Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ma jok, slusao sam je sad, zena zvuci kao neko kome je kap prelila casu. Imala je problema sa decom, verovatno je ovo jako trigerovalo i odlucila da izadje, ne verujem da je nesto strateski.

 

Ona vec pet, sest godina nije bitna uopste u SNSu, ako je ikad i imala neku recimo Sormazovu vaznost.

 

Sto se tice implikacija u vezi sankcija Rusiji moguce, samo sto nije to glavna fora.

 

SNS nikad nije ni imao ideologiju pa da bi sad napustali zbog toga. Zorana i Sormaz su napustili jer nisu dobili sta su trazili, a trazili su naravno ministarska mesta. Prica se da je Sormaz najvise popizdeo jer je Martinovic dobio a on ne, i onda je tu poceo haos, izgubio je i mesto u glavnom odboru i onda sta mu ostaje nego da izadje, isto i Zorani. Pak je izasla jer joj je na licnom nivou pukao film ocigledno, zaista izgleda kao slomljena zena, tako i zvuci.

 

Ali opet je indikativno jer ne mogu vise sve da namire i to ce onda puci na ovaj ili onaj nacin. Jedino je stvar sta ce on uraditi, pa da ne vuce neke poteze koji ce nas ugrobariti jos vise.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shonke said:

Oproštena mu je ta ružna prošlost pre prelaska ali ova sadašnjost teško da će biti.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Imaju te neke teze koje zagovaraju da je to sve isto, prošlost, sadašnjost, KKP, SNS...

Spoiler

😜

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stanislava Pak napusta SNS takodje. Napustaju ih svi koji su na papiru proevropski orjentisani.
 
Mislim, ona kao ona nije bitna, Sormaz je po znacaju 10 puta bitniji, ali se nesto desava ocigledno.
Dešava se pogrešna procena pojedinih da će sns da pukne (tj ne bude na vlasti u nekom bliskom vremenu).

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Ma jok, slusao sam je sad, zena zvuci kao neko kome je kap prelila casu. Imala je problema sa decom, verovatno je ovo jako trigerovalo i odlucila da izadje, ne verujem da je nesto strateski.

 

Da, sad vidim da je pozvala ljude da ne idu na miting, tako da ova moja teorija verovatno pada u vodu. 

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Drug Crni said:

Za RTS ili nešto drugo?

 

Za crni flor i crne trake u petak - pozivaju građane da istaknu na kola, prozore i terase u znak žalosti za građane koji su prisiljeni da dođu na skuo. Pa neka paralela sa Musolinijem i Firencom.

 

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Nema potrebe preterivati, to što je Dejan Tomašević sns govno i turbo zilot ne menja činjenicu da je bio veoma uspešan košarkaš svojevremeno i da je imao veoma zavidnu sportsku karijeru.

 

I nikad ga bukvalno niko nije smatrao za kul i gotivnog lika, niti košarkaškog idola.

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jok, slusao sam je sad, zena zvuci kao neko kome je kap prelila casu. Imala je problema sa decom, verovatno je ovo jako trigerovalo i odlucila da izadje, ne verujem da je nesto strateski.
 
Ona vec pet, sest godina nije bitna uopste u SNSu, ako je ikad i imala neku recimo Sormazovu vaznost.
 
Sto se tice implikacija u vezi sankcija Rusiji moguce, samo sto nije to glavna fora.
 
SNS nikad nije ni imao ideologiju pa da bi sad napustali zbog toga. Zorana i Sormaz su napustili jer nisu dobili sta su trazili, a trazili su naravno ministarska mesta. Prica se da je Sormaz najvise popizdeo jer je Martinovic dobio a on ne, i onda je tu poceo haos, izgubio je i mesto u glavnom odboru i onda sta mu ostaje nego da izadje, isto i Zorani. Pak je izasla jer joj je na licnom nivou pukao film ocigledno, zaista izgleda kao slomljena zena, tako i zvuci.
 
Ali opet je indikativno jer ne mogu vise sve da namire i to ce onda puci na ovaj ili onaj nacin. Jedino je stvar sta ce on uraditi, pa da ne vuce neke poteze koji ce nas ugrobariti jos vise.
Ma ko joj klati koske. Internet sve pamti. https://www.alo.rs/vesti/politika/zenske-price-putin-cekao-moju-tasnu/141770/vest
https://balkanekspresrb.rs/arhive/4380


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2023 at 1:27 PM, Chaos Is Me said:

 

Meni je "ime" protesta i formalni povod totalno nebitan, ovo je sve za istu stvar, tako bar ja kapiram.

 

imam utisak da se ne uzima u obzir koliko ljudi je zaista i istinski zabrinuto za temu nasilja po srbiji.

naravno da je vučićeva mašinerija kao logičan nastavak slobine, bilo po načinu operisanja ili po key plejerima, glavni razlog ali sve ovo što se desilo, kao i delovanja institucija, koje nisu bile proaktivne, već reaktivne, su ono što izvodi ljude napolje u značajnoj meri.

 

stoga zahtevi koji su u suštini mali ali i dokaz da nismo u kompletnoj diktaturi, moraju biti ispunjeni bez ikakvog nasilja.

 

neko je lepo primetio da je masakr onog nesrećnika iz ribnikara, svojevrsni produkt savršene oluje, gde se njegovo psihičko stanje, poklopilo sa odnoisom koji roditelji imaju prema njemu, sve sa dostupnošću oružja i dostupnošću učenja da se barata istim.

 

ipak, onaj nesrećnik iz mladenovca, first follower inspirisan učinjenim, je ono gde država pokazuje da ne samo da zakazuje u prepoznavanju problema, već ga i ohrabruje, na mnoge načine.

 

u tom smislu su zahtevi koje se traže, feat nenasilan pristup, ono što mora biti isključiv način na koji se pristupa problemu i jedini fokus.

 

20 minutes ago, medobrundo said:

 

Za crni flor i crne trake u petak - pozivaju građane da istaknu na kola, prozore i terase u znak žalosti za građane koji su prisiljeni da dođu na skuo. Pa neka paralela sa Musolinijem i Firencom.

 

užasna ideja na više nivoa.

nadam se da postoji neko tamo ko može da spreči takve stvari, nebitno da li je nosioc te ideje vučićev trojanac ili prosto budala.

Edited by uini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uvrnuto said:

 

 

Izvinjavam se ako je bilo, pošto ima više od nedelju dana kako su objavili.

 

Procenat glasova - maksimalno 5%, i to mahom sredovecnih i starijih.

 

Omladina, cak i u najvecim gradovima je ogromnom vecinom u fazonu: HEDAMO KOCOBO, ratko heroj, Z, svetilje, ona da radja on da brani, ubij ''edera''/''iptara''/''ustasu''/''baliju''/Ukrajinca/koga vec, putler, princip, razni velimirovici i slicne gadosti. 

6 minutes ago, Constantin said:

 

Naivno. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, shonke said:

Ma ko joj klati koske. Internet sve pamti. https://www.alo.rs/vesti/politika/zenske-price-putin-cekao-moju-tasnu/141770/vest
https://balkanekspresrb.rs/arhive/4380


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Nebitna je ona kao ona, sto se tice ovog ovde napisanog i sta je izjavila, ovo je nesto najvise light sto moze izjaviti neko iz SNSa.

 

Nije mi je zao, sama je birala drustvo, samo mi je njen izlazak indikativan u smislu da mozda i ljudi bez skrupula imaju neke granice.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

imam utisak da se ne uzima u obzir koliko ljudi je zaista i istinski zabrinuto za temu nasilja po srbiji.

naravno da je vučićeva mašinerija kao logičan nastavak slobine, bilo po načinu operisanja ili po key plejerima, glavni razlog ali sve ovo što se desilo, kao i delovanja institucija, koje nisu bile proaktivne, već reaktivne, su ono što izvodi ljude napolje u značajnoj meri.

 

stoga zahtevi koji su u suštini mali ali i dokaz da nismo u kompletnoj diktaturi, moraju biti ispunjeni bez ikakvog nasilja.

 

neko je lepo primetio da je masakr onog nesrećnika iz ribnikara, svojevrsni produkt savršene oluje, gde se njegovo psihičko stanje, poklopilo sa odnoisom koji roditelji imaju prema njemu, sve sa dostupnošću oružja i dostupnošću učenja da se barata istim.

 

ipak, onaj nesrećnik iz mladenovca, first follower inspirisan učinjenim, je ono gde država pokazuje da ne samo da zakazuje u prepoznavanju problema, već ga i ohrabruje, na mnoge načine.

 

u tom smislu su zahtevi koje se traže, feat nenasilan pristup, ono što mora biti isključiv način na koji se pristupa problemu i jedini fokus.

 

 

Šta ako ne prihvate zahteve, kao što neće? 

 

Evo na prethodnoj strani njihovog modus operandija i načina na koji oni rešavaju probleme (hint intelektualna elita u pratnji Novaka Nedića). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razredne starešine i učitelji škole „Đura Jakšić“ su u sredu uveče porukom obavestili roditelje da u četvrtak neće biti nastave zbog takozvanog „belog štrajka“. Najavljeno je da će deca biti u dvorištu škole, a da roditelji koji ne žele – ne moraju da šalju decu u školu.

„Štrajk je zbog našeg nezadovoljstva u vezi sa razrešenjem direktorke“, navodi se u poruci koju su roditelji dobili.

 

Nastavnici štrajkuju zbog smene direktorke koja je "pustila" Kristijana u školu (n1info.rs)

https://n1info.rs/vesti/nastavnici-strajkuju-zbog-smene-direktorke-koja-je-pustila-kristijana-u-skolu/

 

 

+

'Ludilo se ne moze stvoriti ni unistiti, ono samo moze da menja oblik postojanja...'

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Šta ako ne prihvate zahteve, kao što neće? 

 

Evo na prethodnoj strani njihovog modus operandija i načina na koji oni rešavaju probleme (hint intelektualna elita u pratnji Novaka Nedića). 

 

pa vidi, na protestima 96/97 je trebalo cca 3-4 meseca da se prihvate zahtevi.

treba biti uporan i držati kontinuitet.

 

nije to lako ali ja lično ne vidim drugi način.

 

bilo bi važno da se nekakva kritična masa okuplja jednom nedeljno, to nije neki lud napor ali to ne treba da bude sve od akcija.

valjda neko ume da razmisli u tim pokretima i strankama kako sve možeš da utičeš na vučića, domaću javnost i stranu. 

 

prošle nedelje na protestu je bilo toliko ljudi da ti je validna bilo kakva značajna i suštinski važna peticija koja treba da se pokrene.

ima sigurno još načina pored obaveznog izlaska na ulice ali treba razmišljati ( :

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno se sprema zaokret SNS-a ka nacionalnoj prici. Ne damo Kosovo plus slobodarska Srbija. One stranke koje izgube gradjanski prefiks ili zmure na gradjanskim vapajem osudjene su na pad za vlasti. SNS je svime ovim sto radi izgubio buduce izbor eu Beogradu. Pucice kao oblanda. Prosto mi je neverovatno da  nece da smene direktorku Ribnikara. Ne znam po sastavu ko je gori sadasnji REM ili ona lopovska izborna komisija iz 96-97. Oni lopovi su radili na hiperprodukciji izbornih krugova u nadi da ce SPS pobediti, a REM radi na hiperprodukciji dozvola raznim emiterima. Da li je moguce da Srbija ima toliko dobrih novinara pa REM kao na pokretnoj traci izbacuje nove dozvole.  Sada Informer TV kao pocetkom 2000. onaj Jutel julovski gola propaganda u najavi. SNS je izbgubio kompas. Postaju nervozni, stepen bahatosti ce rasti sa vremenom. Naravno da treba insistirati na sviim zahtevima gradjanskog protesta. U subotu ce verovatno jos vise ljudi na ulicu.

Edited by suptil
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...