Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

56 minutes ago, Marvin said:

Karma je malo pomogla Aticu da ubaci one lopate, ali to nije bilo odrzivo.

Upravo on je izgubio 2, možda i ključne, lopte kad se lomilo pred kraj utakmice. Sav se pogubio.

 

Suđenje domaćinsko, nema šta. Pustili su prilično grubu igru Veneciji. Ona situacija gde se Kobs žalio da je faul a sudija je svirao preko pola, što je i bilo takođe, oslikava sve. Čist faul je bio pre oduzimanja lopte i vraćanja u polje odbrane od strane igrača Venecije. 

Link to comment
Share on other sites

Upravo on je izgubio 2, možda i ključne, lopte kad se lomilo pred kraj utakmice. Sav se pogubio.
 
Suđenje domaćinsko, nema šta. Pustili su prilično grubu igru Veneciji. Ona situacija gde se Kobs žalio da je faul a sudija je svirao preko pola, što je i bilo takođe, oslikava sve. Čist faul je bio pre oduzimanja lopte i vraćanja u polje odbrane od strane igrača Venecije. 
I Kobsa je stigao umor, jedno dva napada su imali pred kraj da uhvate egal koje je nekarakteristično upropastio...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Što ne javljate da igraju Kinder i Pamesa. 

 

A Pamesa je mnogo posle Kindera 🙂

 

 

6 hours ago, Borca said:

Anthony Clemmons proslo-sezonski plej Igokee posle starta sezone u Sasariju presao u Turk Telekom.

 

Ne znam šta će im kad imaju Pereza i Enisa.

Link to comment
Share on other sites

Ludnica u EC, kao na rolerkosteru.

 

Ne bih ovde o Partizanu i Buducnosti, pa cu zato o ostalima:

 

Najpre, Cedevita Olimpija nije ekipa koja moze da se bori za ista bitno ove sezone. Dobro, nije ni Ulm, ali i pored toga su uspeli da dobiju utakmicu koja im se pre toga 3 puta nudila. Poveli su 20 razlike, pa uspeli da onako budu pregazeni u 3. cetvrtini da bi bek gostiju prosto odbio poklon Pullena u poslednjoj sekundi promasivsi slobodno bacanje. I u produzetku je bilo slicno, gosti su imali +6 i dozvolili su onakav previd u odbrani, sreca pa su faulirali igraca koji nema sut sa penala (a ni uopste).

 

Iznenadjenje je pobeda Valencije u Bolonji. Nesto bas i ne stima u Virtusu jer su prosuli dvocifrenu razliku drugi put zaredom.

 

Gran Canaria je odvalila Bourg sa 21:3 u prvoj cetvrtini, ono se bas retko vidja. Joventut rutinski protiv Turk Telekoma, a vaznu pobedu ostvario je Prometheas protiv Alimpijeviceve Burse.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao zadnju četvrtinu, Pamesa prelomila trojkama Dubija i Prepelica. Kinder i dalje neubjedljiv, Teo i Weems su odigrali dobro ali promašili neke bitne šuteve. Ne sviđa mi se uloga Cordiniera tamo, odličan igrač. Vidjećemo kako će izgledati vremenom kad se oporavi Sampson i ako Manion uhvati neku formu ali za sad Salo > Scariolo.

 

Što se tiče Pamese, vidimo koliko im znači povratak Prepeliča a još čekaju Tobija i Clavera tako da doće oni na svoje, vjerovatno prvi favorit za osvajanje kad se kompletiraju.

 

Vidim da i Kuban gazi, mada su imali lagan raspored. I njima fali dosta igrača, Whittington i Cook još nisu debitovali a Williams se tek vratio. Još jedan ozbiljan kontender za osvajanje.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Cobs je pravi lider Budućnosti već par sezona, ima momak tu lidersku crtu definitivno. 

 

Golemca sam smatrao za ozbiljnog trenera, ali ovo što radi u Cedeviti je jako diskutabilno. Večeras su odigrali kao ekipa sa dna tabele ABA lige.

 

Da je Zdovc slobodan rekao bih da se sprema pedala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Ne znam, samo mogu reći da su večeras odigrali kao da su prije utakmice popili u nekoj podgoričkoj birtiji po 7-8 nikšićkih piva.

 

Cuo sam jos ranije pricu da je izgubio domace igrace u svlacionici. Nisam nesto previse davao znacaja tome a kako stvari stoje mozda je i tacna. Valjda nije htio da im da produzeni odmor nakon spektakularnog ljeta sa reprezentacijom. Insistirao da se prikljuce sto prije. A ko izgubi domace igrace u svlacionici ,stranci se nece puno cimat.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Cobs je pravi lider Budućnosti već par sezona, ima momak tu lidersku crtu definitivno. 

 

Golemca sam smatrao za ozbiljnog trenera, ali ovo što radi u Cedeviti je jako diskutabilno. Večeras su odigrali kao ekipa sa dna tabele ABA lige.

 

Golemac je perspektivan trener, ali Cedevita nije ozbiljan tim.

 

U Partizanu, Buducnosti i Crvenoj zvezdi bude svima toplo oko srca, svi ih hvale kao "korektnog rivala", a zapravo se radi o klubu kome rezultat nikad nije bio u nekom prvom planu, nego reklamiranje kompanije. Da jeste, ne bi imali stalno 8-9 igraca, ne bi prosle sezone imali Dimeca i Marinkovica kao jedine petice (ova dvojica ni u KK Gorici ne bi pravili nikakvu razliku), ne bi ove dovodili dva ista centra i dva ista pleja.

 

Nece tu niko da zapinje ako sam vlasnik kompanije nema neku volju za rezultatima - da ima, cenim da bi pre jedno 8 godina napustio kosarku jer iz sezone u sezonu nema ni grama rezultata, a milionska ulaganja.

 

Da post ne bude samo o Cedeviti, isticem priliku da postavim ovde ucinak Tomica:

 

image.thumb.png.3e91ab6c53b56e20ad7d08d8a28e41b1.png

 

Kakva klasa je ovaj igrac, bukvalno vise nema u evropskoj kosarci novih umetnika kao sto je on.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Može li neko ukratko da mi pojasni ovaj nakaradni sistem takmičenja? Znam jedino da prolazi po 8 timova iz dvije grupe. Igra li se onda na ispadanje(1/8 finala) ili se formiraju nove grupe?

Ako se secam,od osmine finala se igra na jednu tekmu i tu je zbog odredjivanja domacinstva jako bitan sto bolji skor u grupi. Partizanu bi npr zbog jakog domaceg terena moglo biti od krucijalne vaznosti da ima sto bolju poziciju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prvo mislio da se u nokaut fazi domacinstvo odredjuje po tome koliko je ko imao pobeda u grupi, a izgleda da je po tome na kojoj poziciji si zavrsio.

 

Hipoteticki Partizan zavrsi prvi u grupi sa 14-4, a tamo drugi bude Virtus sa 15-3. Ko je domacin u polufinalu? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...