Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

42 minutes ago, freethrow said:

Znam da nije trenutak, ali je jednostavno jače od mene. Hoću samo da još jednom pozdravim sve bele listiće.

 

Meni se cini da je uvek dobar trenutak. Ja ih u sebi 'pozdravim' bar jednom mesecno.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helena said:

Evo, ja primam pozdrave (ako su to i oni koji nisu glasali)....

 

 

Beli listići su oni koji su izašli, uzeli listić i nisu nikoga zaokružili, ako se dobro sećam.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, freethrow said:

Znam da nije trenutak, ali je jednostavno jače od mene. Hoću samo da još jednom pozdravim sve bele listiće.

Bez namere da ih branim,jer je poražavajuće da nisu videli ko/šta dolazi na vlast..još veći problem je danas braniti ovu suludu ideju..ko danas,posle decenije koju smo preživeli od 2012.godine,brani "bele listiće" je ili kupljen ili đubre ili sujetan.
Žao mi je što možda zvučim nekorektno,ali ovako mislim.

Edited by Drug Crni
Dopuna posta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Sve neke ružne vesti.

Lik u Novom Sadu,ušao u solarijum,ubio svoju devojku,potom sebi pucao u glavu..Užas..

 

 

 

Bukvalno mi se ne ulazi više na internet, samo neka sranja

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Sve neke ružne vesti.

Lik u Novom Sadu,ušao u solarijum,ubio svoju devojku,potom sebi pucao u glavu..Užas..

 

 

Imao je i zabranu prilaska ali šta to vredi u našoj zemlji 🥲 

Ni ovog puta verovatno sistem nije kriv.

Inače to mi je na 500m od stana, video sam hitnu kad je sa sirenama prošla prema licu mesta, ni pomislio na ovo. Uzas!

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da li neko može da pomogne? I da li neko iz Bg možda poznaje ovu mladu ženu? Pre par meseci sam je zapratila na Instagramu, jer je pričala o iskustvu u trudnoći kada ju je tadašnji partner pretukao i izbacio na ulicu. Jedva je preživela to nasilje i iznela trudnoću. Međutim, zbog posla pratim Twitter i tamo sam naletela na #kejkej gde se dosta piše o tome da je zavisnica od narkotika, a u poslednje vreme postoje i indicije da tuče svoje dete. 

 

Putem Instagram storyja često objavljuje sadržaj dok je pod dejstvom narkotika, dilere, fotografije i snimke špriceva, rana od šprica, krvavih tupfera itd. Imala je uznemirujuće sadržaje tipa da razume majke koje bace svoje dete sa X sprata, da su neki bivši "verenici" tukli njenog sina, da je njen sin genetski otpad i sl. Njeno ime je Katarina Kartašova. Okačiću poslednji u nizu tvitova gde se na snimku preuzetog sa IG vidi da dečak izgovara ti si mi ovo uradila. Više puta je pisano Centru za socijalni rad ali nisu reagovali ni na koji način. Nekoliko osoba je sada pisalo MUP-u sa ovim "dokazima" i jednoj devojci su odgovorili na mejl da je utvrđen identitet osobe sa Instagrama i da će reagovati (po službenoj dužnosti). 

 

 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, freethrow said:

Znam da nije trenutak, ali je jednostavno jače od mene. Hoću samo da još jednom pozdravim sve bele listiće.

 

6 hours ago, handys said:

 

Meni se cini da je uvek dobar trenutak. Ja ih u sebi 'pozdravim' bar jednom mesecno.

 

Otpozdravljam vam.

 

Ja tada nisam imao neki dug glasački staž, to su čini mi se bili drugi opšti izbori na kojima sam imao pravo glasa. Prethodni put sam glasao za demokrate, ne zato što su mi se dopadali, već za manje zlo, da ne bi radikali došli na vlast.

 

Naravno, i dalje sam bio nezadovoljan DS-om i Tadićem, i jednog dana, ne sećam se više šta se tačno desilo, ali neko iz tadašnje vlasti je bio baš bahat i bezobrazan, i ja kažem sebi "kada dođu sledeći izbori i budeš hteo da glasaš za DS kao manje zlo, nemoj". (Sećanja su mi se možda pomešala, ali mislim da je u pitanju osoba koja je sada uz sadašnje.)

 

I tako je i bilo. Došli su izbori, bio sam opet na ivici da glasam za DS i Tadića, ali sam se setio obećanja datog samom sebi i odustao. Uz to se poklopilo da je bila i ta kampanja za bele listiće.

 

Naravno, sada mislim da je to bila greška (nisam tako mislio prvih par godina i branio sam svoju odluku kada bi me neko pitao). Ali lako je uz naknadnu pamet. Ono što nisam siguran je da li bi svakako naprednjaci došli na vlast kad-tad, na nekim od narednih izbora.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2023 at 5:05 PM, FrediB said:

Da ih Amerikanci nisu uzeli pod zastitu (rusomani bi rekli okupaciju) iz svojih strateskih razloga, od njih ne bi bilo nista. 

Taj film u Srbiji nazalost necemo gledati. 

Teska zabluda!

Pa mladi u Srbiji su jos zatucaniji i ''konzervativniji'' i to ne samo od svojih oceva, vec i od svojih dedova.

 

To su tek nacionalisti, mrzitelji svega iole drugacijeg od onog u njihovoj palanci, protivnici raznih ljudskih prava i demokratije te klerikalci. Cast izuzecima.

Oni ocigledno nemaju interesa za to. Njima je samo bitna stabilnost, tj. da nema ratova, genocida i izbeglica na Balkanu, pa makar vladali razni vucici i dodici dozivotno, ko faraoni.

 

Pa oni ionako nece ziveti ovde, sto bi rekao Cercil. 

Ono sa Japancima i Nijemcima nisi u pravu. Bez amera mozda ne bi bili ekonomske velesile ali bi bili sile. Pogresan ti je primjer To su disciplinovani narodi i oni ce uvijek biti sila ili velesila. Genealno oni rade za sebe i svoju drzavu a nasi za sebe i protiv svoje drzave najkrace receno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da vam rušim sneška, ali beli listići su samo ubrzali dolazak zla na vlast... I bez njih bi na nekim vanrednim izborima za dve, najviše tri godine uzjahali.

Koga biste onda otpozdravljali?

Da utvrdimo gradivo, AV je na vlasti zato što ga
narod na tom mestu želi.

  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da vam rušim sneška, ali beli listići su samo ubrzali dolazak zla na vlast... I bez njih bi na nekim vanrednim izborima za dve, najviše tri godine uzjahali.

Koga biste onda otpozdravljali?

Da utvrdimo gradivo, AV je na vlasti zato što ga
narod na tom mestu želi.
Meni je zao sto 2007. koštunica nije ušao u vladu sa srs i SPS. Lepo bi uleteli godinu dana kasnije u krizu i do 2011. bi se rešili bagre. Ekonomski je perspektiva bila mnogo teža nego 2012. i lepo bi slepci videli da ipak nije sve "žuti lopovi" nego je koferce i zardjala kašika problem.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Eddard said:

Ne bih da vam rušim sneška, ali beli listići su samo ubrzali dolazak zla na vlast... I bez njih bi na nekim vanrednim izborima za dve, najviše tri godine uzjahali

Ne bi da su lepo, bez frke i u tišini zabranjeni na vreme... Ali da, slažem se, to sada nije tema...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

 

Mali debilčići koji se lože na navijačke grupe. Najviše što mogu da postignu u životu, kad porastu, jeste da postanu "vođe navijača" sa "DB značkom" i da valjaju gudru. Ali i tu postoje "filteri", samo mali broj prođe stroge kriterijume MUP-a ili BIA. Ostali ostanu obični debili, u najboljem slučaju dobiju neku tezgu obezbeđivanja splavova i noćnih klubova, ako su dobri sa vođom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Sve neke ružne vesti.

Lik u Novom Sadu,ušao u solarijum,ubio svoju devojku,potom sebi pucao u glavu..Užas..

 

Ima navodno njegovih fotki ovde, ovde, i ovde. Šešeljevac i "navijač" neki kockasti, pali se na oružje i tradiciju, a u crkvu ide u patikama i trenerci.

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...