Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

18 minutes ago, DameTime said:

Recimo Dončić ako ne osvoji za jedno 4 sezone biće potpuna promena narativa i stvarno će biti novi Vestbruk

Neće nikad. Pozitivni uticaj koji Luka ima na tim je ogromna, i to je suštinska razlika sa Westbrook-om. Luka ume da siluje ponekad, ali razume košarku i pravi je plejmejker, daleko od toga da timovi igraju lošije sa njim. Dok sa Westbrook-om je obrnut slučaj. 

Edited by Darko
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, gggggggg said:

 

mene mnogo zanima sta ce dubsi uraditi sledeceg leta kada wiggins i poole trebaju dobiti nove ugovore.

 

wiggins ovaj playoff:

 

opsxg1G.png

 

finale:

 

1zV5VEh.png

 

uz odlicnu odbranu. da li bi ovo vredelo 37 miliona dolara godisnje na pet sezona? 

 

poole imao solidne brojke i evo i on trazi 25 miliona godisnje kao sesti igrac ekipe...

 

meni se cini da ni jedan igrac nece imati vecu vrednost nego u ovom trenutku i da bi ih obojicu trejdovao ako je moguce za duranta.

 

ako ostanu sledece leto: curry 52 miliona, thompson 43, wiggins 37, green 27, poole 25, wiseman 12, looney 9, kuminga 6, divincenzo 5, moody 4...+ minimalci...ode preko 220 miliona.

 

izguglao sam tax kalulator, nadam se da je tacan, ako neko ima precizniji nek postavi...:

 

LvcFMB8.png

 

bas me interesuje da li bi lacob platio ovo. pogotovo ako se ne odbrani titula.

To je pod pravilima iz ove sezone, za sezonu 2023/24 su najavili isto veliki rast salary cap-a, minimum 133 i opet ga mogu povećati dva dana pred jul.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gggggggg said:

i sta posle pustiti ih da odu? ili jednog? s&t da se izvuce nesto?

 

leto nakon toga dolazi kuminga i on zahteva 15-20 miliona ako se pokaze, moody takodje, verovatno nesto manje. wiseman ce biti cutovan :default_coffee:

 

i to sam izguglao, mrzelo me racunati.

 

Pa ako Wiggins bude trazio 37 miliona jednostavno ga pustis da odseta.

 

Kakav Kuminga sa njim si miran jos 2 sezone.

 

Svaka cast Wigginsu ali mislim da ljudi ne shvataju sta ostaje iza Curry-a i Klaya svojevremeno. Verovatno bi i titulu pored svega osvojili 2016. da se Barnes nije totalno usrao u gace zadnja 3 meca gde ga aposolutno vise niko nije cuvao, svaki sut mu je bio skroz otovren i nije mogao bazen da pogodi.

 

Takvih igraca verovatno ima 10-15 u ligi u svakom trenutku koji mogu da isporuce to sto Warriorsima treba sa krila, jedino je pitanje koliko ce Curry i Thompson jos moci...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

To je pod pravilima iz ove sezone, za sezonu 2023/24 su najavili isto veliki rast salary cap-a, minimum 133 i opet ga mogu povećati dva dana pred jul.

 

stavio sam 135, opet 560 miliona poreza.

 

3 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Pa ako Wiggins bude trazio 37 miliona jednostavno ga pustis da odseta.

 

Kakav Kuminga sa njim si miran jos 2 sezone.

 

Svaka cast Wigginsu ali mislim da ljudi ne shvataju sta ostaje iza Curry-a i Klaya svojevremeno. Verovatno bi i titulu pored svega osvojili 2016. da se Barnes nije totalno usrao u gace zadnja 3 meca gde ga aposolutno vise niko nije cuvao, svaki sut mu je bio skroz otovren i nije mogao bazen da pogodi.

 

Takvih igraca verovatno ima 10-15 u ligi u svakom trenutku koji mogu da isporuce to sto Warriorsima treba sa krila, jedino je pitanje koliko ce Curry i Thompson jos moci...

 

pa to ce traziti, otprilike bi toliko trebalo da bude njegov sledeci ugovor.

 

kuminga leta 2024. moze biti eligible za ekstenziju™, zajedno sa moodyjem. wiseman vec 2023.

 

zato i kazem da bih ga trejdovao sada, dok je hajp i vrednost najveca. ali, naravno samo za duranta ili slicnog igraca.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih sacekao jos ovu sezonu, mislim da ce se onda imati jasniju slika sta i kako dalje. Bukvalno sve opcije dolaze u obzir, Klay i Drayomond imaju jos samo 2 godine ugovora.

 

Progotovu sto jos uvek nemaju predstavu sta ce biti od Wismena i da li ce zaigrati uopste i kako ce se razvijati Kuminga i Moody...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Darko said:

Neće nikad. Pozitivni uticaj koji Luka ima na tim je ogromna, i to je suštinska razlika sa Westbrook-om. Luka ume da siluje ponekad, ali razume košarku i pravi je plejmejker, daleko od toga da timovi igraju lošije sa njim. Dok sa Westbrook-om je obrnut slučaj. 

 

Ajde još jednom odgovori na ovakav moj upis i ponovi kako Dončić nikad ne može biti kao Vestbruk jer je Vestbruk sve najgore što postoji u košarci. Umesto što se fokusiraš na to fokusiraj se na suštinu koju prenosim.

Link to comment
Share on other sites

Voriorsi bi za ovu sezonu trebali da plate 370-415 miliona taksu. Znate li kada bi recimo Denver to platio :roflmao:

 

Mora to oštrije sa taksama, očigledno nekima nije problem da toliko plaćaju. Zašto je osmišljen salary cap...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Ajde još jednom odgovori na ovakav moj upis i ponovi kako Dončić nikad ne može biti kao Vestbruk jer je Vestbruk sve najgore što postoji u košarci. Umesto što se fokusiraš na to fokusiraj se na suštinu koju prenosim.

Izvini, ali nisam razumeo suštinu. Možda me "stvarno će biti novi Westbrook" rečenica zbunila. 

 

Jel možeš da pojasniš?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

Izvini, ali nisam razumeo suštinu. Možda me "stvarno će biti novi Westbrook" rečenica zbunila. 

 

Jel možeš da pojasniš?

 

Oko svakog igrača se vremenom izgradi određen narativ. To se radi na osnovu projekcija tj. očekivanja o kvalitetu i razvoju, ličnih simpatija itd. Tako imaš igrače za koje je ovde na forumu recimo narativ mahom pozitivan - većina će ih braniti skoro po svaku cenu: KD, Jokić, Dončić. A imaš i one kojima narativ nije toliko naklonjen u javnosti, pa im se traži dlaka u jajetu, tipa Janis, Lebron, Vestbruk. Tako oko Dončića (a i Nikole) trenutno postoji određeni narativ koji je formiran na osnovu njihovih igara. Međutim, onog trenutka kad (ako) se desi da nakon par sezona oni ne osvoje titulu, narativ vrlo lako može da se promeni. I to se najčešće menja vrlo ekstremno, što delgado kaže za 180 stepeni. Tako bi Luka mogao od novog Dirka da postane novi Vestbruk u narativu.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Oko svakog igrača se vremenom izgradi određen narativ. To se radi na osnovu projekcija tj. očekivanja o kvalitetu i razvoju, ličnih simpatija itd. Tako imaš igrače za koje je ovde na forumu recimo narativ mahom pozitivan - većina će ih braniti skoro po svaku cenu: KD, Jokić, Dončić. A imaš i one kojima narativ nije toliko naklonjen u javnosti, pa im se traži dlaka u jajetu, tipa Janis, Lebron, Vestbruk. Tako oko Dončića (a i Nikole) trenutno postoji određeni narativ koji je formiran na osnovu njihovih igara. Međutim, onog trenutka kad (ako) se desi da nakon par sezona oni ne osvoje titulu, narativ vrlo lako može da se promeni. I to se najčešće menja vrlo ekstremno, što delgado kaže za 180 stepeni. Tako bi Luka mogao od novog Dirka da postane novi Vestbruk u narativu.

A ok, razumem šta hoćeš da kažeš sada, hvala.

 

I da, nikad neće biti novi Westbrook u narativu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darko said:

A ok, razumem šta hoćeš da kažeš sada, hvala.

 

I da, nikad neće biti novi Westbrook u narativu.

 

Možda hoće, možda neće, to zavisi od toga kako će se sklopiti kockice u njegovoj karijeri a i ko mu kroji taj narativ. Poenta je da su takvi ekstremi vrlo česti, a videlo se i na primeru Viginsa. U stvari to ide iz razočaranja jer se postave prevelika očekivanja tj. previsok plafon igrača (Vigins kao Bron 2.0). Pa kad dečko to nije ispunio ispao je totalni propalitet i beskoristan igrač, dok je istina zapravo negde između, što je i pokazao ovom sezonom. 

Edited by DameTime
forma
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

 

Oko svakog igrača se vremenom izgradi određen narativ. To se radi na osnovu projekcija tj. očekivanja o kvalitetu i razvoju, ličnih simpatija itd. Tako imaš igrače za koje je ovde na forumu recimo narativ mahom pozitivan - većina će ih braniti skoro po svaku cenu: KD, Jokić, Dončić. A imaš i one kojima narativ nije toliko naklonjen u javnosti, pa im se traži dlaka u jajetu, tipa Janis, Lebron, Vestbruk. Tako oko Dončića (a i Nikole) trenutno postoji određeni narativ koji je formiran na osnovu njihovih igara. Međutim, onog trenutka kad (ako) se desi da nakon par sezona oni ne osvoje titulu, narativ vrlo lako može da se promeni. I to se najčešće menja vrlo ekstremno, što delgado kaže za 180 stepeni. Tako bi Luka mogao od novog Dirka da postane novi Vestbruk u narativu.

 

Kad shvatis da ljudi ne simpatisu Doncica, Jokica, Currya, prime KD-a jer imaju dobru frizuru ili se oblace sa stilom vec zato sto imaju istorijski uticaj na kosarku i dostizu neke sulude nivoe efektivnosti.

 

Opet mesas totalno babe i zabe trpas Lebrona u isti kos sa RW, Lebrona 99% ne gotive zbog nekih stvari koje nemaju veze sa samom igrom na terenu od decisiona, preko pravljenja super timova, Klutcha, politickih aktivnosti itd...

 

Ali sto se tice samog terena covek je doktor.

 

Ne moze nikad Luka da bude u istom kosu sa RW makar nikad ne osvojio titulu.

 

Dovoljno je da upalis i odgledas ovu reprezentaciju Slovenije i shvatis koliko je transcedentan. Bukvalno da ubacis na 4 random igraca sa foruma ( sa sve preduvanim Delgadom) bili bi zajebani i verovatno bi neke hrvate sa 4 NBA igraca i Roko Lenic Ukicem na playu dobili 10 razlike...

 

 

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

 

Kad shvatis da ljudi ne simpatisu Doncica, Jokica, Currya, prime KD-a jer imaju dobru frizuru ili se oblace sa stilom vec zato sto imaju istorijski uticaj na kosarku i dostizu neke sulude nivoe efektivnosti.

 

Opet mesas totalno babe i zabe trpas Lebrona u isti kos sa RW, Lebrona 99% ne gotive zbog nekih stvari koje nemaju veze sa samom igrom na terenu od decisiona, preko pravljenja super timova, Klutcha, politickih aktivnosti itd...

 

Ali sto se tice samog terena covek je doktor.

 

Ne moze nikad Luka da bude u istom kosu sa RW makar nikad ne osvojio titulu.

 

Dovoljno je da upalis i odgledas ovu reprezentaciju Slovenije i shvatis koliko je transcedentan. Bukvalno da ubacis na 4 random igraca sa foruma ( sa sve preduvanim Delgadom) bili bi zajebani i verovatno bi neke hrvate sa 4 NBA igraca i Roko Lenic Ukicem na playu dobili 10 razlike...

 

 

 

 

 

 

 

Uopšte nije poenta zašto (ne) gotivimo nekog. Mogu ja da tebe (ne) gotivim jer se ne slažemo oko nečega, ali je poenta da to što manje utiče na moje percipiranje tvog postojanja na forumu. Ja ću i dalje ako smatram da si u pravu da se složim sa tobom oko neke stvari. Nebitno je zašto ljudi ne gotive Lebrona, Rasa, kurtu-murtu, bitno je da to što ih ne gotive utiče na njihovu percepciju igre. Pa se tako u skladu s narativom njima pocrtava nešto na šta se žmuri nekim media darling igračima. Da li je sad jasnije?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LordOfTerror said:

Ne moze nikad Luka da bude u istom kosu sa RW makar nikad ne osvojio titulu.

 

Dovoljno je da upalis i odgledas ovu reprezentaciju Slovenije i shvatis koliko je transcedentan. Bukvalno da ubacis na 4 random igraca sa foruma ( sa sve preduvanim Delgadom) bili bi zajebani i verovatno bi neke hrvate sa 4 NBA igraca i Roko Lenic Ukicem na playu dobili 10 razlike

Suština. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razumem šta hoćeš da kažeš @DameTime, problem je što si ubacila Westbrook-a u narativ. Da si rekla Barkley/Malone/itd ne bi imao primedbe, ali "sigurno će biti novi Westbrook" je izvini, urnebesno poređenje. 

Edited by Darko
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Uopšte nije poenta zašto (ne) gotivimo nekog. Mogu ja da tebe (ne) gotivim jer se ne slažemo oko nečega, ali je poenta da to što manje utiče na moje percipiranje tvog postojanja na forumu. Ja ću i dalje ako smatram da si u pravu da se složim sa tobom oko neke stvari. Nebitno je zašto ljudi ne gotive Lebrona, Rasa, kurtu-murtu, bitno je da to što ih ne gotive utiče na njihovu percepciju igre. Pa se tako u skladu s narativom njima pocrtava nešto na šta se žmuri nekim media darling igračima. Da li je sad jasnije?

Nije.

 

Koji su ''media darling'' igraci?

 

Ako neki Colin Sextona za 4 sezone u ligi ima 20 ppg i po svim parametrima njegova igra ne donosi pobede i ne podize plafon ekipe vec vise gusi ostale smatracu da je smece od igraca u toj ulozi. Ne zato sto ima cunj da glavi nego zato sto tih 20 i kusur poena ne doprinose pobedema vec su prazne brojke jer je pored toga uzasan razigravac i ocajan odbrameni igrac.

 

Naravno sve ovo posmatrano iz prizme ugovora koji zahteva i koji ce verovatno dobiti. Sto opet ne iskljucuje da ce negde biti dobar fit kao 6. igrac sa klupe na midlevel ugovoru...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako se sve utisalo, gm-ovi seli popili malo vode, pojeli po ratluk.

Razmisljaju o kornjacama, ravnim plocama i pocetku Durantovog igrackog pada.

 

Ostalo sve stoji u mestu, zamrznuti trejdovi, likovi u iscekivanju minimalaca

Cekamo da vidimo ciji zivci ce prvo popustiti

Spoiler

"I think Brooklyn is going to try to exhaust four, five first-round picks, four pick swaps in it, but also at least an All-Star level player," Wojnarowski said.

"You look at who's available, how they get those deals done, they're generally going to be complex deals and will take time putting together, but Brooklyn knows they have time on their side now, not just the offseason, but Kevin Durant has four years left on his contract. Brooklyn will talk throughout the league and get what they know has to be a monumental deal if they're going to trade Kevin Durant."

The Suns won't have All-Star Devin Booker in any trade offers because he’s still on his rookie max deal, and there's a collective bargaining agreement rule that prevents a roster from having two players on rookie max contracts from their previous team. The Nets got three-time All-Star Ben Simmons in the Harden trade, and Simmons was on a rookie max deal from the Philadelphia 76ers before he went to Brooklyn. Plus, Booker just agreed to terms on a four-year, $224 million supermax extension Thursday, so he's staying in Phoenix.

The Suns have control over their future first-round draft picks for the next five years and further, which could be in a trade package for Durant.

There has been widespread speculation that the Nets could view Phoenix starting wing and this year's Defensive Player of the Year runner-up Mikal Bridges in a trade package, and possibly the Suns' other All-Star Chris Paul. The Nets reportedly aren't interested in restricted free agent center Deandre Ayton for a sign-and-trade from Phoenix because of the CBA bylaws, and they'd be instantly hard-capped at the luxury tax "apron."

And it's not just because of the 23-year-old big man's skill set.

The CBA has a rule called "base-year compensation," which reduces a player’s outgoing salary to be worth half of their new starting salary.

Ayton is coming off his four-year rookie deal, and a max offer for him would start at about $31 million. If he signs a max deal with a team who traded for him, his outgoing salary value on the Suns' side would count for half that amount he’ll earn in the first season of his new contract.

As for the apron, any team who could get Ayton in a sign-and-trade can't surpass the 2022-23 season’s luxury tax threshold set at $150.26 million in salary immediately after or anytime following the trade.

That's why there has been much speculation about a three- or four-team trade involving potential suitors with salary cap space. The cap is $123.65 million next season.

This pending Durant trade could take through the summer or thereafter, not in a matter of days as Suns or other team's fans would hope for.

 

Brooklyn Nets not rushing to trade Kevin Durant trade, continue contact with Phoenix Suns, per reports (msn.com)

https://www.msn.com/en-ca/sports/nba/brooklyn-nets-not-rushing-to-trade-kevin-durant-trade-continue-contact-with-phoenix-suns-per-reports/ar-AAZcrtf?ocid=msedgntp&cvid=7507bb5a98b64b8bb5762636054e1db6#image=AAYOunx|29

 

 

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LordOfTerror said:

Nije.

 

Koji su ''media darling'' igraci?

 

Ako neki Colin Sextona za 4 sezone u ligi ima 20 ppg i po svim parametrima njegova igra ne donosi pobede i ne podize plafon ekipe vec vise gusi ostale smatracu da je smece od igraca u toj ulozi. Ne zato sto ima cunj da glavi nego zato sto tih 20 i kusur poena ne doprinose pobedema vec su prazne brojke jer je pored toga uzasan razigravac i ocajan odbrameni igrac.

 

Naravno sve ovo posmatrano iz prizme ugovora koji zahteva i koji ce verovatno dobiti. Sto opet ne iskljucuje da ce negde biti dobar fit kao 6. igrac sa klupe na midlevel ugovoru...

 

 

 

Nije ti jasno LordE jer mogu ja još 5 stranica da gušim temu ovom pričom, ti ćeš i dalje da pišeš nešto svoje što nema veze sa onim što sam ja napisala. Vrlo je prosto - postoje očekivanja od igrača, projekcije (novi Dirk, Lebron) i kad on ne odgovori tim očekivanjima publike, analitičara itd. narativ se vrlo lako okrene. 

 

6 hours ago, Darko said:

Razumem šta hoćeš da kažeš @DameTime, problem je što si ubacila Westbrook-a u narativ. Da si rekla Barkley/Malone/itd ne bi imao primedbe, ali "sigurno će biti novi Westbrook" je izvini, urnebesno poređenje. 

 

Nije problem u mom primeru nego što ti ne možeš da podneseš da se spomene Vestbruk u istoj rečenici s Lukom. A ja tu ne mogu da ti pomognem. Uopšte nisam ciljala na narative oko Barklija i Malonea pa ih nisam ni iskoristila. 

 

P.S. Nisam rekla "sigurno će biti".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Nije problem u mom primeru nego što ti ne možeš da podneseš da se spomene Vestbruk u istoj rečenici s Lukom. A ja tu ne mogu da ti pomognem.

Nisam jedini btw. A ako ti misliš da je to adekvatno poređenje, ja tu ne mogu da ti pomognem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DameTime said:

 

Nije ti jasno LordE jer mogu ja još 5 stranica da gušim temu ovom pričom, ti ćeš i dalje da pišeš nešto svoje što nema veze sa onim što sam ja napisala. Vrlo je prosto - postoje očekivanja od igrača, projekcije (novi Dirk, Lebron) i kad on ne odgovori tim očekivanjima publike, analitičara itd. narativ se vrlo lako okrene. 

 

 

Nije problem u mom primeru nego što ti ne možeš da podneseš da se spomene Vestbruk u istoj rečenici s Lukom. A ja tu ne mogu da ti pomognem. Uopšte nisam ciljala na narative oko Barklija i Malonea pa ih nisam ni iskoristila. 

 

P.S. Nisam rekla "sigurno će biti".

Naravno da će da se okrene narativ vezano za Luku ako bude imao konkurentne timove i ne osvoji ništa.

Narativ oko Luke i očekivanja od njega su kao od Lebrona sa početka karijere, ako u narednih 4-5 godina ne uradi ništa ili za 3 godine ode u Boston kod Tejtuma promeniće se narativ što je i normalno.

Sa druge strane niko nikad neće pljuvati njegovu igru na način na koji se hejtuje Ras iz tog razloga je Ras/Luka loše poređenje vezano za narativ.

Recimo Rasa možeš da porediš sa Melom koji nije mogao da nađe ugovor ni za minimalac dok se Dame nije smilovao i dok on nije shvatio koja mu je uloga. Vestbrik je u toj poziciji sad, mora da skopča da on trenutno u ligi može da bude samo neki energy guy za 15-20 minuta sa klupe. 

Obojica su superstar igrači , nabijači statistike i totalno beskorisni za svoj tim kao 1.-2.opcija.  Jedino što je Melo bar lep( košarkaški) za gledanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ova računica oko GSWa - em imamo ovo povećanje kepa, em ne treba zanemariti da su upravo Dabsi rekorderi po plaćenom lux tax-u u istoriji lige.

 

Po meni, bolja varijanta da ostave ovu ekipu. Nekako mi je suludo razbijati tim koji je osvojio titulu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...