989?
(na stranu što je ona ovde nemoguća,samo me zanima tvoje viđenje)

Pitanje za bohumila

Evo nezvanično 😄 Imam jednog drugara i jednu drugaricu, iz različitih mesta i iz različitih porodica iz Rumunije. Pa sam hvala bogu morao da smaram svaku stariju osobu oko toga čim ih upoznam. Njihovo mišljenje oko toga je jako slično kao kod nas 90ih, gde se krivica za lošu vlast svaljuje na matore ljude i neobrazovane. Gde se ta revolucija '89 gleda jako slično kao na peti oktobar kod nas, sa razlikom gde oni misle da ako bi vojska/policija/udba samo stala uz narod da ne bi bilo dovoljno da se "opere" u očima naroda i da se zbog toga desilo streljanje.

 

E sad, to pričaju ljudi 30 godina posle događaja. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Ne mozes da napravis omlet ako ne razbijes nekoliko jaja.

:default_coffee:

ono jeste tako s omletom, ali tokom revolucije u Rumuniji je ubijeno preko hiljadu ljudi i najmanje toliko ranjeno. neki se nisu ni rodili, mnogi su bili mali, pa se ne secaju, ali evo internet pamti slike iz Rumunije od pre 35 godina. 

Revolution_Square_of_Bucharest,_Romania,

intervine-Kremlinul-%C3%AEn-politica-int

 

revolutie-1989-color.jpg

 

17029786_605.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, 40Wins said:

 

Ja mislim da je 1 od 5 miliona trebalo radikalizovati, ali sada kada je tema Srbija bez nasilja, ne mozemo da nasilujemo D.J. Vucicevica, iako bih ja bio prvi u redu za tako nesto. Moraju se smisliti drugi nacini da tolika grupa ljudi vrsi pritisak na orkove, a da to nije headshot u glavu. 

 

Meni je "ime" protesta i formalni povod totalno nebitan, ovo je sve za istu stvar, tako bar ja kapiram.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djura.net said:

ono jeste tako s omletom, ali tokom revolucije u Rumuniji je ubijeno preko hiljadu ljudi i najmanje toliko ranjeno. neki se nisu ni rodili, mnogi su bili mali, pa se ne secaju, ali evo internet pamti slike iz Rumunije od pre 35 godina. 

Revolution_Square_of_Bucharest,_Romania,

intervine-Kremlinul-%C3%AEn-politica-int

 

revolutie-1989-color.jpg

 

17029786_605.jpg

 

 

 

Ovo je bolja varijanta (mada nerealna):

https://time.com/5730106/velvet-revolution-history/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Meni je "ime" protesta i formalni povod totalno nebitan, ovo je sve za istu stvar, tako bar ja kapiram.

Tacno, ali rezimski mediji mogu da docekaju to na penal i da kazu: Aha, protestvuju protiv nasilja a hoce da biju itd itd... Msm svakako ce da nas satanizju, al jebes ga... U sustini nema dovoljno kriticne mase koja ce da se pobije, jer se i dalje zivi ''solidno'' u odnosu na devedesete... 

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za nasiljem ako svako dobije sta je zasluzio. 10-15 godina si trovao narod preko Informera? Sad 10-15 godina drustveno korisnog rada, recimo da cistis septicke jame. Jovanov da cisti ulice, Orlica u pelene pa u Juru (vec se divio kako Vucic ne ide u wc po 15 sati), Bakarec i Kebara nek prave besplatne sendvice za osnovce, onaj USB energeticar nek utovaruje ugalj... 

I obavezno svakome da se ispita poreklo imovine, ukljucujuci siru familiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, 40Wins said:

Tacno, ali rezimski mediji mogu da docekaju to na penal i da kazu: Aha, protestvuju protiv nasilja a hoce da biju itd itd... Msm svakako ce da nas satanizju, al jebes ga... U sustini nema dovoljno kriticne mase koja ce da se pobije, jer se i dalje zivi ''solidno'' u odnosu na devedesete... 

Kritična masa se pravi, ne čeka se da  fermentira sama od sebe.

Lekcija broj jedan iz osnova političkog delovanja.

Link to comment
Share on other sites

Objavljen plan za subotnji protest „Srbija protiv nasilja“

 

Quote

Šef poslaničke grupe Narodne stranke Miroslav Aleksić rekao je da će sa trga ispred Skupštine Srbije krenuti Bulevarom Kralja Aleksandra do Pravnog fakulteta, Takovske ulice i RTS-a, a da će se nakon toga napraviti „prsten“ oko RTS-a.

 

 

A proverih sad, koncert BMK na Tašmajdanu pomeren za danas, a prvo je bio planiran za subotu. To je moglo da bude zanimljivo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će prisilni miting u petak biti slabije posećen od protesta u subotu i da posle toa SNS ide rapidno na dole a Vučić će probati sa prevremenim izborima, osnivanjem novog pokreta i po još kojom veštačkom krizom na Kosovu i zajmovima za studente/penzionere da se provuče ovog puta.

 

Nacionalnu frekvenciju nema šanse da da pre izbora, to mu je jedina šansa da opstane na vlasti.

 

Cenim da će Gašića opet žrtvovati i malo olabaviti RTS, a sa druge strane dati puno prostora desničarima i svojoj korisnoj opoziciji da se razmaše.

 

Pitanje je da li će to biti dovoljno, ljudi su besni, a ovi im se smeju, ne isključujem i ozbilne sukobe u zemlji.

Link to comment
Share on other sites

Na severu Kosova se već priča da je SL pokojna i da sad kreće neki "srpski pokret " ili tako nešto koje će voditi neke kao nestranačke ličnosti i gde će biti uključeno i par aktivista iz civilnog sektora, pre svega Aresnijević i Tanja Lazarević.  AV će dati ostavku( čak kažu na samom mitingu) u SNS i predstaviti to kao ustupak i kako je eto predsednik svih građana Srbije

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uvrnuto said:

Objavljen plan za subotnji protest „Srbija protiv nasilja“

 

 

 

A proverih sad, koncert BMK na Tašmajdanu pomeren za danas, a prvo je bio planiran za subotu. To je moglo da bude zanimljivo.

 

 

Quote

Šef poslaničke grupe Narodne stranke Miroslav Aleksić rekao je da će sa trga ispred Skupštine Srbije krenuti Bulevarom Kralja Aleksandra do Pravnog fakulteta, Takovske ulice i RTS-a, a da će se nakon toga napraviti „prsten“ oko RTS-a.

 

Dobra ideja. Treba forsirati da RTS izvesti na dnevniku koliko je bilo ljudi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, duško matić said:

Nacionalnu frekvenciju nema šanse da da pre izbora, to mu je jedina šansa da opstane na vlasti.

Bez REMa I oduzimanja frekvencija sve je besmisleno. Izbore bez ovih uslova ne treba prihvatati, bojkot I gradjanska neposlusnost dok se ove kljucne stvari ne rese.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...